Jastrzębski Węgiel

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Noworoczny »

iron pisze:W pierwszej chwili też o tym pomyślałem. Pytanie czy JW przy napiętym do granic możliwości budżecie ( 3 x spore kontrakty - Kampa, Oliva, Scott) a z tego co wiem możliwe, że grubo przekroczonym nie będzie chciało "przyoszczędzić".
Do wysokich kontraktów dorzucam Lebedeva, który też do najtańszych nie należy. Ale mamy tu przykład dobrze wydanych piniendzy, w najlepszym stylu włoskim. Pomyślcie Sobie, gdzie by Ptoki były, gdyby zrobiły drużynę na zasadzie dwóch równych szóstek.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

Noworoczny pisze:
iron pisze:W pierwszej chwili też o tym pomyślałem. Pytanie czy JW przy napiętym do granic możliwości budżecie ( 3 x spore kontrakty - Kampa, Oliva, Scott) a z tego co wiem możliwe, że grubo przekroczonym nie będzie chciało "przyoszczędzić".
Do wysokich kontraktów dorzucam Lebedeva, który też do najtańszych nie należy. Ale mamy tu przykład dobrze wydanych piniendzy, w najlepszym stylu włoskim. Pomyślcie Sobie, gdzie by Ptoki były, gdyby zrobiły drużynę na zasadzie dwóch równych szóstek.
Wiedzy na temat wysokości kontraktu trenera nie posiadam. A wysokość trzech ww. kontraktów to lwia część budżetu JW - grubo ponad połowę.
Dwie równe szóstki w JW? Świetny pomysł! :D

Jeszcze jedno: od jakiegoś czasu zastanawiam się czy aby wymiana Masnego na Kampę to nie był przypadkowo świetny ruch klubu.
No sympathy for fools...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Didek »

Na przyjdzie Jastrzębia można by rzec, iż można za dużą kasę zbudować zespół do d... a za małą kasę, dobry zespół. Już nie raz masa kasy została w poprzednich latach wydana na zespół, który wyników nie miał. A teraz przyjemnie się na to patrzy.
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Just# »

iron pisze:Jeszcze jedno: od jakiegoś czasu zastanawiam się czy aby wymiana Masnego na Kampę to nie był przypadkowo świetny ruch klubu.
Masny to bardzo dobry rozgrywający, ale od jakiegoś czasu jest też trochę irytujący w swojej grze. Przynajmniej takie jest mije zdanie.

Co do Kampy to nigdy nie byłem jego fanem, ale zrobił spore postępy (warto też pamiętać o jego dobrej grze w reprezentacji), a ten sezon ma naprawdę bardzo udany.


Patrząc na całą PlusLigę to właśnie zespół Lebedeva (no i jeszcze Olsztyn) zrobił największy progres w porównaniu do poprzedniego sezonu.
Szkoda tylko tej kontuzji Scotta, bo według mnie była to kluczowa postać w całej układance. Może nie jest jakoś szczególnie efektowny, ale też nigdy nie był i nikt od niego tego nie wymaga. Spokój w przyjęciu, naprawdę dobrze potrafił pokierować zagrywką, no i "czyścił" sytuacyjne piłki.
Derocco nigdy mnie nie przekonywał, ale pokazał ostatnio, że w dłuższym fragmencie potrafi sporo dać drużynie zwłaszcza w ofensywie. Tylko, że akurat ofensywa nie jest akurat w JW problemem.
Szkoda również, że na środku musi grać Boruch, bo zwyczajnie to nie ten poziom. A z porządną parą środkowych (Kosok akurat też dobry sezon rozgrywa, zresztą zawsze gra solidnie i z tym się kojarzy) wyniki pewnie byłyby jeszcze lepsze.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Chal »

Kampa to przede wszystkim chyba najlepiej w lidze wystawia z negatywnego przyjęcia. Zwłaszcza przy parze Oliva - De Rocco to umiejętność nie do przecenienia, skuteczność Jastrzębia na wysokiej piłce to nie tylko zasługa potencjału ofensywnego skrzydłowych.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Szampon093 »

