Relacje TV z meczów PlusLigi

Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Knutsen »

Stacja Polsat Sport oraz Polska Liga Siatkówki ustaliły plan transmisji z pierwszych czterech kolejek ligowych. Wynika z niego, że mecze rozłożone będą uwaga na cztery dni od piątku do poniedziałku. W telewizji przewidziane są trensmisje "na żywo" z czterech z pośród pięciu meczy każdej kolejki.

Stąd moje pytanie do Was. Czy nie uważacie, że przez fakt, iż mecze można obejrzeć w telewizji w kapciach nie ruszając się z fotela nie wpłynie negatywnie na frekwencje widzów na hali? Czy PLS nie strzela takim postępowaniem samobójczego gola klubom, które w dużej merze żyją z kibiców? Czy wprost przeciwnie kluby nie będą musiały żyłować kibiców, bo transmisje to darmowa reklama, a reklama to sponsorzy?

Jednego jestem pewny , frekwencja kibiców przyjezdnych będzie dużo mniejsza w piątek i o zgrozo w poniedziałek!!! Nikt o zdrowych zmysłach nie wyruszy w nieraz kilkuset kilometrową podróż zostawiając prace, nauke lub inne zajęcia za sobą.

Czekam na wasze opinie w tej sprawie i zachęcam do pisania nie tylko w stylu "Oj oj rzeczywiście bedzie tak jak mówisz", rozwińcie się pokażcie, że język polski nie jest wam obcy... :D

Pozdrawiam
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Bianka
Posty: 57
Rejestracja: 21 sie 2007, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Piotrków/Łódź
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Bianka »

Knutsen pisze:Stacja Polsat Sport oraz Polska Liga Siatkówki ustaliły plan transmisji z pierwszych czterech kolejek ligowych. Wynika z niego, że mecze rozłożone będą UWAGA na cztery dni od piątku do poniedziałku. W telewizji przewidziane są trensmisje "na żywo" z czterech z pośród pięciu meczy każdej kolejki.
Nawet nie od piątku do poniedziałku. Bo jak można zobaczyć na stronie Polskiej Ligi Siatkówki niektóre spotkania przewidziane są na wtorek czy środę, np. 9.10 (wtorek) PGE Skra Bełchatów-Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa, czy 10.10 (środa) Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn.
Czy nie uważacie, że przez fakt, iż mecze można obejrzeć w telewizji w kapciach nie ruszając się z fotela nie wpłynie negatywnie na frekwencje widzów na hali?
Uważam, że w dni piątek, sobota, niedziela hale będą wypełnione po brzegi. Ci, którzy regularnie chodzą lub jeżdżą na mecze ligowe z pewnością także nie odpuszczą sobie w tygodniu. Problem będzie za to z meczami tzn. niższej rangi, które pokaże TV4 i Polsat Sport. Wtedy na pewno sporo ludzi wyjdzie z założenia, że nie ma co płacić za bilet, skoro można mecz obejrzeć w tv. W przypadku takich spotkań zazwyczaj jest mniejsza liczba kibiców, nawet jeśli mecz nie jest pokazywany w telewizji. Jeśli zaś chodzi o przyjezdnych to zauważ, że są to z reguły kluby kibica i grupy zorganizowane. Zawsze zbierze się jakaś liczba osób, która zjawi się, aby kibicować swojemu zespołowi na hali przeciwnika.

Z pewnością takie posunięcie to dodatkowa oglądalność dla stacji telewizyjnej. Jak zawsze wszystko wyjdzie w praktyce i dalsze plany telewizyjne będą dopasowywane to liczników oglądalności.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Ted »

Z pewnoscia telewizja chciala w ten sposob wykorzystac rosnacy boom na siatkowke w naszym kraju. Stad wlasnie decyzja, ze mecze PLS beda pokazywane w telewizorni przez kilka dni. Wydaje mi sie ze cel szczytny, bo dzieki temu bedziemy mogli na szklanym ekranie obserwowac mecze swoich ulubiencow.

