Wideo weryfikacja

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Chal »

To co, Kobienia w nagrodę dostanie finał do sędziowania? ;)
https://twitter.com/MKwietko/status/840912542474084352
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Noworoczny »

Powstrzymajcie ten hejt!
Wszędzie tylko spiski widzicie!


W każdej razie wyklarowała się czwórka i jeśli JW nie straci punktu jutro lub w jednej z dwóch następnych kolejek, to uniknie Zaxy w 1/2 a drużyna z Kościerzyna w ostatniej kolejce będzie wybierać spośród Skry i Resovii.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: StanLee »

W 1. secie sędzia odgwizdał boisko i pozbawił Skry kontry gdy Śliwka przyjął skrót Lisinaca przedramieniem (w powtórzonej akcji Plina przyjął skrót Serba na 12. metr, ale to inna sprawa), ogólnie od lat, i to też na międzynarodowych zawodach, nie raz widzimy jakieś dziwaczne decyzje w kontekście tak podbijanych piłek i zastanawia mnie tego przyczyna. Może ktoś bardziej ogarnięty sędziowsko się wypowie, bo przecież to regularnie się powtarza, patrz emocje jakie wywołała taka sytuacja w meczu Włochy-Francja o brąz LŚ. Rozumiem dynamikę akcji czy nie zawsze idealną pozycję sędziego, ale, no bez przesady, niekiedy naprawdę przed TV widać co jest w polu, a co nie...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:Powstrzymajcie ten hejt!
Wszędzie tylko spiski widzicie!


W każdej razie wyklarowała się czwórka i jeśli JW nie straci punktu jutro lub w jednej z dwóch następnych kolejek, to uniknie Zaxy w 1/2 a drużyna z Kościerzyna w ostatniej kolejce będzie wybierać spośród Skry i Resovii.
Bzdura. Sam tworzysz spiski ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: ldz »

Noworoczny pisze:Powstrzymajcie ten hejt!
Wszędzie tylko spiski widzicie!
ponieważ Noworoczny pije do mnie to odpowiem, meczu tegoż nie oglądałam, więc nie mam się co wypowiadać, ale cytując osoby oglądające więcej ode mnie
astronauta pisze:
Kkud pisze:Nie wiem, czy to złudne wrażenie, ale wydaje mi się, że to kolejny słabo sędziowany mecz z udziałem pana Kobieni, czy to na słupku czy jako drugi. A takich spotkań w ostatnim czasie polsat pokazywał sporo.
Wydaje mi się, że się Tobie nie wydaje.
ostatnio był też problem bodajże z panią Katarzyną Sokół. Jakoś wszyscy byli zgodni, że po prostu słabo sędziowała, a nie, że sprzyjała temu czy tamtemu. Pewnie dlatego, że akurat Skra nie grała w tych meczach nie? Bo w meczach Skry zawsze sędzia im sprzyja, a w meczach bez sędzia po prostu kiepsko sędziuje 8-)
uprzedzając pytania: ja nie prowadzę statystyk, czy w meczach Skry sędziowanie częściej jest słabsze. Jak Noworoczny takie statystyki posiadasz to proszę, podziel się.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Noworoczny »

Odpowiednia statystyka została opublikowana na fso, ale wyszukiwarka nie działa optymalnie a strona stwarza pewne problemy nawet dla gógla.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: jarek8dywan »

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... -awanture/

Wyjasnienie wczorajszej sytuacji. Nie chodzilo o to, ze sedziowie sprawdzili inny blad, tylko cala awantura byla o to, ze sedziowie sprawdzili kompletnie inna akcje - w danej akcji skacze podwojny blok, w zapisie challenge jest akcja z pojedynczym blokiem/Andringa jest w I linii, w akcji z video w II. Moim zdaniem ta sytuacja nie miala wplywu na wynik koncowy, bo AZS z taka gra i tak by niewiele ugral. Gdyby jednak takie cos mialo miejsce w wyrownanym meczu np. w koncowce seta to byloby juz mniej zabawnie... Skad tak drastyczne bledy w wydawaloby sie juz doszlifowanym systemie?

