AZS Olsztyn

Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

AZS Olsztyn

Post autor: chalmi94 »

AZS Olsztyn powstał w 1950r.Barwy klubowe biało-wiśniowe, kiedyś biało-zielone. Sukcesy tego klubu to:
złote medale:
1972-1973
1975-1976
1977-1978
1990-1991
1991-1992
srebrne medale:
1971-1972
1973-1974
1976-1977
1979-1980
1988-1989
1992-1993
2003-2004
2004-2005
brązowe medale:
1970-1971
1974-1975
1980-1981
1982-1983
1984-1985
1989-1990
2005-2006
2006-2007
Puchar Polski:
zwycięstwa:1970,1971,1972,1975,1989,1991,1992
Europejskie puchary:
srebrny medal w sezonie 1977-1978 (Top Teams Cup)
brązowy medal w sezonie 1972-1973 (Top Teams Cup)
Młodzieżowe Mistrozstwa Polski:
juniorzy złoty medal w sezonie 2006-2007, brązowy medal w sezonie 2003-2004

Moim zdaniem AZS Olsztyn ma najlepszy skład w PLS (chodzi mi wyłącznie o pierwszą szóstke z libero). Wszyscy zawodnicy z pierwszego składu grają w reprezentacji swoich krajów, czego nie można powiedzieć o ławce rezerwowych akademików. Transfery w ostatnich latach olsztyńskich działaczy były wg mnie nietrafione. Dopiero w tym sezonie działacze poczynili znaczne postępy co do kupowania zawodników, wyjątkiem jest moim zdaniem Łukasz Szablewski. Gracz młody, ale bez jakichkolwiek zdolności do gry kombinacyjnej, jak już uparli się kupić młodego rozgrywacza na rezerwe to mogli wziąć np. Waldemara Kaczmarka (teraz gra w Bydgoszczy), albo przedewszystkim Grzegorza Pietkiewicza z Olsztyna (najlepszy rozgrywacz mistrozstw polski juniorów w tym sezonie). Jeśli dalej chcą kontynuować kupowanie młodych rozgrywaczy na ławke to niech kupią w następnym sezonie odchodzącego ze Spały Fabiana Drzyzge (podobno ma grać w Wkręt-mecie). Ten chłopak moim zdaniem może w przyszłości być drugim Zagumnym. A co do gry olsztynian w tym sezonie narazie nie mam większych zastrzeżeń, po za meczami, w których grał Szablewski i meczem z Bełchatowem, który mogliśmy wygrać. Klub moim zdaniem zmierza w dobrym kierunku i wygra PLS. Oczywiście jako kibic Olsztyna chciałbym też zwycięstwa w Pucharze Polski jak i w Challenge Cup.
W tym temacie chciałbym żebyście pisali swoje poglądy o AZS, żebyście spekulowali nad grą akademików z Olsztyna, o przyszłości klubu i o ich transferach w tym sezonie i nie tylko w tym.
AZS Olsztyn
Gacymir
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:34
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Gacymir »

Ja również jest zagorzałym kibicem AZS-u Olsztyn. I mam nadzieję ,że w tym roku kiedy udało im się skompletować tak (moim zdaniem) silny i dobrze poukładany skład, pokażą kto rządzi w PLS i będą "pogromcami" Skry.Prawdą jest ,że problem z wygraniem pewnych spotkań jest spowodowany "krótką ławką rezerwowych" Gdyby akademikom nie przydarzały sie kontuzje to trener Mazur nie miałby problemu i mógłby spokojnie grać pierwszą szóstką, ale...
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: szyderca »

A ja nie jestem zagorzala fanka zespolu z Olsztyna. Z reszta kogo to obchodzi komu kibicuje. Poki co pogromcami Skry w lidze sa radomianie, a nie olsztynianie. I czy to sie zmieni? Zobaczymy... Ciesze sie ze kolega zwrocil uwaga na najwieksza bolaczke AZSu Olsztyn czyli krotka lawke. Nie bylabym soba gdybym nie przyczepila sie do sponsora, po ktorym za rok moze nie byc juz sladu. Skad taki sponsor? Byc moze pan prezes potrzebowal reklamy przed wyborami partamentarnymi, w ten sposob chcial sobie zaskarbic sympatie kibicow. A moze reklama byla potrzebna do czegos innego... aby z powodzeniem wypuscic akcje.

Teza z najsilniejsza szostka PLS z Olsztyna jest mocno przesadzona. Guma najlepszy rozgrywacz i Zelek najlepszy atakujacy minionego sezonu, szukajacy od maja formy i to by bylo na tyle. Przyjmujacy... tez tacy sobie, Kebaba zajechala reprezentacja - gral na Uniwersjadzie i z seniorami na ME. Niemiec "Andrzej" - troche szumu sie zrobilo, ale tylko na poczatku ligi. Po kilku udanych meczach, obecnie jego forma jest bynajmniej mocno srednia. Mozna jeszcze dyskutowac nad srodkowymi, ich sie nie czepiam, jednak w PLS znajda sie lepiej dysponowani. No i mistrz Rysiek libero reprezentacji hamburgerow, chyba najslabsze ogniwo olsztynian pojawiajace sie w wyjsciowym skladzie. Nie wiem gdzie stracil umiejetnosci z minionego sezonu, z przykroscia stwierdzam, ze czesciej jest trafiany pilkami, niz je przyjmuje.

Z niecierpliwoscia czekam na dalsze spekulacje i opinie.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

Niedawno mogliśmy zauważyć ile dla Olsztyna znaczy Paweł Zagumny. Gdyby tak im go zabrać, to ta drużyna poniewierała by się w okolicy 5 miejsca... Także zgadzam się z Szydercą, że Olsztyn z pewnością nie ma najsilniejszej szóstki, ma tylko najlepszego rozgrywającego. Już przed sezonem pisałem, że boleśnie odczują brak wartościowych zmienników i co??? Doszło do tego, że musieli przełożyć mecz... :] Może być tak, obym się mylił, że w play-off'ach "szóstkowicze" mogą dostać zadyszki i co wtedy ??? :> Przecież praktycznie cała pierwsza szóstka AZS-u to kadrowicze, a tu przed nami Puchar Świata i Eliminacje do ME. Może to czarnowidztwo, ale moim zdaniem zarząd Mlekpolu znowu nie zrobił nic nowego, by wkońcu sięgnąć po Mistrzostwo Polski, a szkoda bo przy inteligentnym prezesie i mądrej polityce transferowej ta drużyna bez problemu mogłaby zdobyć tytuł...

