Skra Bełchatów

ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Johny94 pisze:Jaki wynik i jak prezentowali się gracze Skry?
A co mi tam wypowiem się. Po kolei:
Janusz - jak pisałem wczoraj, do tyłu fajnie, ze środkiem prawie wcale nie grał, do lewego dramat. Na plus czasem zagrywka.
Penczev Chono - więcej od Janusza grał środkiem, ale do lewego gorzej jak Marcin.

Wlazły - na rozegranych sobie radził, ale na wyższej piłce jak w końcowej fazie ubiegłego sezony - mocno i przed siebie. Wiele bloków na nim.

Romać - nie wiem jak ten chłopak mógł kiedyś grać na przyjęciu. W ataku mocno i jeszcze mocniej, na zagrywce bardzo fajnie.
Bednorz - chyba pierwszy raz od czasów wczesno-olsztyńskich widziałem jak zaatakował po prostej z lewego. Ogólnie to co już kiedyś o nim pisałem, rzadko kiedy ściąga piłkę ale też często z tego powodu wyblokowywany. W przyjęciu krył Romacia czy Sawickiego. Mało sęków, ale jak trzeba było gdzieś głębiej sięgnąć po piłkę to niepewnie. Zagrywka jak najbardziej ok.
Sawicki - bez bojaźni, fajnie w ataku, zagrywka słabiutko przyjęcie jak na jego wiek takie sobie.

O środkowych (Adamczyk i Nedeljković) można powiedzieć, że coś czasem zablokują, w ataku baaaaaaardzo anemiczni, zagrywki brak u obu.

Obaj libero chyba oduczyli się przyjmować (wiem wiem, to okres przedsezonowy).

Drużynowo bardzo słabo w obronie, masa kiwek wpadała. Piazza przy zagrywce Wlazłęgo próbował ustawienia w obronie, gdzie Piechocki broni w jedynce, Wlazły w szóstce, a Bednorz w piątce. Głównie pod ataki Klutha to było stosowane, ale chyba nic nie wyciągnęli. Ogólnie to gra wyglądała słabo, ale poza Wlazłym, libero i Bednorzem, to reszty pewnie wcale na parkiecie nie zobaczymy (no może Janusz na zagrywkę).

Aranger podeślesz te staty?
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Aranger »

Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Mar1977 »

Jak Gdańsk się rozlatuje, to może warto zapolować na Mikę, a podziękować Katiciowi.
A tak w ogóle to dałbym szansę gdy w pierwszej 6 Bednorzowi i aby on tworzył duet z Irańczykiem.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Mar1977 pisze:Jak Gdańsk się rozlatuje, to może warto zapolować na Mikę, a podziękować Katiciowi.
A tak w ogóle to dałbym szansę gdy w pierwszej 6 Bednorzowi i aby on tworzył duet z Irańczykiem.
Na starcie sezonu to pewnie on i Penczew będą stanowili parę przyjmujących. PWM kończy się 17. września a Plusliga startuje 29. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Irańczyk wskoczy z miejsca.

Co do Miki. To pewnie jutro wiele się wyjaśni po konferencji prezesa Trefla.
Kłamca.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

To Conte za parę miesięcy raz jeszcze dobitnie udowodni jak niepoważni byli włodarze Skry, wybierając 1,5 roku temu emeryta zamiast niego. W sumie to z 1 strony chciałbym dobrego wyniku na KMŚ, ale z drugiej udowadnienie przez Conte wszem i wobec, że jest wart więcej niż 5 Wlazłych też by w jakiś pokrętny sposób satysfakcjonowało (my to wiemy, ale januszom wmawia się co innego). Pytanie - czy oprócz niego i Lyneela w Szanghai VC grają też inne znane nazwiska, czy sami lokalsi? Jeśli lokalsi, to zakładam, że Skra mimo wszystko ma szanse, choć Conte mając dzień konia jest w stanie samotnie pociągnąć nawet grupę amatorów przeciwko drużynie bez atakującego.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: drukjul »

Rysio z Klanu pisze: Pytanie - czy oprócz niego i Lyneela w Szanghai VC grają też inne znane nazwiska, czy sami lokalsi? Jeśli lokalsi, to zakładam, że Skra mimo wszystko ma szanse, choć Conte mając dzień konia jest w stanie samotnie pociągnąć nawet grupę amatorów przeciwko drużynie bez atakującego.
Tylko, że w tej drużynie "amatorów" gra pewnie z połowa aktualnych reprezentantów Chin, z którą tylko przypomnę podczas ubiegłorocznych kwalifikacji olimpijskich bardzo męczyliśmy się nie tylko my (wygrana 3:2), ale również Francuzi, czy Irańczycy. Więc to, że są to siatkarze w zasadzie zupełnie nieznani w Europie nie oznacza wcale, że słabi.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

Pisząc o drużynie amatorów, miałem raczej na myśli wielkość Conte (który przeciw Skrze mógłby prowadzić do wyrównanej walki Iskrę Stolec) a nie słabość Chińczyków.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

Rysio z Klanu pisze:Pisząc o drużynie amatorów, miałem raczej na myśli wielkość Conte (który przeciw Skrze mógłby prowadzić do wyrównanej walki Iskrę Stolec) a nie słabość Chińczyków.
Raczej zobaczymy, że wielkość Conte to przeszłość :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: drukjul »

