GKS Katowice

perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

GKS Katowice

Post autor: perykles »

No i stało się to o czym mówiono od dawna GKS Katowice dołącza do drużyn +L. Klub, który swoją drogę o wejście do elity rozpoczął w 2011 roku od gry w IV lidze (wtedy jako TKKF Czarni Katowice). W kolejnych latach drużyna konsekwentnie realizowała cel jakim było wspinanie się po następnych szczeblach rozgrywkowych. W sezonie 2014/2015 siatkarze TKKF Czarni Katowice awansowali do I ligi, a w następnym sezonie już jako GKS Katowice po znakomitej rundzie zasadniczej i niełatwych play offach wywalczyli upragnione zwycięstwo I ligi.

Chociaż żadne transfery nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez klub w kontekście ewentualnych wzmocnień mówi się o takich zawodnikach jak Marco Falaschi (rozgrywający Lotosu Gdańsk), Sierhij Kapelus (przyjmujący BBTS-u Bielsko-Biała) czy Jurij Gładyr (środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle). Najpoważniejszym kandydatem na stanowisko trenera wydaje się być Piotr Gruszka.

http://katowickisport.pl/siatkowka/plus ... 12491.html
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: Milten »

Bierz Falaschiego i Gładyra, jednoczesnie biorąc Gruszke na ławke. Nic nie rozumiem.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: perykles »

Fakt trochę dziwna decyzja ;) Myślę, że główną rolę odgrywa tu znane nazwisko, które ma chyba na celu przyciągnięcie uwagi kibiców ale też nowych zawodników.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: szatow »

Tylko, że nie ma Polaków. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób Czarni mogą zbudować silny zespół.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: barti522 »

Jarosz, Ignaczak, Krzysiek, Adamajtis, Kamiński, Lipiński, Stolc, Radomski, Pawliński, Grzechnik, Warda, Gaca, Pilarz, Kowalski, Stańczak, Kaczmarek

Coś jeszcze można z tego wybrać ;)
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice

Post autor: Camillo Marcotti »

Jak najbardziej, da się jeszcze kilku ciekawych zawodników wybrać. Wiadomo, że o MP z takimi Polakami nie powalczy, ale można spokojnie zbudować drużynę, która parę niespodzianek sprawi i bezproblemowo się utrzyma, a za rok można już bedzie ściągnąć każdego, na kogo będzie stać Katowiczan :)

Zakładając te trzy ruchy i patrząc na dostępnych Polaków można zbudować szóstkę typu: Falaschi, Pawliński, Gladyr, Jarosz, Kapelus, Perłowski, Ignaczak. Najciężej znaleźć solidne przyjęcie, ale jak widać inne pozycje da się jeszcze fajnie obsadzić. Poza Igłą jest jeszcze też kilku wolnych libero, a Jarosz tak na prawdę jak chce zostać w Polsce to pomijając dwa patologiczne (i trzeci do tego aspirujący) kluby, no to zostają mu tylko Katowice, bo Szczecin planuje szukać atakującego za granicą.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: nerwus »

Akurat z libero maja podpisaną umowę. Mariański miał dobry sezon wiec to pewnie nie ich największy problem. Jarosz podobno juz od miesiąca podpisany za granicą. Perłowski podpisał ze Szczecinem. Wiec ta szóstka nie zagra. Chodzą plotki że kuszą Troi,a. Ale Polaków brak.
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice

Post autor: Camillo Marcotti »

Zasugerowałem tylko najmocniejszą szóstkę możliwą do zrobienia z oficjalnie nieogłoszonych Polaków. Nie napisałem przecież nawet, że rozmawiają z tymi zawodnikami czy coś. Zawsze jest jeszcze Grobelny, choć w świetle nowych przepisów nie jestem pewien, czy to Polak.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: GKS Katowice

Post autor: cwirek »

A dlaczego nie dać szansy gry w szóstce chłopakom którzy rzeczywiście wygrali ligę? Warda, Krzysiek? Ludzie....

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice

Post autor: Camillo Marcotti »

Może dlatego, że będą wyglądać jak Bielsko albo Będzin w pierwszym swoim sezonie? Oczywiście część chłopaków powinna zostać, ale oparcie w głównej mierze na nich drużyny nie jest dobrym pomysłem. No chyba, że chcą za rok znów grać w 1 Lidze.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: perykles »

Zgadzam się całkowicie z Camillo Marcotti. Jeżeli myślą o czymś więcej niż miejsca na końcu tabeli to potrzebne jest większe przewietrzenie składu. Oczywiście dałbym szanse pokazania się takim zawodnikom jak Sobański czy Butryn ale nie mogą oni odgrywać decydującej roli w składzie.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: GKS Katowice

Post autor: Papilot »

perykles pisze:Fakt trochę dziwna decyzja ;) Myślę, że główną rolę odgrywa tu znane nazwisko, które ma chyba na celu przyciągnięcie uwagi kibiców ale też nowych zawodników.
Albo sponsorów... Przypuszczam, że tym samym sugerował się BBTS angażując debiutującego Gruszkę. Pytanie, czy to się jakoś przełożyło na sponsorów - to może ktoś bardziej obeznany rozstrzygnie. Prawdą jest że chyba lokalny diler Peugeota dołączył za Gruszki i po jego odejściu wycofał się.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: Kali BBTS »

