Jastrzębski Węgiel

NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: NIEMAMLANCII »

Juz na ten Cypr mieli kiedyś lecieć ale sie rozeszło jakoś ???
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: SerCos »

Wtedy Jastrzębski się wycofał z rozgrywek. Sezon 2015/2016. Puchar CEV.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: NIEMAMLANCII »

Fakt. No to teraz do boju JW !!!
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: barti522 »

Patryk Strzeżek zostaje w Jastrzębiu, do obsadzenia pozostaje 4 środkowy oraz 2 rozgrywający. Na tem moment mamy:

A: Muzaj, Strzeżek
R:Kampa, ?
P:Oliva, Tillie, DeRocco, Ernastowicz
Ś:Kosok, Boruch, Sobala, ?
L:Popiwczak, Gdowski
Awatar użytkownika
Soux
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2017, o 18:18
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Soux »

Podobno Jakub Turski z Młodej Ligi jest przymierzany na czwartego środkowego
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: nikt wazny »

https://twitter.com/VOLLEYBALL_BL/statu ... 8094832641

Nowy kierunek Czarnego Seby :)
United Volleys Rhein-Main
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: barti522 »

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczynają przygotowania do sezonu.
http://siatka.org/pokaz/przedsezonowe-p ... ego-wegla/
Obecni mają być: kapitan Patryk Strzeżek, przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva i Marcin Ernastowicz, wszyscy środkowi, a więc: Wojciech Sobala, Grzegorz Kosok, Damian Boruch oraz Jakub Turski, jak również nowo zakontraktowany drugi rozgrywający Dardan Lushtaku.

Tak więc czwartym środkowym został Turski i skład wydaje się zamknięty. Prezentuje się on następująco:
A: Muzaj, Strzeżek
R: Kampa, Lushtaku
P: Oliva, Tillie, DeRocco, Ernastowicz
Ś: Kosok, Boruch, Sobala, Turski
L: Popiwczak, Gdowski
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Jiroux »

PAP
Puszcza informację, że podobno Kevin Tillie jest kuszony przez Chińczyków.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Hirako »

To już serio będzie niesmaczne i żenujące jeśli ten transfer dojdzie do skutku...
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: MWi »

Mark Lebedew w wywiadzie dla Onet Eurosport pisze:Nie chciał komentować nieoficjalnych doniesień o rezygnacji z gry w jastrzębskim klubie przez reprezentacyjnego francuskiego przyjmującego Kevina Tillie, na rzecz ligi chińskiej.
Brzmi to nieciekawie - trochę na fakt dokonany. Nie plotki, nie próby, a doniesienie o rezygnacji...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: leeon »

Oby los ligi siatkówki w Chinach był podobny do ligi piłki nożnej.
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Camillo Marcotti »

Temu typowi to się powinno dać zakaz wjazdu do Polski, kto wyląduje u gościa w stajni, z tym zaraz jest problem... Po co w ogóle kontrakty? Grajmy bez, na wypadek jakby jaśnie-żółci panowie zażyczyli sobie któregoś siatkarza z Europy.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Didek »

Camillo Marcotti pisze:Temu typowi to się powinno dać zakaz wjazdu do Polski, kto wyląduje u gościa w stajni, z tym zaraz jest problem... Po co w ogóle kontrakty? Grajmy bez, na wypadek jakby jaśnie-żółci panowie zażyczyli sobie któregoś siatkarza z Europy.
Cicho. Bo jeszcze Ben Toniutti u niego jest. Do kompletu powinien i jego sprzedać do Chin. I Niko Pencheva tez. W jednym roku zrobił by w Bambuko 4 najlepsze kluby w Polsce.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: NIEMAMLANCII »

aDeRocco? jak jego też zabierze?? Co to będzie??
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: StanLee »

Didek pisze:Temu typowi to się powinno dać zakaz wjazdu do Polski, kto wyląduje u gościa w stajni, z tym zaraz jest problem... Po co w ogóle kontrakty? Grajmy bez, na wypadek jakby jaśnie-żółci panowie zażyczyli sobie któregoś siatkarza z Europy.
Taaaak, zawodnicy to, za przeproszeniem, bezpodmiotowi idioci, i tylko zły menadżer powoduje takie zamieszanie, a jeżeli Tillie odejdzie do Chin, wcaaale to nie jest równoznaczne z faktem, że po prostu tam woli grać. :)

Tak naprawdę Chinczycy chyba późno ogarnęli zasady finansowania tej swojej ligi, dlatego na rynek transferowy wchodzą tak późno, a że z perspektywy Lyneela czy Perrina dużo bardziej opłaca się grać w Chinach niż w Polsce czy Argentynie, stąd działania ich menadżera, żeby życzenie klientów spełnić. Czy to jest moralne-niemoralne, zgodne z prawem-bezprawne, nie mnie oceniać, czytając te żale pod adresem Matijasevicia dziwi mnie ignorowanie, że w Polsce mało kto chce w tym momencie grać, a jego sprzeczne z prawem działania co najwyżej wynikać mogą z decyzji podjętych przez jego klientów. Ciekawe czy Tillie ma opcję wykupienia kontraktu, bo jeżeli tak, to może być pozamiatane.

