Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Zakładam, że w klubie Mistrza Polski mogą być lepiej zorientowani w sytuacji Onico niż my zwykli fani na forum, więc kto wie co z tym Onico będzie. Skoro takie rzeczy wyciekają.

Acha jeszcze jedno. Drukjulu do kiedy muszą być uregulowane sprawy sponsorskie i zgłoszenie do rozgrywek 2019/2020?
Kiedyś coś wspominałeś, ale nie pamiętam niestety.
Zaksa na maksa
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: drukjul »

Son pisze: Acha jeszcze jedno. Drukjulu do kiedy muszą być uregulowane sprawy sponsorskie i zgłoszenie do rozgrywek 2019/2020?
Kiedyś coś wspominałeś, ale nie pamiętam niestety.
Nie to nie ja - nie mam niestety bladego pojęcia jaki to termin. Wszystko zależy pewnie od wzajemnych ustaleń między klubem, PLS-em i komisją licencyjną PZPS-u. Ściśle sztywnych terminów więc tu raczej nie ma. Jak pamiętamy, niedawno w przypadku AZS Częstochowa decyzja o nieudzieleniu licencji na grę w siatkarskiej I lidze zapadła dosłownie za pięć dwunasta startu rozgrywek ligowych, ale mam wrażenie że tutaj deadline będzie jednak krótszy. Choćby z tego powodu – o czym rzeczywiście pisałem w ubiegłym tygodniu, że od 15 września trwa już okres potwierdzania transferów międzynarodowych zawodników zagranicznych poprzez elektroniczny system transferowy FIVB, co oznacza że do tego czasu klub musi uregulować przynajmniej sprawę licencji płaconej federacjom macierzystym tych siatkarzy. Nie są to może zaraz jakieś zawrotnie duże sumy, ale z drugiej strony mimo wszystko już konkretne pieniądze, biorąc pod uwagę że w Onico podpisało pre-kontrakty aż z 5 zawodnikami zagranicznymi. Jeżeli więc szybko nie zostanie rozwiązana sprawa nowego sponsora dla warszawskiej drużyny i prezes Gacek nie będzie miał środków na te przelewy, to ci zakontraktowani zawodnicy zagraniczni będą mogli sobie zacząć szukać nowego pracodawcy.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, o 16:41 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

T i K.
No to spadamy na (moze nie cztery ale 3,5) łapy.

:) :) :)
Mostostal BB´97´02´08
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

drukjul pisze:
Son pisze: Acha jeszcze jedno. Drukjulu do kiedy muszą być uregulowane sprawy sponsorskie i zgłoszenie do rozgrywek 2019/2020?
Kiedyś coś wspominałeś, ale nie pamiętam niestety.
Nie to nie ja - nie mam niestety bladego pojęcia jaki to termin. Wszystko zależy pewnie od wzajemnych ustaleń między klubem, PLS-em i komisją licencyjną PZPS-u. Ściśle sztywnych terminów więc tu raczej nie ma. Jak pamiętamy, niedawno w przypadku AZS Częstochowa decyzja o nieudzieleniu licencji na grę w siatkarskiej I lidze zapadła dosłownie za pięć dwunasta startu rozgrywek ligowych, ale mam wrażenie że tutaj deadline będzie jednak krótszy. Choćby z tego powodu – o czym rzeczywiście pisałem w ubiegłym tygodniu, że od 15 września trwa już okres potwierdzania transferów międzynarodowych zawodników zagranicznych poprzez elektroniczny system transferowy FIVB, co oznacza że do tego czasu klub musi uregulować przynajmniej sprawę licencji płaconej federacjom macierzystym tych siatkarzy. Nie są to może zaraz jakieś zawrotnie duże sumy, ale z drugiej strony mimo wszystko już konkretne pieniądze, biorąc pod uwagę że w Onico podpisało pre-kontrakty aż z 5 zawodnikami zagranicznymi. Jeżeli więc szybko nie zostanie rozwiązana sprawa nowego sponsora dla warszawskiej drużyny i prezes Gacek nie będzie miał środków na te przelewy, to ci zakontraktowani zawodnicy zagraniczni będą mogli sobie zacząć szukać nowego pracodawcy.
Aaa, ok faktycznie teraz pamiętam, że odnosiłeś się wcześniej do uregulowania kwot federacjom macierzystym.
Co w przypadku jak Onico te kwoty opłaci, ale upadnie. Czy kolejne kluby też takie kwoty wnoszą, czy jest to opłata jednorazowa na sezon pobytu w kraju?
Zaksa na maksa
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

uszat pisze:T i K.
No to spadamy na (moze nie cztery ale 3,5) łapy.

