WKS Czarni Radom

ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: ursula127 »

Didek pisze:To co zrobił Radom w rozgrywkach Młodej Ligi to jest sk....syństwo. Na play off wystawił skład z Kędzierskim, Bołądziem, Fornalem i Ziobrowskim. Oczywiście ten skład rozjechał Jastrzębie.
Aż tak im zależy na wygranej?
Janusze sportu młodzieżowego.
Właśnie za coś podobnego Lewandowski zjechał Bońka.
To,że regulamin na to pozwala to chore,ale to ,że ktoś tę lukę wykorzystał to .....( tak jak napisał Didek)
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: krzysiu »

Radom chyba tak co rok robi nieprawdaż?
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: astronauta »

W ubiegłym roku byli Bołądź, Szalpuk i Grzechnik.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: ciorny17 »

astronauta pisze:W ubiegłym roku byli Bołądź, Szalpuk i Grzechnik.
W meczu z Olsztynem w ubiegłym sezonie po jednej stronie siatki wspomniana przez Ciebie trójka a po drugiej Bednorz i Bieńkowski. Także nie tylko Radom takie triki robi.
Kłamca.
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: astronauta »

W JW w ubiegłym roku grali Popiwczak, Gil, Formela i Ernastowicz, ale z nich tylko Popiwczak był szóstkowym graczem.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: StanLee »

I przegrali finał. :D Tzn. Radom.
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: astronauta »

A prowadzili 2:0 :D
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: krzysiu »

Ci oprocz Popiwczaka i Bednorza moga se grać,ale nie tacy jak w Radomiu..dlatego chytra baba pochodzi z Radomia :D
Reunion
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2014, o 17:58
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Reunion »

Nie rozumiem oburzenia niektórych użytkowników forum.

Młoda liga ma ograniczenia wiekowe i nie widzę tutaj niczego złego, że klub stawiając mocno na młodzież chce, aby jak najwięcej grali i wygrywali. Nikt nie powinien klubu winić za to, że mając ogranych zawodników na poziomie plus ligi, wspomaga się nimi w młodej lidze.

A kończąc wywód, regulamin dla każdego klubu jest taki sam i taki ból nie powiem czego, jest nieuzasadniony.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Didek »

Rozumiem, iż nastąpił nagły pomór wśród zawodników grających w Radomiu w Młodej Lidze , aby posiłkować się zawodnikami z pierwszego zespołu?
Nikt nie kwestionuje prawa Radomia do takiej zagrywki, bo regulamin jest jaki jest.
Nie mniej rozpatrujemy to z punktu widzenia moralności i szeroko pojętej uczciwości w sporcie czy też ducha gry. A tu należy stwierdzić, iż jest to wątpliwe. Z założenia te rozgrywki służą do ogrywania młodych graczy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w zawodowym sporcie. Taka kadra U 23. Jeżeli Radom grałby tym składem całe rozgrywki to było by bardziej uczciwe, niż odebranie szansy na rozwój graczy dotychczasowego zespołu poprzez udział w play off.
Nauczkę dla działaczy z Jastrzębia, aby mecz Młodej Ligi zorganizować w dniu meczu Czarnych w lidze. Jeżeli, Czarni awansują dalej to inne kluby powinny zrobić podobnie. Niech kombinują.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Xenio »

Zmienic górną granice wieku z 23 lat na 21 i po kłopocie .
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Didek »

Xenio pisze:Zmienic górną granice wieku z 23 lat na 21 i po kłopocie .
A czy Młoda Liga ma obecnie sens? Chłopaki po SMS w lidze radzą sobie całkiem nieźle. Paru już gra w swoich zespołach.
Wg. Mnie tylko niepotrzebnie generuje koszty i zmusza niektóre kluby do kombinowania.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: nerwus »

Aby skomplikować troche postrzeganie Świata zadam Wam pytanie. Jesteś menadzerem nie zamożnego klubu ( nie sponsorowanego przez Pantwowego molocha z naszych podatków ). Za zdobycie mistrzostwa młodej ligi możesz dostać od sponsora np 200 tysięcy złotych . To ważne przed nowym sezonem. Jaką podejmiesz decyjzę?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Noworoczny »

