MKS Cuprum Lubin

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Owszem-dwie rozne dyscypliny. I dlatego mlody, wysoki przymujacy, ktory po jednym sezonie w hali dostaje powolanie do kadry B (nawet jak w niej nie zagra) reprezentacji poziomem do Grecji zblizonej - to jest cos ciekawego.


Jeżeli mimo powołania nie dostał szansy i nie zagrał wtedy dwa lata temu w kadrze B w żadnym meczu Ligi Europejskiej, to znaczy tylko tyle, że trener Kowal po treningach kadry B uznał, że sam Łukasz jeszcze wyraźnie odstaje od tego "zbliżonego do Grecji poziomu" prezentowanego przez jego kolegów.
Grajek, który w drugim sezonie jest jednym z najciekawszych (jesli nie najciekawszym) przyjmujacym I Ligi
Wiemy, że pomiędzy poziomem Plusligi i I ligi jest duża różnica (a przynajmniej do tej pory tak było, bo teraz przy patologicznie rozrośniętej 16-zespołowej Pluslidze o poziom najwyższej klasy rozgrywkowej w przyszłym sezonie może mieć uzasadnione obawy), więc to samo w sobie niewiele jeszcze znaczy. Ukraińcy na przykład mają obiecującego 19-letniego plażowicza Olega Płotnickiego, nomen omen wicemistrza świata na plaży w kategorii U-19 sprzed dwóch lat, który w poprzednim sezonie zaczął grać na hali i niemal od razu wywalczył miejsce w pierwszej szóstce Lokomotiwu Charków, czyli zespołu który w kraju naszego południowo-wschodniego sąsiada od prawie dekady ma monopol na tytuły mistrzowskie. Tego typu rekomendacja: "19 lat, wicemistrz świata w plażówce, szóstkowy, wyróżniający gracz mistrza kraju już w pierwszym roku w hali" może i powinna więc robić duże wrażenie, ale jak człowiek sobie uświadomi, że na przykład tenże Lokomotiw przegrał w ubiegłym roku w Pucharze CEV w pierwszej rundzie dwumecz ze słowackim Preszowem, to widać że ten poziom klubowej ukraińskiej klubowej siatkówki, a zwłaszcza samej drużyny z Charkowa w porównaniu choćby z sezonem 2013-14, kiedy do momentu zajęcia Krymu przez Rosjan Ukraińcy występowali na prawach gościa przez kilka sezonów w rosyjskiej superlidze i całkiem nieźle sobie tam poczynali, dosyć wyraźnie się obniżył. Nie wątpię, że młody Płotnicki talent także do gry w hali, a nie tylko na piasku pewnie rzeczywiście posiada, ale jaki jest właściwie ten jego siatkarski potencjał i co już dziś sobą reprezentuje to będzie można zweryfikować dopiero wtedy, kiedy zacznie się wyróżniać w zdecydowanie trudniejszych i stawiających wyższe wymagania rozgrywkach niż aktualnie liga ukraińska.
kanimo

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: kanimo »

Ceniac Twoja ogromna wiedze nie do konca rozumiem co chcesz udowodnic.
Ze takich grajkow jest wielu? Mozliwe. Ale nie u nas. O swoich chyba powinnismy dbac wiecej. Jest szansa, ze nie wyfruna z pierwszymi sukcesami.
Ze Lukasz jeszcze nie dojrzal do najwyzszego poziomu? Wiecej niz pewne. Tylko zobacz skale postepow.

Drobne pytanie: jak Lukasz gral w pierwszej Lidze widziales jego mecze? Jak porownalbys poczatek i koniec tamtego sezonu? Role jaka odegral w zdobyciu I miejsca?

Jasne-latwiej i pewniej jest siegnac po np Samika-rezulatat raczej wiadomy.

Teza, ze Lukasz zagral powyzej swojego potencjalu jest nie do udowodniena, podobnie jak i przeciwna.
Teza, ze eksplodowal u Cretu, obserwuja jego gre w finalch ILigi (i wedlug tych co ogladali -sparingach przedsezonowych) jest dosyc karkolomna.
Co do oczekiwan-czytajac przedsezonowe analizy mozna stwierdzic, ze byly spore wobec tego debiutu.
Camillo Marcotti

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Camillo Marcotti »

@szatow,

Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem moją wypowiedź, to może wywnioskowałbyś z niej sens, czyli to, że przyjmujących na najbliższe lata kilku mamy, a atakujących nie, więc nie ma co przeżywać że szkoda go jako przyjmującego przy naszej mizerii na ataku i idących dobrych rocznikach przyjmujących.

