ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: chalmi94 »

Kędzierzyn-koźle jeden z najbardziej zasłużonych klubów PLS powstał w 1947 roku. Przez ten czas zdobył wiele trofeów:

Mistrzostwo Polski : 1997/1998,1999/2000, 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003.

Srebrne medale MP : 1996/1997, 1998/1999

Puchar Polski : 1999, 2000, 2001

Europejskie puchary :

Final Four Ligi Mistrzów - 2001/2002 (4.m.), 2002/2003 (3.m.)

Final Four Pucharu CEV - 1999/2000 (3.m.)

Skład na sezon 07/08:

1 Jakub Prochera 1,96 Polska (przyjmujący)
2 Jakub Oczko 1,93 Polska (rozgrywający)
3 Eugen Bakumovski 1,93 Niemcy (przyjmujący)
4 Grzegorz Pilarz 1,90 Polska (rozgrywający)
5 Grzegorz Wójtowicz 1,90 Polska (przyjmujący)
6 Damian Domonik 2,04 Polska (środkowy)
7 Jakub Novotny 1,95 Czechy (atakujący)
8 Jakub Jarosz 1,96 Polska (przyjmujący)
9 Adrian Patucha 1,93 Polska (atakujący)
10 Konrad Małecki 2,00 Polska przyjmujący)
11 Sławomir Szczygieł 2,02 Polska (środkowy)
12 Bartosz Kurek 2,05 Polska (przyjmujący)
13 Marcin Mierzejewski 1,83 Polska (libero)
15 Marcin Nowak 2,15 Polska (środkowy)
16 Łukasz Żygadło 2,00 Polska (rozgrywający)

Zespół o bardzo dużym potencjale, którego narazie do końca nie wykorzystują. Pare dobrych transferów tj. np. Novotny, Żygadło. Wielu młodych, perspektywicznych zawodników. Kurek, Jarosz to największe nadzieje co do pozycji przyjmującego w reprezentacji Polski. Nie rozumiem trenera Kubackiego, który nie wystawia Jarosza do "szóstki". Jarosz to gracz młody, ale też doświadczony jak na ten wiek. Posiada wiele atutów, które wykorzystuje w każdym meczu w którym gra. Zagrywka, atak to największe atuty tego zawodnika, ma też dobre przyjęcie, blok i nieźle broni, idealny gracz na pozycję przyjmującego, ale nie dla trenera Kubackiego (tak mi się zrymowało) :P . Kończąc tą wypowiedź uważam, że zespół z Kędzierzyna idzie w bardzo dobrym kierunku, grają coraz lepiej i coraz pewniej. Po AZS Olsztyn to mój ulubiony klub w PLS. Pozdrawiam kibców !
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
skr
Posty: 107
Rejestracja: 24 lis 2007, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: opolskie

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: skr »

@chalmi94 dzięki za info o Mosto :), szczególnie podoba mi się informacja o sukcesach, żaden polski klub w LM nie ugrał więcej :)

Ps. Jarosz to ...przyjmujący ;) gra na prawym w końcówce ubiegłego sezonu była wymuszona.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: szyderca »

Skr, ale przyznac mu trzeba, ze nie poszedl na latwizne i troche sie wysilil ;) Jeszcze sporo kartek w kalendarzu zostanie wyrwanych zanim jakis klubik w kraju, na kontynencie osiagnie tyle ile Żacy w kilka lat - nawet Real Belchatow z takim potencjalem jaki aktualnie posiada.

Jarosz... No coz udane miale mial ostatnie play-offy i to by bylo na tyle. Co co bys powiedzial gdyby to nie Andrzej z Kozla, a sam boski Napoleon sie pomylil powolujac go do kadry. Moglby w jego miejsce powolac Pawla Siezia - jak sam zauwazyles on tez jest mlody i zdolny. Bede wredna - to nazwisko (Jarosz) poki co bedzie sie kojarzylo z ostatnimi sukcesami medalikow z Czestochowy.
Awatar użytkownika
skr
Posty: 107
Rejestracja: 24 lis 2007, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: opolskie

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: skr »

Kiedyś pewien @ z innego portalu siatkarskiego usiłował mnie przekonać, że z takim składem nawet ...babcia klozetowa ;) osiągnęłaby sukcesy.
No cóż ów @ bardzo nie lubił Pana Waldka W.
Fakt to w tej chwili osoba bardzo kontrowersyjna ale oddać mu trzeba, że pozbierał do kupy wtedy kilku świetnych graczy i można tak powiedzieć......zwojowali Europę :)
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mania »

To były piękne czasu Mosto za Waldka. ;] Jestem jedną z wielu, która się na tamtych latach "wychowała". ;-)