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: plecotus »

W ostatnich latach Olsztyn był dal mnie symbolem wywalanej bez opamiętania kasy na niewiele wnoszące transfery. O ile wiem, to zarówno Bąkiewicz z Ruciakiem jak i Gruszka opuszczali Skrę po swoistej licytacji, w której Wielki Edward mówił w pewnym momencie "pas". Za każdym razem byłem na niego za to wściekły - ale szybko mi mijało, gdy widziałem jak mało pożytku ma Olsztyn z tych, tak prędko wydanych pieniędzy.
Tegoroczny skład pierwszej szóstki na papierze prezentował się nieźle - ale na parkiecie już nie jest (na razie?) tak dobrze. Mnie osobiście rozczarowuje zwłaszcza Andrae - w porównaniu dwóch najsłynniejszych tegorocznych transferów "stranieri" Antiga (mimo wszystkich zastrzeżeń) prezentuje się jednak sporo lepiej. Forma Lambourne'a i Tanika też pozostawia wiele do życzenia - ale to są dobrzy gracze i w dalszej części sezonu mogą sporo pokazać.

Oczywiście mam nadzieję wręcz przeciwną - że nie tylko Olsztyn ale i żadna inna drużyna nie przeszkodzi Skrze w zdobyciu MP.

A, i miło byłoby, gdyby AZS, jak już przyjedzie w tym sezonie do Bełchatowa, trochę powalczył, bo na takie trzyzerowe klepanko jakie w zeszłym sezonie to żal patrzeć nawet mnie.
Zwłaszcza jak się człowiek na piękny i emocjonujący mecz nastawia ...
8
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: szyderca »

gacekskra pisze:W ostatnich latach Olsztyn był dal mnie symbolem wywalanej bez opamiętania kasy na niewiele wnoszące transfery
Obawiam sie, ze przejscie Baczka Michalka - z AZSu Olsztyn do Skry Belchatow wzmocnilo potencjal kadrowy obu zespolow :-]
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: zyll »

szyderca pisze:Skad taki sponsor? Byc moze pan prezes potrzebowal reklamy przed wyborami partamentarnymi, w ten sposob chcial sobie zaskarbic sympatie kibicow. A moze reklama byla potrzebna do czegos innego... aby z powodzeniem wypuscic akcje.
Pozwól, że ci odpowiem. PZU dawało zdecydowanie mniej pieniędzy niż w poprzednim sezonie, słusznie, niesłusznie - kwestia względna. Dlatego rozpoczęto poszukiwania sponsora lepszego i znaleziono go - po pierwsze sponsor związany z regionem, po drugie prezes firmy to zagorzały fan siatkówki, a po trzecie i być może najważniejsze - prezes jest absolwentem olsztyńskiej ART, która po połączeniu się z innymi uczelniami dała parę lat temu UWM. WIęc nie rozumiem krytyki, może nie rozumiem aluzji. Sponsor jest lepszy, stosunki z kibicami ma lepsze, ma jakieś tam pomysły na polepszenie atmosfery w klubie i na meczach.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Mania »

lucass90 pisze: zarząd Mlekpolu znowu nie zrobił nic nowego, by wkońcu sięgnąć po Mistrzostwo Polski, a szkoda bo przy inteligentnym prezesie i mądrej polityce transferowej ta drużyna bez problemu mogłaby zdobyć tytuł...
Mlekpolu? czemuż to sponsor jest tożsamy z klubem? jeśli śrubki tak mają, to nie znaczy, że w innych klubach jest podobnie. Nowy sponsor ma jeszcze szanse aby się wykazać. Pierwsze już poczynili w kierunku polepszenia atmosfery w klubie. A na transfery zawodnicze już nie mieli takiego wielkiego wpływu, bo za późno się sponsor zmienił. Teraz w tej przerwie mogą mieć pole do popisu, bo że potrzebują wzmocnień na ławkę, to oczywiste.

Co do oceny formy samych zawodników. Tanik faktycznie nie zachwyca, natomiast Andrae grał na początku falowo, nie potrafi utrzymać stabilnej wysokiej formy. Myślę, że po przerwie będzie z tym lepiej. Zobaczymy tylko w jakim zdrowiu wrócą kadrowicze...
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: zyll »

Tanik nie zachwyca, to racja. To samo z Rychem Lambourne'em, który jest jakiś ospały, w przyjęciu na niego liczyć nie można, w obronie, w której zawsze był co najmniej dobry też cieniuje. Andrae rzeczywiście gra falowo, nawet na przełomie jednego meczu, przy czym światełkiem nadziei jest jego postawa w meczu z Mostostalem, gdzie moim skromnym zdaniem powinien zostać nagrodzony MVP.
lucass90 pisze:Niedawno mogliśmy zauważyć ile dla Olsztyna znaczy Paweł Zagumny. Gdyby tak im go zabrać, to ta drużyna poniewierała by się w okolicy 5 miejsca... Także zgadzam się z Szydercą, że Olsztyn z pewnością nie ma najsilniejszej szóstki, ma tylko najlepszego rozgrywającego. Już przed sezonem pisałem, że boleśnie odczują brak wartościowych zmienników i co??? Doszło do tego, że musieli przełożyć mecz...
Czy ktokolwiek zakazywał innym drużynom starać się o przełożenie meczu w obliczu kontuzji? Swoją drogą ciekaw jestem jakby sobie Częstochowa poradziła ze Szczerbaniukiem z niedoleczoną kostką (vide Możdżonek), bez Woickiego (vide Zagumny), bez Gierczyńskiego (jak Szymański, wiem że to przyjmujący, ale równie ważna figura w zespole jak Gelu). Przecież dla potężnej Częstochowy nie miałoby to znaczenia, przecież mają na ławce takich tuzów na zastępstwo za Gierka jak Wierzbowski czy Gradowski. Pomijam już fakt, że w zgrupowaniach kadry przed sezonem udzielali się tylko amerykanie i Gacek, z których Eatherton został wygryziony przez Nowakowskiego, Billings też nie ma pewnego miejsca w składzie. A i Gacek jako libero nie potrzebuje specjalnego zgrania z zespołem, w którym nie zaszła praktycznie żadna zmiana. Z pewnością lucass90, jako wytrawny znawca domyślasz się jak wielki wpływ na grę ma zmęczenie oraz brak zgrania - ani tego ani tego nie brakowało na początku sezonu w Olsztynie.

