Chemik Bydgoszcz

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: krzysiu »

czyli kasa jest
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: solanum »

Zależy jak rozłożony. Jak na 10 m-cy to 300 ;) środek stawek. Oczywiście kwota przed dochodowym
Zapomniałeś o 23% VAT.
30 tys. brutto po odliczeniu podatków (VAT i dochodowy) daje na rękę 19 756,10 zł
Kluby czekają na młodzież. Tylko trenować. Pieniądze same przyjdą.
Przecież to takie łatwe.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: iron »

solanum pisze:
Zależy jak rozłożony. Jak na 10 m-cy to 300 ;) środek stawek. Oczywiście kwota przed dochodowym
Zapomniałeś o 23% VAT.
30 tys. brutto po odliczeniu podatków (VAT i dochodowy) daje na rękę 19 756,10 zł
Kluby czekają na młodzież. Tylko trenować. Pieniądze same przyjdą.
Przecież to takie łatwe.
Nie zapomniałem. Zawodnik jak jest płatnikiem VAT to po prostu dolicza VAT do netto. Specjalnie napisałem "przed dochodowym". Nie wszyscy są płatnikami VAT.
No sympathy for fools...
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: iron »

Jednak moje info o Masnym się nie sprawdziło. Musiała nastąpić zmiana w ostatniej chwili.
No sympathy for fools...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Szampon093 »

Tichacek podobno wchodzi w gre.. Pytanie co w Rzeszowie planuja.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Papilot »

iron pisze:Jednak moje info o Masnym się nie sprawdziło. Musiała nastąpić zmiana w ostatniej chwili.
Taaak, podpis z kontraktu w ostatniej chwili wygumkował. Po prostu na drugi raz, zanim się zaczniesz zarzekac, że już podpisał, to sprawdź info.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: iron »

Papilot pisze:
iron pisze:Jednak moje info o Masnym się nie sprawdziło. Musiała nastąpić zmiana w ostatniej chwili.
Taaak, podpis z kontraktu w ostatniej chwili wygumkował. Po prostu na drugi raz, zanim się zaczniesz zarzekac, że już podpisał, to sprawdź info.
Cóż, tłumaczyć się nie będę. Na drugi raz sprawdź inne moje info, które podaję i zobacz, które się sprawdziły a później pouczaj.
No sympathy for fools...
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

Z Masnym były prowadzone zaawansowane rozmowy, tylko, że nie moglismy mu zaoferować takich pieniędzy jakie by chciał. Dostał konkretną ofertę, do której miał się ustosunkować, a że ma już swoje lata to pewnie wolał sobie jeszcze zarobić pod koniec kariery.
Pinarello
Posty: 115
Rejestracja: 3 gru 2016, o 23:09
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Pinarello »

To nawet fajnie, myśle że Masny za Lomacza to nawet minimalne wzmocnienie
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Szampon093 »

W tym roku kasy duzej nie ma być, ale sa zawodnicy, ktorzy grzali ławkę w sezonie przez 80% czasu, a pewnie chcieli by pograc.

Pozwolilem sobie + - , wypisac wolnych zawodnikow z PlusLigi tylko, kto ewentualnie moglby trafic nad Brdę.

Tyle co ja wiem to co do mnie dotarło:

Atakujący: Gromadowski - out, Filipiak - stay
Przyjmujący: Yudin - stay, Katic - out, Rohnka - ?, Bobrowski - ?
Rozegranie: Szczurek - ?, Sieńko - ? ( obydwoje mogą powędrować na wypożyczenie, mimo ważnych kontraktow)
Środek: Sacharewicz - stay, Jurkiewicz - stay, Nowakowski - out?, Siwicki - ?
Libero: Czunkiewicz - out

Bednaruk tak na prawdę, ma zrobic od nowa druzyne.

Atakujący:
Na pewno na ataku zostaje Filipiak, klub chciał by został, sam zawodnik rowniez, a wiadomo ze nie placa mu najwiecej, a zagral przyzwoicie.
Gromadowski ogromna pomyłka oczywiście, facet, który zarabia 30 tysięcy miesięcznie, zagrał dno wiec oczywista jest wymiana.
Do wzięcia bez kontraktu z tego co wiem:
1. Witczak
2. Bociek
3. Malinowski
4. Strzeżek
5. Romać
6. Mikołajczak

Zeby nie bylo, fanem talenetu 3 ostatnich nie jeste, ale to wciaz lepsi zawodnicy niz Gromadowski. Dominik Witczak to byłby genialny transfer, ale pewnie sfera marzeń, Bociek nie wiadomo w jakiej jest formie tak na prawde, może on byłby do wyjęcia, chciałby chłopak pograć.

