Effector Kielce

Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Effector Kielce

Post autor: Daren »

Po zaciętej walce i morderczych pięciu pojedynkach awansował do PlusLigii Fart Kielce. Gratulacje :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Fart Kielce

Post autor: Mate »

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!! Szefowie Farta muszą ściągnąć kilku doświadczonych graczy, bo może być tylko 1-sezonowy pobyt w +Lidze.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Fart Kielce

Post autor: evija »

Gratulacje! Witamy w PLS tj. w +L :)

Halą Kielce dysponują ładną i funkcjonalną, tylko się cieszyć. Życzę owocnych, przemyślanych transferów, dopięcia wszystkich spraw organizacyjnych i cóż... do boju!

Ciekawe czy beniaminek będzie miał w przyszłym sezonie farta czy pewnie się utrzyma ;)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Fart Kielce

Post autor: azsiak88 »

Fajna sprawa :) Zapewne będę częstym gościem w Hali Legionów w nadchodzącym sezonie ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fart Kielce

Post autor: Antos »

Gratulacje, zawsze to cos nowego w PLS.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Fart Kielce

Post autor: Arff »

chciałbym zobaczyć teraz minę Wierzbickiego !!! :D dziewczyny Trefla miały już planowany budżet na przyszły sezon, a u chłopaków już prowadzono rozmowy z zawodnikami na przyszły sezon :D W obu przypadkach kasa przegrała z ogromną wolą walki i to jest po prostu wzruszające :D

A tak w ogóle to nie myślcie sobie, że Fart będzie outsiderem ligi... w Kielcach są ogromne możliwości na siatkówkę... miasto jakie jest, takie jest, ale sport i infrastrukturę sportową mają na bardzo wysokim poziomie... to miasto żyje sportem i mam nadzieję że Fart zagości w Plus lidze na dłużej :) a jak w przyszłym roku przyjadę na AMPy w ręczną, to pod hotelem maraton nie będę spotykał tylko gwiazd Vive, ale też gwiazdy Farta :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Nie zapomnij że Treflarze mają jeszcze szansę awansu w barażu. Nie oszukujmy się małe... 8-)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Fart Kielce

Post autor: Arff »

nie zapominam... co więcej, myślę że PLPS powiększy +Ligę i Trefl też będzie grać w przyszłym sezonie w tych rozgrywkach... ale Wierzbicki był takim mega pewniakiem, że aż się rzygać chciało, a teraz musi myśleć co tu wykombinować...
Ostatnio zmieniony 11 maja 2010, o 17:41 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Fart Kielce

Post autor: Qiub »

Tak jest! :D
Brawo Fart!
Ten set do 40! :D
Zapewne kibice narzekali na nadmiar emocji :D
Podpis.
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Nie wierzę w to że będzie 12 zespołów w PlusLidze... jakoś nie widzę ewentualnych kolejnych drużyn które miały by po następnym roku awansować do ligi...
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Fart Kielce

Post autor: azsiak88 »

Daren pisze:Nie wierzę w to że będzie 12 zespołów w PlusLidze... jakoś nie widzę ewentualnych kolejnych drużyn które miały by po następnym roku awansować do ligi...
W ciągu dwóch sezonów dołączył Wieluń i Fart których nikt przed sezonami też się nie spodziewał ;) Zawsze ktoś się znajdzie.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Kluby jak kluby ale polskich zawodników (poziom +liga) jest wbrew pozorom mało na rynku... 2 kluby więcej to kolejno 4 atakujących z 8 przyjmujących 4 środkowych 2 libero i tak dalej... już teraz brakuje "dobrych" i trzeba sięgać po obcych. Nie każdego będzie na to stać i poziom spadnie a teraz jest wyrównany.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Chal »

Trzeba będzie szukać wśród młodych. Zresztą już trzeba, taki Olsztyn wyboru wielkiego na środku nie ma, a chyba lepiej wziąć młodego zdolnego, niż starego przeciętnego ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Wszystko ok ale powiększy się różnica między biednymi a bogatymi i liga znowu będzie wiała nudą
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: przeemekk90 »

W jakich granicach może oscylować budżet Kielczan ?
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

przeemekk90 pisze:W jakich granicach może oscylować budżet Kielczan ?
Myślę że 3-4 mln
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Fart Kielce

Post autor: Arff »

oni pewnie sami tego nie wiedzą... ten awans jest dosyć niespodziewany i trzeba jeszcze poczekać na jakieś badania rynku, bo być może ktoś się zgłosi do sponsoringu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: przeemekk90 »

Daren pisze:
przeemekk90 pisze:W jakich granicach może oscylować budżet Kielczan ?
Myślę że 3-4 mln
Patrząc na wzmocnienia drużyn PLS-u to te 3-4 miliony beniaminka to tak w sam raz na 8-10 przy założeniu, że nie powiekszą ligi
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Myślę że nikt nie wyłoży większych pieniędzy na 1 sezon. Za rok jeśli się utrzymają kto wie. Będą walczyć o utrzymanie pewnie
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fart Kielce

