Mecz Gwiazd

macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: macko »

W NBA koszykarze ryzykują o wiele więcej (porównaj choćby zarobki przeciętnego koszykarza z tej ligi który zarabia takie pieniądze o których się nawet nie śni siatkarzom) mimo to występują w takich konkursach , w ciągu roku mają o wiele więcej meczy i nie narzekają na zmęczenie
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: sb.slav »

Nie porównuj koszykówki do siatki, tam jest zupełnie inny system gry: podobny do hokeja gdzie co parę minut na taflę/parkiet wybiegają całkiem inni zawodnicy. A gracze nie wykonują bardzo obciążających stawy wysokich skoków i nie są narażenia na takie przeciążenia i wstrząsy przy lądowaniu.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: mikser »

No sorry bardzo, ale argument że inni tak robią to kiepski argument;]
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: lucass90 »

sb.slav pisze:... A gracze nie wykonują bardzo obciążających stawy wysokich skoków i nie są narażenia na takie przeciążenia i wstrząsy przy lądowaniu.
:]

Nie no, skądże, w koszykówce w ogóle się nie skacze... Proponuję przedstawić taką opinię byłym koszykarzom, na pewno poprawiłaby im humor na jakiś tydzień...
AZS CZĘSTOCHOWA!
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: zupa93 »

lucass90 pisze:
sb.slav pisze:... A gracze nie wykonują bardzo obciążających stawy wysokich skoków i nie są narażenia na takie przeciążenia i wstrząsy przy lądowaniu.
:]

Nie no, skądże, w koszykówce w ogóle się nie skacze... Proponuję przedstawić taką opinię byłym koszykarzom, na pewno poprawiłaby im humor na jakiś tydzień...
Myślę ze sb.slav miał na myśli to, że jednak w koszykówce nie skacze się za każdym razem na maksa jak to robią atakujący. Gdy wykonują rzut to bardziej to przypomina wyskok jak przy rozegraniu, a jednak rozgrywający na problemy z kontuzjami związanymi z wyskokami i przeciążeniami borykają się znacznie rzadziej. No i chyba mimo wszystko w meczu siatkówki jest jednak znacznie więcej. W koszykówce jednak dużo czasu to bieganie, ale żeby nie było wcale nie chce przekonywać, że siatkówka to sport o znacznie większych obciążeniach. Po prostu zgadzam się z sb.slav, że jest to jednak zupełnie inna charakterystyka tych obciążeń.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Chal »

Można odkopać temat, bo Mecz Gwiazd wraca. Co prawda nie wszystkich, a wręcz de facto nielicznych, bo te największe z ZAKSY i Skry udziału nie wezmą, w terminie dość specyficznym (piątek o 18), jako przystawka do fazy finałowej KMŚ, z Lubinem należącym do północy, ale jest. Wybór prosty nie jest i to raczej nie ze względu na kłopoty bogactwa.

Jako że to nie powołania do kadry, to ze swojej strony zachęcam do włączenia się do akcji #GłosnaMurka i wybrania spośród kandydatów tego wybitnego siatkarza. Za zasługi.

http://www.plusliga.pl/starmatch/s/votes.html
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Michal5 »

Chal pisze:Wybór prosty nie jest i to raczej nie ze względu na kłopoty bogactwa.
Tak przeglądam ankietę, wybieram w sumie tych 28 zawodników i nie wiem czy 10 z nich zasługuję naprawdę na mecz "gwiazd". Uboga ta nasza PlusLiga.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Re_soviaczka »

A mi się pomysł bardzo podoba, miło będzie zobaczyć tylu dobrych zawodników (może nie gwiazd) z naszej ligi w jednym miejscu. Szkoda tylko, że zawodnicy Skry i ZAKSY nie zagrają w tym meczu, bo na pewno składy byłyby wtedy silniejsze, ale rozumiem - oni mają ważniejsze mecze w tym czasie.
No i weźmy pod uwagę, że to jest Mecz Gwiazd PlusLigi... wiadomo, że jakichś wielkich gwiazd międzynarodowego formatu raczej nie mamy, ale u nas jednak tacy siatkarze mogą być nazywani gwiazdami. ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: leeon »

Zieeeeew. Krótki opis mojego zainteresowania takimi meczami.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: niepoinformowany »

Co za nominacje :o Wszyscy, którzy się ruszają i odbijają?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ACh11
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2017, o 16:31
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: ACh11 »

A ja chętnie zobaczyłbym jak największą liczbę zawodników ze "złotego rocznika".
Ale więcej głosów na Włodarczyka aniżeli na Kwolka trochę mnie zastanawia...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Aranger »

ACh11 pisze:Ale więcej głosów na Włodarczyka aniżeli na Kwolka trochę mnie zastanawia...

