Młoda Ekstraklasa

Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Antos »

Za duzy wyraz "liga" a za male wyszczegolnienia kobiet, mezczyzn i mloda.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Daren »

Antos pisze:Za duzy wyraz "liga" a za male wyszczegolnienia kobiet, mezczyzn i mloda.
Eee czy ja wiem patrząc na obowiązujące logo kobiet to napis jest jeszcze mniejszy :D Pomijam fakt że nie podoba mi się obecne logo bardziej już podobało mi się logo PLS :)
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Daren »

Taki sam los podzieli zespół Skry Bełchatów. Nie ma celu utrzymywanie 3 odrębnych sekcji.

Wiadomo kto zagra w Częstochowie - Delicpol ??? , Jastrzębiu, Wieluniu :D w rozgrywkach młodych ???
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Arff »

Przecież Skra, poza drużyna w II lidze, ma jeszcze sekcję młodzieżową występującą w MP wszystkich kategorii wiekowych... Jastrzębie też ma sekcje młodzieżowe... te drużyny zostaną automatycznie wcielone do młodej ekstraklasy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Daren »

To kto będzie miał problem z drużyną na dzień dzisiejszy ??? Mnie ciekawi najbardziej Częstochowa co też zostanie wymyślone. Duża szansa jest z tym Delicpolem czy nie bardzo ?
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: dziq »

ciekawe kto weżmie Czarnych Radom (mistrzowie polski juniorów) może Fart? hehe
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

A może ktoś potraktuje te rozgrywpoważnie i zmotuje skład na mistrza?? Taki do lat 23 czyli dozwolony a nie juniorów??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: kevinpsb »

Pele pisze:A może ktoś potraktuje te rozgrywpoważnie i zmotuje skład na mistrza?? Taki do lat 23 czyli dozwolony a nie juniorów??
Leon, N'gapeth, De Cecco, Venno, Rowlandson, Wiśniewski, Todorov.... :] Są tam jakieś ograniczenia narodowościowe w tej lidze? :] Bo jak są to trzeba będzie trochę zmienić...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Guilder »

Czemu zmienić? A po co ma być młoda ekstraklasa? Obcokrajowcom w ME mówię nie, bo to minie się z celem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Daren »

Przecież wiadomo że nie będzie w tej lidze obcokrajowców. Za 100 tysięcy od ligi to można kupić może 60% obcokrajowca. Z resztą to ma być szkoła dla młodych polaków, a nie najemników. Też nie wyobrażam sobie sytuacji że klub np Fart Kielce da miejsce swoje Czarnym Radom. Wyobrażam sobie to że jednak kluby w młodej jak i starej +lidze będą miały takie same nazwy, a nie cuda na kiju. W piłkarskiej młodej wygląda to dobrze, a ciekawe jak będzie u nas. NIC NIE WIEMY.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

No wlaśnie DAREn NIC nie wiemy i to jest najgorsze bo w klubach też nic nie wiedzą a we wrześniu ma ten twór zacząć rozgrywki.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: yfysk »

Mnie najbardziej interesuje co zrobi PW. Ostatnio pojawiła się informacja, że Legia (w której grali głównie zawodnicy Metra) nie wystąpi w rozgrywkach 2 ligi, więc może właśnie Metro będzie grało jako młoda PW. Ogólnie w Wawie z tych 3 mocnych klubów juniorskich to można by było złożyć ekipę na mistrza M+L.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

ale zauważ że to rozgrywki do lat 23 wiec niekoniecznie 3 mocne kluby juniorów połączysz w jeden i zrobisz mistrza
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: madlark »

Pele pisze:No wlaśnie DAREn NIC nie wiemy i to jest najgorsze bo w klubach też nic nie wiedzą a we wrześniu ma ten twór zacząć rozgrywki.
W JW nawet jeśli coś wiedzą to i tak nie powiedzą :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Daren »

Przecież tu nie chodzi o mistrza !!! Według mnie to faktycznie młodzi będą walczyć o mistrza, ale kluby nie specjalnie będą się tymi wynikami przejmować. Nie widzę tego by któryś z prezesów jeździł po Polsce i szukał wzmocnień dla młodego zespołu.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

Daren pisze:Przecież tu nie chodzi o mistrza !!! Według mnie to faktycznie młodzi będą walczyć o mistrza, ale kluby nie specjalnie będą się tymi wynikami przejmować. Nie widzę tego by któryś z prezesów jeździł po Polsce i szukał wzmocnień dla młodego zespołu.
Niekoniecznie. Marketingowo to brzmi JESTEŚMY mistrzem POLSKI!!!!!
A że w jakiejś tam kategori wiekowej to jusz pryszcz. MISTRZ PLUSLIGI!!! młodziezowej
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Arff »