Odpowiadajac bezposrednio na pytanie... Jesli mecze faktycznie beda rozgrywane systemem piatek - poniedzialek, w pierwszy i ostatni dzien moze byc ciezko z zapelnieniem trybun do ostatniego miejsca. Ogromna role odgrywac bedzie takze pora meczu, gdyz jesli spotkanie bedzie rozgrywane np o 17:00 ludzie moga nie wyrobic sie z powrotem z pracy czy ze szkoly. O frekwencje na tzn weekendowych meczach bylbym spokojny, poza tym Marku zawsze lepiej zobaczyc mecz na hali, czujac atmosfere - telewizornia niestety tego nie oddaje, dlatego kibice wybiora pewnie hale. W te dwa dni faktycznie moze byc ciezko z kibicami druzyn przyjezdnych, jednak jak pokazaly doswiadczenia pilki kopanej tacy sympatycy rowniez chetnie wybiora sie na wyjazd. Tym bardziej, iz kilka klubow (Sosnowiec, Czestochowa, Jastrzebie, Kedzierzyn-Kozle i na sile mozna tu mowic o wzglednie dobrym dojezdzie ze Slaska, Zaglebia i Opolszczyzny do Belchatowa czy Rzeszowa) dzieli stosunkowo niewielka odleglosc. A wiele klubow kibica organizuje wyjazdy bez wzgledu na dzien tygodnia.

Przypomnial mi sie pewien przyklad, moze nie do konca zwiazany w tematem... Na mecze Ligi Mistrzow Jastrzebskiego Wegla, ktore raz ze rozgrywane w Katowicach (ok 55 km od Jastrzebia Zdroju), dwa ze w tygodniu przychodzilo w porywach ponad 5 000 ludzi, a mecz pokazywany byl przez telewizje.
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: redinho »

jak dobrze pamiętam to na wspomniany mecz jastrzębia z pao w środku tygodnia przyjechali nie tylko kibice jaszczymbia ale również mosto i czewy.. dla chcącego...

a pomysł: dla trenerów ciężej ale dla tv i klubu to nie lada gratka bo przecież im więcej cię na antenie tym więcej możesz złapać sponsorów..
Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Knutsen »

Nawet nie od piątku do poniedziałku. Bo jak można zobaczyć na stronie Polskiej Ligi Siatkówki niektóre spotkania przewidziane są na wtorek czy środę, np. 9.10 (wtorek) PGE Skra Bełchatów-Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa, czy 10.10 (środa) Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn.
Mecze o których mówisz rozgrywane są we wtorki i środe wyjątkowo, gdyż PZU AZS Olsztyn jak i AZS Częstochowa nie mogłyby grać ich w normalnym terminie ze względu na mecze pucharowe są więc awansem rozgrywane wcześniej.

Problem faktycznie nie dotknie możnych ligowców takich jak pierwsza piątka poprzedniego sezonu, ale kiedy cyrk obiazdowy Polsat Sport zawita do Sosnowca, Warszawy czy Bydgoszczy (według mnie te kluby mogą bić się o utrzymanie) gdzie z reguły jest słabo z zapełnieniem po brzegi hali (głównie przez fakt że kluby o nic nie będą już grać) może okazać się, że lepiej siedzieć w domu z dziewczyną oglądając mecz :D ;) niż marznąć w grudniowy poniedziałek przed halą czekając na otwarcie drzwi;]

Widzisz TED ja jak i również podejrzewam Ty wolimy być na hali, bo szklany ekran to nie to samo jednak tzw. "kibice weekendowi" mogą mieć zdanie odmienne.

Mecze w piątki i poniedziałki mają być rozgrywane o 18:30 lub 20 więc źle nie jest. Zmieniono z poprzedniego sezonu dość dziwną 17 godzine.

