PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Następca Winiara przede wszystkim winien kończyć lepiej piłki meczowe na kontrze w ważnych spotkaniach międzynarodowych.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Skrzypek »

Nie potrzeba nam żadnego "następcy Winiarskiego". Niech każdy zawodnik będzie sobą. Fornal ma swoje kłopoty w ataku, jest dosyć sztywny w tym elemencie, ale mam wrażenie, że wygryzie Kwolka ze składu reprezentacji.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: kanimo »

Skrzypek pisze:Nie potrzeba nam żadnego "następcy Winiarskiego". Niech każdy zawodnik będzie sobą. Fornal ma swoje kłopoty w ataku, jest dosyć sztywny w tym elemencie, ale mam wrażenie, że wygryzie Kwolka ze składu reprezentacji.
Mozliwe. Dlatego, ze takie jest zapotrzebowanie chwili.
I do czasu az Kwolu ogarnie mocniej przyjecie i poprawi regularnosc zagrywki, chocby do poziomu z ubieglego sezonu.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

A to jest jakaś różnica czy to Kwolek czy Fornal powinien się znaleść w reprezentacji?

Tak czy inaczej Kubiak z Leonem będą nie do ruszenia przez najbliższe kilka sezonów, więc co najwyżej w Lidze Narodów czy Pucharze Świata mogą na poważnie pograć Kwolek i Fornal. Ale wtedy można bez problemu zabrać do składu ich obu, a dać odpocząć podstawowym.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: ursula127 »

WolskiPatriota pisze:A to jest jakaś różnica czy to Kwolek czy Fornal powinien się znaleść w reprezentacji?

Tak czy inaczej Kubiak z Leonem będą nie do ruszenia przez najbliższe kilka sezonów, więc co najwyżej w Lidze Narodów czy Pucharze Świata mogą na poważnie pograć Kwolek i Fornal. Ale wtedy można bez problemu zabrać do składu ich obu, a dać odpocząć podstawowym.
a co będzie jak Kubiak pośliźnie się na basenie?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Skrzypek »

ursula127 pisze: a co będzie jak Kubiak pośliźnie się na basenie?
Lub wda się w bójkę, tak jak to było w 2014? ;)
A to jest jakaś różnica czy to Kwolek czy Fornal powinien się znaleść w reprezentacji?
A taka, że Fornal dużo lepiej przyjmuje. Kwolek nie wniósł zbyt wiele w poprzednim sezonie.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Czy ktoś może wytłumaczyć papie Jaroszowi, co to znaczy "chodzić opcją do bloku" i jaki to ma związek z łatwą zagrywką? Bo pulta się o łatwą zagrywkę, w momencie w którym oba zespoły chodzą np. podwójnym blokiem w ciemno do środkowego.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Resovia odrabia punkt do szóstki.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:Resovia odrabia punkt do szóstki.
ale wygrane ważniejsze, a tych nie odrobiła do Zawiercia
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

No, jeszcze Warszawa ma mecz z Gieksą więc możliwe, że jednak 10 punktów zostaje (-;
Ale póki co jest 9.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

I RR nadal jest ostatnia w tabeli. Niemniej nawiązując do meczu, o którym nikt nic nie napisał mimo pięciu setów - klasyczna ligowa łupanka. Będzin pokazuje, że bez Langlois'a nie zawalczą w ofensywie, za to z nim cierpią w defensywie. Amerykanin przyjmuje byle jak i cały świat wie, że sytuacyjna idzie do Williamsa na prawym. Spodziewałem się więcej po Buchowskim ale... Może to taki papierek lakmusowy? Może gra to samo co ongiś w Kielcach ale dzisiaj to starcza na o wiele mniej? Nie wiem, za to ciekawi mnie czemu Guido nie chce go sparować z Langloisem, tylko opiera się na wg. mnie nieco słabszym Peszcze.

W Zawierciu warto odnotować cały mecz Rejny, Lebedev ostro rotuje środkowymi. Skrzydła i sypacz zagrali przeciętnie, na pewno Bociek i Masny muszą poprawić zgranie, aż dziw, że pojawiały się aż takie niedokładności.

Na koniec zaryzykuję - jakby Williamsowi siedział serwis - Będzin mógł zgarnąć nawet 3 punkty, mimo swoich problemów.