:) :) :)
Na razie to na 0 łap, bo w dalszym ciągu nic nie wiadomo. Faktycznie jest się z czego cieszyć, że dziennikarka napisała sobie być może do wzięcia będzie Łukasik i Kwolek, a być może nie będzie. Taki tekst może napisać każdy z nas i w sumie podobne stwierdzenia codziennie tutaj padają.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: drukjul »

Son pisze: Aaa, ok faktycznie teraz pamiętam, że odnosiłeś się wcześniej do uregulowania kwot federacjom macierzystym.
Co w przypadku jak Onico te kwoty opłaci, ale upadnie. Czy kolejne kluby też takie kwoty wnoszą, czy jest to opłata jednorazowa na sezon pobytu w kraju?
Kluby siatkarskie w których grają zawodnicy zagraniczni, każdorazowo, co roku przy każdym transferze do nowego klubu, lub przedłużeniu dotychczasowego kontraktu, muszą uzyskać zgodą macierzystej federacji na grę ich zawodnika w zagranicznym klubie, a ta zgoda macierzystej federacji jest warunkowana właśnie zapłaceniem wcześniej opłaty "licencyjnej", czy też można powiedzieć "prowizji" od transferu, lub przedłużonej umowy.

Poszczególne federacje narodowe mają tutaj wolną rękę w ustalaniu konkretnej kwoty takich opłat - niedawno była głośna sprawa protestu czołowych siatkarzy argentyńskich występujących w reprezentacji z Facundo Conte na czele, po tym jak ich rodzima federacja podniosła kwotę prowizji dla klubów i sami zawodnicy uznali że będzie ona teraz za wysoka i zacznie utrudniać im podpisywanie nowych kontraktów z klubami zawodowymi za granicą. Ale rzeczywiście są federacje siatkarskie, gdzie wpływy z prowizji transferowych są istotną pozycją budżetu. Na przykład i tak już bogata federacja amerykańska - przecież Jankesi "eksportują" co roku do klubów zawodowych Europy, Azji, Ameryki Płd taką ilość profesjonalnych siatkarek (zawodników w znacznie mniejszym stopniu), że jest z tego potem całkiem spora kasa dla federacji macierzystej.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

barti522 pisze:
uszat pisze:T i K.
No to spadamy na (moze nie cztery ale 3,5) łapy.

:) :) :)
Na razie to na 0 łap, bo w dalszym ciągu nic nie wiadomo. Faktycznie jest się z czego cieszyć, że dziennikarka napisała sobie być może do wzięcia będzie Łukasik i Kwolek, a być może nie będzie. Taki tekst może napisać każdy z nas i w sumie podobne stwierdzenia codziennie tutaj padają.
Zadna pani i jej artykół mnie nie interesuje. Zbieżność czasowa.
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1796
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: hardy »

uszat pisze:T i K.
No to spadamy na (moze nie cztery ale 3,5) łapy.

:) :) :)
Ale że dwóch?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Większość z Was o tym wie, ale i tak napiszę.

My tutaj, kibice, staramy się składać puzzle ze strzępów informacji do nas docierających. Zdjęć na pejsbuku, instagramie, plotek Pasiniego itd. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jakkolwiek przebiegli byśmy nie byli, nie jesteśmy wszechwiedzący. Decyzja o odejściu The Rocka nie zapadła w jeden dzień. Były oferty, negocjacje itd. Widzieliście zadowolonego Świderskiego w studio TVPiSport w poprzednich meczach.

I wg mnie sprawa jest już dogadana. Albo Kwolek, albo Tillie, albo obaj już są zaklepani. Nie można pewnie tego jeszcze z jakichś proceduralnych powodów ogłoszeni. Ale jak przejrzycie ten wątek wstecz, od info o odejściu Sama, to zobaczycie, że byłem pierwszy, który wspominał o takim rozwiązaniu (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: MrBronx »

Uszat mówi, że będzie dobrze to będzie i kropka. Inne kluby niech martwią się o siebie. My martwimy o siebie, a boisko zweryfikuje kto jest najlepszy. Czekajcie sobie dalej aż ZAKSA spadnie. Jeszcze nie teraz :)
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

To by było trochę mistrzostwo świata we wykonaniu Tillie, po odejściu z ZAKSY, gdzie nie było dla niego miejsca przez limit obcokrajowców, miał grać w Jastrzębskim gdzie podpisał kontrakt, potem zerwał i teraz wraca do plusligi dokładnie ONICO znowu zrywa kontrakt z plusligi, żeby wrócić do Kędzierzyna XD
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Papito13 »

Gdyby Zaksa podpisała Kwolka na 2 albo 3 lata to zaryzykuję, że przy takim scenariuszu trafia zwycięski kupon na loterii i na tych ruchach transferowych w ogólnym rozrachunku zyskuje zamiast tracić. Przy rocznym kontrakcie ten transfer też bardzo dużo im daje, ale nie jest to wzmocnienie. Podejrzewam, że Zaksa pomyśli o Tillie tylko jeśli nie uda im się podpisać Kwolka (mało prawdopodobne), bo podpisanie ich obu jest dość kosztowne i mało sensowne.
anty-hejter
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, o 03:17