Druga rzecz, twierdzisz że bez Zagumnego poniewieralibyśmy się w okolicy 5tego miejsca? Tak, przecież dwóch środkowych reprezentacyjnych, najlepszy gracz reprezentacji Niemiec ostatnich lat, drugi atakujący reprezentacji Polski, tak chwalony w poprzednim sezonie Tanik to nie jest żadna siła ;). Być może, grając z Szablewskim byłoby to 5te miejsce, ale podejrzewam że z chociażby z Żygadło w składzie też walczylibyśmy o medale, a wręcz myślę że dotarlibyśmy do finału. Przy czym nie traktuj tego jakobym uznawał Gumę za osobę niepotrzebną w drużynie - Guma to największa gwiazda i największy skarb Olsztyna i nikt nie zastąpiłby go w 100%, za wyjątkiem niektórych rozgrywających na świecie. Wyobraź sobie Skrę bez Wlazłego, Częstochowę bez Gierczyńskiego, Jastrzębski Węgiel bez Murka. Wszędzie powstawałaby luka na tej pozycji, a zmiennicy nie prezentują takiego poziomu, jak gracze podstawowi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

Zyll i Mania, wybaczcie że śmiałem wyrazić swoje zdanie na temat Waszej drużyny...!!! Przysięgam, że już nigdy nie powiem na tą świętą drużynę złego słowa !!! Oczywiście, że możecie się ze mną nie zgadzać, ale żeby odrazu atakować... ? :| Jednak mnie to nie przeszkadza, lubię takie żywiołowe dyskusję... ;)

Ale nikt mi nie wmówi, że zarząd Olsztynian, jaki by on nie był, popełnił błąd przed sezonem pozbywając się Lipińskiego i nie zakupując wartościowych zmienników dla środkowych (nie podważam, że ci z pierwszej szóstki są świetni!!!), atakującego (Szymański to też klasa sama w sobie), a i sam rezerwowy Ruciak dostaje już zadyszki, bo oprócz roli przyjmującego musiał ostatnio zagrać na libero, no cóż...
Zyll, napisałeś, cytuję: "przecież dwóch środkowych reprezentacyjnych, najlepszy gracz reprezentacji Niemiec ostatnich lat, drugi atakujący reprezentacji Polski, tak chwalony w poprzednim sezonie Tanik to nie jest żadna siła ;)"... No tak, ale z tego co pamiętam, to ta "potęga" ze dwa tygodnie temu dostała baty od pewnej drużyny i to u siebie... :]
Ale dziwnym trafem, gdy wrócił Zagumny rozbili w pył Zaksę K.-K. nie pozostawiając żadnych złudzeń kto był w tym meczu lepszy. Przypadek??? Nie sądzę...

Teraz będzie może trochę off-topic'owo ale myślę, że to też jest częścią tej dyskusji...
Zyll, piszesz mi tu o Krzyśku Gierczyńskim, że bez niego Częstochowa byłby ligowym średniakiem, tak jak Olsztyn bez Gumy... :]

Ale tu pojawiają się pytania... Kto przed sezonem stawiał, że w połowie rundy zasadniczej Częstochowa będzie vice-liderem ??? Kto stawiał, że Gierczyński będzie w stanie pociągnąć grę Akademików, aż do tego stopnia że będą tak wysoko ??? Chyba tylko najzagorzalsi kibice Biało-zielonych... Gierczyński jest napewno sercem i płucami AZS-u Częstochowa ale sam, bez wsparcia reszty zawodników swojej drużyny, nie byłby w stanie zaciągnąć Akademików niemalże na szczyt PLS-u !!! To jest właśnie gra zespołowa, kiedy nie jeden zawodnik,a cała drużyna ma wpływ na wynik meczu !!!
Teraz oba zespoły wysłały na zgrupowania taką samą ilość zawodników, a która z nich będzie umiała lepiej się pozbierać? Zobaczymy... :)

P.S.: Odniosę się też do Twojego stwierdzenia na temat Andrae, napisałeś: "najlepszy gracz reprezentacji Niemiec ostatnich lat"... Hehehe powiem, że chyba gruubo się zagalopowałeś w tym stwierdzeniu, bo gdyby rzeczywiście był taką mega-gwiazdą grałby we Włoszech lub Rosji... Albo w Vfb Friedrischafen :) Zresztą widziałem sporo spotkań reprezentacji Niemiec i napewno nie był jej najbardziej wyróżniającą się postacią... No ale to Twoje osobiste zdanie i szanuję je.
Jak dla mnie to najlepszym graczem niemieckiej reprezentacji ostatnich lat jest Christian Pampel, ale to taka osobista refleksja... :)


Pozdrawiam.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

lucass90 pisze:No tak, ale z tego co pamiętam, to ta "potęga" ze dwa tygodnie temu dostała baty od pewnej drużyny i to u siebie... :]
Oprócz nieobecności Zagumnego był także Gelu tuż po ostrej anginie, Możdżonek ze skręconą kostką i do tego Szablewski z bólem kręgosłupa (po meczu z tego co słyszałem wylądował w szpitalu na kroplówce), a kontuzje te spowodowały na dodatek upadek morale zespołu, co spowodowało, że i stranieri dostosowali się do poziomu naszych rodaków :| Sugerowałbym więc spojrzenie na to bezdyskusyjne zwycięstwo Częctochowy nieco chłodniejszym okiem ;)
lucass90 pisze:P.S.: Odniosę się też do Twojego stwierdzenia na temat Andrae, napisałeś: "najlepszy gracz reprezentacji Niemiec ostatnich lat"... Hehehe powiem, że chyba gruubo się zagalopowałeś w tym stwierdzeniu, bo gdyby rzeczywiście był taką mega-gwiazdą grałby we Włoszech lub Rosji... Albo w Vfb Friedrischafen :) Zresztą widziałem sporo spotkań reprezentacji Niemiec i napewno nie był jej najbardziej wyróżniającą się postacią... No ale to Twoje osobiste zdanie i szanuję je.
Jak dla mnie to najlepszym graczem niemieckiej reprezentacji ostatnich lat jest Christian Pampel, ale to taka osobista refleksja... :)
Ale jednak to Bjoerna wybierano w ostatnich trzech latach najlepszym siatkarzem Niemiec, więc śmiem twierdzić, że niemieccy fachowcy siatkówki lepiej wiedzą od Ciebie (z całym szacunkiem), kto najlepiej gra w wolejbal w ich kraju ;) A Bjoern i Friedrifschafen, i Włochy ma już za sobą, widocznie szukał nowych wyzwań i znalazł je w Olsztynie 8-) Ale to Twoje osobiste zdanie, szanuję je :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