Co do opinii przytoczonej przez skr, jakoby nawet babka... hehe nic tylko się uśmiechnąć. Faktycznie skład był jak na owe czasy istne "dream spirit" w Polsce, ale jak pokazały nie jedne zespoły, bez dobrego trenera to i nawet 7 wybitnych zawodników niewiele zdziała. ;]

Obecny skład Mosto predestynuje ich do walki o 4. Te szanse zwiększają się dodatkowo przy kłopotach Sovii...
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: chalmi94 »

Mam pytanie do działaczy, kibiców kędzierzyńskiego klubu. Czy Jakub Oczko będzie zatrzymywany w ZAK czy zamierzają go wypożyczyć do innego klubu? Np. do Mlekpolu. Chyba, że już jest gdzieś wypożyczony :D .
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: mewa »

I jak? wysłałeś to pytanie już działaczom? Bo też ciekawym, co odpowiedzą :) Bo kibice to raczej wypożyczać nie będą, ich rola jest nieco inna.
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: chalmi94 »

mewa pisze:I jak? wysłałeś to pytanie już działaczom? Bo też ciekawym, co odpowiedzą :) Bo kibice to raczej wypożyczać nie będą, ich rola jest nieco inna.
Nie wysłałem pytania działaczom i nie wyśle ;) , niech napiszą coś na forum :] . A co do wypożyczania zawodników przez kibiców, to chyba sam wiesz, że nie miałem tego na myśli.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: chalmi94 »

Kędzierzynianie widać są w coraz lepszej formie. Świetnie rozgrywa Łukasz Żygadło, Novotny powoli wyrasta na lidera w ataku, a wspomaga go Bartek Kurek. W ostatnim meczu z Częstochową widać było wiele ciekawych akcji zakończonych ich powodzeniem. Uważam że Łukasz za mało gra środkiem, ale to związane jest z małą ilością gry między nim a środkowymi. Przyjęcie funkcjonuje coraz lepiej, ich zagrywka sieje postrach u rywali, a współpraca bloku z obroną jest bardzo dobra. Myślę że kolejny mecz z Resovią zakończy się wynikiem 3:0 dla nich. Wygrywajcie ze wszytkimi prócz z Olsztynem :D .
AZS Olsztyn
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Liana »

chalmi94 pisze:Uważam że Łukasz za mało gra środkiem, ale to związane jest z małą ilością gry między nim a środkowymi.
??? ??? ???

Zechciałbyś rozwinąć tę myśl?
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: chalmi94 »

Liana pisze:
chalmi94 pisze:Uważam że Łukasz za mało gra środkiem, ale to związane jest z małą ilością gry między nim a środkowymi.
??? ??? ???

Zechciałbyś rozwinąć tę myśl?
Nie rozumiem. Co wg ciebie mam jeszcze napisać?
AZS Olsztyn
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: GrindkamiL »

chodzi chyba o to ze nie zdazyli sie jeszcze dobrze zgrac.podoba mi sie gra mierzejewskiego,niezly libero,dodajmy ze z olsztyna :)
jak dla mnie to bardziej kurek jest liderem ale novotny tez pokazuje sie z jak najlepszej strony
nie siłą lecz rozumem
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Liana »

Po prostu nie bardzo rozumiem, dlaczego Łukasz twoim zdaniem za malo gra środkiem, bo druga cżęść zdania jest dla mnie skrótem myślowym. Co to znaczy "mała ilość gry między nim a środkowymi"? Za krótki okres współpracy i brak zgrania lub zaufania? Za mało pracy na treningach? Inny szczegół nie znany ogółowi?
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: chalmi94 »

Liana pisze:Po prostu nie bardzo rozumiem, dlaczego Łukasz twoim zdaniem za malo gra środkiem, bo druga cżęść zdania jest dla mnie skrótem myślowym. Co to znaczy "mała ilość gry między nim a środkowymi"? Za krótki okres współpracy i brak zgrania lub zaufania? Za mało pracy na treningach? Inny szczegół nie znany ogółowi?
Chodziło mi o za krótki okres wpółpracy i brak zgrania.
AZS Olsztyn
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: GrindkamiL »

brak zgrania?na tym poziomie to niepowinno sie zdarzac wkoncu zygadlo to reprezentacyjny sypacz i powinien szybko wejsc do zespolu
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marcinbvb »