A jak myślisz, kto ma więcej nastoletnich fanek ? :) Poza tym Kwolek gra dużo lepiej od Włodarczyka w tym sezonie, w poprzednim Wojciech był najlepszym polskim przyjmującym w lidze.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Klugenhammer »

Pamiętam bardzo dobry, ciekawy mecz gwiazd w sezonie 2008/2009. Później było już tylko gorzej. Mecze zaczęły zamieniać się w jakąś parodię siatkówki, gdzie było coraz mniej gry, a coraz więcej wygłupów i błazenady. Apogeum żenady miało miejsca w pamiętnym przedstawieniu na Torwarze, po czym PLS uznał, że mecze w takiej konwencji nie mają sensu i zaprzestali ich organizowania.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Noworoczny »

Tak, w 2009 to był mecz Polacy vs. Obcy. Bardzo fajny. Aliens wygrali a MVP został Martin Terrence, który po meczu dziękował Zagumnemu, że tak często na niego serwował i pomógł mu w ten sposób się pokazać. W ogóle to był b. sympatyczny zawodnik.

A rok później też mogło być dobrze, ale wszystko popsuł Abramow. Zaczął pajacować a reszta poszła jego tropem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Papilot »

Mecze Gwiazd to mają sens w koszykówce. W siatkówce robi się z tego cyrk i pajacowanie.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: jarek8dywan »

Milym akcentem jest spora liczba oddanych glosow na Murka. Prawdziwa legenda polskiej siatkowki, gwiazda na pewno. Fajnie byloby zobaczyc go na takim meczu. Oczywiscie bez wahania oddalem na niego swoj glos i zachecam do tego innych. Poziom sportowy jest tu sprawa drugorzedna.

Co do kwestii cyrku i pajacowania - fakt, ze w ww. meczu bylo za duzo luzu, ale nie ma tez co przesadzac w druga strone i brac to na powaznie. To ma byc odskocznia dla zawodnikow od codziennych, powaznych bojow. Normalna, luzna gra z nutka humoru...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Noworoczny »

Myślałem, że takie mecze są dla widzów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: mariusz1000 »

Zasadniczo to o tym czy takie mecze mają sens decyduje czy są ludzie, którzy chcą to oglądać.
Dla mnie ostatni mecz gwiazd to było coś znacznie ciekawszego od zwykłego ligowego spotkania i jeżeli ten będzie wyglądać podobnie to pewnie obejrzę.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Didek »

mariusz1000 pisze:Zasadniczo to o tym czy takie mecze mają sens decyduje czy są ludzie, którzy chcą to oglądać.
Dla mnie ostatni mecz gwiazd to było coś znacznie ciekawszego od zwykłego ligowego spotkania i jeżeli ten będzie wyglądać podobnie to pewnie obejrzę.
Najgorszy mecz jaki w życiu widziałem. Wyłączyłem po 2 setach. Mecz to mecz, powinno grać się o wygraną a nie robić cyrk i się wygłupiać. We Włoszech mecz gwiazd to ciekawe wydarzenie sportowe. Grają najlepsi i często to dobra siatkówka jest. Mają szansę zagrać ze sobą gracze, którzy mogą już razem w drużynie nigdy nie zagrać.
TonaldDusk
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2017, o 17:46
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: TonaldDusk »

Chal pisze:Można odkopać temat, bo Mecz Gwiazd wraca. Co prawda nie wszystkich, a wręcz de facto nielicznych, bo te największe z ZAKSY i Skry udziału nie wezmą, w terminie dość specyficznym (piątek o 18), jako przystawka do fazy finałowej KMŚ, z Lubinem należącym do północy, ale jest. Wybór prosty nie jest i to raczej nie ze względu na kłopoty bogactwa.

Jako że to nie powołania do kadry, to ze swojej strony zachęcam do włączenia się do akcji #GłosnaMurka i wybrania spośród kandydatów tego wybitnego siatkarza. Za zasługi.

http://www.plusliga.pl/starmatch/s/votes.html
Zachęcać to ty możesz... Nie róbmy tu układów. Gość się nie nadaje do gry ociezaly w obronie się rusza tragicznie. To nie oldboję a czołowa liga świata. Najbardziej przereklamowany zawodnik w Polsce bo co skończył akcje w Pucharze Polski? Wygrał coś z kadra?? Zejdzie na ziemię i miejsce własne zdanie a nie powtarzjcie w kółko tego samego
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: leeon »

Zluzuj porcięta. Mecz kompletnie bez znaczenia, a nie jakieś mega spotkanie w super lidze.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Chal »

TonaldDusk pisze: Nie róbmy tu układów.
Jan S.?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
TonaldDusk
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2017, o 17:46
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: TonaldDusk »

Chal pisze:
TonaldDusk pisze: Nie róbmy tu układów.
Jan S.?
Kolega chyba przespal lata 2007 - 2015
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Biciut »

TonaldDusk pisze:Zachęcać to ty możesz... Nie róbmy tu układów. Gość się nie nadaje do gry ociezaly w obronie się rusza tragicznie. To nie oldboję a czołowa liga świata. Najbardziej przereklamowany zawodnik w Polsce bo co skończył akcje w Pucharze Polski? Wygrał coś z kadra?? Zejdzie na ziemię i miejsce własne zdanie a nie powtarzjcie w kółko tego samego

