Skra Bełchatów

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Szampon093 »

Rysio z Klanu pisze:I ta zagrywka to największa zmyła dla kibiców. A nawet z tą zagrywką to pali się ostatnio w końcówkach. A że potrafi zagrać 2 asy przy stanie 4:4, to tym buduje sobie wizerunek tego co jeszcze zagrywką przyłoży. Zresztą... atakujący, który nie potrafi bić z wysokiej to żaden atakujący.
Tu sie z Rysiem musze zgodzic, wystarczy spojrzec na takiego Sokolova, ktory dostaje w druzynie 50% pilek sytuacyjnych i rownie duzy procent zamienia na punkty..
@ Iti
Z pewnościa sciagneli Ebadipoura, gdzie mial placone krocie, za pol pensji Kurka. Racja.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Niestety nawet po obecnym dobrym transferze na przyjęciu Skra aby cokolwiek ugrać musi mieć Wlazłego w bardzo dobrej formie. Czy to możliwe? Oczywiście chodzi o cały sezon a nie tylko mecze przed PO.

Założenie, że przy spokojniejszym Łomaczu Mariusz znacznie znowu pilnować kierunków jest mocno naciągane ale cóż nadzieja umiera ostatnia.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Joker »

Ciekawe jak będzie wyglądać tempo rozegrania. Nie będą to już raczej takie ekspresy jak z Uirarte, gdzie czasami miałem wrażenie, że to się wymyka spod kontroli i te piłki były szybsze, jedna od drugiej, a przy okazji coraz mniej dokładne.
Przy Łomaczu będzie szybko, ale wyżej, coś jak z Fabianem na MŚ gdzie podobało mi się to bardziej niż z Uriarte tak swoją drogą.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Szampon093 »

Joker pisze:Ciekawe jak będzie wyglądać tempo rozegrania. Nie będą to już raczej takie ekspresy jak z Uirarte, gdzie czasami miałem wrażenie, że to się wymyka spod kontroli i te piłki były szybsze, jedna od drugiej, a przy okazji coraz mniej dokładne.
Przy Łomaczu będzie szybko, ale wyżej, coś jak z Fabianem na MŚ gdzie podobało mi się to bardziej niż z Uriarte tak swoją drogą.
Tez mam takie wrażenie, widać było ile Wlazly w ostatnim sezonie narzekał na Nico, miejmy nadzieje, ze coś w tym jest.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Aranger »

No jak Wlazły przez praktycznie całą rundę zasadniczą grał naprawdę świetnie, nawet w obu meczach z Zaksą, to raczej nie w tempie rozegrania leży jego problem.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Widać w kluczowych meczach przeciwnicy bardziej przykładają się do taktyki gry blok-obrona. Przy Mariuszu to dość proste. Blokujemy zawsze po przekątnej. W zależności od tego czy mamy grę szybką czy wysoką piłkę skupiamy się na ataku po skosie angażując właściwie dostepny blok.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Aershis »

Na wysokiej piłce to jednak bardziej asekuracja plasów spadających na 5 metr ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Może to subiektywna obserwacja ale po erze Nawrockiego tych plasów jest chyba mniej. Więcej za to ataków zablokowanych...
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Aershis »

leeon pisze:Może to subiektywna obserwacja ale po erze Nawrockiego tych plasów jest chyba mniej. Więcej za to ataków zablokowanych...
Poza tym, że obserwacja raczej nie może być obiektywna, to się zgadzam. Wali w łapy aż miło, i jako że to wciąż[XD] czołówka ligowa, to wiele mówi o PlusLidze
Camillo Marcotti

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Camillo Marcotti »

No liczba bloków na Mariuszu będzie raczej rosła niż malała. Wzrost nie taki, jak powinien być, a z każdym rokiem winda w nogach mniejsza. Toteż i blok coraz wyżej będzie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Było o tym kilka razy, pewnie sam tez pisałem, ale przede wszystkim jest jednak dośc zastnanawiające, jak słabo Wlazły rozwinął sie technicznie, a do tego wzrost, czyli nadrabienie skocznością wcale nie sprzyja szybkim wystawom.
Moze jednak własnie ta szybka gra wcale Wlazłemu nie sprzyja? Przecież - i tez piszę po raz wtóry - w ostatnich finałach na lewym skrzydle miał super skutecznośc z piłem zdecydowanie wyższych.
Camillo Marcotti