Druga rzecz - Wanio jako komentator jest tragiczny - nie wie co sie dzieje i przez to nie potrafi wyjasniac roznych boiskowych sytuacji - wprowadza straszny chaos. Ciagle myli imiona, nazwiska. Czy naprawde Polsat nie ma lepiej przygotowanych ludzi?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Noworoczny »

Jakość przygotowania nie jest dla Polsatu podstawowym kryterium przy wyborze komentatorów. Powiem więcej: w ogóle nie jest żadnym kryterium.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: pewniak »

jarek8dywan pisze:Wyjasnienie wczorajszej sytuacji. Nie chodzilo o to, ze sedziowie sprawdzili inny blad, tylko cala awantura byla o to, ze sedziowie sprawdzili kompletnie inna akcje
Chyba jednak nie o to chodziło trenerowi. Bo przecież on nie widział co sprawdzali sędziowie. Widzimy to my teraz. Rzecz chyba w tym, że sędzia idąc do komputera challange pokazuje że "wyzwanie" dotyczy "piłki w boisku", po czym wraca i pokazuje, że było.... "po bloku". I ja trenera rozumiem. Bo powinni byli sprawdzić czy było boisko, a jeśli był aut, to wtedy Radom mógł wziąć czelendż na "dotknięcie bloku. To że sprawdzali nie tą akcje to całkowita kompromitacja "przy okazji".
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Aranger »

Czy w internecie jest gdzieś spisany i dostępny regulamin challenge'u ?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Noworoczny »

plusliga.pl zakładka tabela na samym dole.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:Jakość przygotowania nie jest dla Polsatu podstawowym kryterium przy wyborze komentatorów. Powiem więcej: w ogóle nie jest żadnym kryterium.
Ja bym poszedł dalej: jakość dziennikarzy Polsatu jest taka jak jakość przytoczonego wyżej artykułu o sytuacji z Santillim. Artykuł nie wyjaśnia o co chodziło w tej sytuacji (sportowo) tylko pisze o awanturnictwie, potem wrzuca wpis AZSu z Fb po czym stwierdza że sprawdzano nie tą akcję. Nikt nie pokusił się o taką analizę jak ja przedstawiłem powyżej. Tak samo robią brukowce. :]
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: niepoinformowany »

pewniak pisze:
Noworoczny pisze:Jakość przygotowania nie jest dla Polsatu podstawowym kryterium przy wyborze komentatorów. Powiem więcej: w ogóle nie jest żadnym kryterium.
Ja bym poszedł dalej: jakość dziennikarzy Polsatu jest taka jak jakość przytoczonego wyżej artykułu o sytuacji z Santillim. Artykuł nie wyjaśnia o co chodziło w tej sytuacji (sportowo) tylko pisze o awanturnictwie, potem wrzuca wpis AZSu z Fb po czym stwierdza że sprawdzano nie tą akcję. Nikt nie pokusił się o taką analizę jak ja przedstawiłem powyżej. Tak samo robią brukowce. :]
Przecież już dawno temu była mowa, że jeśli sędzia pokazał boisko, a na challengu widzimy aut, ale przy okazji wyszło, że piłki dotknął obrońca to sędzia pokazuje punkt dla drużyny wykonującej atak. Chyba coś takiego nie zdziwiło Santillego?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: pewniak »

niepoinformowany pisze:Przecież już dawno temu była mowa, że jeśli sędzia pokazał boisko, a na challengu widzimy aut, ale przy okazji wyszło, że piłki dotknął obrońca to sędzia pokazuje punkt dla drużyny wykonującej atak. Chyba coś takiego nie zdziwiło Santillego?
Oczywiście, że sędzia może podjąć taką decyzję (zauważ, że o tym też nie ma słowa w artykule na stronie Polsatu). Ale w tej zasadzie chodzi chyba o to, że jeśli sędzia sprawdza dotknięcie piłki przez blok i przy okazji zauważy dotknięcie siatki (ta sama kamera) to ma to wziąć pod uwagę. Jeśli natomiast sędzia ma sprawdzić czy piłka dotknęła linii, a pokazuje, że było po bloku (w tej akcji nie było możliwości by piłka dotknęła kogokolwiek "w boisku"), no to nie dziwmy się reakcji Santillego! Przypominam, że on nie miał prawa wiedzieć o weryfikacji błędnej akcji.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Michal5 »

