Młoda Ekstraklasa

Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Rysio z Klanu »

HejdaBDG pisze:kto te sklady wybieral?
Wspaniały
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: kevinpsb »

Nazwiska wzięte z przypadku, Urbanowicz, Piechocki i Sieńko zamykają listę!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
kanimo

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: kanimo »

A kogo za Sienke i kogo ze Piechockiego?
Zaproponujcie z zachowaniem istniejacego podzialu na pni pd
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: olow »

Panowie, wyluzujcie trochę...

"Swoją drogą ciężko mówić na Walińskiego "wychowanek Bydgoszczy" skoro do Bydzi przyszedł... ze Skry"

Dla formalności Marcin jest wychowankiem MKS MDK Trzcianka, z którego wywodzi się również chociażby Klaudia Kaczorowska ;-)

"W takim razie brawo dla Skry za puszczenie lekką ręką Walińskiego i zakontraktowanie niejakiego Cupkovicia..."

Skra nie miała nic do gadania. Skry nie było stać na wykupienie zawodnika z Trzcianki, za naprawde śmieszne pieniądze. Marcin od sześciu lat jest właścicielem swej karty i to on decyduje gdzie chce grać...

Znam go osobiście od wielu lat, złego słowa o nim powiedzieć nie mogę... Sumienny i bardzo pracowity, chciałbym, by każdy z młodych zawodników miał takie podejście jak on.
kanimo

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: kanimo »

o pierwsze to i Panie.
Po drugie ja serio z pytaniem kogo za wymienionych graczy- Sienko i Pakosz ( z zachowaniem istnijacego podzialu na pn i pd) bo moze przegapilam jakies perelki. Skwarek?? Krytyka bez zadnego uzasadnienia merytorycznego. Napiszcie co poze nazwiskami wam sie w ich grze nie podoba i podajcie lepszych
Kozminski mi sie podoba, szkoda ze niski.
A o Walinskim to chyba nikt nie pisal zle. Jak dla mnie 2 przyjmujacych ktorzy powinni od przyszlego sezonu byc sprobowani w Pluslidze w sposob bardziej regularny to Walinski i Dlugosz.
Nie rozumiem zachwytow nad Cedzynskim- chlopak ma zasieg i gra inteligentnie ale jak to wysocy- mniejsza dynamika. Serwis bardzo nierowny, przyjecie srednio i nierowno. Moze wyrosnac fajny gracz, ale niekoniecznie.
HejdaBDG
Posty: 155
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 16:30
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: HejdaBDG »

Chociazby rozgrywajacy Trefla Szczurek ... sienko gra wrecz tragicznie co ogladalem jakis mecz mlodych Chemikow to pilki byly bardzo niedokladne a na prawy atak to sie atakujacy doczekac nie mogl na dobra dociagnieta i na odpowiedniej wysokosci pilke... Jesli tylko mialem okazje ogladac mecze to rozgrywajacy przeciwnika byl o wiele wiele lepszy...
CHEMIK BYDGOSZCZ
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: majka86 »

czy można gdzieś znaleźć statystyki z Młodej Ligii?
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Arff »

na plusligatv.pl własnie zaczyna się mecz gwiazd młodej ligi :) Zachęcam do oglądania, bo można za jednym zamachem zobaczyć kilku bardzo ciekawych zawodników, jak choćby rozgrywający Skry Marcin Janusz, Michała Kaczyńskiego z Częstochowy i wielu innych, którzy mogą zamieszać w nadchodzącym sezonie transferowym,.. Link do transmisji: http://www.plusligatv.pl/videoLive2,vfId,4.html

Składy drużyny - Północ

Rozgrywający: Piotr Sieńko (Delecta Bydgoszcz), Mateusz Biernat (AZS Politechnika Warszawska);

Przyjmujący: Marcin Waliński (Delecta Bydgoszcz), Jakub Urbanowicz (Indykpol AZS Olsztyn), Piotr Łukasik (Indykpol AZS Olsztyn), Rafał Sobański (LOTOS Trefl Gdańsk);

