Relacje TV z meczów PlusLigi

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: SerCos »

Właśnie włączyłem. Świetny mecz, aby przyjrzeć się przygotowaniu komentatorów :D
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Michal5 »

Polsat chyba miał jakieś oszczędności na koniec roku. W Rzeszowie Swędrowski i Mazur, Mielewski wywiady przed i po meczu, wprowadzenie przed meczem. Rzadko spotykane, zwłaszcza w Rzeszowie :D
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

#uwaganarzekanie
Co musi się stać, żebyśmy doczekali się czasów gdy każdy mecz +Ligi i PP (od co najmniej 1/8) miał kilkuminutowy skrót? Czy kwestia transmitowania w necie przez kluby (tych meczów, których nie transmituje Polsat) ma jakieś kruczki, które w praktyce to uniemożliwiają?
Czy klubom nie opłacałoby się tworzenie takich skrótów i poszukiwania dodatkowych sponsorów na ich realizację? Oglądalność byłaby na pewno przyzwoita.

Piszę to bo chętnie zobaczyłbym skróty z pucharu chociażby z Sanoka czy z Nysy
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: lipton »

Kluby nie mogą prowadzić transmisji na własną rękę, bo Polsat na to nie pozwala. Pisał o tym Bartek (Mewa) jakiś czas temu w temacie Orlen Ligi, a akurat Bartek ma informacje z pierwszej ręki.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Michal5 »

Ale skróty chyba mogą robić? Jak Mieszko był w Resovii to po każdym meczu był kilkuminutowy skrót z kamery zza boiska wraz z dźwiękiem. Więc to chyba w niczym nie przeszkadza.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: SerCos »

Na początku grudnia był artykuł na sportowych faktach. Najciekawsze cytaty:
Kiedy należy spodziewać się rozwoju sytuacji? - W tym sezonie może być to trudne.
Są szanse, że uda się to zrobić jeszcze w tym sezonie. Być może więcej będzie wiadomo w styczniu.
PLPS i Polsat nie chcą, aby mecze były pokazywane w taki sposób. Ma to być zrobione w pełni profesjonalnie.
Pełny artykuł: http://sportowe fakty.wp.pl/siatkowka/650825/polskie-ligi-nadal-bez-transmisji-internetowych-karty-rozdaje-polsat

Konkludując artykuł można powiedzieć, że nic nie wiadomo, albo będzie profesjonalnie, czyli drogo, albo nie będzie wcale :D
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

Nie jestem w stanie pojąć dlaczego w obecnych czasach, gdy transmisje są właściwie z prawie wszystkiego, nadal nie mamy tych transmisji z +L.
Jeśli Polsat nie chce się z nikim dzielić prawami, to nadal nie ma problemu. Wystarczy zrobić to pod auspicjami Polsatu, podając minimalne standardy (jedna kamera, dwie, trzy, mniej więcej jak ustawione itp.) i niech kluby robią takie transmisje, niech Polsat ma do nich pełne prawo i niech z nimi robi co chce (np. magazyn ze skrótami). Natomiast kluby mogą prowadzić transmisje w internecie, albo chociaż skróty, wywiady...
Koszt takiej transmisji w jakości HD to powiedzmy 10 tys. (z komentatorami, kamerą na wysięgniku, obróbką graficzną). Kwota jest trochę zawyżona, bo rzecz jest do zrobienia nawet i za 5-6, ale niech będzie na okrągło. Nie wierzę, by nie znaleźli się w klubach sponsorzy, którzy chcieliby się znaleźć w takich materiałach, które będą miały kilkudziesięcio-tysięczną widownię.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Szampon093 »