Myślę... że jakby PLPS dorzucił pomysł, że załóżmy za każde zwycięstwo drużyny w Młodej Plus Lidze, drużyna w Plus Lidze dostawałaby 0,5 punktu :] Myślę że wtedy bardzo szybko zaczęliby się interesować, bo dla niektórych max 9pkt do zdobycia byłoby na wagę złota :D

Oczywiście w takim wypadku należałoby dorzucić przepisy ograniczające, że np. drużyna w Młodej PLus lidze musi być złożona z samych wychowanków...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Nagor »

Ja sobie ostrze zęby na młodą ekstraklasę, bo w końcu zobaczymy kto ma najlepszych wychowanków...
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Arff »

niestety... nie zobaczymy :D Bo drużyna z najlepszymi wychowankami w Polsce uprawnionymi do gry w tych rozgrywkach- Czarni Radom- nie wystąpi w nich...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: mewa »

Ciekawy jestem, jak organizacja tych rozgrywek wpłynie na rywalizację juniorów o MP w przyszłym roku. Może bedzie tak, że w Młodej PlusLidze będa grali zawodnicy do 23 roku życia, którzy skończyli już wiek juniora? Wówczas szkoda, że zabraknie ich w zespołach I ligi. A może będa grlai juniorzy, wówczas zajedzie się ich dodatkowymi rozgrywkami.

Jakoś ni przypiął, ni wypiął ta Młoda Ekstraklasa. Fajnie brzmi, na pewno marketingowo mozna to sprzedać, ale żeby miało w czymś pomóc, to watpie. Raczej namnoży problemów.
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Daren »

Arff pisze:niestety... nie zobaczymy :D Bo drużyna z najlepszymi wychowankami w Polsce uprawnionymi do gry w tych rozgrywkach- Czarni Radom- nie wystąpi w nich...
Chyba że nastąpi rozbiór takich zespołów. Przez co znikną z mapy siatkarskiej Polski. Nie wiem w piłce nożnej ma to większy sens w siatce nie bardzo chyba.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Arff »

Oczywiście że Młoda Ekstraklasa to idiotyzm.. twierdziłem to od początku tego pomysły... przecież to będzie wyglądało tak... poziom młodej ekstraklasy plasować się będzie między I a II ligą... czyli... nie zobaczymy w niej najzdolniejszych juniorów w Polsce bo Ci będą chcieli grać albo w Plus lidze, albo w I lidze, nie zobaczymy w niej najzdolniejszych kadetów i młodszych juniorów w Polsce, bo oni będą chcieli grać dalej w Spale... zapewne zobaczymy w niej najzdolniejszych młodych zawodników z II ligi oraz ze względu na bardzo wysoki próg wiekowy zmarnowane talenty przez kluby Plus ligowe...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

Arff pisze:niestety... nie zobaczymy :D Bo drużyna z najlepszymi wychowankami w Polsce uprawnionymi do gry w tych rozgrywkach- Czarni Radom- nie wystąpi w nich...
No w Czarnych to nie byli przecież wichowankowie (mowa o juniorach) ale chyba nawet nie połowa graczy była wychowankami Radomia. Wychowanek - znów dyskusja na ten temat?? No to powiedzmy że 3 poprzednie sezony grali w Czarnych????
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: kevinpsb »

Arff pisze:niestety... nie zobaczymy :D Bo drużyna z najlepszymi wychowankami w Polsce uprawnionymi do gry w tych rozgrywkach- Czarni Radom- nie wystąpi w nich...
Zespół Czarnych Radom w składzie który zdobył mistrzostwo Polski miał 7 wychowanków z czego 4 to gracze szóstkowi...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Wiadomo już jakie będą składy drużyn Młodej+Ligi?:) Wiem, że Politechnika jest zainteresowana młodym Schamlewskim i Nassalskim:)
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: damianho »

Leonard Tietianiec(Hajnówka) i atakujący z Ozorkowa mają przyjść do Wieluńskiego Siatkarza i jeszcze jakiś środkowy z Wawy ponoć.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Nagor »

A mam pytanie. Czy zawodnicy z głównego klubu będą mogli grać również w Młodej Ekstraklasie?
...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

Nagor pisze:A mam pytanie. Czy zawodnicy z głównego klubu będą mogli grać również w Młodej Ekstraklasie?
Pewnie nie będą mogli grać w tym samym terminie ale jeśli nie mogliby by wcale grać to byłby bezsens całego pomysłu.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Pele pisze:
Nagor pisze:A mam pytanie. Czy zawodnicy z głównego klubu będą mogli grać również w Młodej Ekstraklasie?
Pewnie nie będą mogli grać w tym samym terminie ale jeśli nie mogliby by wcale grać to byłby bezsens całego pomysłu.
Zgadzam się, taki zawodnik będzie mógł grać zarówno w +Lidze jak i w Młodej+Lidze
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”