Chal pisze: Ale jednak to Bjoerna wybierano w ostatnich trzech latach najlepszym siatkarzem Niemiec, więc śmiem twierdzić, że niemieccy fachowcy siatkówki lepiej wiedzą od Ciebie (z całym szacunkiem), kto najlepiej gra w wolejbal w ich kraju ;)

A jednak zdaje się, że w ostatnim roku był nim Jochen Schops... :] Jednak oczywiście nie umniejszam tu klasy Bjorna, wręcz przeciwnie, myślę że nie pokazał jeszcze wszystkiego co potrafi... :)

Pozdrawiam !
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

lucass90 pisze:
Chal pisze: Ale jednak to Bjoerna wybierano w ostatnich trzech latach najlepszym siatkarzem Niemiec, więc śmiem twierdzić, że niemieccy fachowcy siatkówki lepiej wiedzą od Ciebie (z całym szacunkiem), kto najlepiej gra w wolejbal w ich kraju ;)

A jednak zdaje się, że w ostatnim roku był nim Jochen Schops... :] Jednak oczywiście nie umniejszam tu klasy Bjorna, wręcz przeciwnie, myślę że nie pokazał jeszcze wszystkiego co potrafi... :)

Pozdrawiam !
Nagrody w latach 2004-06 na pewno trafiły do Bjoerna, nie słyszałem, jakoby wybrano już najlepszego siatkarza roku 2007, więc chyba jednak musisz się mylić ;) Natomiast co do obecnej formy Jędrka to absolutnie się z Tobą zgadzam 8-)

Również pozdrawiam!
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

Chal pisze: Nagrody w latach 2004-06 na pewno trafiły do Bjoerna, nie słyszałem, jakoby wybrano już najlepszego siatkarza roku 2007, więc chyba jednak musisz się mylić ;) Natomiast co do obecnej formy Jędrka to absolutnie się z Tobą zgadzam 8-)

Również pozdrawiam!

Ależ nie napisałem, że dostał taką nagrodę (Schops), tylko że był ogólnie najlepszym niemieckim zawodnikiem ubiegłego sezonu :) Poprowadził VfB Freidrischafen do zwycięstwa w Lidze Mistrzów i jest (chyba) kapitanem reprezentacji :) Zdaje się, że w Olsztynie dostał też jakąś nagrodę indywidualną po Memoriale Ś.P. Huberta Wagnera...

Pozdrawiam :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
swarovski
Posty: 30
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 18:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: swarovski »

Chal pisze:do tego Szablewski z bólem kręgosłupa (po meczu z tego co słyszałem wylądował w szpitalu na kroplówce)
Trener Mazur ma w tym polu chyba największe w kraju sukcesy
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: szyderca »

zyll pisze: PZU dawało zdecydowanie mniej pieniędzy niż w poprzednim sezonie, słusznie, niesłusznie - kwestia względna. Dlatego rozpoczęto poszukiwania sponsora lepszego i znaleziono go - po pierwsze sponsor związany z regionem, po drugie prezes firmy to zagorzały fan siatkówki, a po trzecie i być może najważniejsze - prezes jest absolwentem olsztyńskiej ART, która po połączeniu się z innymi uczelniami dała parę lat temu UWM. WIęc nie rozumiem krytyki, może nie rozumiem aluzji. Sponsor jest lepszy, stosunki z kibicami ma lepsze, ma jakieś tam pomysły na polepszenie atmosfery w klubie i na meczach.
Ciesze sie i serdecznie gratuluje ze studentom z Olsztyna udalo sie znalezc sponsora zwiazanego z regionem. Jednoczesnie zaluje, ze panu prezesowi nie udalo sie zostac poslem na Sejm VI kadencji.
Wydaje mi sie ze wszem i wobec trabiono w mediach przed sezonem 2006/2007, ze jesli Olsztyn nie zdobedzie mistrza Polski, ubezpieczalnia wycofuje sie z dalszego sponsorowania. Szczescie bylo blisko... Bo moim skromnym zdaniem tylko Olsztyn byl w stanie przeszkodzic Skrze w zdobyciu zlotego medalu. Jednak jak wiemy olsztynianom przeszkodzil w tym niedobry Wloch Tomasz, ktory pojawil sie na Slasku w miejsce Bubu. To on napisal do swoich chlopcow sms`a, a nastepnie wyslal ich do fryzjera, dzieki czemu to oni, a nie Olsztyn zagrali w finale z belchatowianami. Skonczylo sie na 3 m-cu. Zapewne prezes o naziwsku na litere "C" rozpoczal mediacje z ubezpieczalnia nt dalszego sponsoringu i zapewne dopiero wtedy stalo sie jak pisales wyzej :). Rozmowy byly dla medalikow z Warmii i Mazur niezadawalajace, ktorzy zdecydowali sie siegnac po sponsora zwiazanego z regionem. Jakis czas temu czytalam na stronie internetowej sponsora olsztynian zwiazanego z regionem, ze sponsoring obejmuje jedynie sezon 2007/2008 i zostanie przedluzony na nastepne lata w przypadku siegniecia przez Olsztyn po mistrzostwo Polski, czego im zycze. Chociaz z drugiej strony jestem ciekawa przez ile czasu w lidze, dzielic i rzadzic bedzie Skra Belchatow, ktorej nie zycze odpadniecia z Ligi Mistrzow :-]

pozdrawiam

Srubki, Inzynierowie budownictwa i Mleczarze, trzy bratanki
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: AZS Olsztyn

Post autor: mAt »

Czy "medaliki" i "akademicy" to dla Ciebie synonimy?? :)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: szyderca »

Nie,
Odsylam do posta uzytkownika "chalmi94", ktory elegancko w sposob enumeratywny wypisal medaliki chlopcow z Olsztyna ;)
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: AZS Olsztyn