Przyjęcie:
Yudin to był najlepszy zawodnik w tym rok w Bydgoszczy i w sumie jedyny, któremu zależało, pobudzał drużynę, a z tego co mi wiadomo ma jeszcze rok kontrakt, więc dobrze, że zostaje.

Dodatkowo wolni tacy w miare dostępni uważam dla Chemika:
1. Igor Grobelny
2. Miłosz Hebda
3. Rafał Szymura
4. Jakub Wachnik
5. Paweł Halaba
6. Łukasz Łapszyński
7. Bartek Bednorz
8. Bartek Kwolek - kontrakt Wa-wa

Tutaj ukłon w stronę młodości raczej, jednak myślę, że Kuba któregoś z tych graczy może ściągnąć. Grobelny co prawda zabiera miejsce dla obcokrajowca, ale moze chlopak sie rozwinie. Hebda zawodnik huśtawka, ale caly czas na naszą lige solidny grajek, Szymura podobno dogadany z Jastrzębiem, jednak tutaj mial by pewnie pewne miejsce obok Yudina i to byl by fajny duet. Wachnik tak na prawde nie wiem czy ma kontrakt z Kielcami, a Halaba i Łapszyński na pewno tez beda chcieli grac, a w Warszawie mocniejszy zespol, latwo sie nie bedzie przebic do szóstki. Kwolek ma kontrakt, więc tez ewentualnie wypozyczenie.
Podobno ze Skry odchodzi Bednorz, a ma kontrakt roczny, opcja wypozyczenia byla by ok, przy Bednaruku na pewno i by pograł i się rozwinął.

Rozegranie:
Tak jak wspomniałem, mogą być to 2 nowi gracze. Tutaj nie bawie sie w zadne typy bo i tak nie trafie, Bednaruk mi mowil, ze bedzie to na pewno zaskoczenie, a dopina szczegoly aktualnie. Chyba wszyscy chcieli by w koncu gracza, ktory ma doswiadczenie w prowadzeniu gry druzyn przez chociaz 2-3 sezony.

Środek:
Jurkiewicz przedłużyl kontrakt tyle wiemy na srodku. Nie wiadomo co z mlodym Nowakowskim, a szkoda bo w 6 moglby pograc z Sacharewiczem. Wojtek juz bardziej zadaniowo.

Wolni:

1. Jurij Gladyr
2. Mariusz Marcyniak
3. Bartosz Gawryszewski
4. David Smith

Sfera marzen wydaje sie byc Gladyr, jednak raczej zadnego z tych graczy w Bydgoszczy nie zobaczymy, dodatkowo Gladyr i Smith zabieraja miejsce dla obcokrajowca co moze byc minusem. Gawryszewski wydaje sie byc realny.

Libero:

Trzeba przyznac, ze Czunkiewicz sie nie sprawdzil, zagral ponizej oczekiwan i tez na tej pozycji ma byc zmiana.

Tak na prawde wielu zawodnikow na tej pozycji nie ma, ogolnie pomyslalem o Kowalskim z Częstochowy, ktory byl najlepszym zawodnikiem tej druzyny. Uwazam, ze spoko zastepstwo.

Wypisalem swoje mysli, jasnowidzem nie jestem, ale moze kogos trafilem.
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: olog55 »

Szampon093 pisze: Przyjęcie:
Yudin to był najlepszy zawodnik w tym rok w Bydgoszczy i w sumie jedyny, któremu zależało, pobudzał drużynę, a z tego co mi wiadomo ma jeszcze rok kontrakt, więc dobrze, że zostaje.

Dodatkowo wolni tacy w miare dostępni uważam dla Chemika:
1. Igor Grobelny
2. Miłosz Hebda
3. Rafał Szymura
4. Jakub Wachnik
5. Paweł Halaba
6. Łukasz Łapszyński
7. Bartek Bednorz
8. Bartek Kwolek - kontrakt Wa-wa
Rozegranie:
Tak jak wspomniałem, mogą być to 2 nowi gracze. Tutaj nie bawie sie w zadne typy bo i tak nie trafie, Bednaruk mi mowil, ze bedzie to na pewno zaskoczenie, a dopina szczegoly aktualnie. Chyba wszyscy chcieli by w koncu gracza, ktory ma doswiadczenie w prowadzeniu gry druzyn przez chociaz 2-3 sezony.