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: anty-hejter »

Żaden Tillie ani Kwolek. Ma przyjść Penczew.
anty-hejter
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, o 03:17

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: anty-hejter »

post usunięty
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2019, o 07:22 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: każdy kolejny post, który będzie kontynuacją tej pyskówki zostanie nagrodzony ostrzeżeniem.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

post usunięty
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2019, o 10:18 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: powielanie usuniętego przez moderatora posta - przy kolejnej próbie odpoczniesz sobie od forum
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Gdzie w tym sezonie będzie grał Udrys?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Noworoczny pisze:Gdzie w tym sezonie będzie grał Udrys?
Jezusie następny przyszedł trollować. Zawsze chcesz od innych użytkowników źródło, podaj zatem takie, gdzie będzie oficjalny news, że Udrys nie zamierza grać w przyszłym sezonie w Warszawie, czyli klubie, gdzie ma obecnie kontrakt.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Potwierdzona informacja? Pytam serio.
Bo ogólnie to prowadzą sprzedaż karnetów, jakby nigdy nic, zachęcają ludzi do kupna, w sparingach grają wszyscy Ci, których nie ma na kadrach, Kwolek ostatnio 25pkt z Siedlcami.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

barti522 pisze:Potwierdzona informacja? Pytam serio.
Bo ogólnie to prowadzą sprzedaż karnetów, jakby nigdy nic, zachęcają ludzi do kupna, w sparingach grają wszyscy Ci, których nie ma na kadrach, Kwolek ostatnio 25pkt z Siedlcami.
Jak w stoczni, nawet z kilkoma wygrali w lidze.
Zaksa na maksa
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Pytam się serio, czy to już przesądzona sprawa, że nie znajdzie się żaden sponsor, czy to tylko wasze domysły? Stocznia mnie nie interesuje.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

To nie jest odpowiedni wątek.
Sponsor (sponsorzy) jest ale nie tytularny. Klub nie upadnie jak Stocznia (chociaż z tym tez nie można być pewnym do końca bo problem stanowi gigantyczny dług i fikcyjne pieniądze)natomiast nie będzie finansowania na tym poziomie który był przewidywany przed sezonem.
Mostostal BB´97´02´08
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Czyli nie macie na ten moment żadnych informacji czy dany zawodnik odchodzi z Warszawy, czy zostaje, a tylko są to zwykłe spekulacje, ok tyle chciałem wiedzieć.
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: lobmar »

uszat pisze:T i K.
No to spadamy na (moze nie cztery ale 3,5) łapy.

:) :) :)
Uszat w 50% ma racje. :D
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Kolego znowu ktoś powiela post, który przed chwilą usunął moderator. Mam nadzieję, że to nie są kolejne konta uszata, w końcu dostał bana, więc można będzie chwilę odetchnąć. Naprawdę już bez różnicy, czy miał rację w 50% czy 0%. :)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2019, o 12:03 przez barti522, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: nikt wazny »

Wyciągnięcie Kwolka z Warszawy byłoby ok tylko i wyłącznie przy dłuższym kontrakcie.
para przyjmujących 24 i 22 lata + 1 zmianowy 23 latek to jednak zawsze ryzyko.

Ryzyko można podjąć jeśli inwestuje się w rozwój gościa, który będzie z nami na dłużej.

w każdym razie trzymam kciuki z Bartka ;)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: lobmar »

barti522 pisze:Kolego znowu ktoś powiela post, który przed chwilą usunął moderator. Mam nadzieję, że to nie są kolejne konta uszata, w końcu dostał bana, więc można będzie chwilę odetchnąć. Naprawdę już bez różnicy, czy miał rację w 50% czy :) 0%. :)
Raczej daje pewne wiadomości :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

@Lobmar
Bliżej czy dalej od początku alfabetu? (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Akurat lobmar pierwszy pisał o odejściu Rocka, wiec i tu się potwierdzi.
Zaksa na maksa
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

lobmar pisze:
barti522 pisze:Kolego znowu ktoś powiela post, który przed chwilą usunął moderator. Mam nadzieję, że to nie są kolejne konta uszata, w końcu dostał bana, więc można będzie chwilę odetchnąć. Naprawdę już bez różnicy, czy miał rację w 50% czy :) 0%. :)
Raczej daje pewne wiadomości :D
Kto daje pewne informacje? Uszat? Nie żartuj. :D On pisał o jednoczesnym przyjściu Tillie i Kwolka, więc bardzo pewne. :)
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: lobmar »

Potwierdzone w poważnym zrodle O Deroo tez pierwszy napisałem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”