Post autor: mAt »

Czyli medaliki miały to znaczenie zdobytych trofeów, a nie powszechnie używane potoczne określenie na drużynę i kibiców z Częstochowy. Pozdrawiam! :)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Mania »

lucass90 pisze:Zyll i Mania, wybaczcie że śmiałem wyrazić swoje zdanie na temat Waszej drużyny...!!! Przysięgam, że już nigdy nie powiem na tą świętą drużynę złego słowa !!! Oczywiście, że możecie się ze mną nie zgadzać, ale żeby odrazu atakować... ? :| Jednak mnie to nie przeszkadza, lubię takie żywiołowe dyskusję... ;)
Jaką moja drużynę? Politechniki jeszcze nie obraziłeś ;-) Ja Cię nie atakuję, broń Cię Boże. Wyrażam tylko swoje zdanie i lekkie niezadowolenie z tego co piszesz. Bo piszesz nie zbyt dobrze i chyba ze zbyt dużą dozą pogardy dla Olsztynian. Te uśmieszki, lol'e czy inne przytyki, nie sprawiają, że stajesz się równorzędnym partnerem do dyskusji o tej drużynie. Wy częstochowianie, chyba lubujecie się w dopiekaniu Olsztynowi, no tak..w końcu to oni Was pokonali w walce o brąz (zawsze coś...).

p.s. nie wiem jak dla Ciebie, a dla mnie sponsor nie równa się klubowi. Więc mówiąc o klubie nie nazywaj go nazwą sponsora...
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

Mania pisze:
lucass90 pisze:Zyll i Mania, wybaczcie że śmiałem wyrazić swoje zdanie na temat Waszej drużyny...!!! Przysięgam, że już nigdy nie powiem na tą świętą drużynę złego słowa !!! Oczywiście, że możecie się ze mną nie zgadzać, ale żeby odrazu atakować... ? :| Jednak mnie to nie przeszkadza, lubię takie żywiołowe dyskusję... ;)
Jaką moja drużynę? Politechniki jeszcze nie obraziłeś ;-) Ja Cię nie atakuję, broń Cię Boże. Wyrażam tylko swoje zdanie i lekkie niezadowolenie z tego co piszesz. Bo piszesz nie zbyt dobrze i chyba ze zbyt dużą dozą pogardy dla Olsztynian. Te uśmieszki, lol'e czy inne przytyki, nie sprawiają, że stajesz się równorzędnym partnerem do dyskusji o tej drużynie. Wy częstochowianie, chyba lubujecie się w dopiekaniu Olsztynowi, no tak..w końcu to oni Was pokonali w walce o brąz (zawsze coś...).

p.s. nie wiem jak dla Ciebie, a dla mnie sponsor nie równa się klubowi. Więc mówiąc o klubie nie nazywaj go nazwą sponsora...
W swoich postach nie miałem na celu obrażania, czy wyrażania swojej pogardy w stosunku do drużyny z Olsztyna !!!
Powiem więcej, AZS Olsztyn jedyną - poza "moim" AZS-em :) -, którą można powiedzieć że lubię !!! Być może dlatego, że jest ona również drużyną akademicką, może dlatego że jakoś nigdy nie było pomiędzy naszymi drużynami (AZS Cz-Wa i AZS Olsztyn) nie było żadnych zwad... Moje uśmieszki, czy lol'e też nie miały na celu obrazić tą drużynę, poprostu prawie zawszę daję je na końcu zdania... ;)
I my - częstochowianie, nie lubujemy się w dopiekaniu Olsztynowi... Tylko czterem innym drużynom :D Do Olsztyna nigdy nic nie mieliśmy, mimo że - jak sam zauważyłeś - ostatnio regularnie pozbywał naszą drużynę jakichkolwiek marzeń o medalu.
Ba, nie miałem nawet żadnych złudzeń że Cz-Wa wygra może wygrać te mecze, bo ostatnio Olsztynianie mieli niepodważalnie lepszy skład !!!
Teraz, jak widać, w naszej lidze same indywidualności już się nie liczą, żeby wygrywać drużyna musi tworzyć kolektyw, co pokazują Akademicy z Częstochowy...

Także powtórzę jeszcze raz, że w żadnym wypadku nie mam nic do drużyny z Olsztyna !!! Chciałem tylko powiedzieć, że podoba mi się polityka tego klubu, to wszystko...:)

Pozdrawiam !
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: zyll »

lucass90 pisze:Zyll i Mania, wybaczcie że śmiałem wyrazić swoje zdanie na temat Waszej drużyny...!!! Przysięgam, że już nigdy nie powiem na tą świętą drużynę złego słowa !!! Oczywiście, że możecie się ze mną nie zgadzać, ale żeby odrazu atakować... ? :| Jednak mnie to nie przeszkadza, lubię takie żywiołowe dyskusję... ;)

Ale nikt mi nie wmówi, że zarząd Olsztynian, jaki by on nie był, popełnił błąd przed sezonem pozbywając się Lipińskiego i nie zakupując wartościowych zmienników dla środkowych (nie podważam, że ci z pierwszej szóstki są świetni!!!), atakującego (Szymański to też klasa sama w sobie), a i sam rezerwowy Ruciak dostaje już zadyszki, bo oprócz roli przyjmującego musiał ostatnio zagrać na libero, no cóż...


Właśnie takimi tekstami jak "nie powiem na tą świętłą drużynę złego słowa" poniekąd potwierdasz swój poziom. Taka trochę moralność Kalego, jak ja wyrażę niepochlebne zdanie o innej drużynie, to jest wszystko okej, jak ktoś wyrazi się niepochlebnie o mojej drużynie, albo co gorsze o mnie i moich wypowiedziach, to już od razu czujesz się atakowany. Troszkę dystansu. Ruciak gra dość dużo, ale po pierwsze tak. Tanik na zgrupwaniu reprezentajci Turcji przeżył zatrucie, stracił 6 kg, stracił siły, formę i stopniowo wprowadzany był na boisko. Ruciak w tym czasie wcale nieźle sobie radził, będąc nawet wyróżniającą się postacią. W ostatnim meczu z Mosto musiał zagrać na libero, bo:

a)Rich L. wyjechał na zgrupowanie reprezentacji,
b)Paweł Kuciński, nominalny zastępca Richa na rozgrzewce przed meczem doznał złamania kości w palcu, co mogło mu trochę przeszkadzać w grze, nie sądzisz?

