Relacje TV z meczów PlusLigi

Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: zyll »

Nie wiem, czy to odpowiedni temat, ale w ostatnim odcinku Szóstego Seta mówimy o Klubowych Mistrzostwach Świata.

Dobrze odrobiona praca domowa w przygotowaniu do odcinka i chyba rzetelne kompendium wiedzy przed zmaganiami.

https://soundcloud.com/6tyset/szosty-set-odcinek-12
https://www.youtube.com/watch?v=YKBYEujUWD8
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: ciorny17 »

Ma ktoś jakieś info odnośnie tego czy dalej te transmisje jak testowa meczu Onico vs Asseco, będą kontynuowane? Bo zrobili jedno spotkanie i cisza. A nie powiem fajnie byłoby okiem rzucić na mecz nietransmitowany.
Kłamca.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

ciorny17 pisze:Ma ktoś jakieś info odnośnie tego czy dalej te transmisje jak testowa meczu Onico vs Asseco, będą kontynuowane? Bo zrobili jedno spotkanie i cisza. A nie powiem fajnie byłoby okiem rzucić na mecz nietransmitowany.
miesiąc temu pisali że po testach potrzebują dwa miechy by wyciągnąć wnioski z materiału empirycznego, który zbiorą w tym meczu. Zatem parafrazując klasyka można się jej spodziewać "(...) w połowie lutego. Właściwie w drugiej połowie lutego. Dokładnie 17 lutego."
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: niepoinformowany »

http://siatka.org/pokaz/bartosz-krzysie ... otwarciem/

Fajny temat dla magazynu 7 strefa. A nie, czekaj...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: niepoinformowany »

http://siatka.org/pokaz/kontrowersje-do ... -w-czayki/

Kolejny niezły temat. Da ktoś znać, czy poruszono go chociaż przez minutę?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: stemar1972 »

temat zostanie zbagatelizowany
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aranger »

Oglądałem jednym okiem, nie poruszono, ogólnie program dosć nudny.

Z ciekawszych cytatów, to Kwolek powiedział: "W mojej sytuacji przyjęcie jest dla mnie ważniejsze niż atak."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Noworoczny »

Oczywiście afera chluby związkowi nie przynosi, lecz sam challenge ma wielkie zasługi dla polskiej siatkówki, zwłaszcza ligowej.

Widzieliśmy to wczoraj.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: astronauta »

A kto zainicjował ten projekt?
https://www.youtube.com/watch?v=GEk1C5ozaNI
:)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Crosby »

Oglądając mecze ligi włoskiej na sportklubie muszę przyznać że z przyjemnością się tego słucha i jest to fajna odskocznia od tego co serwują nam na co dzień komentatorzy w polsatowskim ciepłym qrwidołku. Czy polsat nie mógłby ich podkupić i wymienić za tych wszystkich dziadów typu jarosz ,wójtowicz itp. Już ten szalony gość z radia zawiercie jest lepszy od połowy polszmatu. Wystarczy jedna transmisja z ligi włoskiej i dochodzi do człowieka jakim chłamem częstuje nas polsat.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: grzegorzg »

Tak na marginesie powyzszego wpisu - czyżbysmy jednego z wymienionych mieli jakiś czas nie oglądac ? :D ;)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kamil92 »

@Crosby
W mojej opinii pan Małolepszy jest bardzo słabym komentatorem siatkówki. Bardzo lubię go słuchać i ma ogromną wiedzę o rugby, ale w siatkówce się po prostu nie sprawdza. Bardzo często się myli i źle interpretuje akcje na boisku.
Nie pamiętam nazwiska eksperta, który jest zapraszany do komentowania (jest to były zawodnik), ale tutaj jest o wiele lepiej. Merytoryczny komentarz i znajomość języka włoskiego, dzięki czemu często tłumaczy, to co było powiedziane na czasach.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: niepoinformowany »

Kamil92 pisze:@Crosby
W mojej opinii pan Małolepszy jest bardzo słabym komentatorem siatkówki. Bardzo lubię go słuchać i ma ogromną wiedzę o rugby, ale w siatkówce się po prostu nie sprawdza. Bardzo często się myli i źle interpretuje akcje na boisku.
Nie pamiętam nazwiska eksperta, który jest zapraszany do komentowania (jest to były zawodnik), ale tutaj jest o wiele lepiej. Merytoryczny komentarz i znajomość języka włoskiego, dzięki czemu często tłumaczy, to co było powiedziane na czasach.
Witold Roman?

Dla mnie rządzi i dzieli w siatkówce duet Romański - Dacewicz. Szkoda, że komentują zazwyczaj tylko wtedy, gdy jest nawał meczów jednego dnia (jakieś MŚ, ME czy LM czasami), bo najnudniejszy mecz da się przy nich z przyjemnością obejrzeć. No ale jest jak jest...

Drażni mnie ostatnio bardzo Mazur. Ja rozumiem poczucie humoru, jakieś anegdoty itp. No ale znajmy umiar, nie jest w knajpie z kolegą przy piwie tylko jakby nie patrzeć w pracy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: tosterpro »

Romański i Dacek dają faktycznie radę.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Nagor »

Mazur i Wanio jako jedyni ratują poziom nawet najnudniejszego meczu.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kamil92 »

niepoinformowany pisze: Witold Roman?