Post autor: tclancy22 »

3-4 mln BRUTTO to ma co roku AZS Częstochowa...Takze Fart moze powalczyc.
slavek99
Posty: 51
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Fart Kielce

Post autor: slavek99 »

Fakt, Fart wygrał ale z tego co mi wiadomo były bardzo duze kontrowersje w tie-breaku. Po zmianie stron wychwycony blad ustawienia u Gdanszczan i wynik zostal cofniety do 9:6 zamiast 9:7. Zostalo to odnotowane w protokole, wiec w wypadku ewentualnego protestu Trefl nie jest bez szans na wywalczenie czegokolwiek. Z tego co mi wiadomo beda starac sie o powtorzenie calego meczu. Argumenty maja. ;)
!!
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Z tego co mi wiadomo to błąd ustawienia to błąd drużyny a nie sędziego...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Chal »

Ale jeżeli cofnięto nieprawidłową ilość punktów, to już błąd sędziego. I nie wiem co mówią przepisy o takiej sytuacji, ale wg mnie przynajmniej powtórzenie seta od tego stanu jest zasadne. Czytałem w komentarzach pod newsem u konkurencji, że po meczu sędziowie przyznali się do błędu, info od kogoś, kto podobno był na meczu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Nikt nie powtórzy meczu przez jeden błąd!!! Tym bardziej że pewnie nie ma zapisu wideo z tej sytuacji, a nawet gdyby był to przecież w lidze nie składa się wniosków o powtórzenie meczu z powodu błędnych decyzji sędziów bo liga trwałaby u nas w nieskończoność. W każdym meczu arbiter robi kilka babolów. Taki jest sport.

Poza tym jeśli po meczu podpisany został protokół przez kapitanów to sytuacja jest klarowna w 200%
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Chal »

Głupoty gadasz. To nie jest błąd sędziego w ocenie sytuacji, tylko błąd w zastosowaniu odpowiednich przepisów. To tak, jakby sędzia dopuścił do gry dwoma piłkami. A podpisanie protokołu o niczym nie świadczy, skoro jest tam zapis o tej sytuacji. Nie wiem, co o takiej sytuacji mówią przepisy, to już pytanie do obecnych przecież na tym forum sędziów.
tak było pisane pismo o powtórzenie meczu... sędziowie po meczu przyznali się do tego błędu i podpisali się pod tym pismem, teraz zostaje czekanie na decyzję...
przykro, że sędziowie znowu oszukali TREFLA... i to w meczu o taką stawkę..
Znawcy . Sędziowie przyznali się do błędu . TREFL nie podpisał protokołu meczowego , podpisał jedynie PROTEST . Sędziowie również się pod tym podpisali , więc ....
Może być jeszcze ciekawie w takim razie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Fart nie powinien w takiej sytuacji zagrać takiego meczu. Ale wiadomo się ma pieniążki się kombinuje :]

To tak jak byłoby 0-2 dla farta i powiedzmy 19-23 i sędzia się zreflaktował i zrobił to co teraz 18-24.
Według ciebie w takiej sytuacji powtórzenie meczu byłoby zasadne ? To tak nie działa.

Nie rozumiem na jakiej podstawie kielczanie mają odpowiadać za błędy sędziów :] i co może mają jeszcze przeprosić gdańszczan :] i pozwolić im wygrać
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Chal »

Jeśli takie są przepisy, to tak. Zaś pomijając wszelkie regulaminy, tak czysto na logikę, to ja bym powtórzył 5 seta od stanu 7:9.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Nie ma takich przepisów. Jak są to prosiłbym kogoś z np sędziów o przytoczenie.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Fart Kielce

Post autor: mewa »

Chal pisze:Głupoty gadasz. To nie jest błąd sędziego w ocenie sytuacji, tylko błąd w zastosowaniu odpowiednich przepisów.
Nie bardzo rozumiem, o jakich przepisach piszesz. Według tych, które znam ja, w przypadku błedu rotacji druzyna traci wszystkie punty, jakie zdobyła w tym ustawieniu, a przeciwnikom przyznaje się punkt i zagrywkę. Przy stanie 8:8 sędziowie zorientowali się, że po zmianie boisk zespół grał w złym ustawieniu, cofnęli wiec dwa punkty Treflowi zdobyte w tym złym ustawieniu i przyznali punkt Fartowi. Wynik brzmiał więc zgodnie z przepisami 9:6 dla Farta. Gdzież tu podstawa do powtórzenia meczu czy jakikolwiek błąd sedziego?
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Fart Kielce

Post autor: Daren »

Dzięki mewa też tak właśnie mi się wydawało. Protest już tu nic nie zmieni. Z resztą jest bezpodstawny.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”