PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Obawiam się że dzisiejsza wygrana w LM oznaczać będzie brak zmian mimo dalszej dramatycznie złej gry juniora.

Kłos naprawdę odżywa. Po 4 latach...
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

leeon pisze:Obawiam się że dzisiejsza wygrana w LM oznaczać będzie brak zmian mimo dalszej dramatycznie złej gry juniora.
..
jeśli trener boi się go zdjąć, to może czep się trenera,bo ma alternatywę.
Słaba gra Piechockiego też ociąża Włocha, bo Junior przy Blainie pokazywał dużo więcej
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Nagor pisze:Główny problem skry to brak rozgrywającego.
Mam nadzieję, że włodarz Skry podziela Twoją opinię.
koddi pisze:Rozwiązanie jest:
Lisinac na atak
Penczew na libero
Czarnowski do składu
Gorzej niż teraz nie będzie
Ciii
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Murilo0 »

Osobiście bardzo cieszy mnie bardzo dobry występ Bednorza w meczu przeciwko Dynamu Moskwa. Pokazał, że potrafi być liderem, nawet przeciwko zespołowi rosyjskiemu mającemu w składzie bardzo dobrych graczy. Według mnie ma dużą szansę grać w szóstce reprezentacji w tym roku, jeśli Mika nie dojdzie do siebie.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Chal »

koddi pisze:Rozwiązanie jest:
Lisinac na atak
Penczew na libero
Czarnowski do składu
Gorzej niż teraz nie będzie
A za Bednorza będzie wchodził Milczarek? ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szary Wilk »

Le Roux to kolejny przykład siatkarza, który kompletnie nie odnalazł się w Rosji. Ale zastanawia mnie jedno. Co nim kierowało, by iść do Rennes, przedostatniej drużyny ligi francuskiej. W sumie kilka ciekawych nazwisk tam jest, ale drużyna potencjału BBTSu Bielsko czy Łuczniczki :D

Pewnie chce dograć sezon, ale może warto pomyśleć o sprawdzeniu go do Polski? Może grać na 2 pozycjach.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Chal »

Szary Wilk pisze:Le Roux to kolejny przykład siatkarza, który kompletnie nie odnalazł się w Rosji. Ale zastanawia mnie jedno. Co nim kierowało, by iść do Rennes, przedostatniej drużyny ligi francuskiej
Na przykład nazwisko trenera, dziwnym trafem zbieżne z nazwiskiem agenta? ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

ursula127 pisze:
leeon pisze:Obawiam się że dzisiejsza wygrana w LM oznaczać będzie brak zmian mimo dalszej dramatycznie złej gry juniora.
..
jeśli trener boi się go zdjąć, to może czep się trenera,bo ma alternatywę.
Słaba gra Piechockiego też ociąża Włocha, bo Junior przy Blainie pokazywał dużo więcej
Junior na 4 sezony w Skrze miał 3 słabe i jeden dobry. Dla mnie to słaby zawodnik z jednosezonowym wyskokiem zakończonym słabą grą w finale.

Oczywiście Piazza powinien go z hukiem wywalić z wyjściowego składu. Tyle że pewnie ma powiedziane ze niezależnie od okoliczności tych dwóch panów ma grać.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: knightrider »

Pytanko czemu Łomacz przestał zagrywać z wyskoku bo pamiętam jak kilka sezonów miał lepszą zagrywkę ?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Guilder »

Czy ja wiem, czy lepszą? Łomacz miał te zagrywkę z wyskoku w postaci "70km/h z rotacją postępową", która nie należy do zbyt skomplikowanych.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

leeon pisze:
ursula127 pisze:
leeon pisze:Obawiam się że dzisiejsza wygrana w LM oznaczać będzie brak zmian mimo dalszej dramatycznie złej gry juniora.
..
jeśli trener boi się go zdjąć, to może czep się trenera,bo ma alternatywę.
Słaba gra Piechockiego też ociąża Włocha, bo Junior przy Blainie pokazywał dużo więcej
Junior na 4 sezony w Skrze miał 3 słabe i jeden dobry. Dla mnie to słaby zawodnik z jednosezonowym wyskokiem zakończonym słabą grą w finale.