W ogóle nie ma o czym gadać. Regulamin określa zasady gry. Gra zgodnie z regulaminem nie może być traktowana jako nieetyczna i kropka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: maciek77 »

Jakie 200tys.??? Gdzieś widziałem, że mowa o 20-30tys chyba
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: ursula127 »

Noworoczny pisze:W ogóle nie ma o czym gadać. Regulamin określa zasady gry. Gra zgodnie z regulaminem nie może być traktowana jako nieetyczna i kropka.
dlaczego?
Czytalem wypowiedź Prygla , trudno się nie zgodzić z tokiem myślenia dzialaczy z Radomia.
Ale to nie znaczy ,ze to etyczne i zgodne z duchem sportu.( bo to,że Noworoczny tak powiedział,nie jest wyznacznikiem).
Zresztą sam ton wypowiedzi Prygla,niezaleznie od treści,był raczej niegrzeczny( by nie powiedzieć chamski)
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Noworoczny »

Nie,że Noworoczny tak powiedział, ale że regulamin tak powiedział. Piszę przecież wyraźnie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: TommyLeeJones »

Noworoczny pisze:Nie,że Noworoczny tak powiedział, ale że regulamin tak powiedział. Piszę przecież wyraźnie.
Wyraźnie?

Wystarczy jedynie zdefiniować słowo "nieetyczne", następnie zdefiniować je na tle tego przepisu, uzasadnić na czym polega to w tym konkretnym przypadku oraz wykazać, że tak ogólnikowo sformułowana klauzula ma pierwszeństwo przed bardzo precyzyjnym przepisem na podstawie którego w Młodej Lidze mogą grać zawodnicy do 23 roku życia. Dla mnie to deczko karkołomne ustalić na tle tak "suchego" pod względem aksjologicznym przepisu, że takie coś jest "nieetyczne". A gdyby sięgnęli tylko po jednego zawodnika to już byłoby etyczne? Jak ustalić granice takiej etyki?
Noworoczny pisze:W ogóle nie ma o czym gadać. Regulamin określa zasady gry. Gra zgodnie z regulaminem nie może być traktowana jako nieetyczna i kropka.
Więc chyba byłoby o czym gadać, powiem więcej, po użyciu Twojej propozycji powstałaby konkretna burza.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Noworoczny »

TommyLeeJones pisze:Jak ustalić granice takiej etyki?
Nie da się. Dlatego trzeba, a zarazem wystarczy, przyjąć założenie, że co zgodne z regulaminem, to etyczne, a ewentualne odium patologii spada na twórcę/ów przepisów. To tak, jak z legalnością podatków.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: TommyLeeJones »

Zatem Radom postąpił zgodnie z regulaminem (zawodnicy nie przekroczyli bariery wieku) i zarazem etycznie. Jaskrawa odmiana pozytywizmu prawniczego. Dla mnie w oparciu o etykę tego nie da się wzruszyć.
REddy
Posty: 98
Rejestracja: 9 gru 2015, o 00:43
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: REddy »

I znów zapowiada się wietrzenie szatni. Obcokrajowcom kończą się kontrakty, Kędzierski podobno wraca do Rzeszowa, ale trzon na przyjęciu Fornal-Żaliński zostaje. Mam nadzieję, że Fornal po dobrym sezonie nie skończy jak Wachnik, choć sezon w Kielcach niezły. Bołądziowi chyba kończy się kontrakt, początek sezonu bdb, ale druga polowa to zjazd po równi pochyłej.
Osobiście chciałbym powrotu Szalpuka do WKSu, ale chyba mierzy wyżej. Ciekawe kto poprowadzi naszą grą w przyszłym sezonie.
Reunion
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2014, o 17:58
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Reunion »

Ciekawy wywiad z wiceprezes Cerradu.

http://www.wksczarni.pl/artykul-2066-7_ ... F%BDk.html

Jak widać, powolny progres w planach i walka o coś więcej w sezonie 2018/2019. Bardzo na to licze
Libero z amatorki
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwie 2017, o 11:45
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Libero z amatorki »

