Skra Bełchatów

iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: iti »

aezakmi pisze:
ciorny17 pisze:Jak ja kocham takie cyferki. Ten wynik osiągają w próbach na sucho, a meczowe wartości nawet dla skoczków to max 3.5, przeważnie środkowi i tyle. Antenkę masz na 3.23 i zobacz z jaką częstotliwością piłka ma pułap zbliżony do czubka antenki.
Mówimy o Kurku, który z zasięgu potrafi korzystać. No i ja również kocham cyferki i dlatego Wilfredo Leon gra w Kazaniu, a nie np. Buszek. Jak na sucho skaczesz 370, a potem 360 to w warunkach meczowych również będziesz skakał niżej - przecież to jest oczywista oczywistość (fizyka).
Przepraszam bardzo, ale czy wy sadziliscie, ze chlop, ktory regularnie od prawie dekady gra w klubie i w kadrze nie zacznie tracic swoich parametrow?
Uprzedzam, ze nie wiem czy Bartek stracil cos z "windy", nie analizuje tego. Nalezy to traktowac jako luzna uwage.
kanimo

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanimo »

Z kadry mu wypadl rok, a z klubu to koncowke w Rosji mial malo intensywna, a we Wloszech tez mial mniej obciazajace okresy. Co zreszta dla calosci ma niewielkie znaczenie.
Bo tez chcialam przypomniec, ze Bartek ma 29 lat. Niby to nie emerytura, ale przy intensywnej eksploatacji to sporo grania w stawach. Dodatkowo sporo grania jako pierwsza opcja w ataku.
Te pare lat temu na forum sie zastanawiano co bedzie z Bartkiem przyjmujacym, jak z latami fizyka sie pogorszy. Biorac pod uwage jego niezbyt szeroki repertuar zagran. Moze to juz powoli ten moment? A moze jeszcze tylko okresowy spadek formy.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: iti »

Fabię w poprzednim sezonie zadbal zeby Bartek to okresy "nadrobil" ;)

Daleki jestem od mowienia po kilku meczach, ze Bartek juz jest za gorka i bedzie hamulcowym kadry/klubu po raptem kilku meczach jakie zagral.
Niektorzy juz go rozliczyli, ze jako przyjmujacy jest cienki, bo wczoraj zagral slabo.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

Mam was. :D Znalazłem dane Kubiaka z Londynu oraz Rio i ma podane w ataku 328cm. Szach mat. Giba ma podane 325cm w ataku, a w bloku mają już tyle samo. Zależy kto jak liczy. I tak patrząc na te niektóre ataki Giby obecnie na YT i to, co mi w pamięci zostało z ostatnich 10 lat, to Giba skakał wg mnie wyżej od Kubiaka niezależnie od tego, ile centymetrów mu wpisali. Czyli nie tylko technika 8-)

A jeśli Kurek traci parametry, no to tylko zwróciłem na to uwagę, że tak się dzieje (on ciągle jest młody: 28 lat ma i wcale nie był bardziej przeciążony niż Wlazły w tym wieku). Jest jakiś problem z indywidualnym przygotowaniem fizycznym siatkarzy w Polsce. Jakby obecnie grał we Włoszech, to byłaby jazda na całego. U nas 32 lata to już emerytura, a tam grają na maxa. Wygodnie jest w tej naszej pluslidze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Tak na marginesie - dla osób przykładających nadmierną wagę do "parametrów". Proponuję zastanowic się na jakiej wysokości jest siatka i dodac antenkę, nie wiem ile ma przepisowo, nie pamietam, ale raczej nie więcej niż metr. Na skrzydłach ataków ponad antenką nie widac. ;) Na środku łatwiej o zasięg.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lipton »

Ktoś przed chwilą pisał w tym temacie - 323 cm.

Przy wzroście ~190 cm zasięg w ataku ~325 cm daje około 80-85 cm wyskoku (w zależności od zasięgu stojąc). Nie są to imponujące wartości, swego czasu u nas w II lidze każdy skrzydłowy i środkowy mógł pochwalić się podobnymi lub lepszymi parametrami (mierzone na tablicy od kosza). Wydaje mi się więc, że metoda pomiaru dla Giby była inna.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Przeoczyłem...
Ale dobrze piszesz. Ja przy wzroście 190 (i wadze 105kg :D ) i zasięgo stojąc 247, w "lepszych moementach", ale nawet po "30" łapałem 330.
Ale w ataku liczy sie technika, prosta ręka, wykorzystanie nadgarstka, ale nade wszystko umiejętnośc "widzenia".
kanimo

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanimo »

Sorry ale Wlazly od jakiegos czasu regularnie odoczywal w wakacje. Bartek tylko raz.
W Skrze Bartek byl od ataku na sytuacyjnej, Wlazly z rozegranej.