Swoją drogą trzeba mieć dobrą wyobraźnię, żeby z mojej wypowiedzi wywnioskować, że sugerowałem że Cretu zmienił Kaczmarkowi pozycje, żeby ten za kilka lat grał w kadrze :D
kanimo

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: kanimo »

Kadra kadra ale dobrych przyjmujacych na lige nigdy nie jest zbyt duzo.
Jest paru perspektywicznych chlopakow na przyjeciu ale nigdy nie wiadomo jak potocza sie ich losy.
W pewnym momencie (tak po ME) mielismy na atku Bocka, Muzaja, Boladzie, Gryca czyli 4 mlodych, perspektywicznych. A co zostalo nam z tego przed rokiem-Boladz.
Teraz mamy Muzaja, Boladz stagnuje, Ziobrowski to wielka niewiadoma, Bociek przegrywa z wlasnym zdrowiem podobnie jak Gryc. Czyli z 4 zostal 1.
A w koncu przyjmujacych trzeba 2X wiecej i 4 utalentowanych przyjmujacych na poczatku kariery to nie jest jakis tlum.

Kaczmarek przyjmowal calkiem sensownie, lepiej od paru przez Ciebie wymienionych.
Czy przebije sie na ataku? Zobaczymy.
Trener uklada zespol pod wyniki zespolu. Zawodnik ma swoj rozum i o swoj rozwoj powinien zadbac sam.

Jakies sugestie padaly, ze np Kuba Kochanowski nie naciska na te obiecana niegdys zmiane pozycji z racji wiekszej konkurencji na przyjeciu. Nie wiem czy to prawda i w jaki sposob widzi sprawy Kaczmarek.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: szatow »

Camillo Marcotti pisze:@szatow,

Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem moją wypowiedź, to może wywnioskowałbyś z niej sens, czyli to, że przyjmujących na najbliższe lata kilku mamy, a atakujących nie, więc nie ma co przeżywać że szkoda go jako przyjmującego przy naszej mizerii na ataku i idących dobrych rocznikach przyjmujących.

Swoją drogą trzeba mieć dobrą wyobraźnię, żeby z mojej wypowiedzi wywnioskować, że sugerowałem że Cretu zmienił Kaczmarkowi pozycje, żeby ten za kilka lat grał w kadrze :D
Wybacz. Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i wyobraźnia to dwa filary naszego świata które reprezentowałem ;).
Choć na swoją obronę mam to, że wcale do końca nie polemizowałem z cytowaną wypowiedzią- po prostu się luźno odniosłem(choć też błędnie).


Co do Lubina to jestem bardzo ciekawy czy Łomacz pokaże wreszcie, mając dwóch naprawdę fajnych w ataku środkowych, że to co o nim i jego grze tym elementem mówiono, to była najczystsza prawda. W końcu to on i Tonutti potrafią w tej lidze grać przez środek. To może być ich ogromny atut. A co do Greka, to przeskok z ziemi włoskiej do polskiej jest tak duży, że da sobie radę.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Ze Lukasz jeszcze nie dojrzal do najwyzszego poziomu? Wiecej niz pewne. Tylko zobacz skale postepow.
Ależ ja tę skalę postępów, a przede wszystkim fakt, że Łukaszowi udało się w końcówce sezonu wywalczyć pewne miejsce w wyjściowej szóstce Lubina i że startując z trzeciego szeregu wygrał potem wyraźnie rywalizację z dwoma nominalnymi atakującymi tej drużyny Romaciem i Malinowskim jak najbardziej doceniam. A nawet więcej niż tylko doceniam, bo przypomnę, że punktem wyjścia dzisiejszej naszej mini-dyskusji było moje stwierdzenie, że na dobrą sprawę za jedyne dwa naprawdę duże personalne pozytywne zaskoczenia Plusligi w rozgrywkach 2015-16 można uznać właśnie postawę i wyraźny progres dwóch siatkarzy Cuprum pod okiem Cretu: Roberta Tahta i Łukasza Kaczmarka w drugiej połowie sezonu. Z którą to opinią Ty raczyłaś się z kolei nie zgodzić pisząc, że jak dla Ciebie ten pierwszy sezon Łukasza w Lubinie był jednak poniżej Twoich oczekiwań.