No to Mostostal na dobre włączył się w walkę o czołowe miejsca przed play offami i myślę że w najbliższym meczu ze Skrą nie jest bez szans na ugranie jakiś punktów. Szczególne uznanie dla Novotnego i Nowaka. Pierwszy bardzo dobrze zagrywa i atakuje co potwierdził w meczu z Medalikami i dzisiaj również. A Nowak mimo iż ataki nie zawsze mu się udają to w bloku jest jednym z najlepszych w lidze. Tak trzymać MOSTO!!!!
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: GrindkamiL »

mimo że jestem z Olsztyna to kibicuje Kędzierzynowi i życze im jak najlepiej.perspektywiczny zespol,mieszanka młodości z doświadczeniem.moze nie w tym roku ale jesli za rok albo dwa wzmocnia jeszcze kadre to mogą walczyć o najwyższe cele.pozdro kibice z Kedzierzyna :)
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: chalmi94 »

Świetne rozegrania, znakomite ataki, bardzo dobre przyjęcie, wyśmienita zagrywka, doskonały blok tak można najkrócej opisać gre kędzierzyńskiego klubu w ostatnich meczach, ale ja troche to rozwine. Żygadło już na dobre wprowadził się do klubu z Kędzierzyna-Koźla, świetnie porozumiewa się z atakującymi, którzy świetnie wykorzystują jego rozegrania, a do tego dostaje piękne piłeczki z przyjęcia swoich kolegów. Kurek, Novotny atakują jak szaleni, ich skuteczność jest bardzo duża, a do tego wspierani są środkowymi, Małeckim, Jaroszem, albo Bakumovskim. Zagrywka to element nad którym widać że kędzierzynianie ćwiczyli długo na treningach, od razu widać efekty. Blok i obrona to elementy które są jeszcze do poprawienia. Liczę na finał Mlekpol AZS Olsztyn kontra ZAK SA Kędzierzyn-Koźle :P .
Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, o 22:39 przez chalmi94, łącznie zmieniany 1 raz.
AZS Olsztyn
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Liana »

chalmi94 pisze:ZAK SY
Będź uprzejmy rozwinąć ten skrót.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: GrindkamiL »

odmiana "zak sa" "zak sy"? trzeba sie wszystkiego czepiac? Zakłady Azotowe Kędzierzyn Spółka Akcyjna jesli sie nie myle..
nie siłą lecz rozumem
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Liana »

Niechlujstwa i lenistwa językowego zawsze się czepiać będę. Spółka akcyjna to spółka akcyjna, a nie jakiś graficzny dziwoląg powielany żywcem z fonetycznego niechlujstrwa komentatorów z Polsatu.
Chciałabym, żeby zostało choć jedno forum, gdzie operuje się polszczyzną a nie jakimiś dziwnym konglomeratem spotykanym coraz częściej na internetowych "masówkach".
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: mateo9 »

chalmi94 pisze: Blok i obrona to elementy które są jeszcze do poprawienia. Liczę na finał Mlekpol AZS Olsztyn kontra ZAK SA Kędzierzyn-Koźle :P .

blok to o ni akurat maja najlepszy w lidze tak wynika ze statysyk obrone moga jeszcze potrenowac final z Olsztynem.....nieeee z Czestochowa lepiej odwieczni rywale na przeciw siebie i 2 druzyny ktorym sypatyzuje z duzym wskazaniam na Czewe
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marcinbvb »

No blok i zagrywka to jest najmocniejsza broń Mostostalu. Wg. jedyne nad czym muszą popracowac to przyjęcie bo z atakiem jest ostanio coraz lepiej. A na ile ta drużyna jest już silna pokaże najbliższy mecz ze Skrą.

Ps. Nie czepiejcie się odmiany słowa ZAK SA i poprostu dalej używajcie nazwy Mostostal bo taka dalej funkcjonuje wśród kibiców.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Ted »

marcinbvb pisze:Ps. Nie czepiejcie się odmiany słowa ZAK SA i poprostu dalej używajcie nazwy Mostostal bo taka dalej funkcjonuje wśród kibiców.
To ostatecznie powinno wyjasnic jakiej nazwy powinno sie uwywac. Atu (ostatni akapit) kilka slow dlaczego takie, a nie inne barwy. Z powyzszego wynika, ze Zarzad o kibicach pomyslal.
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marcinbvb »

No sytuacja wygląda tak ze włądze ZAK mimo wszystko starają sie naciskać na kibiców. Najpierw chodziło o meczowe śpiewki a teraz podobno nawet o barwy (o zgrozo biało-zielone) ale kibice nic nie zmienią. Na meczu z Częstochową rozdawano biało zielone rękawice ale fani jakos niechętnie ich używali. Ale ten temat z pewnoscią w Kędzierzynie bedzię ciagle aktualny.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: lucass90 »