Środkowi: Krzysztof Rejno (Delecta Bydgoszcz), Przemysław Smoliński (AZS Politechnika Warszawska), Rafał Sokołowski (Fart Kielce);

Atakujący: Jan Król (Fart Kielce), Łukasz Owczarz (Delecta Bydgoszcz);

Libero: Bartosz Mariański (Indykpol AZS Olsztyn), Maciej Olenderek (AZS politechnika Warszawska);

Południe:

Rozgrywający: Marcin Janusz (PGE Skra Bełchatów), Tomasz Kowalski (Asseco Resovia Rzeszów);

Przyjmujący: Kamil Długosz (Asseco Resovia Rzeszów), Michał Kaczyński (Tytan AZS Częstochowa), Bartosz Cedzyński (PGE Skra Bełchatów), Michał Koźmiński (PGE Skra Bełchatów);

Środkowi: Łukasz Polański (Jastrzębski Węgiel), Mateusz Nożewski (Asseco Resovia Rzeszów), Mateusz Bieniek (Delic-Pol Norwid Częstochowa), Sebastian Warda (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle);

Atakujacy: Grzegorz Bociek (PGE Skra Bełchatów), Damian Wdowiak (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Malinowski (Jastrzębski Węgiel);

Libero: Tomasz Głód (Asseco Resovia Rzeszów), Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów).
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: compact »

Mogli zrobic ten mecz przed meczem finałowym, bo godzina 13 we wtorek to jednak głupi pomysł, ludzie albo w pracy albo w szkole.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: kanap »

Łukasik w składzie, przecież miał niedawno operację kolana?

Malinowskiego nie będzie w meczu Zaksa : JW ?
agnieszkaa
Posty: 101
Rejestracja: 2 maja 2008, o 13:59
Płeć: K

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: agnieszkaa »

kanap pisze:Malinowskiego nie będzie w meczu Zaksa : JW ?
Malinowskiego nie ma w składzie na Mecz Gwiazd, tak jak Polańskiego. http://www.mlodaliga.pl/Mecz-Gwiazd-Druzyny.html
Kami3n147
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:53
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Kami3n147 »

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc napisze tutaj.

Wiadomo coś o naborze\testach do jakiegokolwiek klubu z Młodej Ligi?
Takie testy będą się odbywać czy kluby mają już skompletowane zespoły?
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Streeter »

Były informacje o naborach np. do Politechniki Warszawskiej (http://www.plusliga.pl/news/id/3893 czy Kędzierzyna (http://www.plusliga.pl/news/id/4099), ale jak widać po newsach zostały już one zakończone. Inne kluby takich naborów póki co nie prowadziły (bądź ogłaszały to lokalnie i nic o tym nie wiem), ale niewykluczone, że któryś klub się jeszcze o to pokusi.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kami3n147
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:53
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Kami3n147 »

Dziękuje za informacje, widziałem już te artykuły,ale jeden jest już sprzed roku.
Bardzo mi zależy na jakimś klubie.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Streeter »

Kami3n147 pisze:Dziękuje za informacje, widziałem już te artykuły,ale jeden jest już sprzed roku.
Bardzo mi zależy na jakimś klubie.
Wybacz niedopatrzenie, byłem pewien, że to tegoroczne ;) przeglądaj strony klubów PlusLigi, jeśli będzie taki nabór to pewnie tam o nim poinformują. Zawsze możesz też napisać maila do klubu, a nóż wyrażą zainteresowanie. Pozdrawiam ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: MWi »

Kami3n147 pisze:Dziękuje za informacje, widziałem już te artykuły,ale jeden jest już sprzed roku.
Bardzo mi zależy na jakimś klubie.
Pójdź na trening na salę gimnastyczną, poproś znajomego o nagranie Twoich możliwości na kasetę, wrzuć materiał gdzieś do Internetu i wyślij maila z linkami do klubów. Jeśli jesteś dobry to szybko ktoś się z Tobą skontaktuje :).
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: adi_tiger »

Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Streeter »

kanap pisze: Może ktoś zakrzyknąć, zaraz przecież jest Młoda liga, a ja mu na to odpowiem pomyśl kolego w Młodej lidze mogą grać zawodnicy do 23 roku życia myślisz, że 17, 18-sto latkowie przebiją się do pierwszej szóstki? Nie ma na to szans!
Tu pojawia się problem Młodej Ligi, którym jest limit wieku, w mojej opinii powinien on wynosić 21. W wieku 23 lat zawodnik z nieprzeciętnym talentem powinien potrafić już wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie drużyn PlusLigi. A jeśli w wieku 23 lat pałęta się między juniorami, to coś jest nie tak. Przecież według tego, to zawodnicy z rocznika 89 jeszcze mogą grać w Młodej PlusLidze, a popatrzmy ilu w PlusLidze jest zawodników z rocznika 88 i od jakiego czasu oni już tam są.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Matius

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Matius »

Młoda Liga jest do 23 roku życia?! Nie wiedziałem, toż to głupota. Jak to ma się do Mikhaylova, który w wieku bodajże 19 czy 20 lat grał na Igrzyskach Olimpijskich i był pierwszym atakującym, do tego zdobył brązowy medal. Tak jak Streeter powiedział do 21 lat byłoby wystarczającym limitem, jak po 21 nie ma zatrudnienia w Pluslidze, to albo I-sza liga, albo trzeba się spełniać w innym zawodzie niestety.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

Matius pisze:Młoda Liga jest do 23 roku życia?! Nie wiedziałem, toż to głupota. Jak to ma się do Mikhaylova, który w wieku bodajże 19 czy 20 lat grał na Igrzyskach Olimpijskich i był pierwszym atakującym, do tego zdobył brązowy medal. Tak jak Streeter powiedział do 21 lat byłoby wystarczającym limitem, jak po 21 nie ma zatrudnienia w Pluslidze, to albo I-sza liga, albo trzeba się spełniać w innym zawodzie niestety.
To zbyt duże uproszczenie. Młoda liga jest na tyle tania, że stanowi dobre zawody dla tych, którzy są "przy klubie", często trenuja z I drużyną, ale trudno żeby w niej występowali. Poza tym zawodnicy dojrzewają różnie, także zdarzają się zmiany pozycji itd itp.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

Wszystko ma swoje dobre i złe strony... W Młodej Lidze jest wielu zawodników w wieku 17-18 lat, a dzięki temu że starsi zawodnicy podnoszą poziom, młodsi mają się od kogo uczyć...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: dreamer »

Arff
narzuca się jednak od razu pytanie, czy cały ten pomysł z uczeniem się 17latków od 23latków którzy mają za małe umiejętności aby grać w zespole plusligowym" nie jest poroniony w samym zarodku.
Moim zdaniem młoda PlusLiga jest niepotrzebna. Takiego zdania jestem od czasu jej powstania i nie zmienię go, bo całe to przedsięwzięcie to jeden wielki kicz. Zamiast organizować wątpliwej jakości rozgrywki które trudno nawet jakoś ulokować w polskim systemie rozgrywek ligowych, powinno się ustanowić zdrowe - rozwojowe reguły polityki kadrowej w klubach PlusLigi. Oczywiście wzmocnione odpowiednimi przepisami odnoście zawodników młodzieżowych.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Streeter »

dreamer pisze:Zamiast organizować wątpliwej jakości rozgrywki które trudno nawet jakoś ulokować w polskim systemie rozgrywek ligowych, powinno się ustanowić zdrowe - rozwojowe reguły polityki kadrowej w klubach PlusLigi. Oczywiście wzmocnione odpowiednimi przepisami odnoście zawodników młodzieżowych.
Tylko, że nawet jeśli wprowadzimy obowiązek posiadania na boisku siatkarza poniżej 23 czy 21 roku życia, to praktycznie w każdym klubie będzie to środkowy. Tym też zbytnio nie rozwiniemy młodzieży. Może wystarczyłoby zadbać o zaplecze PlusLigi, by to dostarczało młodych zawodników do ligi.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

Ależ ja się z Tobą zgadzam Dreamer :) Choć są grupy zawodników, którym Młoda Liga pomoże w rozwoju, są to właśnie ci najzdolniejsi najmłodsi(17-18lat), którzy dzięki obecności starszych zawodników, mają się od kogo uczyć... Najzdolniejsi 18-20latkowie, powinni już z powodzeniem grać na parkiecie Plus Ligi...