Nie ukrywam więc co prawda, że patrząc z mojej perspektywy tę poprzeczkę oczekiwań ustawiasz mu pewnie jednak trochę za wysoko, ale z drugiej strony ostatnią rzeczą którą można mi zarzucać, jest to że tego progresu Łukasza w minionym sezonie nie zauważyłem i że już teraz osiągniętego przez niego poziomu sportowego nie komplementowałem. Zresztą współczesne teorie pedagogiczno-trenerskie mówią ponoć, że wcale nie nadmierne wymagania i presja osiągania określonych wyników, tylko właśnie zasłużone pochwały za postępy sprawiają, że zawodnicy nabierają więcej wiary we własne umiejętności, nie boją się kolejnych wyzwań i często osiągają potem jeszcze większe sukcesy. :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: madlark »

drukjul pisze:na dobrą sprawę za jedyne dwa naprawdę duże personalne pozytywne zaskoczenia Plusligi w rozgrywkach 2015-16
Sacharewicz Ciebie nie zaskoczył?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: drukjul »

madlark pisze:
drukjul pisze:na dobrą sprawę za jedyne dwa naprawdę duże personalne pozytywne zaskoczenia Plusligi w rozgrywkach 2015-16
Sacharewicz Ciebie nie zaskoczył?
Zaskoczył, tyle że zdecydowanie bardziej rok wcześniej w swoim drugim sezonie w Polibudzie. W sezonie 2015/2016 w BBTS-e w bloku i zagrywce Mateusz statystyki rzeczywiście miał nieco lepsze, ale z drugiej strony w ataku grał na sporo niższym procencie niż z Lipińskim, albo Bieńkowskim u Bednaruka, więc zbierając wszystko plus-minus trudno by mi było akurat Sacharewicza uznać za jakieś wielkie pozytywne zaskoczenia, a tym bardziej za odkrycie Plusligi w rozgrywkach 2015-16.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: krzysiu »

Igor Grobelny dołączył do Cuprum
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:Igor Grobelny dołączył do Cuprum
Że dołączył to dobrze - pytanie jednak w jakim charakterze? Jako rodak, czy etranżer? :D
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: krzysiu »

Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: PvK »

krzysiu pisze:Igor Grobelny dołączył do Cuprum
Podobno chciał więcej grać...
Camillo Marcotti

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Camillo Marcotti »

Jeżeli chce być dobrym czy tam bardzo dobrym zawodnikiem, jak sam twierdzi, to ogranie greckiego czy estońskiego równolatka nie powinno być problemem.
Wess
Posty: 201
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:01
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Wess »

Od sezonu 2016/2017 Gianniego Cretu będzie wspierał na ławce trenerskiej Marcin Mierzejewski, który zastąpi na tym stanowisku Włocha Daniele Capriottiego

http://ks.cuprum.pl/aktualnosci/aktualn ... rem-cuprum

ktoś wie, czemu Capriotti odszedł?
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Papilot »

Cuprum Lubin podał zarys składu:

trenerzy: Patrick Dufos, Tomasz Wasilkowski

Zawodnicy:
rozegranie: Masny, Gorzkiewicz
atak: Kaczmarek,?
przyjęcie: Taht, Pupart, ? , ?
blok: Hain, Gunia, Michalski, ?
libero: Kryś, ?
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: NIEMAMLANCII »

Makoś jako libero, wzmocnienie ?
http://siatka.org/pokaz/cuprum-lubin-szuka-libero/
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: barti522 »

No właśnie o co tutaj chodzi? Kryś idzie na wpożyczenie czy to jest to zastępstwo za Ruska i duet libero będzie Kryś - Makoś ? :o
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Oxygen »

barti522 pisze:No właśnie o co tutaj chodzi? Kryś idzie na wpożyczenie czy to jest to zastępstwo za Ruska i duet libero będzie Kryś - Makoś ? :o
Lubin podał jakiś czas temu na stronie, kto zostaje i było tam nazwisko Krysia, więc zdaje się taki właśnie będzie duet.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: barti522 »

Ktoś wie co prezentuje ten Makoś ?
kanimo

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: kanimo »