niepoinformowany pisze:Przecież już dawno temu była mowa, że jeśli sędzia pokazał boisko, a na challengu widzimy aut, ale przy okazji wyszło, że piłki dotknął obrońca to sędzia pokazuje punkt dla drużyny wykonującej atak. Chyba coś takiego nie zdziwiło Santillego?
A dlaczego aut/boisko było sprawdzane akurat z tej kamery? Chyba do orzekania boiska są inne kamery umieszczone wzdłuż linii. W ogóle się nie dziwię reakcji Satilliego na tę akcję, nie widział tego obrazka i miał prawo się wściekać. W normalnej sytuacja sprawdzania boiska nie ma możliwości zobaczenia jakiegoś bloku czy obcierki. To o czym piszesz to może mieć miejsce np. na siatce gdzie sprawdzamy dotknięcie bloku, a przy tym widać dotknięcie siatki. W sytuacji boisko/aut na linii to jest całkowicie inna sytuacja i inna kamera.
treonik
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2008, o 08:51

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: treonik »

Wydaje mi się, że dyskusja toczy się obok sedna sprawy. Chodziło o to, iż sędzia sprawdzając czy piłka była w boisku dostrzegł że dotknął jej obrońca i przestało być istotnym czy była w boisku czy nie, bo została wybita przez drużynę broniącą. Sygnalizacja obcierki i bloku jest taka sama. Blok nie miał tu nic do rzeczy.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Michal5 »

treonik pisze:Wydaje mi się, że dyskusja toczy się obok sedna sprawy. Chodziło o to, iż sędzia sprawdzając czy piłka była w boisku dostrzegł że dotknął jej obrońca i przestało być istotnym czy była w boisku czy nie, bo została wybita przez drużynę broniącą. Sygnalizacja obcierki i bloku jest taka sama. Blok nie miał tu nic do rzeczy.
Santilli poprosił o sprawdzenie czy było boisko. Która kamera challengowa skierowana na linię pokazuje jednocześnie jakieś obcierki w polu na wysokości kolan?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: hubert »

Wyjaśnienie sytuacji i oficjalny komunikat: http://www.plusliga.pl/news/id/33229.html
Gdy ten podszedł do obsługi systemu poprosił o zweryfikowanie tego, czy piłka była w boisku, czy też był aut. Oglądając akcję na dużym planie sędzia zauważył, że być może obrońca dotknął wcześniej piłki, nim ta spadła na ziemię i poprosił o ujęcie z innej kamery.
To jak to jest ? Skoro sędzia może sobie popatrzeć na ujęcie które mu się podoba to czemu trener musi zgłaszać co konkretnego jest do sprawdzenia ? Przecież równie dobrze mógłby poprosić o ogólny challenge a sędzie by sobie sprawdził wszystkie kamery.
Jest dość spore pole do "popisu" sędziego. Jeden będzie brał pod uwagę tylko widok z jednej kamery, drugi także z jednej ale kątem okaz zauważy błąd w innym okienku i teraz w zależności od widzimisię weźmie pod uwagę lub nie.

A pomyłka i wzięcie akcji sprzed 11 punktów to dramat.
Ale dalej są także ciekawe kwiatki:
Pech chciał, że akurat ta akcja wyglądał bliźniaczo z tej kamery, bowiem także atakował Tomasz Fornal z szóstej strefy, uderzył niemal dokładnie tak samo. Nikt z obsługi systemu challenge nie zwrócił na to uwagi.
Czy Tomasz Fornal jest sam na boisku ? Przecież jak wół widać na challenge'u, że niby obcierkę na 9 metrze miał Andringa a w rzeczywistości był na bloku. Wystarczy spojrzeć się na boisko.
Błędu nie wyłapali na żywo także gracze Indykpolu AZS, ...
A niby jak mieli zwrócić uwagę ? Czy na hali był telebim ?
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, o 20:53 przez hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: mily66 »

Jak twierdzi prezes Artur P. :"Firma obsługująca najpewniej nie otrzyma zapłaty za pracę w Radomiu".