Środek:
Wolni:
1. Jurij Gladyr
2. Mariusz Marcyniak
3. Bartosz Gawryszewski
4. David Smit
Wypisalem swoje mysli, jasnowidzem nie jestem, ale moze kogos trafilem.
Jeszcze kilku wolnych by się znalazło. Jak dałeś Grobelnego to myślę że można dodać na przyjęciu: Lipińskiego, Wiese, Modzelewskiego czy Urbanowicza, ten sam pozom.
Na rozegraniu: Bieńkowski, Stępień
Na środku: Grzechnik,
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: TommyLeeJones »

Kowalski w Radomiu był słabiutki, w Częstochowie wizualnie też badziewnie. Omijałbym póki można.
I jeszcze jedna uwaga, Yudin jest ofensywnym typem, do niego musi być ktoś z przyjęciem. Hebda albo Bednorz z miejsca odpadają. To byłaby astronomiczna strzelnica.

Podstawowa kwestia to zmiana sypacza. Obecny duet wyznaje filozofię "ino wyżej tę piłkę", tak być nie może. Za sypaczem przyzwoity libero i wraz z Yudinem i (od biedy) Filipiakiem jest trzon zespołu.
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

Tu znowu pojawia się problem przyjmującego potrafiącego przyjmować. W Polsce nie ma. Mamy Yudina, w zasadzie jak skompletują polski atak i środek, to mogą na rozegraniu i przyjęciu poszukać za granicą. Nawet żeby daleko nie szukać - ściągnąć z powrotem Nally'ego. To był całkiem fajny, umiejący przyjąć zawodnik.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: akukuk »

Nally zakończył karierę po sezonie w Bydgoszczy.
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

akukuk pisze:Nally zakończył karierę po sezonie w Bydgoszczy.
Jakoś umknęła mi ta informacja, dzięki za uzupełnienie. W każdym razie zawodnik tego typu w Bydgoszczy niewątpliwie by się przydał.
Darth_Maras
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 16:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Darth_Maras »

Grobelny limitu nie zabiera, on ma polską licencję. W przeciwieństwie do jego siostry która reprezentuje Belgię, on nie wyobraża sobie innej reprezentacji niż Polska
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: drukjul »

Darth_Maras pisze:Grobelny limitu nie zabiera, on ma polską licencję. W przeciwieństwie do jego siostry która reprezentuje Belgię, on nie wyobraża sobie innej reprezentacji niż Polska
To ciekawe, bo jego nazwisko widnieje na liście 21 zawodników zgłoszonych przez Belgów FIVB do tegorocznej LŚ. ;)

http://worldleague.2017.fivb.com/en/gro ... eam_roster
Darth_Maras
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 16:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Darth_Maras »

zaskoczyło mnie to co piszesz, bo Igor zawsze mówił, że jest Polakiem

,,Otrzymałeś propozycję gry w reprezentacji Belgii, co z całą pewnością jest marzeniem wielu twoich kolegów, jednak ty odrzuciłeś złożoną ofertę. Czy to świadczy o tym, że bardziej identyfikujesz się z biało-czerwonymi barwami?

– Dokładnie tak. Urodziłem się w Polsce i w stu procentach czuję się Polakiem, więc mam nadzieję, że kiedyś dostanę również szansę gry w reprezentacji z orłem na piersi.''
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: StanLee »

Badziewny Kowalski miał w tym samym zespole nieporównywalnie lepsze statystyki przyjęcia niż Szymura, a chyba grali w tej samej drużynie. ;)
Darth_Maras pisze:zaskoczyło mnie to co piszesz, bo Igor zawsze mówił, że jest Polakiem
Lepszy rydz, niż polskie nic? ;)
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