A czy nie uważacie, że przez to że tyle meczy będzie w tv kiedyś może się okazać, że jest przesyt i wszyscy dostaną czkawki?
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Bianka
Posty: 57
Rejestracja: 21 sie 2007, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Piotrków/Łódź
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Bianka »

Ja rozumiem, że one są tak rozgrywane wyjątkowo. Tylko, że chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że takich wyjątków w sezonie może być jeszcze kilka. A jakby nie patrząc te dwa najbliższe "wyjątki" to dwa mecze na szczycie. Także pokazanie ich w tv będzie dla niektórych osób, które z różnych warunków nie będę mogły zjawić się na hali, wielkim udogodnieniem.

Dobrym rozwiązaniem są późne godziny spotkań piątkowych i poniedziałkowych. Dla kibiców, którzy regularnie bywają na meczach to spore udogodnienie. Nie będą się przynajmniej martwić czy zdążą na mecz.
A czy nie uważacie, że przez to że tyle meczy będzie w tv kiedyś może się okazać, że jest przesyt i wszyscy dostaną czkawki?
Mam nadzieję, że przy takim boomie na siatkówkę nikomu to nie grozi. Wbrew pozorom ludzie, którzy interesują się tym sportem, wciąż są głodni meczów. Do tego stopnia, że przy tzw. meczach na szczycie szybko w kasach kończą się bilety. Duża liczba relacji w tv to zatem wyciągnięcie ręki w kierunku kibiców z dalszych zakątków naszego pięknego kraju. W końcu jeśli ktoś nie jest zainteresowany, to po prostu nie będzie oglądał :)
Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Knutsen »

Według mnie jako osoby, która przez niektórych postrzegana jest jako "czarnowidz", [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku] na wszystko kiedyś przychodzi koniec i koniec kiedyś też przyjdzie na siatkarski booom w Polsce [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku]. Siatkówka w Polsce, a raczej zainteresowanie siatkówką osiągneło poziom kosmiczny, dla innych federacji niewyobrażalny, nieosiągalny. Zazdroszczą nam wszyscy...jednak kiedyś to się skończy [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku] tak jak skończył się czas MAŁYSZOMANI, czas ZŁOTEK, czas J. Dudka w Angli tak i czas sprzyjającej koniunktury w siatkówce dobiegnie końca [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku]. Nie mówię że upadnie i wyrżnie całym swoim majestatem w dno, ale osłabnie, straci na sile i TYLKO od WAS zależy jak długo będę się mylił...
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: seniora »

Ja się bardzo cieszę, że będzie więcej meczów w tv, bo dla mnie w zasadzie jest to jedyna możliwość obejrzenia meczu. Mieszkam na zachodzie Polski, więc do najbliższego klubu PLS mam grubo ponad 200 km (chyba najbliżej do Bydgoszczy). Gdybym chciała obejrzeć mecze "na szczycie", np. w Częstochowie czy Jastrzębiu (lub okolicach, nie pamiętam, gdzie maja grać), a już o Olsztynie nie wspominając, to muszę pokonać tych kilometrów kilkaset w jedną stronę, trudno więc sobie pozwolić, choćby ze względu czasowych na takie częste podróże. Tak więc pozostaje tv. A chyba z publicznością w halach nie powinno być problemu, przecież nawet na meczach pokazywanych w telewizji trybuny raczej pustkami nie świeciły. Boom na siatkówkę może się skończyć, jak nasi zaczną regularnie przegrywać, ale miejmy nadzieję, że to tylko krótkotrwała zła passa i będzie lepiej.
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Nowy »

Dokładnie, jest to dobre dla kibiców, którzy nie mają możliwości przyjazdu na mecz, a mieszkają sporą odległość od miasta, gdzie jest klub PLS. A prawdziwym fanom siatkówki taka dawka meczów na pewno się nie znudzi.
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: trawelka »