Plusliga (Skra) po jakimś grubym wałku wzięła sobie z Japonii Kurka, w przyrodzie nic podobno nie ginie.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: NIEMAMLANCII »

hehe, biedny ten manago w takim razie, no ale cóż, klient nasz Pan, więc skoro mają zyczenie to trzeba spełnić. Czyli to zawodnik jest be?
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Camillo Marcotti »

Stan, naprawdę myślisz, że menadżer nie ma tu nic do rzeczy? Chciałbym też tak myśleć. Nie od dziś wiadomo, że Matijasevic, czy jak mu tam, ma dobre układy w Chinach, przez co Jego zawodnikom dają dobre kontrakty, na których, umówmy się, On raczej nie traci ani do nich nie dokłada. Tu pojawia się Jego rola: znaleźć u siebie siatkarza, który spełni wymagania Chińczyków, któremu wmówi, że lepiej zarobić więcej niż grać w lepszej lidze. Za darmo tego nie robi. A siatkarze, gdyby nie chcieli, nie podpisaliby kontraktow w Polsce. Górski z Serniottim nie stali z karabinem nad Perrinem ubranym w pomarańczowy strój niczym na filmikach propagandowych pewnej organizacji terrorystycznej z kontraktem w ręce i przymusem podpisu. Podpisał kontrakt bez możliwości odejścia czy rozwiązania, to ma grać, albo ponieść karę, tyle.



Mówimy o sytuacji, gdzie w kontrakcie nie ma takiej możliwości, bo jeśli jest, jak było u Konara, to klub jest sam sobie winien.



Swoją drogą gość naprawdę ma łeb, upchnąć Chińczykom kalekę Lyneela, który nawet pewnie pięciu meczy nie zagra to naprawdę trzeba umieć.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Michal5 »

http://jastrzebskiwegiel.pl/komunikat-k ... na-tillie/

Tillie zamierza przenieść się do Chin.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: krzysiu »

Mam nadzieje ze Jastrzębie i Resovia coś z tym fantem zrobią bo powiedzmy sobie szczerze robi się nie dobry proceder..
ciorny17
Posty: 8534
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ciorny17 »

To nawet śmieszne nie jest. Śmialiśmy się z Boska i jego ustnych umów a tu mamy przypadek gdy umowa jest podpisana a jedna ze strona ma to gdzieś. Oj nieładnie.
Kłamca.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: reeman »

Top jest skandal, zawodnik z ważnym kontraktem odmawia gry, bo dostał lepszą ofertę
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ksjw90 »

reeman pisze:Top jest skandal, zawodnik z ważnym kontraktem odmawia gry, bo dostał lepszą ofertę
A skąd wiesz, że nie można wykupić jego kontraktu? Chińczyki zapłacą, dla niech to nie jest problem. W piłce nożnej jest to na porządku dziennym, więc nie wiem z czego robisz skandal. Poza tym z niewolnika nie ma pracownika, więc lepiej jakby się dogadali bo zatrzymując go na siłę, nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Domin27
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2017, o 10:57
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Domin27 »

ksjw90 pisze:
reeman pisze:Top jest skandal, zawodnik z ważnym kontraktem odmawia gry, bo dostał lepszą ofertę
A skąd wiesz, że nie można wykupić jego kontraktu? Chińczyki zapłacą, dla niech to nie jest problem. W piłce nożnej jest to na porządku dziennym, więc nie wiem z czego robisz skandal. Poza tym z niewolnika nie ma pracownika, więc lepiej jakby się dogadali bo zatrzymując go na siłę, nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Co za pieprzenie. Widzisz stanowisko klubu? Nie wygląda mi to na możliwość wykupu zapisana w kontrakcie. Nie porównujcie siatkówki do pilki nożnej, to jest pierwsza sprawa. Co w tej sytuacji ma uczynić klub który nakreślił jakies plany na przyszły sezon? Żadnego przyzwolenia na takie zabiegi, jedyna opcja to iść na wojnę z takimi gagatkami bo w przeciwnym wypadku zawieranie kontraktu przestaje miec jakikolwiek sens. Grajmy na gębę, na ile ochota pozwoli
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: cwirek »