pewniak pisze:Nie jestem w stanie pojąć dlaczego w obecnych czasach, gdy transmisje są właściwie z prawie wszystkiego, nadal nie mamy tych transmisji z +L.
Jeśli Polsat nie chce się z nikim dzielić prawami, to nadal nie ma problemu. Wystarczy zrobić to pod auspicjami Polsatu, podając minimalne standardy (jedna kamera, dwie, trzy, mniej więcej jak ustawione itp.) i niech kluby robią takie transmisje, niech Polsat ma do nich pełne prawo i niech z nimi robi co chce (np. magazyn ze skrótami). Natomiast kluby mogą prowadzić transmisje w internecie, albo chociaż skróty, wywiady...
Koszt takiej transmisji w jakości HD to powiedzmy 10 tys. (z komentatorami, kamerą na wysięgniku, obróbką graficzną). Kwota jest trochę zawyżona, bo rzecz jest do zrobienia nawet i za 5-6, ale niech będzie na okrągło. Nie wierzę, by nie znaleźli się w klubach sponsorzy, którzy chcieliby się znaleźć w takich materiałach, które będą miały kilkudziesięcio-tysięczną widownię.
1 Kamera na środku boiska + 2 po bokach ew. 1 techniczna. Byłaby rewelka.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Noworoczny »

Tymczasem zlikwidowano polszmat njus a zatem siatkówka będzie mieć jeszcze trudniejszych rywali w beznadziejnych programach Iwańczyka i trzeciej lidze kopanej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kicu »

Noworoczny pisze:Tymczasem zlikwidowano polszmat njus a zatem siatkówka będzie mieć jeszcze trudniejszych rywali w beznadziejnych programach Iwańczyka i trzeciej lidze kopanej.
Nic nie znika. Polsat Sport News nadal będzie i to w jakości HD (choć patrząc na mecze Polsatu w jakości HD to chyba mają tam inne rozumienie pojęcia "Wysoka Rozdzielczość"), ale już nie w naziemnej telewizji cyfrowej.

Mnie zastanawia co z tymi Polsat Sportami 1, 2, 3, 6, 999... itd. Wydawało mi się, a nawet jestem prawie pewien, że przed ich uruchomieniem była mowa, że przynajmniej jeden ma zostać na stałe.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Noworoczny »

Ja mam kablówkie i w niej też ni ma njus.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:Ja mam kablówkie i w niej też ni ma njus.
może nie zapłaciłeś abonamentu ;) U mnie jest :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Szampon093 »

Ja mam cyfrowy od kilku lat i cały czas 3 polsaty sport, ale akurat pod tym co powiedzial Noworoczny ,, programy Iwańczyka" musze sie podpisac. Tragedia. Polsat tak mocno trzyma siatkówke, to niech zadbaja o to, aby był polsat volleyball 24/7 siata.
Kali BBTS
Posty: 455
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kali BBTS »

pewniak pisze: Piszę to bo chętnie zobaczyłbym skróty z pucharu chociażby z Sanoka czy z Nysy
Z tego meczu ma być transmisja w internecie - piszą na fanpage'u nysy, że pojawi się link do transmisji:

"Dla wszystkich kibiców którzy nie mogą być na hali przygotowaliśmy transmisje internetową. Link do tej transmisji podamy przed meczem"

Ciekawe czy to się odbędzie :]
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Michal5 »

Kali BBTS pisze:
pewniak pisze: Piszę to bo chętnie zobaczyłbym skróty z pucharu chociażby z Sanoka czy z Nysy
Z tego meczu ma być transmisja w internecie - piszą na fanpage'u nysy, że pojawi się link do transmisji:

"Dla wszystkich kibiców którzy nie mogą być na hali przygotowaliśmy transmisje internetową. Link do tej transmisji podamy przed meczem"

Ciekawe czy to się odbędzie :]
To wcale nie oznacza obrazu z meczu.
kanimo

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: kanimo »

Why not?
Umowa Polszmatu dotyczy PL a to jest PP.

Sa, wprawdzie nieliczne, relacje internetowe z I Ligi.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Michal5 »

kanimo pisze:Why not?
Umowa Polszmatu dotyczy PL a to jest PP.

Sa, wprawdzie nieliczne, relacje internetowe z I Ligi.
A kto ma prawa do transmisji PP?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: madlark »

Michal5 pisze:
kanimo pisze:Why not?
Umowa Polszmatu dotyczy PL a to jest PP.