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... s-olsztyn/
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: pewniak »

Wtedy obsługa popełniła błąd techniczny, który sprawił, że zamiast przewinąć do początku akcję przy stanie 6:5, przewinięto do początku seta do akcji na 1:0.
WTF? Przewinięcie materiału o jakieś 8 minut różni się od przewinięcia materiału o 15 sekund! Zakładam, że to nie było umyślne, zatem niech mi ktoś powie ile taka amatorszczyzna kosztuje? Oferuję że będę to robił za pół ceny i zrobię to lepiej.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: Pele »

pewniak pisze:
Wtedy obsługa popełniła błąd techniczny, który sprawił, że zamiast przewinąć do początku akcję przy stanie 6:5, przewinięto do początku seta do akcji na 1:0.
WTF? Przewinięcie materiału o jakieś 8 minut różni się od przewinięcia materiału o 15 sekund! Zakładam, że to nie było umyślne, zatem niech mi ktoś powie ile taka amatorszczyzna kosztuje? Oferuję że będę to robił za pół ceny i zrobię to lepiej.
Z tego co pamiętam to kilka lat temu koszt wideo weryfikacji na meczu wynosił ok.5-6 tysi
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: nerwus »

Trenera zirytował fakt że pomimo tego iż nie został sprawdzony zgłaszany błąd ( sytuacja podobna jak brak sprawdzenia z powodów technicznych) uzyskał informacje że wykorzystał jeden chelenge. O jakości sędziowania świadczy fakt że za błąd dotknięcia siatki zostało uznane po innym chelenge muśnięcie siatki włosami Thomasa. Wg wytycznych sędziowie w takiej sytuacji nie powinni uznać tego jako błędu.
magiczek
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:05
Płeć: K

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: magiczek »

Wywiad z sędzią Maroszkiem wyjaśnia że "Fragment, który pokazano w relacji telewizyjnej, dowodził, że Rousseaux faktycznie najpierw dotknął siatki włosami. Ale jak relacjonował mi sędzia, później w siatce znalazł się obrys głowy zawodnika.

To było widoczne w obrazie challenge'u, ale nie dotarło do relacji telewizyjnej. Innymi słowy, błąd nastąpił, ale telewidzowie go nie zobaczyli" dość szeroko też opowiada o kontrowersjach z ostatnich spotkań. Całość na wp
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: hubert »

Challenge zaczął się dobrze a po czasie zjechał z poziomem. Na pierwszych meczach wydaje się, że był lepszy sprzęt. Teraz widok z kamer to dramat. Obraz ciemny i na pewno nie mają centymetrowej precyzji tak jak się chwalą - akurat to jest do wyliczenia z ilości klatek na sek (dane te podają na stronie) i prędkości piłki. A obraz jest ciemny bo kamery mają kiepskie obiektywy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Wideo weryfikacja

Post autor: slepy sedzia »

Ciekawe ile jest kantów przy weryfikacji trafienia w pole, kiedy na decydującej klatce wydać tylko linię i rozplaskaną piłkę? Na ujęciach kamer "liniowych" praktycznie nic więcej nie widać. Nie widać Fornali w ataku z 6 strefy , nie widać Andringów w drugiej linii, nie widać niczego co by pomogło zdemaskować sędziowską pomyłkę ( lub oszustwo) .
A nie raz i nie dwa kamera telewizji pokazuje jedno , a "challengowa" drugie. Wtedy Drzyzga , czy inny Wanio mówił że : na naszej kamerze jest pole, ale faktycznie na sędziowskiej aut, bo piłka się nie spłaszczyła ... Do czorta, przecież to ma być ta sama akcja!
....
OK, jestem stronniczy, bo z Olsztyna i kibicuję AZS, ale po prostu NIE WIERZĘ w przypadkowe cofnięcie challengu o 10 czy 15 akcji.
Przy każdym braniu challengu cofa się nagranie, więc jakby o pomyłkę było łatwo , to powinno być też znanych wiele przypadków pomyłek o 1 , 2 czy 5 akcji , szybko rozpoznawanych i poprawianych. A tego nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”