Dla mnie rządzi i dzieli w siatkówce duet Romański - Dacewicz. Szkoda, że komentują zazwyczaj tylko wtedy, gdy jest nawał meczów jednego dnia (jakieś MŚ, ME czy LM czasami), bo najnudniejszy mecz da się przy nich z przyjemnością obejrzeć. No ale jest jak jest...
Tak, chodzi o Witolda Romana. Dziękuję.

Zgadzam się również co do najlepszej pary komentatorów. Zdecydowanie najlepsi są Romański z Dacewiczem.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: iron »

Nagor pisze:Mazur i Wanio jako jedyni ratują poziom nawet najnudniejszego meczu.
Prawie łyknąłem tego baita.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Nagor »

iron pisze:Prawie łyknąłem tego baita.
A ja całkiem serio, wolę odrobinę humoru i radości z tego co się robi niż śpiącego wójtowicza, bardzo stronniczego mielewskiego, o kadziewiczu nawet nie będę pisał bo szkoda, ignaczak jeszcze daje radę
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: niepoinformowany »

Wanio i odrobina humoru?

Ignaczak to kończy analizować daną akcję minutę po jej skończeniu. Za dużo mówi, czasem fajnie wytłumaczyć jakiś niuans taktyczny, ale jak ktoś ogląda siatkówkę od ~15 lat to jego paplanina utrudnia oglądanie. To nie komentarz radiowy, gdzie słuchający nie widzi akcji, że trzeba wszystko opisywać, kto jak przyjął, kto, gdzie i jak wystawił, kto jak wyskoczył, gdzie skierował piłkę itp. Kadziewicz też ma tę manierę, choć w mniejszym stopniu, za to nadużywa słowa "fajne" i nie ma takiego siatkarza, którego by nie pochwalił. Cukierkowa atmosfera
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: grzegorzg »

Mazura bardzo szanuje, ma duża wiedzę, lubie go czasami posłuchac i dowiedziec się czegoś . Jednak na dłuzszą metę - przynajmniej w moej opini - kilka spraw powoduje, ze robi sie niestrawny. Po pierwsze, to lubi "rzucic" dowcipem dziwnym, który jest chyba śmieszny tylko dla niego. Po drugie, bardzo czesto zdarza mu się opisywac systuacje zle, i to mały problem, bo nie zawsze się udaje, ale nie słyszałem z jego ust czegoś w stylu: "A jednak nie, piłka przeszła dziurą, a nie ponad blokiem", co np zdarza się Drzyzdze. Po trzecie, chyba najmniej potrafi oddac pewne niuanse gry, co robia dobrze Drzyzga, Kadziewicz, czy nawe Ignaczak. I po czwarte, nie znoszę jego neologizmów typu "element ataku", a to zdaje się od niego wypłyneło. Lubi tworzyc dziwną składnię, chyba tylko dla siebie zrozumiałą.
Nie cierpię u Drzyzgi popadania w stronniczośc, jest doś słabo przygotowany merytyorycznie w zakresie "kto, gdzie, kiedy?", ale wiedza o sytuacjach boiskowych i ich opis, umiejetnośc skorygowania pierwotnej oceny sytuacji, naprawdę porządna, najlepsza chyba, polszczyzna, kompletnie bez zbędnych "wstawek", dobre tempo "narracji", bardzo mi odpowiadające, powoduje, że ja lubie go słuchac najbardziej.
O Wanio, to fajnie "opowiadał" śp. Bohdan Tomaszewski. On zawsze/często się do niego per "panie Krzysiu" zwracał. I to wiele mówi... ;)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2018, o 11:11 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Szampon093 »

niepoinformowany pisze:Wanio i odrobina humoru?

Ignaczak to kończy analizować daną akcję minutę po jej skończeniu. Za dużo mówi, czasem fajnie wytłumaczyć jakiś niuans taktyczny, ale jak ktoś ogląda siatkówkę od ~15 lat to jego paplanina utrudnia oglądanie. To nie komentarz radiowy, gdzie słuchający nie widzi akcji, że trzeba wszystko opisywać, kto jak przyjął, kto, gdzie i jak wystawił, kto jak wyskoczył, gdzie skierował piłkę itp. Kadziewicz też ma tę manierę, choć w mniejszym stopniu, za to nadużywa słowa "fajne" i nie ma takiego siatkarza, którego by nie pochwalił. Cukierkowa atmosfera
Bo w TV troche sie zważa na słowa majac na mysli Kadziewicza. Łukasz jest osobą, która jak trzeba nie owija w bawełnę i jego naprawde dobrze sie slucha, dobrze mowi. Bardzo dobrze.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: iron »

Wanio ma denerwującą manierę luzaka i koleżki wszystkich zawodników. I coś czego nie znoszę:
K.W.: "I co drodzy Państwo? Mamy tie break."
"I co drodzy Państwo? Mamy 4 seta"
"I co drodzy Państwo? Mamy asa serwisowego"
"I co drodzy Państwo?"
"G*** k****" aż chce się odpowiedzieć.