Wprowadzić przepis,że zawodnik musi być w 14 meczowej przez 70% rundy zasadniczej,(wyjątkiem kontuzja),i nie było by problemu że w play offy nagle cała 6 z plusligi gra.Młoda liga została stworzona by wypromować młodych do występów w najwyższej lidze więc po co tam Bołądź lub Fornal?Jestem jeszcze w stanie zrozumieć Semeniuka,Ernastowicza,lub Ziobrowskiego.Są oni w pierwszej drużynie ale głównie nie grają,więc młoda liga jest ich okazją do gry.Natomiast jak jakiś zawodnik gra od deski do deski w plusligowej szóstce to powinien nie grać.Co mają powiedzieć ci zawodnicy młodego Radomia którzy zasuwali przez cały sezon żeby być play offach i potem siedzą bo sześciu plusligowych przychodzi na gotowe?Jak już nadmieniłem rozumiem jak ktoś nie gra tylko stoi w kwadracie w pluslidze,ale Bołądź raczej nie potrzebuje już wypromowania się.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Murilo0 »

Bardzo mi się podoba polityka kadrowa Radomia. Podpisują na 3 lata najzdolniejszych młodych, co moim zdaniem jest bardzo dobrą inwestycją.
All work and no play makes Jack a dull boy...
eleles
Posty: 205
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 13:56
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: eleles »

Mi też podoba się ta polityka, przypomina starą dobrą AZS Częstochowa, nawet hala podobna :)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: szatow »

Te nowe wielkie hale są bardzo przereklamowane IMO.

Co do przyszłego sezonu, to jeśli wejście w Plusligę Hubera będzie mniej więcej tak gładkie i na miarę talentu jak Kochanowskiego, to Czarni powinni koniecznie poszukać lepszego sypacza niż Kędzierski. Dokonując wzmocnienia na tej pozycji, z Amerykaninem na libero i dobrym drugim środkowym będą bardzo groźni. Jedyna wątpliwość, to czy Ziobrowski da radę zagrać niezły i równy sezon. Tak czy inaczej- polityka Radomia rozsądną jest.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: StanLee »

Dawno nie widziałem Hubera, ale on w tym roczniku grał w wyjściowym składzie tylko dlatego, że jest wysoki, żaden wyróżniający się zawodnik...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: drukjul »

szatow pisze: Jedyna wątpliwość, to czy Ziobrowski da radę zagrać niezły i równy sezon. Tak czy inaczej- polityka Radomia rozsądną jest.
A zakładając, że Czarni ściągną do siebie na przyszły sezon na atak Filipa, jednocześnie zatrzymując Ziobrowskiego, będziesz skłonny podtrzymać dalej swoją opinię, czy zmienisz ją wtedy o 180 stopni? Nie chwalmy więc może dnia przed zachodem słońca. ;)
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: szatow »

drukjul pisze:
szatow pisze: Jedyna wątpliwość, to czy Ziobrowski da radę zagrać niezły i równy sezon. Tak czy inaczej- polityka Radomia rozsądną jest.
A zakładając, że Czarni ściągną do siebie na przyszły sezon na atak Filipa, jednocześnie zatrzymując Ziobrowskiego, będziesz skłonny podtrzymać dalej swoją opinię, czy zmienisz ją wtedy o 180 stopni? Nie chwalmy więc może dnia przed zachodem słońca. ;)
Będę się swojej opinii trzymać ; ).

Co do Hubera, to myślę Stan, że go nie doceniasz. I, o ile widziałem zaledwie kilka meczów Spały i MPJ, jestem skłonny wierzyć, że zaliczył duży progres(jak to mają w zwyczaju niektórzy ślamazarni, młodzi i wysocy goście), a nawet ogarnął się na przepychankach i sytuacjach dla wielu naszych drągali niebezpiecznych wręcz śmiertelnie. Czy będzie wyróżniającym plejerem- nie wiem, bo nie mam takiej wiedzy i obycia, ale wierzę, że ma duże szanse ku temu- a potencjał ma z pewnością.
Camillo Marcotti

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Camillo Marcotti »

Radom ma jednak "czuja" do młodych zawodników, toteż można liczyć, że i tegoroczne nowości z czasem okażą się przydatne dla drużyny.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”