Bartek mial juz okresy, ze gorzej wygladal, np po kontuzjach. I wracal do normy.
Zreszta jakim hamulcowym? Jak go wezma tzn, ze lepszy od tych co sie nie zalapali.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

Winiarski tradycyjnie dzień po powrocie do treningu znowu łapie kontuzje, tym razem przerwa co najmniej 2 tygodnie. 8-)
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Szampon093 »

compact pisze:Winiarski tradycyjnie dzień po powrocie do treningu znowu łapie kontuzje, tym razem przerwa co najmniej 2 tygodnie. 8-)
Faktycznie tradycja.. Info zaczerpnięte z? Jeśli mogę wiedzieć oczywiście : ).
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lipton »

Smutny, ale chyba prawdziwy komentarz kumpla, na wieść o kolejnej kontuzji Winiara: "ech... "Taniec z gwiazdami" to chyba szczyt jego możliwości na chwilę obecną"...
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Niby nikogo to (poza Piechockim) nie dziwi, ale to naprawdę smutny koniec kariery tego świetnego zawodnika.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: krzysiu »

Tak jak mówil Brożek z Wisły Kraków - do 30 sport to zdrowie , po 30 już nie .. wg.mnie lepiej jakby obniżył sporo kontrakt i poszedł na koniec kariery do Czewy albo Bydzi
Matakujce
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Matakujce »

krzysiu pisze:Tak jak mówil Brożek z Wisły Kraków - do 30 sport to zdrowie , po 30 już nie .. wg.mnie lepiej jakby obniżył sporo kontrakt i poszedł na koniec kariery do Czewy albo Bydzi
W innych klubach kontuzje go nie ominą a w Bełchatowie ma opiekę medyczną na najwyższym poziomie, a kontrakt pewnie też nie mały.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Skra Bełchatów

Post autor: cwirek »

krzysiu pisze:Tak jak mówil Brożek z Wisły Kraków - do 30 sport to zdrowie , po 30 już nie .. wg.mnie lepiej jakby obniżył sporo kontrakt i poszedł na koniec kariery do Czewy albo Bydzi
Ale na co mu Bydgoszcz czy Częstochowa skoro grać tak czy siak nie może?

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: krzysiu »

No ale skoro nie chce kończyć kariery to chyba lepiej grać w słabszym klubie ,ale tak naprawdę Winiar psuje sobie wizerunek kariery bo każdy go teraz raczej pamięta z jego bardzo słabego zdrowia .. wiem ,że w Bełku ma super warunki ,ale czasem człowiek dochodzi do wniosku ,że po co ma męczyć siebie,dany klub i obciążać go i woli iść gdzie indziej albo dać sobie spokój .
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ldz »

mówię to z przykrością, ale dla Winiara najwyższy czas zawiesić buty na kołku. Niestety.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

ldz pisze:mówię to z przykrością, ale dla Winiara najwyższy czas zawiesić buty na kołku. Niestety.
O Murku też tak gadali
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Guilder »

madlark pisze:O Murku też tak gadali
I zobacz, jak skończył. W pewnym sensie ci ludzie mieli rację. Nie każdy starzeje się jak Tetyukhin, czy chociaż Gierczyński.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: iti »

Gierczynski nie nagral sie w kadrze za duzo, wiec brzydko mowiac jego okres przydatnosci sie wydluzyl.
Dla porownania: Gierek 57 wystepow, Winiar 240.
Tetyukhin to ewenement.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

Guilder pisze:
madlark pisze:O Murku też tak gadali
I zobacz, jak skończył.
No jak? Ciągle pracuje w swoim zawodzie. Nie każdy ma plan B na życie tuż po skończonej karierze. Tak w ogóle, to część sportowców w wieku 35 lat spokojnie mogłoby dalej kontynuować karierę, ale nie godzą się na obniżenie zarobków lub granie w słabszym klubie, bo im duma i godność nie pozwala, to ją kończą (karierę). Przecież taki np. Ignaczak sam dał do zrozumienia, że grałby jeszcze, gdyby dostał odpowiedni kontrakt (nawet w Radomiu, ale tam za mało dawali). Kadziewicz również by grał, jakby przystał na niższe warunki (wczoraj czytałem) - tak mówił 2 lata temu: "Mam już 35 lat i lepiej powiedzieć pas rok wcześniej, niż za dwa lata od kogoś usłyszeć: daj sobie stary spokój z siatkówką. Lepszy już nie będę, żaden klub w Polsce nie złoży mi atrakcyjnej finansowo oferty." Czyli jakby dostał odpowiednią ofertę, to jeszcze by grał? No pewnie, że tak. Natomiast dla takiego Dawida Murka siatkówka to całe życie, hobby, pasja i nie tylko kasa. On przystał na mniej atrakcyjną ofertę i ma gdzieś, kto i co o nim myśli. On robi to, co kocha. Zarabia mniej, gra w słabszym klubie i dopóki może grać i go chcą, to gra.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ldz »