Chal pisze:Kampa to przede wszystkim chyba najlepiej w lidze wystawia z negatywnego przyjęcia. Zwłaszcza przy parze Oliva - De Rocco to umiejętność nie do przecenienia, skuteczność Jastrzębia na wysokiej piłce to nie tylko zasługa potencjału ofensywnego skrzydłowych.
Zgadza się. Bardzo mi sie podoba Kampa w tym sezonie, cichy bohater.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Chal »

Jak oceniacie tę taktyczną "machlojkę" ze zbieganiem Muzaja na prawe skrzydło z IV strefy? Wiadomo, z punktu widzenia drużyny najwyraźniej jest to korzystne (choć wizualnie przypomina bieg przez warszawską Patelnię w godzinach szczytu na odjeżdżający za 5 minut z Centralnego pociąg), inaczej Lebedew by tego nie stosował (choć w meczu z Kielcami kosztowało to utracony punkt po odgwizdanym błędzie ustawienia), ale z punktu widzenia rozwoju zawodnika? Zwłaszcza że nie przypominam sobie, aby Muzaj miał jakieś wielkie problemy z atakiem z lewego, a przynajmniej nie tak duże, jak miewa Hadrava, gdy Woicki swoim zwyczajem wrzuci piłkę w siatkę.

Swoją drogą, jak już tak o tych ucieczkach z trudnego ustawienia myślałem, to zastanawiam się, czy w przypadku Olsztyna byłoby możliwe, gdy odpada gra środkiem, zostawienie ataku z lewego Kochanowskiemu, nawet gdyby groziło to pozostaniem Hadravy (było nie było do niedawna blokującego na poziomie turniejów głównych World Touru) na środku w przypadku kontry. Ale to raczej takie typowo akademickie zagadnienie ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Kamil92 »

Jak dla mnie, to wygląda to komicznie i na pewno nie jest to dobre dla samego Muzaja. Powinien atakować z każdej strefy, z której atakuje się grając na tej pozycji. W meczu z Kielcami, w pierwszej takiej akcji Maciek przebiegł chyba za szybko i to przed tym jak zaserwowana piłka doleciała do przyjmujących, to już w ogóle było śmieszne.
Zastanawiam się tylko nad tym czy to bardziej chęć ukrycia Touzinskiego na prawym skrzydle, czy bardziej problemy z atakiem Maćka na lewym. Chociaż ta kwestia będzie mogła być w niedługim czasie wyjaśniona, bo jak wiemy, Scotta już nie zobaczymy w barwach JW i jeśli Muzaj nadal będzie tak przebiegał, to będzie oznaczało, że trener nie ufa mu na lewym skrzydle.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Chal »

Skoro jak sam zauważyłeś przebiegał z Kielcami (a Touzinskiego nie ma już od meczu w Olsztynie, tylko tam grał na prawym Strzeżek), to raczej dalej ta wariacja będzie kontynuowana.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Kamil92 »

Pomyślałem, że może to dlatego, że stopniowo będą wracać do "normalnego" ustawienia. Chociaż faktycznie, już co najmniej 2 mecze tak rozegrali i nadal jest to samo.
Sam fakt tego przebiegania jest ciekawy też z tego względu, że nie przypominam sobie żeby w tamtym roku Muzaj też tak grał.

@Edit
Dobra, w sumie to się głębiej nad tym zastanowiłem i nie przypominam sobie żeby Strzeżek, podczas gdy Muzaj był kontuzjowany, tak przebiegał (chyba, że się myle? Mało w tym roku oglądam) więc wychodzi na to, że to słabość Maćka na lewym jest powodem.
TheLinkin
Posty: 128
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 13:15
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: TheLinkin »

http://www.plusliga.pl/news/id/30344.html

Ciekawy wywiad. Oby słowa prezesa się sprawdziły
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iti »

Chal pisze:Jak oceniacie tę taktyczną "machlojkę" ze zbieganiem Muzaja na prawe skrzydło z IV strefy? Wiadomo, z punktu widzenia drużyny najwyraźniej jest to korzystne (choć wizualnie przypomina bieg przez warszawską Patelnię w godzinach szczytu na odjeżdżający za 5 minut z Centralnego pociąg), inaczej Lebedew by tego nie stosował (choć w meczu z Kielcami kosztowało to utracony punkt po odgwizdanym błędzie ustawienia), ale z punktu widzenia rozwoju zawodnika? Zwłaszcza że nie przypominam sobie, aby Muzaj miał jakieś wielkie problemy z atakiem z lewego, a przynajmniej nie tak duże, jak miewa Hadrava, gdy Woicki swoim zwyczajem wrzuci piłkę w siatkę.