A combo Wanio + Mazur jest nie strawialne.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Nagor »

Sztywniaki jesteście ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: grzegorzg »

A Ty na takim mrozie, to nie sztywniejesz? :D ;)
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Marcy$ »

Nagor pisze:Sztywniaki jesteście ;)
Dzięki! I mam nadzieje, że to się z wiekiem zbyt szybko nie zmieni ;)
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: mmb »

W kwestii merytorycznego przygotowania do meczu to Romański i Dacewicz wyprzedzają wszystkich o lata świetlne. Jako komentatorzy też świetnie się ich słucha, choć pamiętam że Dacka na początku nie mogłem słuchać przez brak płynności w mowie, miał zacinki :D Teraz się wyrobił i jest super, szkoda że tak rzadko na antenie..
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Szampon093 »

mmb pisze:W kwestii merytorycznego przygotowania do meczu to Romański i Dacewicz wyprzedzają wszystkich o lata świetlne. Jako komentatorzy też świetnie się ich słucha, choć pamiętam że Dacka na początku nie mogłem słuchać przez brak płynności w mowie, miał zacinki :D Teraz się wyrobił i jest super, szkoda że tak rzadko na antenie..
Ja Dacewicza i Romańskiego nie zniose.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: niepoinformowany »

Szampon093 pisze:
niepoinformowany pisze:Wanio i odrobina humoru?

Ignaczak to kończy analizować daną akcję minutę po jej skończeniu. Za dużo mówi, czasem fajnie wytłumaczyć jakiś niuans taktyczny, ale jak ktoś ogląda siatkówkę od ~15 lat to jego paplanina utrudnia oglądanie. To nie komentarz radiowy, gdzie słuchający nie widzi akcji, że trzeba wszystko opisywać, kto jak przyjął, kto, gdzie i jak wystawił, kto jak wyskoczył, gdzie skierował piłkę itp. Kadziewicz też ma tę manierę, choć w mniejszym stopniu, za to nadużywa słowa "fajne" i nie ma takiego siatkarza, którego by nie pochwalił. Cukierkowa atmosfera
Bo w TV troche sie zważa na słowa majac na mysli Kadziewicza. Łukasz jest osobą, która jak trzeba nie owija w bawełnę i jego naprawde dobrze sie slucha, dobrze mowi. Bardzo dobrze.
A to ja mam na myśli wulgaryzmy czy coś? Drażni mnie te jego słodkie pierdzenie non-stop. Każdy gracz jest fajny, każda akcja jest super. Mi akurat bardzo źle się go słucha i według mnie niczego bardzo dobrze nie mówi, żałuję, że nie da się oglądać meczów tylko z głosem hali gdy komentuje Ignaczak lub Kadziewicz (to samo dotyczy kombo Mielewski - Mazur, temu drugiemu w takim zestawie chyba puszczają hamulce, bo jak komentuje ze Swędrowskim to jest zupełnie inna, lepsza wersja Mazura). Kadziewicz to nie owijał w bawełnę jak był siatkarzem. Teraz pewnie dostał "prikaz" z góry + dodał słodzenia od siebie i efekt widzimy.

Zapomniałem wspomnieć o Magierze. W komentatorce daje radę, przygotowany merytorycznie, zawsze coś ciekawego dopowie i nie ględzi/nie żartuje non stop jak niektórzy eksperci.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze:(...)(to samo dotyczy kombo Mielewski - Mazur, temu drugiemu w takim zestawie chyba puszczają hamulce, bo jak komentuje ze Swędrowskim to jest zupełnie inna, lepsza wersja Mazura). Kadziewicz to nie owijał w bawełnę jak był siatkarzem. Teraz pewnie dostał "prikaz" z góry + dodał słodzenia od siebie i efekt widzimy.
Rzeczywiście, masz rację. Mazur jesli nie prowadzi z Mielewskim, staje się od razu bardziej rzeczowy. Podobne zdanie mam o Kadziewiczu. Chyba lepiej rokował jako komentator.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: kibic_siatki »

Komentatorzy telewizyjni muszą zważać na słowa i utrzymywać dobre relacje z zawodnikami. To na co my możemy sobie pozwolić na forum, to w ich przypadku nie przejdzie w telewizji. Nawet jeśli krytykują zawodnika, to muszą to robić w wyważony sposób. Wyobraźmy sobie sytuację, że w trakcie meczu powiedzą wprost, że X gra kompletny piach. Na zakończenie przeprowadzają z nim wywiad i nawet jeśli w trakcie meczu zawodnik siebie nie widzi w telewizji, to zawsze po, ktoś pewnie mu przekaże co komentatorzy mówili na jego temat. I taki zawodnik pewnie zawsze odmówi wywiadu, a zmuszony sytuacją da odczuć co myśli na temat rozmówcy. Już łatwiej jest skrytykować trenera który nie gra bezpośrednio... Nawet bezpośrednio skrytykowany raczej nie strzeli focha, tylko stara się wyjaśnić swoje decyzje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”