madlark pisze:
ldz pisze:mówię to z przykrością, ale dla Winiara najwyższy czas zawiesić buty na kołku. Niestety.
O Murku też tak gadali
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale mówimy o przyjmującym, który 2 czy nawet 3 poprzednie sezony stracił na leczenie zachowawcze ciągłych kontuzji pleców, a ponieważ to leczenie nie dawało efektów poddał się operacji, po której miało być ok. Nie jest. Jak widać. Co zatem proponujesz dalej? Ciągnąć karierę tak jak w poprzednich sezonach i stawać się pośmiewiskiem wśród kibiców? To już się dzieje, a przy takich problemach może być tylko gorzej, kiedy odwrócą się wreszcie nawet najwierniejsi fani. Nikt nie neguje tego co zrobił dla reprezentacji, m.in. właśnie dlatego ma teraz takie problemy.
"trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Nie wiem, czy Misiek już tego etapu nie przegapił. Ale brnięcie dalej w sztuczne próby podtrzymywania kariery jest bez sensu. Wiem, że jemu też jest ciężko się pogodzić z tym, że to koniec, ale chyba czas najwyższy spojrzeć w lustro i przemyśleć parę spraw.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

aezakmi pisze: Natomiast dla takiego Dawida Murka siatkówka to całe życie, hobby, pasja i nie tylko kasa. On przystał na mniej atrakcyjną ofertę i ma gdzieś, kto i co o nim myśli. On robi to, co kocha. Zarabia mniej, gra w słabszym klubie i dopóki może grać i go chcą, to gra.
Cieszę się, ze ktoś to napisał.
Zatem forumowym zwyczajem- +++++++++++++++...(+)

Dajcie spokój Winiarskiemu, zasługuje na cisze i współczucie, a nie na jakies roztrząsanie czy i kiedy !!!

A swoja drogą, to ciekawe jak sie czują ci, co odsądzali "panów MW" od czci i wiary za to, ze prosili o wolne....
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4612
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: niepoinformowany »

Akurat Winiarski nigdy nie żalił się w mediach o wolne ani też nie wybierał imprez do odpuszczania. A że jest zajechany to widać od dawna, nawet przed MŚ 14 było widać, że dużo stracił na sile czy też dynamice w porównaniu do okresu 2006-2012.

Także z drugim MW bym go nie zestawiał, bo ten od prawie 10 lat to jednak więcej nie grał w reprezentacji niż w niej był. I w klubie to skacze raczej jak sarenka, mając na wzgląd jego wiek i większość rówieśników.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze:Akurat Winiarski nigdy nie żalił się w mediach o wolne ani też nie wybierał imprez do odpuszczania. A że jest zajechany to widać od dawna, nawet przed MŚ 14 było widać, że dużo stracił na sile czy też dynamice w porównaniu do okresu 2006-2012.

Także z drugim MW bym go nie zestawiał, bo ten od prawie 10 lat to jednak więcej nie grał w reprezentacji niż w niej był. I w klubie to skacze raczej jak sarenka, mając na wzgląd jego wiek i większość rówieśników.
Tyle lat na forum i co, nie pamietasz? To nie ja wymysliłem termin "panowie MW". Poczytaj...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4612
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: niepoinformowany »

Ale o czym mam czytać? Ja też nie wymyśliłem MW i co w związku z tym, bo nie rozumiem?

Jeden chodził do gazet i się żalił, a drugi grał. Do jednego mam ogromny szacunek, do drugiego prawie wcale jeśli chodzi o grę w reprezentacji. Chyba mi wolno? :)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze: Jeden chodził do gazet i się żalił, a drugi grał.
Nie grał w sezonie 2009 i o tym okresie piszę i fali krytyki jaka sie przetoczyła. Nie wiem czy tak ciżęko zrozumiec, ze zwracam po prostu uwagę na to, ze mieli rację "panowie MW", abstrahując zupełnie od tego, kto płakał nad skarpetkami a kto nie. Żeby było smieszniej - mam o Wlazłym prawdopodobnie zblizone mniemanie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Noworoczny »

Prawda, że Winiarski trochę dla kadry zrobił, ale ja nie mogę mu zapomnieć pewnego nieskończonego ataku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2883
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: astronauta »

Noworoczny pisze:Prawda, że Winiarski trochę dla kadry zrobił, ale ja nie mogę mu zapomnieć pewnego nieskończonego ataku.
Czy przypadkiem nie chodzi o ten mecz, który dziś w programie Polska 2017 Kadziowi wypomniał Igła ;) ?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: VernonRoche »

Tego w finale LM z Zenitem?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2017, o 21:40 przez VernonRoche, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”