MKS Banimex Będzin

heniek
Posty: 17
Rejestracja: 15 cze 2016, o 09:24
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: heniek »

Papilot pisze:Lepiej od Bydgoszczy, od BBTSu, Effectora, Częstochowy... Niezły skład na połowę tabeli.
No no, zwłaszcza, ze te zespoły jeszcze nie podały lub nie zakończyły kontraktować, ale już są przez Specjalistów skreślone.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Papilot »

No właśnie dlatego, że nie tyle nie skończyły kontraktować, co nie zaczęły. Może poza Bydgoszczą.
Camillo Marcotti

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Camillo Marcotti »

A z czego BBTS miałby zbudować lepszą ekipę? Z przedłużenia kontraktu Janeczkowi i Wice? Bydgoszcz większość składu już ma i na kolana nie powala. Zresztą po transferach Gromadowskiego, Szczurka i Sienki Juniora trudno teraz sądzić, że przyjdzie zawodnik formatu chociaż takiego Puparta.
heniek
Posty: 17
Rejestracja: 15 cze 2016, o 09:24
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: heniek »

w sezonie 2014/2015 pierwszym zespołem, który zamknął skład był Indykpol AZS Olsztyn (bodaj w marcu). FInał tego był taki, że w połowie sezonu zmieniono trenera a zespół skończył nisko. Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Papilot »

heniek pisze:w sezonie 2014/2015 pierwszym zespołem, który zamknął skład był Indykpol AZS Olsztyn (bodaj w marcu). FInał tego był taki, że w połowie sezonu zmieniono trenera a zespół skończył nisko. Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz
Powiadasz? Nie przekonuje mnie to, ale życie pokaże.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Papilot »

Camillo Marcotti pisze:A z czego BBTS miałby zbudować lepszą ekipę? Z przedłużenia kontraktu Janeczkowi i Wice? Bydgoszcz większość składu już ma i na kolana nie powala. Zresztą po transferach Gromadowskiego, Szczurka i Sienki Juniora trudno teraz sądzić, że przyjdzie zawodnik formatu chociaż takiego Puparta.
Dlatego trzeba bazować na młodzieży. W zeszłym roku zrobili genialny ruch z tym Krulickim, zresztą chłopak się spisał. Stawiać na takich, którzy chcą się pokazać, nie mając rozbuchanych wymagań. A w Bielsku do przedłużenia kontraktu na pewno kwalifikował się Krucliki, Kwasowski, Koziura który genialnie wygryzł Lewisa ze składu, pewnie też Kapelus, który mimo wieku był najmocniejszym punktem BBTSu.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: SerCos »

Mateusz Kowalski kolejnym środkowym MKS-u Będzin

http://mksbedzin.pl/plus-liga/plusliga- ... ego-srodka
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Murilo0 »

Coraz bardziej podoba mi się ta drużyna. Mają fajną stronę internetową, coraz lepszy PR i ciekawą drużynę. Pozytywnie ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: nerwus »

heniek pisze:w sezonie 2014/2015 pierwszym zespołem, który zamknął skład był Indykpol AZS Olsztyn (bodaj w marcu). FInał tego był taki, że w połowie sezonu zmieniono trenera a zespół skończył nisko. Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz
Mylisz zamykanie składu z informowaniem o tym.
Wiem jak skład ma Częstochowa i zapewniam że nie przeżyjecie pozytywnego zaskoczenia.
Będziecie pozytywnie zaskoczeni całą pierwszą szóstką w Szczecinie i zagranicznymi w Katowicach.
Ale nie w Bielsku i Kielcach.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: szatow »

Mógłby ktoś napisać coś o Kowalskim, to on grał podczas MPJ obok Hubera? Jeśli tak to prezentował się z tego co pamiętam bardzo solidnie.