lucass90 pisze:Zyll, napisałeś, cytuję: "przecież dwóch środkowych reprezentacyjnych, najlepszy gracz reprezentacji Niemiec ostatnich lat, drugi atakujący reprezentacji Polski, tak chwalony w poprzednim sezonie Tanik to nie jest żadna siła ;)"... No tak, ale z tego co pamiętam, to ta "potęga" ze dwa tygodnie temu dostała baty od pewnej drużyny i to u siebie... :]
Ale dziwnym trafem, gdy wrócił Zagumny rozbili w pył Zaksę K.-K. nie pozostawiając żadnych złudzeń kto był w tym meczu lepszy. Przypadek??? Nie sądzę...
Jak to jest, że potężna Częstochowa przegrała 3:2 z dominującą w naszej lidze Delectą Chemikiem, i to u siebie!? Porażki są wpisane w żywot zarówno sportowca, jak i kibica. Nasi byli słabsi, zdecydowanie słabsi, tak jak Chal napisał Szablewski grał na blokadzie i po meczu pojechał żwawo poleżec w szpitalu pod kroplówką, Szymański był 4 dni po zapaleniu oskrzeli... Dostać baty się zdarza, ale nie to powinno być istotą merytorycznej dyskusji. Przecież możemy się licytować, że rok temu wygraliście 3:2 w Olsztynie, pozniej ja mogę wspomnieć o play-offach w ostatnich dwóch latach... Nie o to chodzi.
lucass90 pisze:Teraz będzie może trochę off-topic'owo ale myślę, że to też jest częścią tej dyskusji...
Zyll, piszesz mi tu o Krzyśku Gierczyńskim, że bez niego Częstochowa byłby ligowym średniakiem, tak jak Olsztyn bez Gumy... :]

Ale tu pojawiają się pytania... Kto przed sezonem stawiał, że w połowie rundy zasadniczej Częstochowa będzie vice-liderem ??? Kto stawiał, że Gierczyński będzie w stanie pociągnąć grę Akademików, aż do tego stopnia że będą tak wysoko ??? Chyba tylko najzagorzalsi kibice Biało-zielonych... Gierczyński jest napewno sercem i płucami AZS-u Częstochowa ale sam, bez wsparcia reszty zawodników swojej drużyny, nie byłby w stanie zaciągnąć Akademików niemalże na szczyt PLS-u !!! To jest właśnie gra zespołowa, kiedy nie jeden zawodnik,a cała drużyna ma wpływ na wynik meczu !!!
Teraz oba zespoły wysłały na zgrupowania taką samą ilość zawodników, a która z nich będzie umiała lepiej się pozbierać? Zobaczymy... :)


Zagumny też bez ataków innych zawodników nie wygrałby meczu. Każdy ma swoją rolę w zespole. Szczyt PLS? Poczekajmy do play-off.
lucass90 pisze:P.S.: Odniosę się też do Twojego stwierdzenia na temat Andrae, napisałeś: "najlepszy gracz reprezentacji Niemiec ostatnich lat"... Hehehe powiem, że chyba gruubo się zagalopowałeś w tym stwierdzeniu, bo gdyby rzeczywiście był taką mega-gwiazdą grałby we Włoszech lub Rosji... Albo w Vfb Friedrischafen :) Zresztą widziałem sporo spotkań reprezentacji Niemiec i napewno nie był jej najbardziej wyróżniającą się postacią... No ale to Twoje osobiste zdanie i szanuję je.
Jak dla mnie to najlepszym graczem niemieckiej reprezentacji ostatnich lat jest Christian Pampel, ale to taka osobista refleksja... :)


Pozdrawiam.
Mówiłem oczywiście o plebiscytach jakie przeprowadzano w Niemczech, a w tychże wygrał 3 razy z rzędu, teraz może przegrać z Schopsem. ;)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

zyll pisze:
lucass90 pisze:Zyll i Mania, wybaczcie że śmiałem wyrazić swoje zdanie na temat Waszej drużyny...!!! Przysięgam, że już nigdy nie powiem na tą świętą drużynę złego słowa !!! Oczywiście, że możecie się ze mną nie zgadzać, ale żeby odrazu atakować... ? :| Jednak mnie to nie przeszkadza, lubię takie żywiołowe dyskusję... ;)

Ale nikt mi nie wmówi, że zarząd Olsztynian, jaki by on nie był, popełnił błąd przed sezonem pozbywając się Lipińskiego i nie zakupując wartościowych zmienników dla środkowych (nie podważam, że ci z pierwszej szóstki są świetni!!!), atakującego (Szymański to też klasa sama w sobie), a i sam rezerwowy Ruciak dostaje już zadyszki, bo oprócz roli przyjmującego musiał ostatnio zagrać na libero, no cóż...


Właśnie takimi tekstami jak "nie powiem na tą świętłą drużynę złego słowa" poniekąd potwierdasz swój poziom. Taka trochę moralność Kalego, jak ja wyrażę niepochlebne zdanie o innej drużynie, to jest wszystko okej, jak ktoś wyrazi się niepochlebnie o mojej drużynie, albo co gorsze o mnie i moich wypowiedziach, to już od razu czujesz się atakowany. Troszkę dystansu. Ruciak gra dość dużo, ale po pierwsze tak. Tanik na zgrupwaniu reprezentajci Turcji przeżył zatrucie, stracił 6 kg, stracił siły, formę i stopniowo wprowadzany był na boisko. Ruciak w tym czasie wcale nieźle sobie radził, będąc nawet wyróżniającą się postacią. W ostatnim meczu z Mosto musiał zagrać na libero, bo:

a)Rich L. wyjechał na zgrupowanie reprezentacji,
b)Paweł Kuciński, nominalny zastępca Richa na rozgrzewce przed meczem doznał złamania kości w palcu, co mogło mu trochę przeszkadzać w grze, nie sądzisz?
Mój poziom ??? Uważasz się za kogoś lepszego, że poddajesz w wątpliwość mój poziom ??? Przypomnę ci tylko że to ty zacząłeś tą napinkę wtedy gdy ja napisałem, że nie podoba mi się polityka transferowa twojego klubu !!! Ja, gdy ktoś piszę coś złego na temat mojego klubu nie wyskakuje odrazu z tezą, że ten ktoś jest jakiś ograniczony i nie zna się na siatkówce :/ :| I nikt nigdy wcześniej mnie tu nie obrażał, jesteś pierwszy, gratuluję... 8-) :|
Lubię dyskusje, dlatego wolę podyskutować, a nie rzucać się mięsem... :/
Prawda jest jak dupa : każdy ma swoją. Dlatego kiedy ja wyrażam swoje zdanie, to fajnie jak będziesz chciał ze mną podyskutować ale nie musisz mi tu odrazu wyjeżdżać tekstami na temat mojego poziomu, lepiej zajmij się sobą... :]