Papilot pisze:
perykles pisze:Fakt trochę dziwna decyzja ;) Myślę, że główną rolę odgrywa tu znane nazwisko, które ma chyba na celu przyciągnięcie uwagi kibiców ale też nowych zawodników.
Albo sponsorów... Przypuszczam, że tym samym sugerował się BBTS angażując debiutującego Gruszkę. Pytanie, czy to się jakoś przełożyło na sponsorów - to może ktoś bardziej obeznany rozstrzygnie. Prawdą jest że chyba lokalny diler Peugeota dołączył za Gruszki i po jego odejściu wycofał się.
Był zanim trenerem został Piotr i był temat też później, ale z różnych względów finalnie nie dogadano się.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: GKS Katowice

Post autor: Oxygen »

Piotr Gruszka dla http://twoja-czestochowa.pl/post/detail ... tochowa-pl

"Wiem, że pewne głosy się pojawiają. Mogę powiedzieć tylko tyle, że prowadzę pewne rozmowy, jednak jeszcze nie mogę nic konkretnego zdradzić, ponieważ nic nie jest skończone i zadeklarowane."
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice

Post autor: Camillo Marcotti »

Bardzo ciekawy i fajny wywiad. Myślę, że niedługo i Katowice i Szczecin zaczną ogłaszać swoje ruchy. Teraz już mogą przejść do finalizacji kontaktów i na pewno będzie łatwiej niż mówić "podpisalibyśmy kontrakt, ale nie wiemy gdzie zagramy".
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: Szampon093 »

Camillo Marcotti pisze:Bardzo ciekawy i fajny wywiad. Myślę, że niedługo i Katowice i Szczecin zaczną ogłaszać swoje ruchy. Teraz już mogą przejść do finalizacji kontaktów i na pewno będzie łatwiej niż mówić "podpisalibyśmy kontrakt, ale nie wiemy gdzie zagramy".
Jak beda to osrodki w stylu Lubina to bedzie znakomicie.
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice

Post autor: Camillo Marcotti »

W tym sezonie jeszcze bym się fajerwerków nie spodziewał. Więcej będzie można zbudować w przyszłym sezonie, gdy na budowanie będzie dobre 2 miesiące dłużej. Ale głosy dochodzące zarówno z jednego jak i drugiego nowego ośrodka pozwalają mieć nadzieję, że będą to ciekawe i mocne miejsca.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: perykles »

No i potwierdziło się w drużynie zostają: rozgrywający Maciej Fijałek, przyjmujący Michał Błoński i Rafał Sobański, środkowi Tomasz Kalembka i Paweł Pietraszko oraz atakujący Karol Butryn
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GKS Katowice

Post autor: Kicu »

perykles pisze:No i potwierdziło się w drużynie zostają: rozgrywający Maciej Fijałek, przyjmujący Michał Błoński i Rafał Sobański, środkowi Tomasz Kalembka i Paweł Pietraszko oraz atakujący Karol Butryn
Bardzo mnie cieszy, że Karol Butryn będzie znów miał okazję grać w PlusLidze. Choć nie do końca pamiętam czy w ZAKSIE, w dorosłej drużynie dostał szansę na grę. Kibicuję chłopakowi, tym bardziej, że jest z moich okolic.
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice

Post autor: Camillo Marcotti »

To ławka właściwie jest. Ja bym jeszcze Mariańskiego zostawił. Ciekawe kto przyjdzie do szóstki.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: perykles »

Oficjalnie Piotr Gruszka nowym trenerem :)
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: barti522 »

Mariański również zostaje na przyszły sezon.
Wess
Posty: 201
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:01
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: Wess »

Nie wiem czy było ale Andrzej Zahorski z Biełgorodu dołączył do sztabu Piotra Gruszki jako trzeci trener.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: Michal5 »

Wess pisze:Nie wiem czy było ale Andrzej Zahorski z Biełgorodu dołączył do sztabu Piotra Gruszki jako trzeci trener.
A co z Chemikiem Police?
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: Kolcz_ps »

Wess pisze:Nie wiem czy było ale Andrzej Zahorski z Biełgorodu dołączył do sztabu Piotra Gruszki jako trzeci trener.
Można źródło tej nowiny ? Już dawno temu była informacja że idzie do Chemika Police.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: Kali BBTS »

Naprzód małymi łyżeczkami :)
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: alimak »

Morriss
Posty: 54
Rejestracja: 12 lip 2011, o 21:40
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Kraków

Re: GKS Katowice

Post autor: Morriss »

Sorry, że tak z innej beczki ale co się stało z moim ulubieńcem Petem Divisem ?
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: FLPman »

Będzie pełnił funkcję kierownika zespołu.

Źródło: http://siatkowka.gkskatowice.eu/n/sztab ... u-katowice
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice

Post autor: krzysiu »

Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”