Knutsen pisze:jednak kiedyś to się skończy [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku] tak jak skończył się czas MAŁYSZOMANI, czas ZŁOTEK, czas J. Dudka w Angli tak i czas sprzyjającej koniunktury w siatkówce dobiegnie końca
masz rację,że się skończy,ale może równie dobrze przycichnąć na moment i zacząć się od nowa,np.tak jak w przypadku Małysza,który występuje w twoim przykładzie (może dzisiejsze kibicowanie mu nie jest tak "głośne"i "rozreklamowane",ale jest dość duże).Czas złotek?ostatnio,im bliżej ME słychać coraz więcej głosów,że zacznie się znowu...
Zresztą prawda jest taka,że jeśli ktoś oglądał mecze na żywo i mu się to spodobało,to tak łatwo z tego nie zrezygnuje i nadal będzie oglądała/-ła zawody na halach,a nie przed TV(chociażby dla samego widowiska,emocji,pokrzyczenia,itd.)
Natomiast zgadzam się z poprzednikami,że dla osób nie mających mozliwości (czasowych czy finansowych) na podróżowanie do innych miast na mecze,zwiększenie liczby transmisji w TV jest rozwiązaniem bardzo dobrym
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: PaStKa »

Spojrze na to z mojego indywidualnego punktu widzenia. Mam 15 lat i mieszkam we Wrocławiu. Do Częstochowy, Kędzierzyna-Koźle, czy Bełchatowa jest co najmniej po 200 km. Oczywistym jest, że nie moge jeździć tam co tydzień, choćby i z oczywistego i w pełni zrozumiałego powodu: rodzice mnie nie puszczą. Rok temu gdy tylko mogłem byłem na meczu Gwardii. Teraz, żeby zetknąć się z PLSem muszę siedzieć przed telewizorem, choć oczywiście wiem atmosfera na meczu jest nieporównywalna z oglądaniem go w TV. Większa ilość transmisji jest zbawieniem dla głodnego siatkówki, mieszkającego tam gdzie ja. Oczywistym jest, że nie jedyny jestem w takiej sytuacji. A ci, którzy poznali atmosferę meczową chyba nie zamieną tego na oglądanie, a na pewno nie zrobią tego ci, którzy swoim krzykiem wspierają drużyny PLSu. Rację mają też ci, którzy sądzą, że boom na siatkówkę się skończy, ale czy stanie to się w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu miesięcy? Nie sądzę.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: redinho »

Knutsen pisze:Według mnie jako osoby, która przez niektórych postrzegana jest jako "czarnowidz", [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku] na wszystko kiedyś przychodzi koniec i koniec kiedyś też przyjdzie na siatkarski booom w Polsce [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku]. Siatkówka w Polsce, a raczej zainteresowanie siatkówką osiągneło poziom kosmiczny, dla innych federacji niewyobrażalny, nieosiągalny. Zazdroszczą nam wszyscy...jednak kiedyś to się skończy [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku] tak jak skończył się czas MAŁYSZOMANI, czas ZŁOTEK, czas J. Dudka w Angli tak i czas sprzyjającej koniunktury w siatkówce dobiegnie końca [czcigodny Jezusie obym się mylił w tym przypadku]. Nie mówię że upadnie i wyrżnie całym swoim majestatem w dno, ale osłabnie, straci na sile i TYLKO od WAS zależy jak długo będę się mylił...
mówisz o małyszomani, złotkach czy dudku- wiesz co łączy te ZJAWISKA oprócz tego, że już upadły? to, że się tyczą konkretnej osoby lub grupy ludzi. ciężko mówić o małyszomani przez 30 lat skoro skoczkowie skaczą o wiele mniej itd.
uważam, podobnie jak ty, że utrzymać popularność siatkówki nie będzie takie łatwe jak nam to się wydaje jest wiele momentów, gdzie można się potknąć, ale jedno jest pewne MOŻE SIĘ UDAĆ
a co jest podstawą? w latach 80tych liga NBA przeżywała niezwykły i niewyobrażalny kryzys i co się wtedy stało? pojawił się magic johnson czy larry bird. kilka lat później był michael jordan, charles barkley i nagle ta liga stała się największą i najpopularniejszą
w polsce siatkówka może na -dziesiąt lat stać się potęgą jednak pierwszy podstawowy warunek to w miejsce starych gwiazd muszą wchodzić nowe. jeśli będzie co oglądać to fani sami się znajdą. musi też za tym idzie sukces reprezentacji bo sami mieliśmy przykład jak wyniki na arenie międzynarodowej działają na popularyzacje dyscypliny. więc jednym z podstawowych czynników, które muszą zostać utrzymane to limity obcokrajowców by nie stało się tak jak w polskim baskecie. że w składach zespołów było zaledwie 2,3 polaków a reszta zespołu to średniej klasy obcokrajowcy. siatkówka ma to do siebie, że każdy mecz jest inny więc można wszystko. tylko nic nie może stać w miejscu
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: lucass90 »

wiem że to troche nie pasuje do tego tematu ale nie mialem gdzie o to zapytac i prosze o odpowiedź..