Jak już niezwykle błyskotliwie zauważyłeś, Lambuern wyjechał na zgrupowanie i nie mógł zagrać z Mostostalem. Wiedziałem o tym :]
Ale że Kuciński złamał palca nie wiedziałem, więc jeśli chodzi o Ruciaka to zwracam honor... Ale nie zmienia to faktu, że miał bardzo dużo pracy przez ostatni miesiąc.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: zyll »

lucass90 pisze: Mój poziom ??? Uważasz się za kogoś lepszego, że poddajesz w wątpliwość mój poziom ??? Przypomnę ci tylko że to ty zacząłeś tą napinkę wtedy gdy ja napisałem, że nie podoba mi się polityka transferowa twojego klubu !!! Ja, gdy ktoś piszę coś złego na temat mojego klubu nie wyskakuje odrazu z tezą, że ten ktoś jest jakiś ograniczony i nie zna się na siatkówce :/ :| I nikt nigdy wcześniej mnie tu nie obrażał, jesteś pierwszy, gratuluję... 8-) :|
Lubię dyskusje, dlatego wolę podyskutować, a nie rzucać się mięsem... :/
Prawda jest jak dupa : każdy ma swoją. Dlatego kiedy ja wyrażam swoje zdanie, to fajnie jak będziesz chciał ze mną podyskutować ale nie musisz mi tu odrazu wyjeżdżać tekstami na temat mojego poziomu, lepiej zajmij się sobą... :]

Jak już niezwykle błyskotliwie zauważyłeś, Lambuern wyjechał na zgrupowanie i nie mógł zagrać z Mostostalem. Wiedziałem o tym :]
Ale że Kuciński złamał palca nie wiedziałem, więc jeśli chodzi o Ruciaka to zwracam honor... Ale nie zmienia to faktu, że miał bardzo dużo pracy przez ostatni miesiąc.
Napinkę? Ja mam po prostu inne zdanie niż Ty, NIE ROZUMIESZ TEGO? Czyli w oczach kibica Częstochowy to jest napinka, w ogóle nie zgadzanie się z twoimi sądami to napinka? Uwaga co do poziomu może była niestosowna, ale uważam że mam sporo racji, bo to właśnie ty w jakiś tam sposób mnie atakujesz za to, że śmiem mieć inne poglądy niż ty. A ja staram się odpowiadać Ci merytorycznie w postach, przy czym ty ciągle odwracasz kota ogonem. Może to syndrom obrony Częstochowy, oblężonej twierdzy, że niby wszyscy ciebie atakują? Aha, byłbym wdzięczny gdybyś z mojego pierwszego posta w tym temacie zacytował słowa, w których:
a)napinam się
b)obrażam cię
c)atakuję cię

Jednakże ja nie kwestionuję przeciętnej ławki mojego zespołu.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

zyll pisze: Napinkę? Ja mam po prostu inne zdanie niż Ty, NIE ROZUMIESZ TEGO? Czyli w oczach kibica Częstochowy to jest napinka, w ogóle nie zgadzanie się z twoimi sądami to napinka? Uwaga co do poziomu może była niestosowna, ale uważam że mam sporo racji, bo to właśnie ty w jakiś tam sposób mnie atakujesz za to, że śmiem mieć inne poglądy niż ty. A ja staram się odpowiadać Ci merytorycznie w postach, przy czym ty ciągle odwracasz kota ogonem. Może to syndrom obrony Częstochowy, oblężonej twierdzy, że niby wszyscy ciebie atakują? Aha, byłbym wdzięczny gdybyś z mojego pierwszego posta w tym temacie zacytował słowa, w których:
a)napinam się
b)obrażam cię
c)atakuję cię

Jednakże ja nie kwestionuję przeciętnej ławki mojego zespołu.
Napinką była właśnie uwaga na temat poziomu, ale czy warto dalej się o to kłócić ??? Przecież chyba nie o to chodzi... Ja bardzo szanuję Twoje zdanie, tak jak wszystkich, ale tak samo jak Ty, ja też mam prawo do swojego zdania. :)

Ja też nie kwestionuję ogromnego potencjału Twojej drużyny, zwracam tylko uwagę - nie wiem po raz który to piszę -, że uważam za niewłaściwą politykę transferową zarządu Olsztynian, to wszystko ehh...
AZS CZĘSTOCHOWA!
seter94
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2007, o 15:09
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: seter94 »

Moim zdaniem Azs Olsztyn zakończył już przykre porażki po kontuzji Pawła Zagumnego. Łukasz Szablewski to jeszcze młody nie doświadzczony zawodnik więc Mistrzostwa z nim byśmy nie ugrali potrafi on Wystawiać, ale nie Rozgrywa. Sinan Tanik nie złapał jeszcze formy nie ma regularnej mocnej zagrywki jak w tamtym sezonie. Podobnie Bjorn Andrae, który gra przeplataną siatkówkę raz dobrze raz źle. Mój typ na mistrza to oczywiście AZS OLSZTYN, który złapie forme na najważniejsze mecze i mecz finałowy będzię popisowy niewiem kto będzie przeciwnikiem w finale dla Olsztyna, lecz myślę że tym razem Akademikom z Olsztyna niikt nie stanie na drodze. Pozdrawiam
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: szyderca »