Sa, wprawdzie nieliczne, relacje internetowe z I Ligi.
A kto ma prawa do transmisji PP?
Raczej polsat, ale tylko do turnieju finałowego.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

A czy kilka lat temu PP nie był w TVP? Coś mi tak świta...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Michal5 »

Dotychczasowa umowa wygasała wraz z końcem sezonu 2014/2015. Telewizja Polsat złożyła najkorzystniejszą ofertę i do końca sezonu 2019/2020 będzie dysponować pełnią praw telewizyjnych do krajowej siatkówki. Na antenach Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News, będzie można oglądać najciekawsze mecze ligi mistrzów świata – PlusLigi, a także śledzić spotkania Orlen Ligi. Prócz rozgrywek ligowych kanały sportowe Polsatu pokażą także mecze Pucharu Polski i mecz o Superpuchar Polski mężczyzn.
Nic tu nie ma na temat tego od jakiej rundy mogą pokazywać mecze. Teraz pokazują półfinały i finał, w ubiegłym roku były to mecze od 1/4. Wcześniej chyba też, zależy od formy Pucharu. Może i były kiedyś na TVP, ale to raczej na pewno przed nową umową.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: FLPman »

Mecz w Sanoku będzie można oglądać na Youtube, kanał:

https://www.youtube.com/user/tvPodkarpacie
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

FLPman pisze:Mecz w Sanoku będzie można oglądać na Youtube, kanał:

https://www.youtube.com/user/tvPodkarpacie
#mozna?mozna! #BravoOni
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Kali BBTS
Posty: 455
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kali BBTS »

No i Polsat upomniał się o swoje. Nie wiem jak w Sanoku ale z nysy nie będzie transmisji.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: krzysiu »

W Sanoku ta samo będzie , także monopol na całego :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: madlark »

Wiadomo od dawna, piesek ogrodnika na co dzień epatujący frazesami jak to dobro polskiej siatkówki leży mu na sercu. :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

madlark pisze:Wiadomo od dawna, piesek ogrodnika na co dzień epatujący frazesami jak to dobro polskiej siatkówki leży mu na sercu. :D
No właśnie. Co im szkodzi, że klub I ligi zarobi sobie na transmisji z meczu, który ma szansę mieć sporą oglądalność. Jak czują w tym biznes, niech zrobią relację u siebie!
Po prostu.... grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: sb.slav »

Ja tam w sumie TW sat nie winię. Robią to, do czego mają prawo. Dla nich brak transmisji to też zysk, nie wspierają "konkurencji" - jakakolwiek by ona nie była w przypadku transmisji pół-profesjonalnej, realizowanej przez kluby.

Czemu nie macie pretensji do władz +Ligi, że dają się tak robić w wała panu Solorzowi? Co, nie potrafią wynegocjować zapisu, który pozwala na takie transmisje klubom? To widocznie są słabymi menedżerami.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: madlark »

sb.slav pisze:Ja tam w sumie TW sat nie winię. Robią to, do czego mają prawo. Dla nich brak transmisji to też zysk, nie wspierają "konkurencji" - jakakolwiek by ona nie była w przypadku transmisji pół-profesjonalnej, realizowanej przez kluby.

Czemu nie macie pretensji do władz +Ligi, że dają się tak robić w wała panu Solorzowi? Co, nie potrafią wynegocjować zapisu, który pozwala na takie transmisje klubom? To widocznie są słabymi menedżerami.
A jest jakaś różnica między polsat a plps?
To to samo kółko różańcowe :D
Plps nic mi nie jest winien, a polsat kosi mnie na kasę :o Nie widzisz różnicy?
płacę więc wymagam :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

sb.slav pisze:Czemu nie macie pretensji do władz +Ligi, że dają się tak robić w wała panu Solorzowi? Co, nie potrafią wynegocjować zapisu, który pozwala na takie transmisje klubom? To widocznie są słabymi menedżerami.
Jak to nie mam pretensji????? Za każdym razem gdy wraca dyskusja o prawach do siatkówki i Polsacie podkreślam, że cała wina leży po stronie tego, kto wybiera telewizję i nie stawia warunków dla siebie korzystnych. Pisząc "siebie" mam na myśli związek i Siatkówkę (bo dla prywatnego "siebie" na pewno jest korzystne).
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Dziubson
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2016, o 22:10
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Dziubson »

[ten użytkownik nie umie się zachować na forum i już go tu nie będzie]
Ostatnio zmieniony 4 sty 2017, o 13:44 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 8. Regulaminu Forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”