Wiek ktoś na jakiej stacji i w jakich godzinach odbędzie się transmisja z Memoriału im Zbigniewa Ambroziaka??????
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2007, o 22:09 przez therion, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem prośby o stację i godziny relacji aby nie śmiecić :D
AZS CZĘSTOCHOWA!
Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Knutsen »

lucass90 pisze:wiem że to troche nie pasuje do tego tematu ale nie mialem gdzie o to zapytac i prosze o odpowiedź..

Wiek ktoś na jakiej stacji odbędzie się transmisja z Memoriału im Zbigniewa Ambroziaka??????

Obawiam się że nigdzie nie ma relacji z Memoriału im. :] "Zbigniwa" :] Ambroziaka osobiście nie wiem kim on jest ani czego dokonał że ma swój memoriał, ale musiałbyć to zapewne wielki człowiek.

Gdyby koledze jedak chodziło o śp. Zdzisława Ambroziaka to zmienia postać rzeczy tego człowieka kojarzę ba nawet szanuje!!

A tak wogóle nie lepiej było napisać to w temacie przygotowania i mecze sparingowe a nie smarować ordynarnie tutaj?? Miałoby to wtedy większy sens ;)

Pozdrawiam
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Antos »

Polsat sport piatek
16:00 PGE Skra Bełchatów - Wkręt-Mex Domex AZS Częstochowa
18:00 PZU AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów

Polsat sport sobota
12:00 PZU AZS Olsztyn - Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa
15:00 PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów

Polsat sport niedziela
15:00 mecz finałowy
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
jtr1
Posty: 61
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 02:28
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: jtr1 »

Hmm...
uważam, że nie:
1. CI co mają na tyle szczęścia, ze mieszkają w mieście z dużyną grającą w PLS raczej wybiorą mecz (jak bym mógł to tak bym zrobił).
2. Kibiców przyjezdnych będzie faktycznie mniej, ale hale na PLS nie są tak duze,aby nie miał kto z miejscowych ich zapełnić.
3. PLS jest tylko w 10 miastach Polski. Reszta kibiców będzie miała możliwość po oglądać mecze naszej ekstraklasy w większej liczbie.
4. Czy Polsat nie płaci przypadkiem za transmisję z każdego meczu. Wydaje mi się ze tak, choć tego nie sprawdzałem. Sytuacja przeciwna byłaby (o zgrozo) czystą głupotą klubów. Więc więcej transmisji więcej kasy do klubowego budżetu.
5. Jeśli chodzi o nie żerowanie na kibicach, to raczej bym zdziwił się, jak by kluby nie skorzystały na popularności siatkówki w Polsce. Ceny powinny pójść w górę, bądź pozostną na tym samym poziomie.
6. Kibicowanie "live" sprawia dużo większą frajdę niż "przed telewizorem", więc ludzie będą przychodzić.

Na zakończenie przypomne taki miły akcent z meczu Skra - Jastrzębie. Pewna Pani siedząc w koszulce reprezentacji Polski miała na kratce napisane "JW Construction" :D . Widać ludzie przychodzą oglądać siatkówkę, a nie tylko klub. chętni zatem się znajdą.