Yudin miał w kontrakcie możliwość rozwiązania i z niej skorzystał! A ważne kontrakty mają Bobrowski i Rohnka. Ze Szczurkiem chcemy rozwiązać kontrakt, ale on ma jeszcze ważną umowę. A co do Kowalskiego to został uznany za najlepszego libero po rundzie zasadniczej i moim zdaniem byłby to dobry ruch. Ale jak co roku u nas cisza, każdy kto dostanie propozycję to czeka i zostawia sobie ją jako ostatnia deska ratunku (mowa tu o zawodnikach z jakimś już nazwiskiem)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: krzysiu »

Serio nawet Yudin odchodzi? No to grubo w Bydzi
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:Serio nawet Yudin odchodzi? No to grubo w Bydzi
Yudin to akurat gra od kilku lat na rosyjskiej licencji, a to był zawszy spory atut dla klubów za naszą wschodnią granicą. W poprzednim roku na tym rynku mieliśmy wyraźny kryzys finansowy i Yudin wylądował w Bydgoszczy pewnie głównie dlatego, że nie miał innych ciekawych propozycji z Rosji, poza tym blisko domu skoro mieszka w Toruniu. Ale teraz to się mogło zmienić - w tym roku ceny ropy odbiły się od dna i rosyjskie kluby siatkarskie, sponsorowane najczęściej właśnie przez państwowe naftowe i gazowe koncerny i mogące liczyć na przypływ trochę większej gotówki, znów zaczęły się rozglądać za siatkarzami za granicy - stąd powrót do Rosji Grozera i Oreola Camejo, czy transfery Rouziera, oraz Todora Skrimowa. Podejrzewam, że Yudin też do Rosji wraca i to całkiem możliwe, że to nawet do tego nowo budowanego przez Gazprom super-klubu z Sankt Petersburga, ponieważ to właśnie Szlapnikow, który ma tam teraz zostać szefem wszystkich szefów, kiedyś naszego rosyjsko-polskiego Australijczyka namówił na grę w Rosji i ściągnął do swojego ówczesnego klubu z Jarosławia.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: TommyLeeJones »

StanLee pisze:Badziewny Kowalski miał w tym samym zespole nieporównywalnie lepsze statystyki przyjęcia niż Szymura, a chyba grali w tej samej drużynie.
TommyLeeJones pisze:w Częstochowie wizualnie też badziewnie
Polecam wzięcie lekcji czytania ze zrozumieniem. Ewidentnie je przegapiłeś.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: StanLee »

Oj, przeczytałem. Szymura - od dwóch sezonów lider Częstochowy (rok temu mając dużo gorsze statystyki niż Patak), pierwsza opcja w przyjęciu (mając dużo mniej odbiorów niż Moroz) który zrobił bardzo duży progres pod okiem beznadziejnego, ograniczającego niemal każdego zawodnika Bąkiewicza, przyjmujący potrafiący przyjmować mający znacznie gorsze statystyki odbioru zagrywki niż jego kolega z zespołu, wizualnie badziewny Kowalski.

Twoja twórczość na forum na braku Częstochowy zyska chyba równie mocno jak Plusliga. :D
kibic37
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:40
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: kibic37 »

Najbardziej ciekawi kto może być nowym głównym rozgrywającym.Odpadli już Masny i Tichacek(ponoć był rozpatrywany) a jak piszesz,że ma to być Z A S K O C Z E N I E to nie wiadomo w jakim kierunku "uderzać" i czego się spodziewać po tym określeniu?
Poza tym co z innym atakującym?Czy Filipiak będzie pierwszym czy będzie ktoś mocniejszy i bardziej doświadczony?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, o 14:52 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: czytaj Regulamin, ucz się cytować...
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: kondzio »

kibic37 pisze: Poza tym co z innym atakującym?Czy Filipiak będzie pierwszym czy będzie ktoś mocniejszy i bardziej doświadczony?
Jeśli mocniejszym ma być "wynalazek" typu Gromadowski to ja dziękuję, btw. Adamajtis jest wolny i chce grać w PL, a z Bednarukiem już pracował, więc może on, a jeśli nie on to może np. Bociek albo Witczak?
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Papilot »

kibic37 pisze:Najbardziej ciekawi kto może być nowym głównym rozgrywającym.Odpadli już Masny i Tichacek(ponoć był rozpatrywany) a jak piszesz,że ma to być Z A S K O C Z E N I E to nie wiadomo w jakim kierunku "uderzać" i czego się spodziewać po tym określeniu?
Poza tym co z innym atakującym?Czy Filipiak będzie pierwszym czy będzie ktoś mocniejszy i bardziej doświadczony?
Z możliwych i znanych z PlusLigi zaskoczeń został bodaj Drzyzga, więc pewnie jednak to nie ten kierunek poszukiwań. Falaschi by mnie zaskoczył.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: TommyLeeJones »

