AZS Olsztyn

barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: barti522 »

http://www.indykpolazs.pl/aktualnosci/2 ... sztyn.html

Tutaj jest oficjalne info co do Kanadyjczyka i wzmianka o tym, że Palacios odchodzi.
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kondzio »

no to mamy wakat na lewym i możliwe że jeszcze 1 do zakontraktowania na środku, dość szybko skompletowali zespół
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: drukjul »

kondzio pisze:no to mamy wakat na lewym i możliwe że jeszcze 1 do zakontraktowania na środku, dość szybko skompletowali zespół
Rezygnacja z gry w Olsztynie przez Palaciosa to niestety nie wakat na lewym, tylko kolaps całej koncepcji budowania składu przez Santilliego. Z odejściem Argentyńczyka cała układanka się wali :(

Andringa to defensywny przyjmujący bez potencjału w ataku, Adrian Buchowski - właściwie to samo, Scheerhoorn ma talent, ale też jeszcze tak naprawdę mleko pod nosem i nie wiadomo jak się odnajdzie w pierwszym roku w zawodowej siatkówce. Bez Argentyńczyka skład Olsztyna naprawdę nieciekawie wygląda.
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kondzio »

może jeszcze znajdą kogoś okazyjnie, no a jak nie to trzeba będzie sprawdzać Kanadyjczyka w pierwszym składzie, ale faktycznie teraz to została duża dziura na lewym
Camillo Marcotti

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Camillo Marcotti »

Przyczynami osobistymi był zapewne lepszy kontrakt? :D

Też nie przesadzajmy z tym Palaciosem, przecież zdecydowaną część poprzedniego sezonu był rezerwowym, a teraz nagle bez niego nie da się grać? Przecież takich zawodników jest multum.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Ale Urbanowicz do tego multum nie należy. Palacios to jakby nie było olimpijczyk, który poświęcił sporą część poprzedniego sezonu na aklimatyzację, a w jego drugiej części dał kilka dobrych zmian za Włodarczyka, w tym spędził na boisku zdecydowaną większość czasu w dwumeczu o 5. miejsce. Na dodatek zarabiał marne grosze. Pozbycie się go nie zdradza śladów sensu czy choć elementarnej logiki.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Ale Urbanowicz do tego multum nie należy. Palacios to jakby nie było olimpijczyk, który poświęcił sporą część poprzedniego sezonu na aklimatyzację, a w jego drugiej części dał kilka dobrych zmian za Włodarczyka, w tym spędził na boisku zdecydowaną większość czasu w dwumeczu o 5. miejsce. Na dodatek zarabiał marne grosze. Pozbycie się go nie zdradza śladów sensu czy choć elementarnej logiki.
A wiadomo cokolwiek o przyczynach jego odejścia więcej niż ogólniki?

Palacios to niezły gracz, znalezienie niezłego, taniego gracza w czerwcu może być problemem.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: VolleyFan10 »

Na chwilę obecną przyjęcie w Olsztynie wygląda biednie w porównaniu z poprzednim sezonem.
Camillo Marcotti

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Camillo Marcotti »

Skąd w ogóle pomysł z Urbanowiczem? W lidze francuskiej, niemieckiej, belgijskiej czy dołach włoskiej takich Palaciosów znalazłby pewnie około 10. Nie sądzę, że wszyscy mają już kontrakty i nie będą chcieli przyjść.

Choć zgodzę się, że kosztowo to może wyjść na minus, choć tak naprawdę nie wiemy ile Palacios zarabiał, a ile dostanie jego następca.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: AZS Olsztyn

Post autor: TommyLeeJones »

Chyba jednak Palaciosów nie jest multum, tzn. rozumiem przez to zawodników prezentujących solidny i przewidywalny poziom. I jak sięgnąć do tematu Olsztyna głębiej, Argentyńczyk podobno nie grał za paczkę fajek. Wygląda to nieciekawie, Skra także szuka kogoś z dobrym atakiem, Kędzierzyn też może szukać po świecie zmiennika Deroo. Kandydatów brak, wybredni nie będą, a przebijają ekipę z Warmii finansami. Andringa + Buchowski... Środkowi i Hadrava nie mogliby narzekać na nudę.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: krzysiu »

Jak nie grał za dużo to może miał gdzieś siedzenie na Warmii ;)
Camillo Marcotti

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Camillo Marcotti »

TommyLeeJones pisze:Chyba jednak Palaciosów nie jest multum, tzn. rozumiem przez to zawodników prezentujących solidny i przewidywalny poziom. I jak sięgnąć do tematu Olsztyna głębiej, Argentyńczyk podobno nie grał za paczkę fajek. Wygląda to nieciekawie, Skra także szuka kogoś z dobrym atakiem, Kędzierzyn też może szukać po świecie zmiennika Deroo. Kandydatów brak, wybredni nie będą, a przebijają ekipę z Warmii finansami. Andringa + Buchowski... Środkowi i Hadrava nie mogliby narzekać na nudę.
No tak, chodzi mi o zawodników na podobnym poziomie i mogącym wnieść do drużyny co najmniej tyle, co Argentyńczyk w poprzednim sezonie. Olsztyn jest w o tyle lepszej sytuacji, że co dla Kędzierzyna i Skry nie jest zbyt łakomym kąskiem, o tyle dla Olsztyna już może być. Tacy choćby (z głowy, nie sprawdzałem ich sytuacji kontraktowych, od razu podkreślę) Westphal, Geiler, Wounembaina, Klinkenberg, Mrozek, jeszcze paru by się na pewno znalazło w Ameryce Południowej, może ktoś się w Lidze Światowej pokaże. Póki co nie widzę w Olsztynie problemu, tym bardziej, że nie ogranicza ich limit obcokrajowców.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Za paczkę fajek nie, ale też nawet nie za średnią krajową. Klub sam podał, Palaciosa zastąpi Scheerhorn, skąd jakieś Westphale?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

