AZS Olsztyn

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hunter »

Trochę przekłamują rzeczywistość.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: AZS Olsztyn

Post autor: pigula »

pytanko - jaki status ma Włodarczyk? wypożyczony?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hubert »

Mam nadzieję, że Olsztyn przynajmniej utrzyma obecny skład w następnym sezonie. Z Gardinim może być problem, ale super jakby zawodników udało się przytrzymać. Drobną iskierkę widzę w Indykpolu. Dwa dni temu w radiu Olsztyn była informacja, że Indykpol zwiększa zatrudnienie o 100 osób i będzie inwestował w firmę 100 mln złotych. A to oznacza, że główny sponsor rozwija się więc może trochę więcej przeznaczy na siatkarzy. W kontekście Olsztyna każde zwiększenie budżetu o kilkaset tysięcy to bardzo duża pomoc. Oczywiście nie ma co pleść głupot o sprowadzaniu mega gwiazd itp, ale utrzymanie składu i regularne podgryzanie pierwszej czwórki byłoby super.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: krzysiu »

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: aezakmi »

Wyhaczyłem coś dla mnie :D.
Wojciech Włodarczyk pisze:Dzisiaj dużo mówi się o diecie sportowca i zdrowym odżywianiu. A co robił Wojciech Włodarczyk siedem lat temu dojeżdżając na treningi z zespołem akademików jeszcze jako rozgrywający? – Mieszkałem wtedy w akademiku i żeby dostać się do siłowni na drugim końcu miasta, jechałem 45 minut autobusem. Po drodze jadłem śniadanie. Rogalika popijałem słodkim napojem mlecznym. Nic dziwnego, że nie miałem energii. Ostatnio oglądałem nawet swoje mecze jeszcze sprzed dwóch sezonów. Nie miałem takiej świadomości, ale ja po prostu miałem brzuch! Mama zawsze powtarzała, że jestem „chudokościsty”, a jednak wtedy ważyłem te 94 kg. Dzisiaj jestem o siedem kilogramów lżejszy i jakbym miał porównać dzisiejszego Wojtka Włodarczyka do tego sprzed dwóch lat, to różnica w szybkości i dynamice jest ogromna – przyznaje siatkarz.
Brawo Wojtek :). Dieta i waga to podstawa. Dla przykładu Kurek i Nowakowski od 2011 roku przybrali na masie 15kg (fakt same mięśnie, no ale bez przesady). Ludzie się dziwią, gdzie podziała się ich forma. Chłopaki niech idą do Wojtka czy Olivy na korepetycje.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: drukjul »

Pasini napisał dziś na swoim blogu, że w przyszłym sezonie w miejsce Gardiniego do Olsztyna miałby trafić Roberto Santilli.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: krzysiu »

Możliwe bo sam Brzozowski na TT mówił,że są dwie opcje czyli pewnie Bednaruk albo włoska - Santilli pasuje jak ulał :)
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Biciut »

drukjul pisze:Pasini napisał dziś na swoim blogu, że w przyszłym sezonie w miejsce Gardiniego do Olsztyna miałby trafić Roberto Santilli.
http://www.worldofvolley.com/News/Lates ... sztyn.html
Wess
Posty: 201
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:01
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Wess »

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: krzysiu »

Santilli nowym trenerem w Olsztynie :)
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ciorny17 »

krzysiu pisze:Santilli nowym trenerem w Olsztynie :)
I znowu bardziej kolorowo w lidze będzie. Dobry ruch.
Kłamca.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: AZS Olsztyn

Post autor: iron »

Gratulacje dla AZSu. Bardzo dobry ruch. Lubię tego trenera i cieszę się, że znowu będzie w PlusLidze.
No sympathy for fools...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: krzysiu »

Ale kontrakt roczny ;)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Olsztyn

Post autor: maciek77 »

Czyli Olsztyn dalej będzie walczył o czołowe lokaty, super.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ciorny17 »

maciek77 pisze:Czyli Olsztyn dalej będzie walczył o czołowe lokaty, super.
Trener to jeden z czynników. Zobaczymy kogo się uda zatrzymać a kto jeszcze dojdzie do Akademików w przyszłym sezonie wówczas mogą być podobnie jak obecnie, zespołem walczącym o czwórkę.
Kłamca.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

Walka o czołowe lokaty nie zależy tylko od osoby szkoleniowca. Równie ważny będzie skład. Tak nasz jak i rywali. Bez dobrego "materiału" i genialny trener pewnego pułapu nie przeskoczy. A prawda jest taka, że w Olsztynie sporo popełniono transferowych niewypałów w ostatnich latach. Ale zatrudnienie Santilliego to dobry ruch. A Gardinieniu już teraz należą się podziękowania i pozostaje mu życzyć jak najlepszych wyników z ZAKSĄ.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: mmb »

Brawo AZS!