Pozdrawiam
swarovski
Posty: 30
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 18:38
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: swarovski »

jtr1 pisze:4. Czy Polsat nie płaci przypadkiem za transmisję z każdego meczu. Wydaje mi się ze tak, choć tego nie sprawdzałem. Sytuacja przeciwna byłaby (o zgrozo) czystą głupotą klubów. Więc więcej transmisji więcej kasy do klubowego budżetu.
Oszczędzę Ci czasu: Polsat nie płaci PLS za transmisje tylko PLS płaci Polsatowi. Tak było w ostatnim sezonie, z tego co wiem umowa nadal obowiązuje, zatem tak będzie i teraz.
banan

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: banan »

swarovski pisze:
jtr1 pisze:4. Czy Polsat nie płaci przypadkiem za transmisję z każdego meczu. Wydaje mi się ze tak, choć tego nie sprawdzałem. Sytuacja przeciwna byłaby (o zgrozo) czystą głupotą klubów. Więc więcej transmisji więcej kasy do klubowego budżetu.
Oszczędzę Ci czasu: Polsat nie płaci PLS za transmisje tylko PLS płaci Polsatowi. Tak było w ostatnim sezonie, z tego co wiem umowa nadal obowiązuje, zatem tak będzie i teraz.
Przecież to nie ma sensu. Dla wszystkich klubów świata m.in. piłkarskich główny dochód to zarobki uzyskane ze sprzedaży praw telewizyjnych. To tak jakby Orange Ekstraklasa płaciła Canal+ za pokazywanie meczów, a przecież słabe kluby (m.in. Polonia Bytom) utrzymują się tylko za pieniądze C+.
maruda
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 20:31
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: maruda »

Moje skromne trzy grosze odnosnie transmisji w TV. Otóz moj zaklad pracy to zaczął nawet sponsorować bilety na mecze siatki, dla tych co są chetnie oczywiscie. Ci co do tej pory ogladali transmisje w kapciach w tV, to po jednej takiej wizycie na meczu, zrozumieli na czym polega roznica. Dla nich transmisja w tv to nie to samo co prawdziwy mecz w hali. Moj tesc ktory oglada mecze w tv, został wyciagniety przez ze mnie na mecz (72 lata) i stwierdził ze co prawda komentatorow nie ma ale za to jest atmosfera.

Prawdziwy kibic idzie na mecz do hali a nie przed tv
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: lucass90 »

maruda pisze:Prawdziwy kibic idzie na mecz do hali a nie przed tv
Jestem całkowicie za, nie ma porównania co do bycia na meczu, a oglądaniem go w telewizji !!! Krótko mówiąc: bilet - 10zł, szalik - 25zł, bycie na meczu i przeżycie go na własnej skórze - bezcenne... :)
Kto był na meczu AZS Częstochowa vs. Cimone Modena w poprzednim sezonie wie o czym mówię.. ;)
Myślę też, że liczne transmisje telewizyjne Polsatu nie wpłyną negatywnie na frekwencję na halach, wręcz przeciwnie, gdy ludzie zobaczą jak świetnie można wspólnie się bawić już zawsze będę chodzić na mecze :D Przykład: teść marudy... :P
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: hubert »

Widzę, że i w tym sezonie rządzi Polsat PGE Skra Bełchatów: na transmisje do 20 października są 4 mecze Skry pokazywane (tj chyba wszystkie). Dla porównania Mlekpol AZS Olsztyn jest pokazywany tylko dwa razy i to pewnie dlatego, że ktoś z nimi gra (Skra, Jastrzębie) a nie że Olsztyn z kimś gra. Dla porównania Polibuda której mecze są emocjonujące jak konkurs we wstrzymywaniu oddechu pokazywana jest 3 razy.
Co nie włączę TV to tylko Skra i Skra: a jaki to cudowny skład ma a jakich to super kibiców a Aniga to już w ogóle. Nawet na Memoriale SP. Zdzisława Ambroziaka przed innymi meczami wychwalali pod niebiosa Skrę...
Trochę obiektywizmu by się przydało.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: plecotus »

wychwalali pod niebiosa Skrę...
Trochę obiektywizmu by się przydało.
Heh, no ale jeśli obiektywnie patrząc Skra jest najlepsza, to dlaczego jej nie wychwalać?
8-) 8-) 8-) :D
8
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Ted »