Niebezpieczny precedens. Miałem Kevina za bardziej ambitnego i lojalnego siatkarza, ale jak widać pieniądze zawróciły mu w głowie. Nie chcę takich zawodników w Plus Lidze - byłem zwolennikiem tego transferu, ale wyznaję zasadę że JW takich wyrobników miał w ostatnich czasach zbyt wielu. Nie ma co się oszukiwać, w sporcie rządzą pieniądze, ale też się liczy postawa fair play, lojalność, szacunek do kibiców. Tego Kevinowi i jego menedżerowi zabrakło. Mam nadzieję, że żaden klub plus ligi nie odważy się podpisać kontraktu z zawodnikami ze stajni tego menedżera.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: weary_skier »

Mam nadzieję, że żaden klub plus ligi nie odważy się podpisać kontraktu z zawodnikami ze stajni tego menedżera.
Jeśli oferta będzie atrakcyjna to wszystkie kluby, poza RR i JW, na pewno podpiszą. Nie mam co do tego wątpliwości.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ksjw90 »

Co za pieprzenie. Widzisz stanowisko klubu? Nie wygląda mi to na możliwość wykupu zapisana w kontrakcie. Nie porównujcie siatkówki do pilki nożnej, to jest pierwsza sprawa. Co w tej sytuacji ma uczynić klub który nakreślił jakies plany na przyszły sezon? Żadnego przyzwolenia na takie zabiegi, jedyna opcja to iść na wojnę z takimi gagatkami bo w przeciwnym wypadku zawieranie kontraktu przestaje miec jakikolwiek sens. Grajmy na gębę, na ile ochota pozwoli
Co za pieprzenie. Jaki sens ma upieranie się klubu na zatrzymanie Tilliego na siłę? Z niewolnika nie ma pracownika i jestem przekonany, że zatrzymując go na siłę, on odwdzięczy im się "odpowiednią" grą lub jakąś tajemniczą kontuzją. Brać kasę od Chińczyków, przynajmniej klub zarobi, bo nic więcej z tego nie będzie. Żaden zawodnik nie będzie się poświęcał czemuś, czemu nie chce. Proste.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: krzysiu »

Mozna przeciez zatrzymac ,zeby sie nie rozwinął ;) i zrobic mu Klub Kokosa :P a skąd ty wiesz ze Chinczycy zapłacą hm?
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ksjw90 »

krzysiu pisze:Mozna przeciez zatrzymac ,zeby sie nie rozwinął ;) i zrobic mu Klub Kokosa :P a skąd ty wiesz ze Chinczycy zapłacą hm?
I co, chcesz go posadzić w Młodej Lidze? :D Skoro manager chciał jakoś polubownie załatwić sprawę, to logiczne jest to, że bez pieniędzy się nie obejdzie. Bo chyba nie wyobrażasz sobie sytuacji że przychodzi manager do prezesa i mówi "Wiesz, co zerwijcie kontrakt z Tillie, bo on nie chce u was grać i będzie po sprawie". Dla Chińczyków zaplata odszkodowania/wykupienia kontraktu (zwał jak zwał) nie stanowi żadnego problemu. To dla nich groszowa sprawa.
Domin27
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2017, o 10:57
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Domin27 »

Jak w takim razie wyobrażasz sobie budowanie zespołów w następnych sezonach? Czy to wszystko w siatkówce to kwestia kwoty? Rynek jest zupełnie inny niż wspominany piłkarski. W tym momencie Jastrzębski choćby dostał pieniążki godziwe(teraz pytanie-ile znaczy odpowiednie) to co z nimi zrobi? Wykupi zawodnika na podobnym poziomie? Jakiego i skąd? Tu się rozgrywa walka o normalność w przyszłości. Bo jestem prawie pewny, ze sportowo klub na tym straci ostatecznie. A chyba nikt nie chce drzec o najważniejszych zawodników rok w rok
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: zwykly74 »

Stanowisko JW powinno być takie, że zawieszają zawodnika. Może nie będzie kasy z kontraktu, może nie będzie zawodnika do gry, ale trzeba ukrucić tego typu praktyki bo będą one nagminne. Mam na myśli nie tylko JW ale wszystkie kluby w Plus Lidze.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2017, o 11:48 przez zwykly74, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”