Co do trenerów - ja w lidze chciałbym znów zobaczyć wariata Heynena :D No i ciekawe co z Bednarukiem, bo u nas to już chyba niewiele lepszych klubów od Polibudy szukających trenera.. Lubin? Może Gdańsk?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: StanLee »

maciek77 pisze:Czyli Olsztyn dalej będzie walczył o czołowe lokaty, super.
Co do Olsztyna, to ja oczywiście jestem pod wrażeniem gry AZSu w tym sezonie, ale może nie oszukujmy realiów - AZS wygrał w tym sezonie jeden mecz z zespołami czołowej czwórki, i to pod nieobecność Muzaja z Jastrzębskim. Olsztyn zanotował świetny sezon - ale też sezon, gdzie wszyscy zawodnicy są zdrowi i grają na miarę potencjału, niekiedy sezony życia, jak Włodarczyk, jest raczej nie do powtórzenia. Prędzej analogia do Cuprum jest zasadna, niż oczekiwanie, że Olsztyn na stałe będzie walczyć o czwórkę. Realiów budżetowych nikt nie oszuka.
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

A od JW maja znacznie nizszy budzet?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: StanLee »

Nie wiem czy znacznie - niższy na pewno.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Jutro rozpoczyna się ostatni akcent sezonu dla AZS-u, maksymalnie przyspieszony (po co kluby przegłosowują taki, a nie inny regulamin, skoro potem traktują te decydujące o miejscach mecze po macoszemu i upychają je byle jak, byle szybciej, w piątek i środę, to temat na zupełnie osobną dyskusję), ale bądźmy szczerzy, wszystko, co naprawdę ważne w tych rozgrywkach już za nami, bo w przypadku awansu klub i tak nie zgłosi się do pucharów. Dlatego chyba już teraz czas zastanowić się, co dalej.

Miał oczywiście AZS trochę pecha, że trafił w końcu na dobry sezon w momencie, gdy o możliwość gry o medale było znacznie trudniej, niż na przykład w dwóch poprzednich. Niemniej mogłoby to stanowić znakomitą podstawę na przyszłość, zwłaszcza w sytuacji, gdy z czterech zespołów znajdujących się wyżej w tabeli dwa czekają cięcia budżetowe, a dwa pozostałe raczej w najlepszym wypadku czeka zachowanie ~statusu quo.

Mogłoby, zwłaszcza że udało się stworzyć w AZS-ie naprawdę świetnie zgraną grupę zawodników i tajemnicą poliszynela jest, że praktycznie wszyscy chcieliby w maksymalnie zbliżonym składzie w Olsztynie zostać, nawet kosztem większych pieniędzy, które mogliby zarobić w innych klubach. Co nie oznacza oczywiście, że Włodarczyk-top3 przyjmujących ligi zgodzi się zarabiać tyle samo, co Włodarczyk-rezerwowy Cuprum. Ale już kontrakt z jakąś rozsądną z punktu widzenia obu stron podwyżką chętnie by rozważył. Ale nad takim rozsądnym kompromisem trzeba popracować, żeby go wypracować, a znowu tajemnicą poliszynela jest, że klub tak na dobrą sprawę nie zachowywał się, jak gdyby mu jakoś niesamowicie na pozostaniu swojego najlepszego siatkarza zależało. Niezależnie, czy powodem jest fakt, że po prostu machnięto ręką na zasadzie "i tak go nam podkupią", czy rzeczywiście klub nie jest w stanie zaoferować ani o grosz więcej, niż przed rokiem (czyżby pogłoski o sporej dziurze w budżecie miały być prawdą?), to biorąc pod uwagę, jak dobry sezon AZS zagrał i jak musiało to przełożyć się na zwiększenie wartości marketingowej klubu (bo o rywalizacji o czwórkę mówiło się przecież do ostatniej kolejki), jest to duża porażka władz klubu.