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Camillo Marcotti »

grzegorzg pisze:Było o tym kilka razy, pewnie sam tez pisałem, ale przede wszystkim jest jednak dośc zastnanawiające, jak słabo Wlazły rozwinął sie technicznie, a do tego wzrost, czyli nadrabienie skocznością wcale nie sprzyja szybkim wystawom.
Moze jednak własnie ta szybka gra wcale Wlazłemu nie sprzyja? Przecież - i tez piszę po raz wtóry - w ostatnich finałach na lewym skrzydle miał super skutecznośc z piłem zdecydowanie wyższych.
Po części może to być spowodowane przez cieplarniane warunki stworzone Mariuszowi w Bełchatowie, ale i ogólnie w Polsce. W Skrze nigdy nie miał żadnego zagrożenia, stała wysoka posadka więc za parę tysięcy nie chciał wyjeżdżać, do kadry też kiedy tylko mu się chciało to mógł przyjść i być pierwszym atakującym, bo nikogo lepszego i tak nie było. Więc w zasadzie mógł stracić w ten sposób motywację samorozwoju.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

I dlatego od MŚ ktorych MVP zasłużenie został powinien zmienić klub bo w Polsce już go specjalnie nic nie motywuje.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic_siatki »

W wieku 34 lat zawodnik nie pojedzie do Włoch, Rosji. Może liczyć na większe pieniądze w ligach słabszych od naszej: Turcja, bliższy i dalszy Wschód. A grając w takich ligach niczego nowego się nie nauczy. Granie w reprezentacji niszczy i skraca karierę zawodnikom. Taki Dawid Murek przez kontuzje skończył karierę reprezentacyjną ponad 10 lat temu, a lidze gra do dziś w wieku 40 lat, podobnie Gierczyński.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: SerCos »

Czego ma się uczyć 34-letni zawodnik? Więcej się nauczy grają cały czas w tej samej lidze, w tym samym zespole?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Uczyć? Może wystarczyłyby większe wyzwania wymuszajace grę na maxa. Trzy lata temu było 31...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: StanLee »

Trzy lata temu Wlazły miał MŚ w perspektywie.

Bądźmy uczciwi, Wlazły ma chyba 8 MP i PP, najlepszy gracz w historii ligi, pewnie najlepszy nasz gracz w historii, w Bełchatowie legenda, a marzenia o zmienniku który zmusi go do gry na maksa to trochę mrzonki, nikt nie ma na to budżetu w Polsce w tym momencie. Ciekawe ile to jeszcze potrwa, Wlazły fizycznie wygląda bardzo dobrze.
Camillo Marcotti

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Camillo Marcotti »

Jeszcze rok dwa pewnie pociągnie, ale później może być kłopot. Przynajmniej ze stanowieniem o sile zespołu aspirującego do Mistrzostwa Polski. I wtedy albo trzeba będzie zmienić klub, albo zmniejszyć wymagania finansowe i przyjąć rolę rezerwowego.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: skrowiec »

Wlazły to nie Kurek, i w przeciwieństwie do wielu innych siatkarzy zawodnik bardzo związany z klubem. I nie chodzi tutaj o to że Bełchatów to Bełchatów, gdyby grał w Rzeszowie było by tak samo. Wlazły jest w pełni oddany klubowi i uważam że gdy tylko nie będzie się czuł na siłach sam powie "dość". To nie ten typ i charakter który będzie naciągał klub na straty będąc jego kulą u nogi. Myślę że na tą chwilę jeszcze fizycznie nie jednego 25latka by przegonił.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

Trzy lata temu... Pamiętacie? "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu." Trzy lata temu rozpoczęło się to, co m.in. rok temu pozbawiło was finału plusligi, a może nawet złota i sezon wcześniej również. Ta decyzja ciągnęła się za wami przez ostatnie 3 lata. A szczególnie utkwił mi w pamięci właśnie mecz z BBTS w tamtym roku. Około 19, 20 punktu - nie kto inny, jak Piechocki: nie przyjmuje bardzo prostej zagrywki Kapelusza, wyrzuca piłkę w trybuny i robi się remis. Rok wcześniej było podobnie - chaos na pozycji libero. Wlazły prawdopodobnie zdobyłby wam jedno złoto więcej (przez ostatnie 3 lata), gdyby nie decyzje prezesa. Dzisiaj inaczej byście o nim pisali.
kuchcik77
Posty: 2338
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kuchcik77 »