Oczywiście Piazza powinien go z hukiem wywalić z wyjściowego składu. Tyle że pewnie ma powiedziane ze niezależnie od okoliczności tych dwóch panów ma grać.
myślę,że to raczej kwestia trenera.Zwróć uwagę ,że Milczarek ma dokładnie to samo: świetna gra u Blaina i tragedia u Piazzy
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

W każdym sezonie programu Rodzina na swoim jak był Milczarek to w pewnym momencie po prostu był odstawiamy od składu. Niezależnie od formy.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

Akurat obarczanie Łomacza za cokolwiek to gruba przesada. Oczywiście ja, niejednokrotnie wytykałem mu zwalenie kilku akcji, czy seta jak w meczu z Dynamem, ale ogólnie rzecz biorąc Grzesiek bardzo fajnie wpasował się w koncepcję gry Skry. Jak trzeba to gra szybko, jak trzeba to postawi świeczkę. Nie jest kreatorem jak Toniutti, ale też nie utrudnia i nie kładzie gry jak momentami w zeszłym sezonie Uriarte sadzając na sanki głównie swoich lewoskrzydłowych.

Co do Milczarka. Można być cholernie ambitnym, przeć do przodu pomimo kładzionych kłód pod nogi, ale mając 34 lata i za rywala o grę w podstawowym składzie syna prezesa to może być ciężko o motywację. Robert też nie jest jakimś krnąbrnym zawodnikiem i z tego co wiem to bardzo pozytywny człowiek, więc problemów nie robi. A już kilkukrotnie pokazał, że może być wartościowym zmiennikiem. A to, że z jego usług Piazza rzadko korzysta to inna sprawa.

Biorąc również pod uwagę wszystkie czynniki, ja bardziej liczę na poprawę gry Juniora jak wyczekiwanie na transfer solidnego libero :D Dlatego nie pozostaje nic innego jak wierzyć w rozwój Kacpra. Nie zapominamy również, że on ma dopiero 23 lata.
Kłamca.
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Mar1977 »

Lisinac, jak podaje portal tu zabroniony podpisał kontrakt z Trentino.
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Na moj gust Kacper jest za bardzo nakrecony obecna sytuacja.
To bylo widac pare juz lat temu, jak latal w kolko, przybijal piatki przed po i w trakcie kazdemu zawodnikowi a koncentracji brakowalo. Ojciec oczywiscie wierzy w talent i liczy na progres ale swoja "pomoca" wsadza chlopaka na sanki, ktore jada dosyc szybko.
Uwazam, ze wiekszy progres by zrobil u dobrego trenera w ekipie srodka i z mniejsza odpowiedzialnoscia.

Pewnie jeszcze sie rozwinie, ale sytuacja jest psychologicznie wymagajaca pewnej dozy obojetnosci na sady kolegow i kibicow. I chyba Kacper jednak az tak nie olewa sadow innych.
Nie wiem czy zwrociliscie uwage, ale Mazur, chyba jako pierwszy komentator, odwazyl sie na meczu w Moskwie pare razy delikatnie skrytykowac Kacpra.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: lipa210 »

Mar1977 pisze:Lisinac, jak podaje portal tu zabroniony podpisał kontrakt z Trentino.
Trzeba walczyć o Kochanowskiego, ale będzie to bardzo trudne. Oferty ma na pewno z każdego klubu z czołówki w lidze i pewnie jakieś oferty z Woch też są. Jak się nie uda to może uda się ściągnąć Nowakowskiego jakby Trefl nadal miał problemy. Jak Kochanowski pójdzie do Zaksy to albo Bieniek albo Wiśniewski powinni być dostępni. Ewentualnie ktoś z zagranicy chociaż szkoda tracić limity na środkowych jeśli nie będą dawać tyle co Serb. Na pewno ciekawymi zawodnikami są młodsi o rok od Kochanowskiego Chinenyeze i Krick, którzy są już podstawowymi zawodnikami swoich reprezentacji a grają jeszcze w rodzimych ligach. I tak marzenie to Kochanowski.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Gwoli ścisłości, w przytoczonej transmisji nie było powiedziane, że Lisinac podpisał kontrakt w Trentino, a "jedynie" że prawdopodobnie tam przejdzie. I Srecko prawdopodobnie odejdzie do Włoch, ale wypowiedzi komentatorów miały bardziej charakter spekulacyjny. Dla przykładu, Galli mówi, że Podrascanin będzie musiał odejść JEŚLI przyjdzie Leon, a "artykuł" mówi, że ''do Sir Safety Conad Perugia, według wcześniejszych doniesień, dołączyć ma Wilfredo Leon".

