Sędziowie

lovevolleyball2
Posty: 170
Rejestracja: 22 gru 2008, o 15:07
Płeć: K
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lovevolleyball2 »

Arff pisze:No popatrzcie zmowa sędziów żeby nie gwizdać Wlazłemu linii i to o dziwo nie tylko w Bełchatowie, ale w całej Polsce... a nie przyszło Wam na myśl, że Wlazły ma białe buty, staje bardzo blisko linii i w takim wypadku biała linia po prostu zlewa się z tymi bucikami ???
Arff siedziałam przy samym boisku, widziałam dobrze. Poza tym nie jestem typem Nagora, który ciągle powtarza, że wlazły to Wujek Samo Zło, a także nie wytykam mu wszystkich błędów.( Poczytaj sobie kilka stron wcześniej)
Staram się być obiektywna, bo błędy nie tylko były popełniane na korzyść dla Skry, ale również dla Jastrzębia. Poza tym nigdzie też nie zwalam winy za przegrana na sędziów, bo ten kto był na meczu wie, że Jastrzębie przegrało go na własne życzenie( a przynajmniej drugiego i trzeciego seta).
Kuba_JW pisze: Poza tym od 2 sezonow niechetnie jezdze do kurnika (zreszta nie tylko ja patrzac na frekwencje).
Akurat na frekwencje nie ma co narzekać, bo ludzi było sporo, nie wiem jak na górze, ale na dole się przelewało :]. A to zapewne z powodu przeciwnika :)
'ze wszystkich ruin świata, bez wątpienia najbardziej smutna jest ruina człowieka.'
theophile gautier
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Nagor »

Wlazły na każdym meczu depcze linię, w meczach z TV widać było na powtórkach, ale jak nie ma meczu w TV to zaraz ekipa fanów wszechpotężnej Skry się odzywa, że ma białe buty, że linia odstawała od boiska i tak wyglądało, że ktoś zeza zrobił itd. itd.
...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: hubert »

(post skasowany)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 20:48 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Kuba_JW »

(post skasowany)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 20:45 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
Bollo
Posty: 366
Rejestracja: 11 maja 2008, o 07:27
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Bollo »

(post skasowany)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 20:46 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
Zlatan
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Kuba_JW »

post skasowany
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 20:44 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
Bollo
Posty: 366
Rejestracja: 11 maja 2008, o 07:27
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Bollo »

(post skasowany)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 20:41 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
Zlatan
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Kuba_JW »

(post skasowany)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 20:40 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
Bollo
Posty: 366
Rejestracja: 11 maja 2008, o 07:27
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Bollo »

(post skasowany)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 20:39 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
Zlatan
lovevolleyball2
Posty: 170
Rejestracja: 22 gru 2008, o 15:07
Płeć: K
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lovevolleyball2 »

(post skasowany)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 20:46 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
'ze wszystkich ruin świata, bez wątpienia najbardziej smutna jest ruina człowieka.'
theophile gautier
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lucass90 »

Po raz pierwszy w Polsce, podczas finałowego turnieju Pucharu Polski siatkarzy, może dojść do natychmiastowej weryfikacji decyzji sędziów. Każdy z zespołów będzie miał możliwość zakwestionowania jednej decyzji arbitra.
Jednej ? Tylko jednej ? Powinny być co najmniej 3 takie możliwości, jeśli nie więcej... No ale zawsze lepsze to, niż nic. Zaskakujące, że sędziowie łaskawie zgodzili się na takie rozwiązanie (o ile mieli coś do powiedzenia w tej kwestii). Pamiętam, że na początku bali się o swoją nieskalaną reputacją, która miałaby być zachwiana poprzez tego typu rozwiązania. :]
AZS CZĘSTOCHOWA!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:Wlazły na każdym meczu depcze linię, w meczach z TV widać było na powtórkach, ale jak nie ma meczu w TV to .
Podaj przukład choc jednego meczu... Po za z Olsztynem... tyle że tam zadnej powtórki telewizyjnej nie było ale...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Nagor »

kevinpsb pisze:
Nagor pisze:Wlazły na każdym meczu depcze linię, w meczach z TV widać było na powtórkach, ale jak nie ma meczu w TV to .
Podaj przukład choc jednego meczu... Po za z Olsztynem... tyle że tam zadnej powtórki telewizyjnej nie było ale...
Jestem komputerem i zapamiętałem każdą akcję każdego meczu, mogę ci podać nawet z setnymi sekundy... Jak w lidze wprowadzą kamery to się skończy przekraczanie.
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:
kevinpsb pisze:
Nagor pisze:Wlazły na każdym meczu depcze linię, w meczach z TV widać było na powtórkach, ale jak nie ma meczu w TV to .
Podaj przukład choc jednego meczu... Po za z Olsztynem... tyle że tam zadnej powtórki telewizyjnej nie było ale...
Jestem komputerem i zapamiętałem każdą akcję każdego meczu, mogę ci podać nawet z setnymi sekundy... Jak w lidze wprowadzą kamery to się skończy przekraczanie.
Tylko ze nawet jak byc moze Wlazłemu sie zdarzały przejscia(na 100% nie tylko jemu) to nie były one pokazywane na powtórkach chyba ze sedziawyłapal bład...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Bollo
Posty: 366
Rejestracja: 11 maja 2008, o 07:27
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Bollo »