Myślę, że zdobycie kolejnego MP baardzo (z)motywuje Mariusza do (jeszcze) lepszej gry. Nie lubię Go ale przez całe trzy sety pojedynku w Kentaki drżałem, że wróci stary dobry mario i znów na kedzierzyńskiej ziemi będzie świętował tytuł. Po kilku torpedach Lisinaca byłem o tym przekonany ale trzecia partia ułożyła sie jak się ułożyła...
rocky
Posty: 1174
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: rocky »

aezakmi pisze:Trzy lata temu... Pamiętacie? "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu." Trzy lata temu rozpoczęło się to, co m.in. rok temu pozbawiło was finału plusligi, a może nawet złota i sezon wcześniej również. Ta decyzja ciągnęła się za wami przez ostatnie 3 lata. A szczególnie utkwił mi w pamięci właśnie mecz z BBTS w tamtym roku. Około 19, 20 punktu - nie kto inny, jak Piechocki: nie przyjmuje bardzo prostej zagrywki Kapelusza, wyrzuca piłkę w trybuny i robi się remis. Rok wcześniej było podobnie - chaos na pozycji libero. Wlazły prawdopodobnie zdobyłby wam jedno złoto więcej (przez ostatnie 3 lata), gdyby nie decyzje prezesa. Dzisiaj inaczej byście o nim pisali.
Nie wiem jak wielkim ignorantem trzeba być żeby tamto niepowodzenie zrzucać na barki młodego Piechockiego za jedną akcję.



Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
koofel
Posty: 160
Rejestracja: 14 maja 2017, o 09:54

Re: Skra Bełchatów

Post autor: koofel »

Piechocki w ciągu tych 3 lat wyraźnie się poprawił a wypominanie mu tego błędu w jednej akcji jest conajmniej niepoważne. Tillie też miewał momenty, że kaleczył przyjęcie i nikt mu za to głowy nie urwał. Nie ma graczy nieomylnych. Mariusz pewnego poziomu już nie przeskoczy, bo zwyczajnie fizyka mu na to nie pozwoli, ale to wciąż solidny gracz. Będzie nadziewał się na bloki, będzie broniony czy podbijany, ale swoje powinien zrobić. Choć moje osobiste zdanie jest takie, że powoli będzie szykował się do zejścia ze sceny
"Skoczył jak dzik w żołędzie"
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

Może doczekamy się pary trenerskiej Winiar+Wlazły :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Camillo Marcotti

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Camillo Marcotti »

Mariusz jest chyba zbyt spokojny na trenera :D choć na pewno w jakiejś roli w klubie dostanie, tak jak i Winiar
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

Chyba inny sport oglądamy. 1 akcja w siatkówce często decyduje o obliczu meczu. Berlin i nieskończona akcja Grozera - chyba nie muszę nikomu przypominać. Dziwnym trafem te pojedyncze akcje, wysiłek całej drużyny rujnował junior lub drugi libero np. Tille :] (pozdrawiam Pawła Zatorskiego, który w sezonie ligowym 2014/2015 i 2015/2016 wszystko przyjmował w punkt)
koofel pisze:Mariusz pewnego poziomu już nie przeskoczy, bo zwyczajnie fizyka mu na to nie pozwoli, ale to wciąż solidny gracz. Będzie nadziewał się na bloki, będzie broniony czy podbijany, ale swoje powinien zrobić. Choć moje osobiste zdanie jest takie, że powoli będzie szykował się do zejścia ze sceny
Zgadza się. :) A taki finał w jego wykonaniu, jak z Zaksą musiał w końcu nadejść.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Półfinał był podobny...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

koofel pisze:Mariusz pewnego poziomu już nie przeskoczy, bo zwyczajnie fizyka mu na to nie pozwoli(...)
Nie bardzo. Wlazły ma problem z poziomem nie z powodu fizyki, tylko z innych powodów. Na pewno Grzegorz Szymański, którego zawsze przytaczam za wzór, bo grał dobrze nawet kiedy sie juz prawie nie odrywał od ziemi, wyłożyłby mu dlaczego....
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, o 14:39 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Jiroux »

Jeden z półfinałów z LTG zakończył się asem Schwarza na Tille i jakoś mu tego nikt nie wypomina. Zluzujcie
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ursula127 »

aezakmi pisze:pozdrawiam Pawła Zatorskiego, który w sezonie ligowym 2014/2015 i 2015/2016 wszystko przyjmował w punkt
a w sezonie reprezentacyjnym 2016 zawalił Polsce Olimpiadę .
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”