Proponuję podchodzić z pewnym dystansem do takich źródeł.
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Barthelemy to fajny gracz. Tylko z tego co pamietam, a komentowalam jego wystep na ME juniorskich (rokujac mu spora kariere jako 1 z 2 z tej grupy), to olbrzymem tez nie jest. Ma 202cm, w tym sezonie 79 pkt atakiem i 39 z blokow, co ciekawe ma lepsze staty na wyjazdach. Wchodza takie zmienne jak mniejsza ilosc spotkan, z drugiej strony slabsza liga, z trzeciej gorszy sypacz itp itd Wiem, wiem: mala Panda....
Mlody (98r), wiec moze jeszcze nie jest dojrzaly do wyjazdu,nawet w kategorich bezwzglednych znacznie mniej dojrzaly niz Kuba, byly kapitan reprezentacji.
No i Kuba ma w sobie te magie. IMHO.

Ja tam Kubie zycze najlepszego i nie wiem czy lepsza Zaksa-lepiej zorganizowna gra i swietny sypacz, czy Skra z prawdopodobnie jadnak pierwszym sypaczem reprezentacji, czy Wlochy.

Mlodego Niemca ogladalam mnie uwaznie i jakos mnie nie oczarowal, mimo parametrow wzrostowych.

Jak ma byc na teraz to moze lepszy Wisnia (zdrowie?). Jak na 2-3 lata to mlodzi sa fajni i jeszcze do wyjecia, poki Wlosi ich nie skusza.
Tylko niewysokiego i szybkiego juz macie. Moze by sie przydal wyzszy, z atakujaca zagrywka?
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

Jakbym w Skrze widział Krzyśka Rejno nie pogniewał bym się. Ewentualnie jakby nastąpił rozbiór drużyny z Gdańska to jest Nowakowski. Ale czy jego druga połówka zechce przejść do zaściankowego i nie tak metropolitalnego jak Gdańsk Bełchatowa? ;)
Kłamca.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: mmb »

kanimo pisze:Nie wiem czy zwrociliscie uwage, ale Mazur, chyba jako pierwszy komentator, odwazyl sie na meczu w Moskwie pare razy delikatnie skrytykowac Kacpra.
Pamiętam jak na którymś (chyba z wcześniejszych meczów) powiedział, że Kacper bardziej przeszkadza niż pomaga, czyli w punkt :D
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze:Nie wiem czy zwrociliscie uwage, ale Mazur, chyba jako pierwszy komentator, odwazyl sie na meczu w Moskwie pare razy delikatnie skrytykowac Kacpra.
Delikatnie? Trener Mazur był delikatny jak Andrzej Gołota ;) Kilkakrotnie bezwzględnie wytykał błędy juniorowi. To nie jest u niego norma, ponieważ zazwyczaj buduje okrągłe zdania zamiast kogoś skrytykować w kilku słowach. Niektórzy - np. Wlazły - nigdy nie usłyszą złego słowa z ust Mazura, choćby grali najgorszy mecz w życiu. Z Kacprem było inaczej, komentator Polsatu wcale się z nim nie cackał, momentami sugerując wprost, że nie spełnia swojej roli.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