Byl zdaje sie wybrany najlepszym libero MPJ. Chyba rzecywiscie nalezal do najlepszych, choc mnie jakos nie powalil.
To Jastrzabek, wiec mozesz obejrzec w meczach JW.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: tedo »

Ale obejrzeć w meczach JW MŁODEJ LIGI
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: estril1992 »

Ciężko będzie powtórzyć w następnym sezonie wyniki dwóch ostatnich sezonów , skład zdecydowanie słabszy.A czy Taht zostaję ?
kanimo

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: kanimo »

tedo pisze:Ale obejrzeć w meczach JW MŁODEJ LIGI
Mialam na mysli mecze juniorow z finalu w Ketrzynie. Poprzednie edycje mozna bylo ogladac na YT jeszcze sporo pozniej.
Mnie jak mowie nie powalil, bardziej podobal mi sie np Jaskula.

Z tymi oslabieniami to przesadzacie. Rozegranie -raczej bez oslabienia, skrzydlowi -trojka podstawowych utrzymana, Hain tez zostaje. Zmiana libero i odejscie Bohme, ktory ostatni sezon mial slabszy.
Plus nowy trener, dla ktorego PL jest nieznana. Chyba tu jest najwieksza niewiadoma.
Ostatnio i Pupart gral sporo slabiej, niz nas przyzwyczail w poprzednich sezonach.

Jak juz wyciagaja zawodnikow z juniorow-jest jeszcze jeden z najlepszych przyjmujacych z rocznika (o ile nie najlepszy) baz angazu w PL.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, o 18:17 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: iti »

A propos Cretu - on gdzies podpisal kontrakt? Nie mial waznego w Lubinie tak btw?
Camillo Marcotti

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Camillo Marcotti »

Nie miał ważnego. Młodego nie kojarzę, ale pozostaje mieć nadzieję, że spory talent, bo Krysiowi z przytwierdzoną do tyłka ławką może być ciężko grać. Btw kiedy On ostatnio grał w szóstce w jakimś klubie z PlusLigi? Bo coś mi świta, że w Wieluniu, a to przecież było lata temu..
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: SerCos »

Wieluń sezon 2009/2010
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: drukjul »

iti pisze:A propos Cretu - on gdzies podpisal kontrakt? Nie mial waznego w Lubinie tak btw?
Zarówno Cretu jak i Łomaczowi kontrakt w Lubinie kończył się po obecnym sezonie.

Przyznam się, że dziwi mnie zakontraktowanie teraz przez Lubin Terzica. Siatkarz jedyny w swoim rodzaju, ponad 2 metry - dobrze przyjmujący, ale wyjątkowo cherlawy, rachityczny i nieskuteczny w ataku. Wypisz wymaluj - Mika z czasów jego młodości, tylko że Serbowi ta rachityczność z okresu juniorskiego to na całą karierę seniorską pozostała. Po co on właściwie Lubinowi do szczęścia potrzebny naprawdę nie wiem. Może nowy francuski trener ma do niego słabość?
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: DeRosa »

drukjul pisze:
iti pisze:A propos Cretu - on gdzies podpisal kontrakt? Nie mial waznego w Lubinie tak btw?
Zarówno Cretu jak i Łomaczowi kontrakt w Lubinie kończył się po obecnym sezonie.

Przyznam się, że dziwi mnie zakontraktowanie teraz przez Lubin Terzica. Siatkarz jedyny w swoim rodzaju, ponad 2 metry - dobrze przyjmujący, ale wyjątkowo cherlawy, rachityczny i nieskuteczny w ataku. Wypisz wymaluj - Mika z czasów jego młodości, tylko że Serbowi ta rachityczność z okresu juniorskiego to na całą karierę seniorską pozostała. Po co on właściwie Lubinowi do szczęścia potrzebny naprawdę nie wiem. Może nowy francuski trener ma do niego słabość?
Może będzie grał na libero :V
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: drukjul »

DeRosa pisze: Może będzie grał na libero :V
Możliwe.

Na yt można znaleźć filmik zatytułowany "Amazing spike by Milos Terzic CVB52-Paris" https://www.youtube.com/watch?v=B0TjxntxXF8

Trudno się nie uśmiechnąć. ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: krzysiu »

On nie ma czegoś takiego jak amazing spike ani strong spike ;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”