Ja bym dał kamery na liniach ale takie żeby obraz bł płynny. Taki powtórki jak były na mś w ręcznej.
Zlatan
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: mejbi »

lucass90 pisze:Jednej ? Tylko jednej ? Powinny być co najmniej 3 takie możliwości,
Możliwości będzie 3, a nawet i 13, jeśli za każdym razem kwestionowana decyzja sędziego okaże się jego błędem.
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: smelasiatkarz »

mejbi pisze:
lucass90 pisze:Jednej ? Tylko jednej ? Powinny być co najmniej 3 takie możliwości,
Możliwości będzie 3, a nawet i 13, jeśli za każdym razem kwestionowana decyzja sędziego okaże się jego błędem.
Tylko, że lucassowi prawdopodobnie chodziło o to ile ma się takich możliwości do skorzystania z powtórki wtedy kiedy sędzia miał rację.
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Nagor »

Jedna możliwość na set powinna być. Albo ewentualnie dwie możliwości na mecz + jedna w tie-breaku. Ale cieszmy się i z tego, może być to dodatkowy element taktyki, w jakim momencie i w jakich sytuacjach wykorzystywać :D

Ale mam kilka pytań:
Serwis - piłka ląduje w polu, sędzia mówi aut. Sprawdzają. Jest pole. Punkt dla serwujących czy powtórzona akcja?

Siatka drży, skacze blok, jest elegancki wyblok, piłka podbita. Sędzia gwiżdże dotknięcie siatki przez blok. Sprawdzają. Nie było. Punkt dla blokujących, czy powtórka akcji?

Wg mnie w 1szej opcji powinien być punkt dla serwującego, w drugiej powtórka... Ale może są jakieś zasady?
...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: evija »

Serwis - piłka ląduje w polu, sędzia mówi aut. Sprawdzają. Jest pole. Punkt dla serwujących czy powtórzona akcja?
Mysle, ze powinno byc jak w tenisie... niedotknieta pilka, ktora weszla na czysto powinna byc zaliczona jako as i pt dla serwujacego.

Nie wiem czy padlo takie pytanie ale kto bedzie uprawiony w druzynie za decyzje o wzieciu challange*u ? kapitan, trener? zawodnik ktorego dotyczyla akcja np on dobrze widzial czy bylo po bloku czy w boisku itp.? kolega z druzyny, kapitan, trener mogl nie miec takiego podgladu, czucia + jak to sie ma do czasu w ktorym druzyna musi sie na sprawdzenie zdecydowac czy bedzie konsultacja wewnatrz w teamie a to zabiera dodatowy czas...

p.s. bardzo przepraszam za brak polskich znakow :/
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: mejbi »

evija pisze:kto bedzie uprawiony w druzynie za decyzje o wzieciu challange*u ?
Zgodnie z przepisami i tym, co napisali w prasie, challange może brać tylko kapitan.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lucass90 »

mejbi pisze:
evija pisze:kto bedzie uprawiony w druzynie za decyzje o wzieciu challange*u ?
Zgodnie z przepisami i tym, co napisali w prasie, challange może brać tylko kapitan.
A obraz tej powtórki będzie cyfrowy, czy będzie to tylko zwykła powtórka telewizyjna ? Jeśli to drugie, to Polsat musiał zainwestować w o wiele lepsze kamery... Te dotychczasowe miały chyba prędkość klatkową 30k/s, a powtórki takie jak były np na piłkarskich Mistrzostwach Europy wymagały kamer czytających co najmniej 650k/s.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: mejbi »

lucass90 pisze:A obraz tej powtórki będzie cyfrowy, czy będzie to tylko zwykła powtórka telewizyjna ?
Tego nie wiem, ale pewnie już za kilka godzin przekonamy się o tym na własne oczy. Jednak myślę, że nie będą to kamery, które przy porządnej zagrywce rejestrują piłkę tylko co metr (bez mała).
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Sędziowie