Oczywiście pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, a kontrprzykładów jest wiele(choć liczę, że Bielsko się wykaraska), lecz Będzin z roku na rok jakiś postęp czyni, a w tym roku chyba największy. Może jednak to zamknięcie ligi nie miało samych minusów, choć niewątpliwie miało ich wiele. Już pomijając to, to może te kilka lat trzymania najsłabszych w lidze na siłe pokazały, które drużyny potrafiły to wykorzystać i jednak się nauczyć czegoś, zaadaptować i urosnąć, a w których marazm i bierność będą grać pierwsze skrzypce do samego końca- jak orkiestra na Tytanicu. Oczywiście za wcześnie by cokolwiek takiego stwierdzać.
fan123
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2016, o 16:17
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: fan123 »

Nie tamten chlopak to byl Zięzio. Kowalski nie gral w finalach, ani tez w MlodejLidze wiec troche dziwne. Ale moze to jakas kontuzja, gdyz wczesniej wystepowal w ML i byl nawet powolany na jakies zgrupowaniu kadry. Na finalach dobrze prezentowal sie srodkowy z Czewy(nie Woch) i z Gdanska
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Papilot »

A czy Będzin potwierdził już Walińskiego? To pewne jest?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: SerCos »

Jeszcze nie potwierdzili. Zostały trzy wolne miejsca z czego dwa dla obcokrajowców.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Papilot »

Podobno Amerykanin na rozegraniu. Ale nie wiem kto. Czyli przyjmujący Polak - Waliński pasuje.
Camillo Marcotti

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Camillo Marcotti »

Papilot pisze:Podobno Amerykanin na rozegraniu.
A co tam, strzelę sobie: Caldwell :D co prawda nie mam pojęcia co się z gościem działo od przebłysku co był na kadrze, ale wyglądał na całkiem ciekawego zawodnika, miał coś ponad 2 metry, kopał zagrywką, coś tam też rozgrywał. Na pewno osiągalny budżetowo dla Będzina. Tylko nie widziałem go już kilka sezonów, możliwe, że zjechał totalnie z formą i zatrudnienie go byłoby pomyłką. Ktoś śledził może karierę Kyle'a?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: SerCos »

On chyba skończył karierę siatkarską. Ostatnie informacje z tego co pamiętam były takie, że dwa lata temu miał operację stawu skokowego. Po sezonie 2012/2013 wrócił ponoć na uniwersytet do Stanów i tam zawiesił buty na kołku.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Papilot »

Camillo Marcotti pisze:
Papilot pisze:Podobno Amerykanin na rozegraniu.
A co tam, strzelę sobie: Caldwell
Ciekawy pomysł. Nie jest za stary, tej średniej wieku podanej przez klub nie podwyższa. Tyle, że ja go ostatni raz kojarzę z LŚ bodajże 2013.
Camillo Marcotti

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Camillo Marcotti »

SerCos pisze:On chyba skończył karierę siatkarską. Ostatnie informacje z tego co pamiętam były takie, że dwa lata temu miał operację stawu skokowego. Po sezonie 2012/2013 wrócił ponoć na uniwersytet do Stanów i tam zawiesił buty na kołku.
Możliwe, bo jak próbowałem wygooglować coś o Nim dzisiaj to było ciężko. Szkoda, całkiem fajnie się zapowiadał z tego co pamiętam. Może nie na drugiego Ball'a, ale całkiem solidny sypacz mógł z Niego być.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: krzysiu »

A Ben Thornton albo Winder?
Camillo Marcotti

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Camillo Marcotti »

Dajcie spokój z Thorntonem, to chyba najsłabszy rozgrywający jaki był kiedykolwiek w naszej lidze... Już Neroj byłby lepszy.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: SerCos »

Thornton to miał na imię Brian i on też wrócił do Stanów i słuch po nim zaginął. A Winder jest ponoć drugim trenerem w Malibu.
Camillo Marcotti

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Camillo Marcotti »

Trochę jest tych amerykańskich rozgrywających, zawsze może być to ktoś z ligi uniwersyteckiej kogo nawet dobrze nie znamy. Inna sprawa, że zbyt wielkiego formatu zawodnicy to raczej nie są.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: krzysiu »

Sorki pomyliło mi się , a z uniwersytetu nie ma jakiś talentów , bo teraz chyba doszedł jakiś nowy rozgrywający do dwójki Christenson Shoji?
MCKIS
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2016, o 13:25
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: MCKIS »

TJ Sanders, którego zakontraktowali w tym roku, początkowo też nie był wielką postacią. Wydawałoby się, że średni kadrowicz, a tymczasem okazał się świetnym zawodnikiem. I to zarówno w PlusLidze, jak i na poziomie reprezentacyjnym. Przykładem mecz Polski z Kanadą na turnieju kwal. do RIO.

Do tej pory kontraktowali ciekawie, jeśli potwierdzi się Waliński i ten zagraniczny sypacz to serio szacun.