A te biało-zielone rękawice to mialy być barwy sponsora tak ? :>
AZS CZĘSTOCHOWA!
Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Knutsen »

lucass90 pisze:A te biało-zielone rękawice to mialy być barwy sponsora tak ? :>
Trzeba było być z Nami wszystkimi w Kędzierzynie. Wiedziałbyś jak wyglądały te rękawice sponsora i jak łatwo można było pourywać niektóre palce co by podrażnić innych pokazując amerykański znak pokoju ;)

Dajmy już spokój sponsorowi wiadomo, że kibice z Kędzierzyna nie będą śpiewać na meczach ZAK SA..bla bla i machać łapkami...tak jak kibice z miasta świętej wieży. Inne ekipy są niepewne...

Pozdrowienia 8-)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2007, o 16:01 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Słownik ortograficzny - 20 zł, poprawny post na Forum - bezcenne
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marcinbvb »

No niestety mimo wielkich zapowiedzi i obietnic przed sezonem nie wyszło z tego nic ciekawego. 6 miejsce jest porażką, a może nawet kompromitacją? Mimo posiadania reprezentantów kilku krajów i solidnych rezerwowych zabrakło trenera który zebrałby to do kupy i coś z tego stworzył. O ile po wygranych meczach z Cze-wą i Jastrzębiem i sezonie zasadniczym wszyscy kompementowali Kubackiego to w dalszej części zaprzeczył swoim wątpliwym umiejętnosciom. Dopuki on będzie trenerem nic się nie zmieni. W kilku ostatnich meczach (szczególnie w przegranych z jestrzębiem i resowia u siebie kibice wyraźnie dali mu do zrozumienia gdzie jest jego m9iejsce. Posypało się sporo gwizdów i wyzwisk. No ale jak można grac cały czas jednym skłądem mimo przegrywania kolejnych akcji i często dopiero pod "naporem" gwizdów trener dokonywał zmian.

Zawodnicy również prezentowali różną formę ale ostanio najgorsze chwilke w karierze pzrerzywał M. Nowak czego przykłądem moze być mecz z Jastrzębiem (0.5 pkt w meczu i z Resowia gdzie zdobył nie wiele więcej. Kibice go wygwizdali, on pokazał środkowy palec i na tym prawdopodobnie skończy sie jego przygoda w kędzierzynie oby!!! I co ciekawe trener w żadnym z ostatnich meczy go nie zmienił, nawet jak Nowak o to wyrażnie prosił (a mozę nawet błagał)przy gwizdach całej chali. Drugi środkowy S. Szczygieł to typowy średniak który dobre akcje potrafi przeplatac z prostymi błedami.
Bartek Kurek dopuki będzie grał na przyjęciu to wiecej z niego będzie strat niż pożytku, bo mimo iż atakiem i zagrywką dysponuję potężnym to już chyba każde dziecko wie że trzeba serwować na niego. Reszta -przyjmujących to też nie najwyższy poziom.
A w ataku w miarę dobzre spisywał sie Nowotny ale niestety zawodnik tan ma ciągle problemy ze zdrowiem.
A Żygadło też ostatnio rozgrywał słabe zawody, ale zastępujący go Pilarz spisywał sie nawet dobrze, ale niestety znowu kontuzka.
Jedynym pewnym punktem był libero M.Mierzejewski który pzrez cały sezon prezentował równą i wysoką formę.

NA koniec słów kilka o kibicach i atmosferze na hali która ostanio mocno siadła. Od przegranego 3-0 meczu z JSW (bez walki) kibice mocno wkurzyli się na zespół i na nastepne mecze przyszło już po 800 - 1000 osób. A momentami to czułem się jakbym był w kosciele. Cisza taka że było słychać jak gościowi 3 rzędy nizej w brzuchy burczy. Szczególnie było to słychać w ostatnich meczach które KK zbojkotował. Ale moim zdaniem to głównie zawodnicy swoim brakiem zaangażowania prowokują kibiców do takich zachowań. Przecież za coś płacimy więc oczekujemy.

No myślę że po tak nieudanym sezonie prezesowi Pietrzykowi uda się wyciagnąć z Zakładów Azotowych kilka milionów i dokonać wreszcie jakiś porządnych zakópów.

Zwolnić trenera!!!!
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: gix88 »

Czytając post powyżej doszedłem do wniosku, że z prawie niczym co zostało napisane się nie zgadzam. Nie przypominam sobie żadnych wielkich zapowiedzi. Owszem- prezes Pietrzyk mówił, że drużyna ma spory potencjał, że planem minimum jest miejsce piąte. Ale czy miejsce piąte to jakieś wielkie zapowiedzi? Moim skromnym zdaniem- nie.