Oczywiście, żeby nie było, że tylko krytykuję. Podpisanie, i to tak wczesne, wysokiej klasy fachowca, jakim jest Roberto Santilli świadczy o władzach bardzo dobrze, bo oznacza, że ten siłą rzeczy (ze względu choćby na ostatnie miejsca pracy) dobrze zorientowany w rynku zarówno polskim, europejskim, jak i azjatyckim szkoleniowiec zapewne w głównej mierze będzie odpowiadał za dobór zawodników i będzie mógł skroić skład na miarę swojej wizji. Wiemy, że ważne kontrakty na przyszły sezon mają Woicki, Hadrava i Kochanowski, więc o ile nie dojdzie do rzadkiego zjawiska wykupienia kontraktu (przy czym mowa tu raczej o pierwszym z wymienionych), to pewien trzon zespołu jest. Umowę ma też chyba Palacios, ale z tego, co się mówi, jego pozostanie stoi pod dużym znakiem zapytania, blisko przedłużenia umowy jest z kolei Żurek. Śliwka ponoć zostać by chciał, ale wszystko zależy od Resovii. Jeśli będzie musiał odejść, to jednak żal będzie nieporównywalnie mniejszy, niż w analogicznym przypadku z Buszkiem przed trzema laty, bo wtedy mowa była o chyba najlepszym graczu szóstki, a teraz z kolei raczej o najsłabszym. Złapałem się za głowę, jak zobaczyłem liczbę bezpośrednich błędów w przyjęciu, a to w parze z Włodim powinien być przecież raczej ten bardziej defensywny (ciekawe zresztą, na ile prawdziwe są plotki o pewnym zapisie w umowie wypożyczenia z Resovią, który sprawiał, że rywalizacja z Buchowskim nie odbywała się tylko na niwie sportowej). Na środku w sumie zachowanie tej samej trójki byłoby ruchem ze wszech miar rozsądnym, choć pewnie już bardziej w konfiguracji Kochanowski+Pliński/Zniszczoł, niż Pliński+Zniszczoł/Kochanowski.

No i pozostaje kwestia, kto do klubu dołączy (chciałbym napisać wzmocni, ale zbyt długo już temu klubowi kibicuję). W tym moim idealnym scenariuszu do szóstki byłby to tylko jeden gracz do pary z Włodarczykiem na przyjęcie, mniej chimeryczny, bardziej zbilansowany i najlepiej z wyraźnie groźniejszą zagrywką, niż Śliwka (nawiasem mówiąc, nie mogę przeboleć, że nie doszło do finalizacji rozmów z Fornalem). Wtedy, doliczając zgranie oraz zakładany dalszy progres Kochanowskiego i Hadravy (zwłaszcza u Santillego, który umie wyciągać z zawodników potencjał) można byłoby chyba bez specjalnego hurraoptymizmu wymieniać AZS w, szerszym czy węższym, ale gronie kandydatów do medalu.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że zamiast "do" trzeba szukać zawodnika "za" Włodarczyka. Jedyny pozytyw jest taki, że AZS ma aż 2 miejsca w szóstce dla stranieri, a Santilli, jak już wspomniałem, powinien akurat mieć dobre rozeznanie na kilku rynkach. Można by też skorzystać ze "ścieżki Hadravy", ale to już takie typowe PDK ;) Pytanie przede wszystkim, czy są pieniądze na kontrakt dla zawodnika klasy Włodiego. Bo właśnie fundusze mogą być największa przeszkodą, aby zrobić ten jeszcze jeden mały krok naprzód, na który, jak się wydaje, nadchodzą całkiem sprzyjające okoliczności. A patrząc na ruchy innych klubów może się nagle okazać, że nawet od tego jednego nazwiska może zależeć, czy będzie to właśnie krok do przodu, czy w przeciwnym kierunku i tym samym powrót do okolic miejsc 8-10.

To się rozpisałem ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ldz »

a tak zapytam, kto na Włodiego jest chętny? Są jakieś ploteczki?
Wstyd przyznać, ale meczów Olsztyna - zatem i wyczynów Wojtka - widziałam chyba cale 2 w tym sezonie :( kto by jeszcze parę lat temu pomyślał, że były rozgrywający po sezonie na nowej pozycji w słabej lidze austriackiej wskoczy na top-3 przyjmujących Plusligi ;)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

A kto go najlepiej zna? ;)
Przed Posojilnicą był jeszcze bardzo udany sezon w I-ligowym wówczas BBTS-ie (oraz epizod w młodzieżowej kadrze na plaży).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Niestety nie ma więcej kasy niż w tym sezonie. Mimo super wyników w naszym regionie nie ma firm chętnie wydający kasy na sport. Drużyna będzie raczej słabsza. Włodi chce dużą podwyżkę co jest zrozumiałe. Trzon drużny zostaje. Na pewno dwóch nowych przyjmujących z zagranicy. Do tego nowy drugi atakujący stawiam na Polaka . I pewnie walka o 6-10 . Żeby było lepiej potrzebna jest większa pomoc finansowa miasta, samorządu i uniwersytetu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