Co do ligi uniwersyteckiej to można wyciągnąć stamtąd fajnych grajków.
Sander prosto z uniwersytetu trafil do kadry USA, a potem został MVP ligi światowej.
Camillo Marcotti

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Camillo Marcotti »

Pożyjemy zobaczymy :) Stelio może ma rozeznanie w ligach uniwersyteckich i kogoś tam ciekawego wynajdzie :)
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Papilot »

krzysiu pisze:Sorki pomyliło mi się , a z uniwersytetu nie ma jakiś talentów , bo teraz chyba doszedł jakiś nowy rozgrywający do dwójki Christenson Shoji?
Był Ryan Ammerman, rok temu albo dwa, ale to rocznik '85, więc wątpię, żeby to o niego chodziło:
http://www.teamusa.org/usa-volleyball/a ... n-Ammerman

Potrzebujemy speca od ligi akademickiej, chyba, że klub nie potrzyma nas długo w niepewności.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:Sorki pomyliło mi się , a z uniwersytetu nie ma jakiś talentów , bo teraz chyba doszedł jakiś nowy rozgrywający do dwójki Christenson Shoji?
Uznany jednogłośnie za najlepszego rozgrywającego rozgrywek uniwersyteckich w Stanach w minionym sezonie James Shaw ze Stanfordu zdążył już podpisać zawodowy kontrakt w Europie w Serie A1 (Padwa)
MCKIS pisze:

Co do ligi uniwersyteckiej to można wyciągnąć stamtąd fajnych grajków.
Sander prosto z uniwersytetu trafil do kadry USA, a potem został MVP ligi światowej.
Prawdziwie talenty, zwłaszcza na rozegraniu nigdzie nie rodzą się na kamieniu. (no może poza jedną Argentyną – ale od każdej reguły są wyjątki :D ) Już zdążyliśmy zapomnieć, że przed pojawieniem się Christensona w kadrze Speraw'a, a to w końcu nie było wcale aż tak dawno, Amerykanie po 2008 roku, czyli od momentu definitywnego zakończenia reprezentacyjnej kariery przy Lloy'a Balla przez kilka dobrych sezonów mieli wielki ból głowy jeśli chodzi o obsadę tej kluczowej dla siatkówki pozycji.

John Speraw podczas swojego pierwszego sezonu pracy z U.S. National Team mocno stawiał podczas rozgrywek LIgi Światowej na tylko pozornie świetnie się zapowiadającego, bardzo wysokiego (207 cm) i do tego leworęcznego Kyle'a Caldwella. I co się potem okazało? Po tym jednym, jedynym sezonie spędzonym w reprezentacji USA ów Caldwell przepadł dosłownie jak kamień w wodę. Przyznam, że nawet nie wiem co sie z nim teraz właściwie dzieje i czy przykładowo nie gra w turniejach plażówki, lub nie prowadzi w Stanach jakiejś szkółki siatkarskiej dla dzieciaków.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: timshel »

Tu możecie poczytać o tym co teraz porabia Winder http://www.keegancookvolleyball.com/sta ... han-winder
http://www.gohuskies.com/ViewArticle.db ... =209887614
Caldwell zamienił boisko na http://www.gigya.com Pracuje tam od ponad dwóch lat.
Thornton z kolei pracował/pracuje jako copywriter, obecnie tutaj http://www.ezcharlie.com
Z Ammermanem nie wiem co się teraz dzieje, od kilku miesięcy cisza. Szukajcie dalej ;)
Learn to love the process.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Papilot »

A któryś z tych: Graham McIlvaine lub Jonah Seif - obaj byli na panamerykańskich: http://www.teamusa.org/usa-volleyball/a ... Jonah-Seif, http://www.teamusa.org/usa-volleyball/a ... -McIlvaine?
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: MKS Banimex Będzin

Post autor: Oxygen »

[quote="Papilot"]A któryś z tych: Graham McIlvaine lub Jonah Seif - obaj byli na panamerykańskich: http://www.teamusa.org/usa-volleyball/a ... Jonah-Seif, http://www.teamusa.org/usa-volleyball/a ... -McIlvaine?[/quote

Tutaj jest kilka akcji w wykonaniu Seifa: https://www.youtube.com/watch?v=YlOyGWJWmrc

Z kolei tutaj drugi "podejrzany": https://www.youtube.com/watch?v=QdIkjkzUV1E
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”