Swoją drogą, jak już tak o tych ucieczkach z trudnego ustawienia myślałem, to zastanawiam się, czy w przypadku Olsztyna byłoby możliwe, gdy odpada gra środkiem, zostawienie ataku z lewego Kochanowskiemu, nawet gdyby groziło to pozostaniem Hadravy (było nie było do niedawna blokującego na poziomie turniejów głównych World Touru) na środku w przypadku kontry. Ale to raczej takie typowo akademickie zagadnienie ;)
Nie jest tak, ze leworeczni atakujacy nie lubia atakowac z lewego i jak sie da to uciekaja wtedy na prawe?
I jezeli dobrze kojarze to ten aspekt byl juz poruszany nie tak dawno ;)
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: cwirek »

A pamięta ktoś jak wyglądała sytuacja na lewym skrzydle za duetu Lasko/Malinowski? Mam wrażenie, że nie było wtedy takich kombinacji, choć z własnego doświadczenia wiem, że lewe skrzydło to dla większości mańkutów duża katorga.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Noworoczny »

Łasko też nie umiał lewego. Wawrzek w P1 zamieniał go na Stówko-Bożko a zwolniony z przyjęcia Bartman był wtedy na jedną akcję normalnym atakującym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Łasko też nie umiał lewego. Wawrzek w P1 zamieniał go na Stówko-Bożko a zwolniony z przyjęcia Bartman był wtedy na jedną akcję normalnym atakującym.
Zejdźcie tylko i wyłącznie z mańkutów i zamiast tego spróbujcie się zastanowić, dlaczego Gasparini grając w Jastrzębiu w P1 też często przechodził na prawy atak, a Słoweniec leworęczny jako żywo ani wtedy, ani później przecież raczej nie był. :D

Lorenzo Bernardi jako trener generalnie zawsze bardzo lubił eksperymentować z ustawieniami (tak mu zostało zresztą do dziś - bo choćby we wczorajszym meczu Perugia-Modena nominalnie po przekątnej z De Cecco w dwóch ostatnich setach grał najlepszy dziś przyjmujący tej drużyny Austriak Berger) i w pierwszym sezonie swojej pracy w Jastrzębiu, czyli bodaj 2011, kiedy JW awansował do Final Four Ligi Mistrzów, zwłaszcza pod koniec sezonu Mister Secolo dosyć często przestawiał przyjmujących i środkowych w stosunku do standardowego ustawienia - tj. Lukas Divis i Hardy grali na 3 i 6, a środkowi na 2 i 5. Odwrotnie niż być powinno, a w końcu nie wszyscy wymienieni byli Australijczykami od urodzenia przyzwyczajonymi to tego, że świat często stoi na głowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Noworoczny »

I jak na mecz Ptoków ze Scyzorykami przyjechał Heynen szpiegować, to grał normalnie. Dostali bęcki (do zera?) ale potem weszli do F4. Czy jednak dzięki zaskoczeniu? Skoro sromotnie przegrali 3 sety? Chyba nie. Troll jaskiniowy - czyli "Kończ to" Gasparini załatwił wtedy sprawę w goldenie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

TheLinkin pisze:http://www.plusliga.pl/news/id/30344.html

Ciekawy wywiad. Oby słowa prezesa się sprawdziły
Jeśli dopracują wreszcie strategię marketingową (w sumie to nawet jej nie ma :x ) to może wreszcie coś ruszy w JW. Lata dobrobytu "rozpuściły" władze JW ale należy się wreszcie obudzić!