No to ciekawe co nam dziś Skra zaserwuje. Nie liczę jakoś specjalnie na eliminację masy błędów i jakieś super staty w przyjęciu. Pytanie czy %-em w ataku zostanie to nadrobione.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4615
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Patrząc na to, jak ostatnimi czasy gra JW, to jednak dla mnie Skra jest faworytem i to do zwycięstwa za 3 pkt
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

niepoinformowany pisze:Patrząc na to, jak ostatnimi czasy gra JW, to jednak dla mnie Skra jest faworytem i to do zwycięstwa za 3 pkt
Tylko dzisiaj może pojawić się w JW efekt nowej miotły. Pytanie jest zasadnicze: czy Fefe wpłynie na Olivę tak, że w momencie kryzysu temu się zachce? W KK nie było takich krnąbrnych zawodników jak Salvador. Nasz sympatyczny Kubańczyk jest jak kotwica, jak jemu nie idzie ciągnie zespół ze sobą na dno. A na ławce zbyt wielu alternatyw nie ma.
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4615
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Uważam, że nawet dotarcie do Olivy to może być za mało jeśli chodzi o wygranie meczu wyjazdowego
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Tylko czy to Oliva jest problemem JW. Wg mnie nie i zwykle Skrze robił kuku.

No i żenada tour odcinek n-ty. Rekordy błędów ustanawiamy co mecz. Będzie jeszcze gorzej. Cóż ja na sukcesy z tym prezesem już nie liczę. Mam w nosie czy PGE ograniczy budżet. Na pewno coś musi się zmienić by liczyć na cokolwiek
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: knightrider »

Jak długo PGE będzie tolerować marnotrawienie kasy i wpychaniu do klubu oraz ogrywaniu aż do bólu synalka Prezesa ? Piechocki libero miał tyle lat to zwiększenia poziomu i 0 nic dalej, a kasa z naszych podatków idzie na ogrywanie i mimo podobnych nakładów poziom z roku na rok spada.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Chciałem zwrócic honor tym, którzy twierdzili, ze Wlazły staje do przyjecia. Rzeczywiście, widac to było i w Moskwie, i dzisiaj. Co prawda nie byłbym sobą, gdbym nie skrytykował go za pozycje w przyjęciu w meczu z Dinamem, bo stanła tak jakby miał wypisana na twarzy sentencje z sezonu 12/13, ale stanął. Pewnie na hali widac to stawanie lepiej, to kłaniam się w kiertunku Compacta i Jiroux. ;)

Chciałbym napisac dwa słowa o Bednorzu. Prawda jest powszechnie znana, ze z "ułomnych" kandydatów, Bednorz ma najlpeszy dyszel. Natomiast powtórzę, ze skoro Piazza zdecydował sie na taka koncepcję z Bednorzem na przyjeciu, to robi i jemu, i klubowi, i reprezentacji krzywdę w dłuzszej perspektywie czasu. Dorazna korzyśc jaka przyniosło być może zawęzanie mu pola odbioru, w dłuższej perspektywie obróci sie przeciwko. Chłopak ma niezłe podstawy w tym elemencie i zupełnie tego nie rozumiem, a ograniczenie liczby przyjęc spowodowało spadek pewnosci tego elementu i drastyczny zjazd w statystykach przyjęcia - przypomnę, o ok 30 pozycji od czasów Olsztyna.

Dla mnie Pizazza okazał się byc ułomnym trenerem, który zywcem i w sposób bezrefleksyjny przenosi pewne standardy na Skrę. To tak nawiazując do dyskusji o błedach w temacie LM.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

grzegorzg pisze:skoro Piazza zdecydował sie na taka koncepcję z Bednorzem na przyjeciu, to robi i jemu, i klubowi, i reprezentacji krzywdę w dłuzszej perspektywie czasu. Dorazna korzyśc jaka przyniosło być może zawęzanie mu pola odbioru, w dłuższej perspektywie obróci sie przeciwko.
W bełchatowskim klubie to już tradycja.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: astronauta »

grzegorzg pisze: Dla mnie Pizazza okazał się byc ułomnym trenerem, który zywcem i w sposób bezrefleksyjny przenosi pewne standardy na Skrę. To tak nawiazując do dyskusji o błedach w temacie LM.
W J-biu też był ułomny, żadnej wartości dodanej i sztywne trzymanie się utartych schematów.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”