StanLee pisze:Oj, przeczytałem. Szymura - od dwóch sezonów lider Częstochowy (rok temu mając dużo gorsze statystyki niż Patak), pierwsza opcja w przyjęciu (mając dużo mniej odbiorów niż Moroz) który zrobił bardzo duży progres pod okiem beznadziejnego, ograniczającego niemal każdego zawodnika Bąkiewicza, przyjmujący potrafiący przyjmować mający znacznie gorsze statystyki odbioru zagrywki niż jego kolega z zespołu, wizualnie badziewny Kowalski.

Twoja twórczość na forum na braku Częstochowy zyska chyba równie mocno jak Plusliga.
Nie, nie przeczytałeś, powtarzałem Ci wiele razy w odpowiednim temacie ale dalej nie dociera: ocena Szymury była ściśle związana z Derocco. A Kowalski dobrze przyjmuje na papierze ale wizualnie go nie kupuję, po prostu, szczególnie że przyjmował mniej od Szymury i Moroza, a jako libero jego lepsze cyferki nie są zaskakujące. Zacznij czytać ze zrozumieniem zamiast manipulować wypowiedziami.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

Generalnie to wszystko u nas rozbija się o pieniądze. Trener wiadomo chciałby jak najlepszych zawodników, oczywiście nieoderwanych od reali typu Kurek, tylko bardziej możliwych dla nas, ale na nasz budżet to i tak może się okazać za dużo. Jeśli trafią do nas Szymura z Kowalskim to uznam ten ruch za sukces Łuczniczki. Przy dobrym rozgrywającym może coś z tego być. Niestety o rozgrywającego też można się bać bo Masny i Tichacek, którzy byli brani pod uwagę mają już nowe kontrakty. Na chwilę obecną nasz poziom sportowy w przyszłym sezonie jest jedną wielką niewiadomą. Może się okazać, że będziemy wyglądać porównywalnie jak Częstochowa w minionych rozgrywkach tylko z lepszym trenerem na ławce.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: StanLee »

Odpuściłbym, ale gdy ktoś zarzuca komuś manipulację, samemu kłamiąc/pisząc nieprawdę, to naprawdę przesada.
TommyLeeJones pisze:ocena Szymury była ściśle związana z Derocco.
TommyLeeJones 9. maja:
Szymura to nie Touzinsky. Nie jest też gwiazdą. Z drugiej strony w AZS-ie orał we wszystkie strony tzn. pierwsza opcja w przyjęciu i pierwsza opcja w ataku. To już zależy od tego ile zostało w kasie Jastrzębskiego. Ciekawe czy ktoś jeszcze zagiął na Szymurę parol, przecież potrafiący przyjmować Polak to, w napływie "przyjmujących-nieprzyjmujących", skarb.
Czyli ocena Szymury nie była ściśle związana z De Rocco.
Następnie:
TommyLeeJones pisze:Kowalski w Radomiu był słabiutki, w Częstochowie wizualnie też badziewnie. Omijałbym póki można.
Co z tego, że statystycznie przyjmował znacznie lepiej niż Szymura (9% więcej perfekcyjnego przyjęcia mając 0,5 odbioru na set mniej), i to grając w tej samej drużynie - a więc w każdym meczu statystyki opracowali ci sami statystycy! No więc albo statystycy Częstochowy i innych drużyn postanowili z marszu w każdym meczu przypisać Kowalskiemu 10% plus perfekcyjnego przyjęcia względem reszty Czewy, albo z Twoją oceną Szymury i/lub Kowalskiego jest coś nie tak. No bo logicznie tego połączyć się nie da. Ale chyba sam jesteś tego świadom, bo od ''badziewny Kowalski którego polecasz omijać z daleka'' przeszedłeś do ''dobrze przyjmujący na papierze Kowalski, którego nie kupuje".

Reszta to wprost Twoje cytaty.

Rozumiem, że można się nie zgadzać siatkarsko, ale już zarzucanie manipulacji komuś, gdy samemu się pisało co innego... Bez komentarza, naprawdę.
Zablokowany

Wróć do „I liga mężczyzn”