Obecnie mamy znakomitą szansę, wykorzystać to, że Puchar Polski nieco stracił na wartości i w tych rozgrywkach wprowadzić obowiązek posiadania 2 zawodników poniżej 20 lat na boisku... Może nie zbawiłoby to polskiej siatkówki, ale byłby to krok w dobrym kierunku i być może, wkrótce kluby zdecydowałyby się na pójście jeszcze dalej i to samo widzielibyśmy w Plus Lidze :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Zbigy
Posty: 14
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:56
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Zbigy »

Ja również popieram pomysł na Młodą Ligę. Piszecie od koga ma się uczyć 17-18 latek, myślę że w tym wieku (pomijając jednostki wybitne) właśnie od 22-23 latków. A Ci drudzy uczą się od seniorów, bo tak się składa że najzdolniejsi gracze ML są b. często zgłaszani w składach Plus Ligi. Co oznacza że przynajmniej co jakiś czas mogą trenować a sporadycznie także i grać z najlepszymi. Były już takie przypadki w ubiegłym sezonie.

Także dla mnie jest to jakaś naturalna ścieżka rozwoju dla młodych. Jasne że istnieją też inne - np. gra w rezerwach 1-2 ligowych zespołów. Ale imo lepiej grać regularnie nawet na trochę niższym poziomie niż notorycznie grzać ławę. Jest to na pewno jakaś dod. szansa dla tych młodych graczy. I jak dla mnie jeżeli z takiej ML uda się wychować 1-2 dobrych graczy/sezon - to jest to powód dla którego warto to ciągnąć. A zwróćcie uwagę że że transfer młodzieży z 1-2 ligi do klubów ekstraklasy pomijając wyjątki dotychczas praktycznie nie istniał.

Dod. aspekt to medialność przedsięwzięcia, która powoduje że tą ligę i tych graczy widać, mówi się o nich. Stają się mniej lub bardziej znani. Dzięki temu dużo łatwiej im później zaistnieć - może też dzięki temu zmienia się podejście klubów które jeszcze niedawno wolały zakontraktować jakiegoś siatkarskiego emeryta, teraz najczęściej sięgają po młodzież i to właśnie raczej z ML niż z 1-2 ligowych zespołów. Także imo korzyści są zdecydowanie większe niż straty.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Streeter »

Wiadomo już kilka rzeczy organizacyjnych, młoda ekstraklasa wystartuje już niedługo, bo 22 września. Będzie to pierwszy sezon, w którym wśród szeregów Młodej Ligi wystąpią starsze roczniki SMS'u Spała. To zapewne oznacza, że mecze młodych nie będą rozgrywane przed bądź po meczu seniorów. Moim zdaniem to zły pomysł, bo na pewno większa oglądalność byłaby w przypadku połączenia obu widowisk.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
zoltar
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2011, o 16:22
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: zoltar »

Brak terminarza młodej ligi na stronie, ale z tego co wyczytałem to w pierwszej kolejce Kielce - Kędzierzyn i Bełchatów - Spała. Czy znacie zestawienie pozostałych meczy w pierwszej kolejce?
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Streeter »

zoltar pisze:Brak terminarza młodej ligi na stronie, ale z tego co wyczytałem to w pierwszej kolejce Kielce - Kędzierzyn i Bełchatów - Spała. Czy znacie zestawienie pozostałych meczy w pierwszej kolejce?
Raczej dopóki nie pojawi się terminarz na stronie ligi to nie znajdziemy go nigdzie indziej. Pozostaje nam tylko poczekać aż wrzucą na stronę ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: madlark »

A ile będzie grało drużyn? 11?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Streeter »

madlark pisze:A ile będzie grało drużyn? 11?
No na to wychodzi. 10 klubów ekstraklasy + starsze roczniki SMS'u.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”