Rysio z Klanu pisze:Pisząc o drużynie amatorów, miałem raczej na myśli wielkość Conte
Pytanie raczej retoryczne. Kiedy Chińczykom kiedyś rzeczywiście się trafi jakiś siatkarski supertalent - może nie zaraz drugi, chiński Conte, tylko raczej jakiś męski odpowiednik Zhu Ting, to będą mieli wtedy szansę szybko doszlusować nawet do światowej czołówki, bo pomimo tego że liczą się od lat w rozgrywkach młodzieżowych FIVB U19 i U21, to potem wyniki ich męskiej reprezentacji seniorów niezmiennie rozczarowują i wydają się być stale znacznie poniżej dostępnego potencjału kadrowego. Wydaje się, że jest w głównej mierze właśnie sprawa braku kontaktów zagranicznych chińskich siatkarzy i tego, że kiszą się oni we własnym sosie w krajowej lidze, ale też i w dużym stopniu braku wyrazistych liderów. Nawet jeżeli ta reprezentacja prezentuje fajną, nowoczesną, szybką i efektowną siatkówkę, a tak było podczas wspomnianych eliminacji olimpijskich w ubiegłym roku, to przy równej grze po 22-22 punkcie w każdym secie Chińczyków jakby paraliżowało. Zaczynali wtedy nie tylko nagle popełniać głupie błędy, ale też widać było wyraźnie, że jeden spoglądał pytająco na drugiego i nie było w tej drużynie nikogo, kto był gotowy unieść ciężar bycia liderem zespołu i kończyć najważniejsze piłki. Więc oczywiste jest, że drugiej siatkarskiej indywidualności kalibru Conte w Szanghaju na pewno dziś nie znajdziemy - to akurat fakt. Tylko, że tacy wybitni siatkarze jak Argentyńczyk nie rodzą się nigdzie na kamieniu. Ta banalna prawda odnosi się w końcu także i do naszego kraju i do obu naszych lig siatkarskich - zarówno męskiej, jak i kobiecej. Gdyby Zhu Ting urodziła się przypadkowo nad Wisłą, to aktualna pozycja polskiej kobiecej siatkówki na świecie też byłaby z pewnością całkiem inna ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

Ludzie w Iranie ufają mi i lubią m. in. dlatego, że wybrałem grę w Bełchatowie. :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

madlark pisze:Ludzie w Iranie ufają mi i lubią m. in. dlatego, że wybrałem grę w Bełchatowie. :D
Widzisz jakie Skra budzi międzynarodowe zaufanie* ;)





*poza Japonią, tam Skry, Kurka i Piechockiego nie lubią.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Szary Wilk »

@up

W ramach ciekawostki: Raz przeglądając profil Kurka na instagramie natknąłem się na jego perskiego fana, poważnie :D Jakiś nastoletni siatkarz z Iranu miał zawalone pół profilu zdjęciami Kurka z meczu .
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Szampon093 »

Nie rozumiem krytyki Persa za 1 mecz w Bełchatowie. Gość po 2 treningach, widać że jeszcze z Grześkiem to nie chodzi jak powinno. Zagra mocna z czego slynie, w ataku nie gral wcale zle, w przyjeciu jakies bledy byly, ale jak dla mnie pozytywny wystep i dorzucil fajne zachowanie na boisku. 1 mecz pozytywnie, wygrana z Mistrzem Polski, kazdy z zawodnikow bledu sie nie ustrzegl, ale nawet Romac krytykowany zagral niezle na zagrywce, a Czarnowski dorzucil 4 bloku. Jak dla mnie dobrze to wrozy na sezon.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Szampon093 pisze:Nie rozumiem krytyki Persa za 1 mecz w Bełchatowie. Gość po 2 treningach, widać że jeszcze z Grześkiem to nie chodzi jak powinno. Zagra mocna z czego slynie, w ataku nie gral wcale zle, w przyjeciu jakies bledy byly, ale jak dla mnie pozytywny wystep i dorzucil fajne zachowanie na boisku. 1 mecz pozytywnie, wygrana z Mistrzem Polski, kazdy z zawodnikow bledu sie nie ustrzegl, ale nawet Romac krytykowany zagral niezle na zagrywce, a Czarnowski dorzucil 4 bloku. Jak dla mnie dobrze to wrozy na sezon.
Nie wiem czy akurat Bednorz to "obiektywna" osoba co do rozmów o minionym sezonie, ale z jego wypowiedzi, dla siatkarskaligatv wiele można wywnioskować, że atmosfera w zeszłym roku w Skrze do najlepszych nie należała.

Na weselu bylem, więc spotkania nie widziałem, ale co mogę powiedzieć, to to, że obie drużyny mają koszulki lepsze jak w zeszłym sezonie ;)
Kłamca.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Niech się chłopaki za grę wezmą a nie za atmosferę, bo zaraz trzeba będzie im przedszkolanki zatrudnić.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

Bednorz skrócił nabieg i podrzut do zagrywki i jak do tej pory lekko masakruje w tym elemencie. Więcej pewności siebie i może wskoczy poziom wyżej. Z trójki Szalpuk - Śliwka - Bednorz, to jednak ten ostatni wybija się pod względem fizyczności, a i to przyjęcie dyszlem wygląda całkiem poważnie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Aranger »

A jak Bednorz zagrywał na tym turnieju towarzyskim w Wieluniu ?
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze:A jak Bednorz zagrywał na tym turnieju towarzyskim w Wieluniu ?
Jeśli chodzi o nabieg to jak za dawnych lat, a i to źle wyglądało.
Kłamca.
14jarek19
Posty: 46
Rejestracja: 16 maja 2016, o 12:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: 14jarek19 »

Moglby ktos mi wytlumaczyc dlaczego pierwsze kolejki Skry w PlusLidze sa przelozone?
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Jiroux »

Za pewne ze względu na dostępność hali
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Skrzypek »

Lotos poprosił o zmianę terminu ze względu na luki w kadrze spowodowane mistrzostwami strefy Norceca.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”