Zdaje sie, ze kolega nie wie, ze Dawid Murek; jednemu z najlepszych Polskich zawodnikow przygode z kadra przerwaly kontuzje? Przychodzac do JW z Modeny mial ogromne problemy z kolanami i glownie przez to jego wspaniala kariera musiala wyhamowac.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawid_Murek

https://www.youtube.com/watch?v=2pJZokSJYsg
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: astronauta »

Biciut pisze:
TonaldDusk pisze:Zachęcać to ty możesz... Nie róbmy tu układów. Gość się nie nadaje do gry ociezaly w obronie się rusza tragicznie. To nie oldboję a czołowa liga świata. Najbardziej przereklamowany zawodnik w Polsce bo co skończył akcje w Pucharze Polski? Wygrał coś z kadra?? Zejdzie na ziemię i miejsce własne zdanie a nie powtarzjcie w kółko tego samego

Zdaje sie, ze kolega nie wie, ze Dawid Murek; jednemu z najlepszych Polskich zawodnikow przygode z kadra przerwaly kontuzje? Przychodzac do JW z Modeny mial ogromne problemy z kolanami i glownie przez to jego wspaniala kariera musiala wyhamowac.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawid_Murek

https://www.youtube.com/watch?v=2pJZokSJYsg
Don't feed the troll. Over.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Noworoczny »

A kogo byśmy dziś wybrali do meczu gwiazd los Polacos vs Aliens?

Los Polacos:
Łomacz (?) - Wlazły czy Schulz?
Kochanowski - Nowakowski (?)
Mika (?) Szalpuk (?) jakiś inny młodziak?
Zatorski

Aliens:Toniutti - Torres (?) Hadrava (?)
Lisinac - Smith (?)
Deroo - Oliva
Watten czy Koga? Kto lepszy?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: adamr »

mozna uznac ze sklady druzyn się "unormowaly" od praktycznie samego początku, poza jednym wyjątkiem, w ostatnim tygodniu strasznie dużo fanów przybylo Fornalowi ( skok o jakieś 7%) a rowny spadek jego konkurentom wszystkim- dziwne jak to raptem kibice zmienili upodobania :o
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Re_soviaczka »

Mnie to w ogóle nie dziwi, skoro niektóre kluby (ONICO, Czarni, Zawiercie) praktycznie codziennie namawiają do głosowania na "swoich" siatkarzy. Średnio mi się to podoba, skoro to ma być Mecz Gwiazd, to niech grają w nim Ci faktycznie najlepsi z tych, co grać mogą.
Filip też nagle wskoczył do składu, wygryzając z niego Hadravę. Zdecydowanie wolałabym zobaczyć w tym meczu tego drugiego.

A na meczu będzie obecna Neo - Nówka.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: dedede »

Fajna inicjatywa, ale pod warunkiem że to będzie w miarę ,normalny' mecz a nie jakieś pierdoły typu odbijanie głową, ataki libero itp. może się nie znam, ale mnie takie coś w ogóle nie bawi..oczywiście nie wymagam jakiegoś wielkiego poziomu czy zabijania się o każdą piłkę( z racji niezgrania zawodników), ale na pewno kilka fajnych koronkowych akcji byśmy zobaczyli po obu stronach czyli coś w stylu meczu gwiazd NBA, gdzie choć chłopaki bardzo luźno bronią to jednak nadal jest mecz bez żadnych wygłupów za to z wieloma efektownymi zagraniami
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mecz Gwiazd

Post autor: Noworoczny »

Re_soviaczka pisze:Mnie to w ogóle nie dziwi, skoro niektóre kluby (ONICO, Czarni, Zawiercie) praktycznie codziennie namawiają do głosowania na "swoich" siatkarzy. Średnio mi się to podoba, skoro to ma być Mecz Gwiazd, to niech grają w nim Ci faktycznie najlepsi z tych, co grać mogą.
Filip też nagle wskoczył do składu, wygryzając z niego Hadravę. Zdecydowanie wolałabym zobaczyć w tym meczu tego drugiego.

A na meczu będzie obecna Neo - Nówka.
Głosowania internetowe powinno się wyłączyć, jeśli się chce osiągnąć najlepszy skład. Ja bym to widział tak: robimy ankietę wśród trenerów. Każemy wybrać najlepszą drużynę ligi ale zabraniamy wskazywać kogokolwiek z drużyny ankietowanego. Potem sumujemy głosy i już.

Ale w sporcie, zwłaszcza niszowym, nie o to biega. Próbuje się też zaktywizować kibiców. Niech się interesują. Niech myślą, że o czymś decydują. Jak będą klikać w siatkę to nie będą w kosza. A i same kliknięcia też się liczą - kasia z reklam.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”