Co do mańkutów atakujących: nigdy nie rozumiałem tego, że oni "nie umiom" lewego. A co z przyjmującymi na prawym? Ci muszą umieć. Co więcej, znam przypadki kiedy przyjmujący lubi bardziej z prawego niż z lewego ;) (oczywiście nie na poziomie +L)
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Biciut »

iron pisze:
TheLinkin pisze:http://www.plusliga.pl/news/id/30344.html

Ciekawy wywiad. Oby słowa prezesa się sprawdziły
Jeśli dopracują wreszcie strategię marketingową (w sumie to nawet jej nie ma :x ) to może wreszcie coś ruszy w JW. Lata dobrobytu "rozpuściły" władze JW ale należy się wreszcie obudzić!
Wystarczyloby zeby prezes byl bardziej dostepny dla ludzi przychodzacymi do klubu z nowymi pomyslami i wynikami na rynku.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

Biciut pisze: Wystarczyloby zeby prezes byl bardziej dostepny dla ludzi przychodzacymi do klubu z nowymi pomyslami i wynikami na rynku.
Myślę, że otwartość to jedno ale jakiś "pomysł" na (już nie "przyciągnięcie" bo sponsorzy przychodzą i rozpytują) pozostawienie w klubie sponsorów by się przydał.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Chal »

Szampon093 pisze:
Chal pisze:Kampa to przede wszystkim chyba najlepiej w lidze wystawia z negatywnego przyjęcia. Zwłaszcza przy parze Oliva - De Rocco to umiejętność nie do przecenienia, skuteczność Jastrzębia na wysokiej piłce to nie tylko zasługa potencjału ofensywnego skrzydłowych.
Zgadza się. Bardzo mi sie podoba Kampa w tym sezonie, cichy bohater.
Właśnie Wojciech Drzyzga, a za nim również Swędrowski przyznali nam rację ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: lizard »

Popiwczak dla mnie na dzisiaj zaraz po Zatorskim się plasuje. Świetne wyczucie gdzie się ustawić. Większośc piłek w obronie dobrze odbita, bardzo dobre dogranie do kontry i bardzo przyzwoite przyjęcie . Nie mówię już o zaangażowaniu bo to widać w każdym meczu. Jest skazany na sukces
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: NIEMAMLANCII »

W przyjęciu Kuba nie za bardzo pewny ,ale każdemu się zdarzyć może słabsza dyspozycja. Vide Salvador, zgaszony na początku wybuchł w połowie w końcu. Ogólnie świetni są obaj w zgraniu, to widać. Fajna drużyna na tle mechanicznych pomarańczy jak Zaksa czy Reska wojsko zaciężne można by rzec, które idzie ławą naprzód i zmiata po drodze wszystko.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: krzysiu »

TOmek Kozłowski mówi,że ma być nowy zawodnik - czyli pewnie ktoś w Jastrzębiu ,a byli we Włoszech więc może ktoś z Ligi Włoskiej :)
A jednak chodziło o gracza do Kielc :)
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: astronauta »

Fajny rozkład ataku w JW, wszyscy solidnie popunktowali, choć wiadomo jak gra BB w tym sezonie. "Słaby" dziś Oliva zaledwie ;) 50%, Boruch 6 bloków, Kosok 89% skuteczności. Popiwczak ma smykałkę i fantazję do grania.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: krzysiu »

Kudi
Posty: 112
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Kudi »

a w Dynamie Krasnodar nie ma nikogo ciekawego do wyjęcia?
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

Czyli coś musiało się wykrzaczyc w ciągu tygodnia od moich ostatnich informacji. Następna weryfikacja dopiero za tydzień :/
No sympathy for fools...
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ksjw90 »

Dzisiaj jeden z ciężejsszych wyjazdów dla JW, czyli Będzin i to bez nowego przyjmującego. Z tego, co gdzieś czytałem, prezes powiedział, że zawodnicy zgodzili się, by grać do końca sezonu na 3 przyjmujących. Moim zdaniem to strzał w kolano, bo już w ostatnim meczu z Bielskiem mieli kłopoty w przyjęciu, a Oliva ostatnio zaczyna lekko spadać z formą, co jest normalne po takiej długiej grze na maxa. Także nie zdziwię się, jak dzisiejszy mecz skończy się podziałem punktów.
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: biker74 »

http://jastrzebskiwegiel.pl/na/

>ksjw90 Propozycja dla Ciebie, :D możesz odmłodzić KK. Tylko te warunki etyczne. :]
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: astronauta »

biker74 pisze:http://jastrzebskiwegiel.pl/na/

>ksjw90 Propozycja dla Ciebie, :D możesz odmłodzić KK. Tylko te warunki etyczne. :]
ksjw90 na to nie pójdzie, musiałby zmienić stopkę :]
A na tym posterze w punkcie numer 4 "Korzyści..." coś ewidentnie na pasi językowo.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”