AZS OLSZTYN 1978 pisze:Mimo super wyników w naszym regionie nie ma firm chętnie wydający kasy na sport.
To może są w innych regionach? Poza tym wyniki są tylko jakąś podstawą, kolejnym argumentem w ręku, ale żeby nowych sponsorów znaleźć, to trzeba włożyć wysiłek w ich poszukiwania. Ale w sumie to się w ogromnym stopniu wiąże z klubowym marketingiem, a ten... [*]
AZS OLSZTYN 1978 pisze: I pewnie walka o 6-10 . Żeby było lepiej potrzebna jest większa pomoc finansowa miasta, samorządu i uniwersytetu.
Czyli ch, d i kk. No tak, dużo łatwiej liczyć na pieniądze pod hasłem "dajcie, bo jesteśmy stąd" niż na "w zamian możemy zaoferować to, to i tamto" :|
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2017, o 21:11 przez Chal, łącznie zmieniany 1 raz.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Chal pisze:
AZS OLSZTYN 1978 pisze:Mimo super wyników w naszym regionie nie ma firm chętnie wydający kasy na sport.
To może są w innych regionach? Poza tym wyniki są tylko jakąś podstawą, kolejnym argumentem w ręku, ale żeby nowych sponsorów znaleźć, to trzeba włożyć wysiłek w ich poszukiwania. Ale w sumie to się w ogromnym stopniu wiąże z klubowym marketingiem, a ten... [*]
AZS OLSZTYN 1978 pisze: I pewnie walka o 6-10 . Żeby było lepiej potrzebna jest większa pomoc finansowa miasta, samorządu i uniwersytetu.
Czyli ch, d i kk. No tak, dużo łatwiej liczyć na pieniądze ze względu na "jesteśmy stąd" niż na "to możemy zaoferować w zamian" :|
Do tego dochodzi również nie najnowsze zaplecze, czyli Hala Urania, niby nie ma tragedii ale mogłoby być lepiej, a i o sponsorów łatwiej.
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: JacekAZS »

Moim zdaniem, z punktu widzenia marketingowego, Olsztyn potrzebuje nowoczesnej hali. Ja gdybym miał pieniądze, nie chciałbym, aby mój produkt kojarzony był z tym beznadziejnym, starym obiektem. Nawet pomimo faktu, że fajnie grali i im kibicowałem.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: AZS Olsztyn

Post autor: cwirek »

No, co z tego że np. w takiej Częstochowie mają całkiem spoko halę jak nie ma dobrego klimatu wokół klubu?

Życie już wielokrotnie pokazywalo, że najlepsze kluby rodziły się/rozwijały w delikatnie mówiąc - przeciętnej jakości infrastrukturze. Wystarczy przywołać tutaj przykład Jastrzębia, Bełchatowa, Kędzierzyna. Długo można wymieniać. Bydgoszcz ma piękną halę ale jakoś nie ma tego klimatu na wielką siatkówkę.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: JacekAZS »

cwirek pisze:No, co z tego że np. w takiej Częstochowie mają całkiem spoko halę jak nie ma dobrego klimatu wokół klubu?

Życie już wielokrotnie pokazywalo, że najlepsze kluby rodziły się/rozwijały w delikatnie mówiąc - przeciętnej jakości infrastrukturze. Wystarczy przywołać tutaj przykład Jastrzębia, Bełchatowa, Kędzierzyna. Długo można wymieniać. Bydgoszcz ma piękną halę ale jakoś nie ma tego klimatu na wielką siatkówkę.
Częstochowa i Bydgoszcz mają miernych zarządzających.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hvar »

cwirek pisze:Życie już wielokrotnie pokazywalo, że najlepsze kluby rodziły się/rozwijały w delikatnie mówiąc - przeciętnej jakości infrastrukturze. Wystarczy przywołać tutaj przykład Jastrzębia, Bełchatowa, Kędzierzyna.
Oj chyba bardziej jako wspólny mianownik dla wymienionych przez Ciebie klubów nie podawałbym 'przeciętnej jakości infrastrukturę' ale raczej bym się skłaniał do stwierdzenia, że ich wspólną cechą rozwoju były/są pieniądze łożone przez 'lokalne spółki-molochy z udziałem Skarbu Państwa'. Olsztyn przy tej samej infrastrukturze co obecnie też walczył o medale jak miał sponsora w postaci PZU (w czasach kiedy było ono zarządzane przez Stypułkowskiego, który przecież ma związki z Warmią i Mazurami).
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”