Jeśli Novotny spisywał się w ataku całkiem nieźle, to nie wiem jak miałaby wyglądać jego zła gra. Wprawdzie zagrywkę przez cały sezon prezentował super (zwłaszcza w meczu z Częstochową w drugim secie- 25-9), ale w konfrontacjach z lepszymi zespołami wielokrotnie dawał się złapać na pojedynczym bloku (chociażby w meczu z Olsztynem w Kędzierzynie przy stanie 23-22 dla AZS uderzył prościutko w ręce Andrae). A co mówią statystyki? W fazie zasadniczej- 17 miejsce wśród najlepiej atakujących, skuteczność- 10 miejsce, ranking punktujących- 9 miejsce. Miał być gwiazdą. Dla mnie nie jest.

Jestem przeciwny zmianie trenera. Czyni on postępy i jeśli w przyszłym sezonie będzie miał odrobinę lepszy zespół (chodzi mi głównie o przyjmujących, bo ten element chyba najbardziej kuleje), to myślę, że da sobie rade. Oczywiście pewności nie ma, ale moim zdaniem warto zaryzykować.

I najważniejsze na koniec. Kibice. A właściwie klub kibica. Ostatni mecz na jakim byłem był z Jastrzębiem. Gwizdy poprzebieranych w barwy klubowe ludzi (kibicami to oni na pewno nie byli), śpiewy wyśmiewające zawodników, żarty na temat każdego z nich. Ktoś, kto tak postępuje nie ma prawa nazywać się kibicem. Co najwyżej krytycznym obserwatorem. A na argument dotyczący płatności za bilety: nie rozumiem w czym rzecz. Jeśli ktoś idzie na koncert, który go rozczarowuje, to po prostu drugi raz pieniędzy na tego artystę nie wyda.
Ja jako kibic na pewno nigdy nie będę gwizdał na drużynę, niezależnie od wyniku na boisku i od poziomu zaangażowania. Nie odbieram nikomu prawa krytyki, ale ludzie- trochę kultury.
Z jednym się tylko muszę zgodzić- Marcin Nowak zachował się nieprofesjonalnie, a nawet chamsko. Mam nadzieję, że propozycji nowego kontraktu nie dostanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marcinbvb »

gix88 pisze:Czytając post powyżej doszedłem do wniosku, że z prawie niczym co zostało napisane się nie zgadzam. Nie przypominam sobie żadnych wielkich zapowiedzi. Owszem- prezes Pietrzyk mówił, że drużyna ma spory potencjał, że planem minimum jest miejsce piąte. Ale czy miejsce piąte to jakieś wielkie zapowiedzi? Moim skromnym zdaniem- nie.
No nie mów że trener i prezes nie mówili o czwórce jak realnej i w zasiegu, a 5 to miało być absolutne minimum. Wiec można było oczekiwać sporo więcej niż 6 miejsce
gix88 pisze:Jeśli Novotny spisywał się w ataku całkiem nieźle, to nie wiem jak miałaby wyglądać jego zła gra. Wprawdzie zagrywkę przez cały sezon prezentował super (zwłaszcza w meczu z Częstochową w drugim secie- 25-9), ale w konfrontacjach z lepszymi zespołami wielokrotnie dawał się złapać na pojedynczym bloku (chociażby w meczu z Olsztynem w Kędzierzynie przy stanie 23-22 dla AZS uderzył prościutko w ręce Andrae). A co mówią statystyki? W fazie zasadniczej- 17 miejsce wśród najlepiej atakujących, skuteczność- 10 miejsce, ranking punktujących- 9 miejsce. Miał być gwiazdą. Dla mnie nie jest.
Nie porównuję Nowotnego do zawodników z innych klubów a jedynie do własnych i nadal uważam że na ich tle wypada nie źle (6/10)


gix88 pisze:A na argument dotyczący płatności za bilety: nie rozumiem w czym rzecz. Jeśli ktoś idzie na koncert, który go rozczarowuje, to po prostu drugi raz pieniędzy na tego artystę nie wyda.
Chodzi mi o to że idąc na mecz oczekujemy walki do ostatniej piłki, a nie koniecznie zwycięstwa. Nikt nie gwizdał jak przegraliśmy w kiepskim stylu z Olsztynem i Skrą u siebie bo w tych pojedynkach to rywale byli dużo lepsi, ale już w czasie meczy z JSW czy Resovią chłopaki mecz oddali na starcie i to ludzi wkurza. Można przegrać 3-0 i w każdym secie walczyć i wtedy z pewnością ludzie mimo porażki jakoś by to przełkneli.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”