gacekskra pisze:Heh, no ale jeśli obiektywnie patrząc Skra jest najlepsza, to dlaczego jej nie wychwalać?
8-) 8-) 8-) :D
Obiektywnie patrzac po 2. kolejce PLS najlepsi sa "Mleczni" z Olsztyna oraz Skra Belchatow (byc moze jeszcze Resovia dolaczy do tego grona). Piszac "najlepsi", zapewne miales na mysli sklad na papierze :) Belchatow ma bardzo mocna cala "12"-te, Olsztyn - dysponuje silna pierwsza "6"-tka. Kto okaze sie lepszy? Okaze sie na wiosne :] Madrzejsi bedziemy z pewnoscia za tydzien po pierszym meczu obu druzyn.

W pelni rozumiem Twojego przedmowce, rowniez zastanawial mnie fakt dlaczego akademicy z Olsztyna na szklanym ekranie beda pokazywani dopiero w 3. kolejce PLS. Tymczasem teoretyczna czolowka: Skra, Jastrzebie Zdroj, Czestochowa + Resovia dwukrotnie. Wiele sie slyszy o wysmienitej formie chlopcow trenera Mazura i przed szlagierem 3. kolejki PLS wielu chcialoby ich zobaczyc juz wczesniej - chocby w meczu przeciwko Inzynierom czy Delekcie:)
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: plecotus »

Memoriał Ambroziaka Skra wygrała, ergo - była najlepsza, ergo - słusznie ją wychwalali ;)
Natomiast co do absencji w przekazach TV Olsztyna to ja też żałuję - pisałem zresztą o tym w "Transferach" - uważam że pierwsza szóstka akademickich mleczarzy jest mocniejsza niż brunatnych energetyków (a siłą Skry jest ławka) i też chciałbym obejrzeć jak Mazurowi grają.
W ogóle to patrząc na plany transmisji, wydaje się, że Polsat boi się zapuszczac na północ - drogi za kiepskie czy co? Do 14 października 1 (słownie - jeden) mecz z Bydgoszczy, poza tym wszytkie transmisje na południe od Warszawy.
8
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Ted »

Nie wiem jak to bedzie wygladalo w tej kolejce ale tydzien temu trzy spotkania komentowala para Drzyzga-Swedrowski a Wojtowicz robil za eksperta. Troche sie tam pozmienialo w poniedzialek. Wydaje mi sie ze wlasnie wzgledy logistyczne dyskryminuja te dwie druzyny o ktorych wspomniales, a komentatorzy nie chca byc ciagani po calej Polsce.
Nie ma pojecia Z reszta ... Najlepiej zapytac u zrodla czyli w Polsacie.
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: plecotus »

Acha, jeszcze jedno. Hubert pisze:
Widzę, że i w tym sezonie rządzi Polsat PGE Skra Bełchatów: na transmisje do 20 października są 4 mecze Skry pokazywane.
Pokazywane są też cztery mecze Częstochowy. Skra gra na ekranie z Płomieniem, Jastrzębiem, Czewą i Olsztynem. Grają cztery drużyny z - teoretycznie najlepszej -"wielkiej piątki". AZS - z Radomiem, Politechniką, Bełchatowem i Bydgoszczą. Dwie drużyny. I kto tu "rządzi" ?

Ja rozumiem, że hasło "lej mistrza" obowiązuje, w jakiś sposób jestem też w stanie zrozumieć niechęć kibiców innych klubów do Skry. Ale aż tak ewidentny rozjazd z rzeczywistością, to już powoli zatrąca paranoją.
8
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: lucass90 »

Ludzie ale wy macie problem... :/
Jak chcecie oglądać swoje ulubione drużyny to idźcie sobie na hale :/ A jeśli się nie da to cieszcie się z tego co macie, bo cztery dni transmisji to naprawde dużo ! 4 mecze , 8 różnych drużyn, czego wy się jeszcze czepiacie? :/ A do tego jeszcze w ten wtorek będzie mecz AZS-u Częstochowa ze Skrą Bełchatów, więc to już 5 spotkań pod rząd.