Post autor: Klugenhammer »

lucass90 pisze: A obraz tej powtórki będzie cyfrowy, czy będzie to tylko zwykła powtórka telewizyjna ? Jeśli to drugie, to Polsat musiał zainwestować w o wiele lepsze kamery... Te dotychczasowe miały chyba prędkość klatkową 30k/s, a powtórki takie jak były np na piłkarskich Mistrzostwach Europy wymagały kamer czytających co najmniej 650k/s.
Znakomite powtórki prezentowali też Chińczycy podczas meczów siatkarskich w trakcie Igrzysk w Pekinie. Pamiętam, że potrafili pokazywać w zwolnionym tempie klatka po klatce nawet minimalne odgięcia końcówek palców u rąk blokujących.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Sędziowie

Post autor: maksik »

Na pewno pierwsze próby skorzystania z tego systemu będą trochę kulawe i na pewno będą miały wpływ na lekkie wybicie z rytmu całego seta i spotkania, jednakże i tak ważne że coś w tym temacie drgnęło bo sędziowie momentami wyglądali jak starterzy samolotów na lotniskowcu. Z tego co doczytałem maja być zamontowane dodatkowe kamery oprócz tych co już nam pokazywały powtórki. Na pewno trzeba "dać czas" całemu systemowi żeby wdrążył się w ważnespotkania. Problem polega też na sprawiedliwości wykorzystania tego systemu - w momencie gdy system okaże się strzałem w "10" i nie wyobrażam sobie sytuacji że kamery są na dwóch ligowych meczach z mozliwością challengu a na pozostałych trzech tej możliwości nie ma. No chyba że federacja zachwycona tym pomyslem zfinansuje zakup kamer i całego systemu monitorującego potrzebnego do realizacji 5 spotkań jednocześnie. Może i wychodzę za daleko w przyszłość ale wg mnie system sprawdzenia "fachowości oka" sędziego (sędziów) jest bardzo wskazany przy tej ilości baboli. Ciekawi mnie szeroka możliwość korekty sędziego (a z drugiej strony jestem przeciwny temu ale to za chwile) . Spowoduje to na pewno w pewnym stopniu przyznawanie się do winy dotykających siatkę czy tych co dostali po "paznokciach", jednakże w jednej akcji może wystąpić kilka błędów na raz nie wychwyconych przez sędziego czyli np siatka, po bloku i aut. Wtedy taki challenge może trwać ładnych parę minut jeśli się okaże że dopiero 3 z kolei korekta była słuszna (lub nawet nie słuszna).
Sam byłem i na razie dalej jestem zwolennikiem tego systemu lecz po moich przemyśleniach trochę za szeroko to poszło jak na pierwszy raz. W tenisie ziemnym system ten jest świetnym rozwiązaniem ale wiadomo - dotyczy tylko sytuacji piłka pole/aut.
Tutaj można sprawdzić aż 5 przypadków. Może być to przerost formy nad treścią. Zostawiłbym ocenę i ostateczną decyzję wszystkich przypadków poza tym tenisowym czyli piłka pole/aut. W tych sytuacjach zawsze jest najwięcej kontrowersji i te sytuacje nalezy w jakimś stopniu wyeliminować. Wtedy czyjś tam pomysł z jakimś chipem w piłce który daje znać dźwiękiem gdy piłka jest poza boiskiem..ale.....to już chyba dopiero po MŚ w piłce kopanej.. ;)
pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Mate »

W dziale PP był temat o kamerach. Uważam, że powinno być tak jak w tenisie, ale z małymi zmianami. Tam bodajże jest 5 powtórek na mecz( ??? ). Więc wprowadzić 2 powtórki na set i tyle. Takie jest moje zdanie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Kay »

Ogląda ktoś mecz Skra vs. Resovia ? Została już zastosowana nowa możliwość ? Jak to przebiegało ?
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Nagor »

Haha jak będą takie powtórki to nic one nie wniosą do gry xD Chwała temu, co to wyczaił :P
...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Nagor »

Kay pisze:Ogląda ktoś mecz Skra vs. Resovia ? Została już zastosowana nowa możliwość ? Jak to przebiegało ?
Właśnie przed sekundą Wlazły dotknął w bloku piłki i niby przyznali punkt dla Rzeszowa, ale powtórka była tak masakrycznie słaba, że chyba dla spokoju oddali punkt :P
...
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sędziowie

Post autor: Antos »

Pewnie Wlazly w trakcie obrad specvideo komisji sie przyznal zeby nie wyjsc na klamczucha.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lucass90 »

Faktycznie, jakość tych powtórek była tak beznadziejna, że już lepiej by w ogóle ich nie było, bo wprowadzają jeszcze większy zamęt.
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”