Edit: dodam jeszczem że padaka Ratajczaka w ataku nie ma końca - facet ma 42% w ataku jako szóstkowy środkowy. Wrzuciłem do data volley nazwiska kilkunastu środkowych z ligi - nikt nawet się do niego nie zbliża. Artur nigdy nie był tuzem w ofensywie ale łamie pewne granice przyzwoitości.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Cały mecz Rejno i od razu 4 punktowe bloki. Chłopak naprawdę ma do tego czutkę. W ataku przyzwoite 62% i do tego as. Mam nadzieję, że już do końca sezonu będzie wychodził w pierwszym składzie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: aezakmi »

TommyLeeJones pisze:Edit: dodam jeszczem że padaka Ratajczaka w ataku nie ma końca - facet ma 42% w ataku jako szóstkowy środkowy. Wrzuciłem do data volley nazwiska kilkunastu środkowych z ligi - nikt nawet się do niego nie zbliża. Artur nigdy nie był tuzem w ofensywie ale łamie pewne granice przyzwoitości.
On nie tylko łamie granice przyzwoitości w ofensywie, ale przede wszystkim w różnych sytuacjach pod siatką i boiskoywych, gdzie zachowuje się, jak panikarz. Masa irracjonalnych zachowań, jakby ktoś strzelał do niego z paralizatora w momencie, gdy zbliża się piłka. Niezły "Clip" by wyszedł z jego zagrań, gdyby tak wszystkie zebrać w jedno miejsce. Gorzej na środku siatki - nie da się grać. U tego siatkarza orientacja przestrzenna jest na poziomie zera. Nieprawdopodobna panika i tysiące pytań bez odpowiedzi pojawiają się w jego głowie. Jego miejsce nie jest w pluslidze. W pierwszej lidze grają lepsi środkowi z przeszłością plusligową. Być może tego holenderski trener Będzina nie wie i w sumie nie dziwi mnie to.
Problem jest też taki, że Będzin ma tylko 3 środkowych i ten trzeci - Grzechnik, jest na ten moment kontuzjowany. Ale nawet, jak był Grzechnik, to Ratajczak grał, pomimo tego, że w kwadracie stał środkowy Mateusz Kowalski. Jeśli Będzin chciał przyoszczędzić na środkowych, to teraz mocno odbija się na nich ta decyzja. Ta pozycja, to u Będzinian jest istny dramat.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

TommyLeeJones pisze:przyoszczędzić na środkowych, to teraz mocno odbija się na nich ta decyzja. Ta pozycja, to u Będzinian jest istny dramat.
Bez przesady, akurat czytanie gry, i co za tym idzie gra w bloku i obronie, wychodzi Będzinowi świetnie jak na zespół z dołu tabeli. Obejrzałem parę razy Będzin i przynajmniej wizualnie tak to wyglądało, rzadko byli pogubieni nawet jeśli nie udało się zdobyć punktu/wyblokować.

Gorzej z wystawami z piłek sytuacyjnych na kontrze.

A w kwestii ataku ze środka to problemem jest tu też Kozub, który gra za nisko/czytelnie na środek, a poza tym gra mało kombinacyjnie, tzn. gra przez środek tylko przy idealnym przyjęciu, przez co jest to bardziej czytelne.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Re_soviaczka »

Ratajczak i w poprzednim sezonie wypadał tragicznie w statystykach, także to żadna nowość.
aziente
Posty: 270
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: aziente »

Nie wiem, czy to jeszcze 8 kolejka, czy już jakaś inna (14?), ale chodzi o mecz Onico - Lubin
1) Wojtaszek coś pod kreską, ostatnie 4 piłki darmowe nie potrafił dograć odpowiednio do rozgrywającego, co z łatwością przychodzi z kolei Gruszczyńskiemu
2) Zabawna sytuacja, kiedy w 2 linii Onico jest środkowy na zagrywce + Łukasik + Araujo :D chłopaki mają parę w łapie, ale technika i dyszel nie jest ich najmocniejszą stroną: leci piłka po obronie i nie wiadomo, kto ma ją odbić
3) Fajne dokończenie meczu przez Janikowskiego
4) Wszystkich 100 kibiców w Lubinie w sumie oglądało nienajgorsze spotkanie
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: dyletant »

Ten Fronckowiak to na nasze warunki chyba taka sama egzotyka jak kiedyś niejaki Strumiłło, który podjął się prowadzenia Trefla po zagranicznych wojażach. Jest geniuszem, ale na swój sposób.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”