A i użytkowniku gacekskra, nie bądź taki delikatny, bo mówiąc że cała Polska najeżdża na Skrę to już jest gruuuuuba przesada... !! Przy okazji każdej transmisji musimy się nasłuchać od komentatorów PGE Polsatu jaka to ta Skra jest niesamowita, że już niektórym mogło się to znudzić, nie sądzisz...? :> A to, że jedna osoba "śmiała" coś powiedzieć na Skre, nie znaczy, że odrazu trzeba robić takie halo, więc wyluzuj trochę... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: plecotus »

Użytkowniku lucass90, nigdzie nie napisałem, że "cała Polska" najeżdża na Skrę, pisałem jedynie o kibicach innych klubów (powinieniem jeszcze dodać, że głównie tych, które są jej bezpośrednimi rywalami). To duuuża różnica.
8
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: lucass90 »

gacekskra pisze:Użytkowniku lucass90, nigdzie nie napisałem, że "cała Polska" najeżdża na Skrę, pisałem jedynie o kibicach innych klubów (powinieniem jeszcze dodać, że głównie tych, które są jej bezpośrednimi rywalami). To duuuża różnica.

To nie zmienia faktu, że zachowałeś się troche histerycznie :P Mój ukochany klub też nie jest jakoś szczególnie uwielbiany w Polsce ale nie robię z tego jakiegoś halo... Poprostu nie oglądam się na takich ludzi. :/

A tak już z innej beczki to chciałbym wiedzieć, czy Polsat Sport uraczy nas w tym sezonie meczami naszych reprezentantów w Pucharze CEV... Oczywiście niekoniecznie tymi z pierwszej rundy ale chociaż tymi późniejszymi. Np. AZS Częstochowa gdy wyeliminuje niemiecki Evivo Duren (powinien, i to bez problemów) zagra z rosyjską Iskrą Odincową, która ma chyba najlepszy skład w całej Europie: Abramov, Kazakov, Werbow, Schops, Kuleszow, no i przede wszystkim Giba... :) . W skrócie Iskra O. to taki siatkarski odpowiednik Realu Madryt jeszcze sprzed paru lat (słynni Galacticos). :) No i oczywiście kibice z Olsztyna też napewno bardzo chętnie zobaczyliby w akcji swoich siatkarzy, a oglądalność napewno mała by nie była... :D

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Relacje z Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: hubert »

Kiedyś (tj. lata 80/90) była podobno spółdzielnia aby spuścić Olsztyn z ligi bo nie wszystkim chciał się jeździć na północ.
Dzisiaj jak ktoś oglądał transmisję do końca to widział jaka kartka była na stoliku za którym siedział Drzyzga i Swędrowski: "Telewiza Skra Bełchatów" (logo). Zobaczycie, że połowa magazynu najbliższego będzie o Skrze.

PS.
Portal http://www.siatka.org też nie wiem czy nie powinine być w "domenie" PGE. Można pobawić się w konkurs: Czy pierwsze 4 tematy na portalu http://www.siatka.org dotyczą:
1) AZS Częstochowa
2) Mlekpolu AZS Olsztyn
3) Płomienia Sosnowiec
4) PGE Skry Bełchatów
Nagrodą w konkursie jest złota korona do nałożenia na łeb w czasie najbliższego meczu Jedynej Słusznej Drużyny (JSD). Kto nie może udać się na mecz może w wyżej wymienionej koronie obejrzeć mecz JSD na kanale PGE Polsat Sport.

PS2
Sympatycy innych drużyn mogą dowiedzieć się o swoich drużynach na portalu siatka.org. Dla ułatwienia nawigacji można przeskoczyć 4 pierwsze tematy.

PS3
Dziewczyny piszczą panowie klaszczą (albo odwrotnie).
"Kolorowych jarmarków, blaszanych zegarków, pierzastych kogucików, baloników na druciku,
motyli drewnianych, koników bujanych, cukrowej waty, I z piernika chaty."

PS4
Antiga to gracz klasy światowej
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”