Camillo Marcotti pisze:
No tak, chodzi mi o zawodników na podobnym poziomie i mogącym wnieść do drużyny co najmniej tyle, co Argentyńczyk w poprzednim sezonie. Olsztyn jest w o tyle lepszej sytuacji, że co dla Kędzierzyna i Skry nie jest zbyt łakomym kąskiem, o tyle dla Olsztyna już może być. Tacy choćby (z głowy, nie sprawdzałem ich sytuacji kontraktowych, od razu podkreślę) Westphal, Geiler, Wounembaina, Klinkenberg, Mrozek, jeszcze paru by się na pewno znalazło w Ameryce Południowej, może ktoś się w Lidze Światowej pokaże. Póki co nie widzę w Olsztynie problemu, tym bardziej, że nie ogranicza ich limit obcokrajowców.
Hm, moze o to sprawdzanie sytuacji chodzi.
Wounembaima-Tours (odmowil Warszawie); Geiler-Poitiers. Tak na szybko, bez sprawdzanie. Pozostali ??

Kanadyjczyk z miejsca do pierwszego skladu? Ostro.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: AZS Olsztyn

Post autor: TommyLeeJones »

Chal pisze:Za paczkę fajek nie, ale też nawet nie za średnią krajową. Klub sam podał, Palaciosa zastąpi Scheerhorn, skąd jakieś Westphale?
Kilka stron wcześniej w ramach dyskusji o Palaciosie pojawiło się info, że ma dość wysoki kontrakt. Ale już mniejsza z tym, pewnie wiesz co mówisz ;) .

Kanadyjczyk za Palaciosa to... Według wszelkich prawideł zjazd w dół (no, 100% pewności mieć nie można). Jakoś niełatwo uwierzyć, niestety jest to możliwe.

Westphal w Radomiu drugi sezon już w porywach przeciętny, zresztą przy Kasztaniakach Skry/zmienniku Deroo Wounembaina albo Baptiste nie brzmią już tak źle :D .
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

To nie sala koncertowa nawet jak brzmia niezle.
Przeciez oni podpisali kontrakty.
nNe wszyscy i na okraglo robia "Kurka".
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Wiem z kilku źródeł. Zresztą, na logikę, Olsztyn to nie jest klub, który stać, aby dwóm zawodnikom o tej samej charakterystyce, nie mogącym grać obok siebie, dawać po 70k€.

Gdyby Palacios zarabiał dużo, to AZS dorzuciłby z jego kontraktu Włodiemu, żeby go zatrzymać. Albo przynajmniej pozyskał kogoś bardziej ogranego i pewnego, niż Kanadyjczyk z uniwersytetu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

To kto na 4tego?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1036
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hunter »

kanimo pisze: Hm, moze o to sprawdzanie sytuacji chodzi.
Wounembaima-Tours (odmowil Warszawie); Geiler-Poitiers. Tak na szybko, bez sprawdzanie. Pozostali ??
Camillo Marcotti pisze: W lidze francuskiej, niemieckiej, belgijskiej czy dołach włoskiej takich Palaciosów znalazłby pewnie około 10. Nie sądzę, że wszyscy mają już kontrakty i nie będą chcieli przyjść.
Wczoraj tak na szybko przejrzałem kto tam wolny i z takich jeszcze w miarę sensownych zostali Kovacevic, po straconym sezonie, Gommans i Mijailovic.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: AZS Olsztyn

Post autor: mbor3k »

Jak podaje strona główna, Tomas Rousseaux w Olsztynie.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 949
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Indyk AZS Ol »

wywiad z Tomaszem Jankowskim o składzie naprzyszły sezon i oczekiwaniach wobec zespołu: http://www.uwmfm.pl/news/1687/czytaj/19 ... sezon.html
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: AZS Olsztyn

Post autor: nikt wazny »

Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 949
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Indyk AZS Ol »

http://indykpolazs.pl/aktualnosci/2571_ ... sztyn.html

Polmlek głównym sponsorem AZSu Olsztyn
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Sir_Michu88
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 12:47
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Sir_Michu88 »

W rozgrywanym dzisiaj meczu sparingowym w Lęborku pomiędzy AZSem Olsztyn a Lotosem Treflem Gdańsk górą wyszli siatkarze z Olsztyna wygrywając 3:1 (17:25, 31:29, 25:16, 25:20).
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Michal5 »

lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lobmar »

Michal5 pisze:https://pbs.twimg.com/media/DJI5_P7XoAAoK6r.jpg:large

Wow, co za staty Kochanowskiego.
De Giorgi wrocił do Zaksy,a na forum taka cisza.Ciekawe czy tylko w sprawozdaniu czy cos jest na rzeczy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Aranger »

https://pbs.twimg.com/media/DJOaZaWW0AE3R4m.jpg:large

Niesamowicie ciekaw jestem tego sezonu w wykonaniu Kochanowskiego.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”