seter94 pisze:Mój typ na mistrza to oczywiście AZS OLSZTYN
Rozumiem ze typujesz w ten sposob bo jestes z Olsztyna i kibicujesz AZSowi. Mleczarze sa jednym z kandydatow do zlotego medalu, jednak czy sie tak stanie... ? Glownym kandydatem do mistrzostwa jest zla, niedobry, przereklamowany i ogolnie znienawidzony wszem i wobec Real Belchatow. Przynajmniej na papieprze ma wiecej argumentow do zdobycia mistrzostwa niz Mleczarze z Olsztyna np. doswiadczona lawka rezerwowych, ktorej nie maja olsztynianie (o czym notabene wspomniales).
seter94 pisze:niewiem kto będzie przeciwnikiem w finale dla Olsztyna
Ja bym inaczej postawila pytanie. Kto bedzie w finale przeciwnikiem dla Realu Belchatow ? :]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

szyderca pisze:Glownym kandydatem do mistrzostwa jest zla, niedobry, przereklamowany i ogolnie znienawidzony wszem i wobec Real Belchatow. Przynajmniej na papieprze ma wiecej argumentow do zdobycia mistrzostwa niz Mleczarze z Olsztyna np. doswiadczona lawka rezerwowych, ktorej nie maja olsztynianie
Akurat to nie ławka rezerwowych występuje na boisku, więc wg mnie na papierze więcej argumentów mają olsztynianie (oczywiście to opinia subiektywna, jak kibica AZS-u), bo to oni mają silniejszą siódemkę (oczywiście wg mnie, ale także wielu ekspertów), w której można doszukiwać się w zasadzie tylko jednego słabszego punktu - o przyjęciu Tanika mówię, ale on akurat ma chyba jako jedyny w tym zespole wartościowego zmiennika, mianowicie Michała Ruciaka. Natomiast w ekipie Bełchatowa doszukuję się takich punktów trzech - przyjęcie Gruszki, Milczarek i Dobrowolski (a na siłę mógłbym też dorzucić atak Antigi, ale to już sobie odpuszczę). Wiem, że kapitan reprezentacji ma akurat zabezpieczenie w postaci aż dwóch zawodników, ale biorąc pod uwagę, że nie zawsze Wlazły ma taki dzień konia, jak choćby w Olsztynie, to czy wejście Bąkiewicza bądź Stelmacha nie jest zbyt dużym osłabieniem jeśli chodzi o siłę ognia? Milczarek, powiecie, że gra bardzo dobrze. Może i tak, ale to było tylko 8 meczów, a przed nim jeszcze ponad 2x tyle, więc dla mnie to wciąż za mało, aby jednoznacznie określić, że podoła on zadaniu i będzie grał na poziomie, jaki jest wymagany od libero ekipy walczącej o mistrzostwo. Ale ok, w Bełchatowie mamy alternatywę na tą pozycję - Bąkiewicza. Jednak zostaje nam jeszcze rozegranie. Dobrowolski radzi sobie dobrze, ale też nie ma jakoś szczególnie utrudnionego zadania, bo gdy tylko przychodzi jakiś trudniejszy moment, wystarczy grać 80% piłek do Wlazłego i jakoś to będzie. Wejście Neroja niewiele tu zmieni. A jeśli Wlazły będzie miał gorszy dzień lub przeciwnikowi uda się go wyłączyć (vide Tanik w IV secie w Olsztynie)? To jest właśnie wg mnie sytuacja, które decyduje o tym, że oceniając same wyjściowe składy, AZS ma przewagę - atak rozkłada się tu równomiernie, a dodając do tego rozgrywającego, który potrafi to świetnie wykorzystać, tworzy się przewaga, która może okazać się kluczowa w walce o złoto. Oczywiście pomijam tu wszelkiego rodzaju kontuzje i tym podobne sytuacje, ponieważ rozważam tylko potencjał zespołów "na papierze".
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: szyderca »

Bardzo fajna analiza w najblizszym czasie postaram sie przedstawic wlasna analize. Chociaz w wielkim skrocie bedzie bardzo podobna do Twojej. Dodam tylko ze dla mnie Zelowy Grzesiek jest lepszy w ataku od Szamponu Head & Shoulders i tu sie roznimy z Napoleonem.
Chal pisze:[ Oczywiście pomijam tu wszelkiego rodzaju kontuzje i tym podobne sytuacje, ponieważ rozważam tylko potencjał zespołów "na papierze".
Wlasnie o to mi chodzilo, bo to jest sport i takie rzeczy jak kontuzje nie mozemy wykluczyc. Poza tym pisales ze Szampon Head & Shoulders nie zawsze bedzie mial dzien konia... Zgoda ale to samo moze spotkac Zelowego Grzesia czy tez najlepsza Gume w Polsce jesli nie na swiecie, a wtedy... sam Ruciak nie wystarczy. Nie tak dawno Ireneuszowi z Mazur udalo sie (wtedy jeszcze) z Iskra Belchatow zdobyc "Zloty krazek" (- jak spiewa znana grupa wokalna Top One) bez wartosciowych zmiennikow. Teraz jest to malo prawdopodobne ale do wykonania.
I tak na koniec, siatkowka w naszym kraju bylaby ciekawsza gdyby udalo sie przerwac hegemonie Realu Belchatow.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

szyderca pisze:Poza tym pisales ze Szampon Head & Shoulders nie zawsze bedzie mial dzien konia... Zgoda ale to samo moze spotkac Zelowego Grzesia czy tez najlepsza Gume w Polsce jesli nie na swiecie, a wtedy... sam Ruciak nie wystarczy.
Akurat Guma poniżej pewnego przyzwoitego poziomu nie schodzi, więc o to bym się nie bał. A co do Grześka, to chodzi właśnie o to, że nawet, jeśli on ma gorszy dzień, to w Olsztynie są jeszcze dwaj przyjmujący ze świetnym atakiem i wtedy można ich bardziej obciążyć, a tego w Bełchatowie brakuje, bo tam oprócz Mariusza tylko Grucha może pociągnąć atak, ale jego z kolei można złamać w przyjęciu. A co do tezy, że Gelu lepszy jest od Szampona, to wg mnie jest inaczej. Natomiast postawię inną tezę - sądzę, że gdyby w Olsztynie grał Mariusz, a nie Grzegorz, to wpłynęłoby to niekorzystnie na grę AZS-u. Oczywiście w odwrotnym przypadku (Szymański zamiast Wlazłego w brunatnej stolicy) różnica in minus byłaby jeszcze większa ;)
szyderca pisze:I tak na koniec, siatkowka w naszym kraju bylaby ciekawsza gdyby udalo sie przerwac hegemonie Realu Belchatow.
A pod tym podpisuję się obiema ręcyma 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”