ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: StanLee »

Można sporo pisać o Tillie, ale Zaksa w lidze przegrała bez Francuza ... jeden mecz, to jest osłabienie, ale nie tak duże by w nim upatrywać głównej przyczyny porażki z Biełgorodem. Nie wspominając o tym, że Zaksa przegrała u siebie z 4. drużyną ligi rosyjskiej, gdzie pod nieobecność Marlona rozgrywał gracz o klasę gorszy niż Grzegorz Pająk. Ewidentnie poszło coś nie tak, i jest to o tyle ciekawe, że za dwa tygodnie jeżeli dobrze kojarzę zaczynają się półfinały.
zibibobi
Posty: 789
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zibibobi »

Jakiś czas temu, w połowie sezonu, pisałem, że problemem Zaksy może być Konar. Problemem dlatego, ze nie ma w Zaksie dla niego zmiennika. Przy słabszej dyspozycji Konara, a tak jest obecnie, i braku Kevina spada jakość zagrywki, przyjęcia, obrony i ataku. Domino zagra swoje, ale nie na tyle żeby zastąpić Konarskiego. Z kolei ani Buszek ani Semeniuk nie równoważą braku Kevina. Niesteyty, ale kłania się brak rezerwowych, którzy mogą , na dłuższe momenty, zastąpić podstawowych zawodników. Co do wczorajszego meczu, czy w ogóle potyczek w LM. Specjalnie się nie zmartwiłem tym, że odpadliśmy. O ile już to słabą dyspozycją. Nie tylko wczoraj zresztą. Bo w kilku poprzednich meczach aczkolwiek wygranych też były straszne męczarnie. Drabinka w LM tak się fajnie ułożyła, że po Bielgorodzie byłby Kazań. Fajnie było by zobaczyć tą druzynę w KK. I tyle. Zaksa w tym roku będzie miała ciężko, z kimkolwiek przyjdzie im grać. Skra a zwłaszcza Resovia są zdeterminowane na sukces, a w JW nikt nie będzie darł szat jak polegną. Ale widać, że tworzą fajny team i mogą sprawić niespodziankę z wygraniem całej ligi włącznie. Pod warunkiem, że Oliva, w PO zatrybi z dyspozycją do jakiej nas przyzwyczaił przez większość sezonu. Odpadła Zaksa, odpadła Skra. Dzisiaj pewnie polegnie Sovia i wszystkie ekipy nastawia się na ten sam cel. Wygrać ligę.
zibibobi
Posty: 789
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zibibobi »

Avenged_7x pisze:
niepoinformowany pisze: Biełgorod to zdecydowanie jest najsłabsza drużyna z jaką rywalizowały/rywalizują nasze drużyny w tej fazie LM.
Miło, że ktoś w końcu to zauważył ;)
krzysiu pisze: wiem,że chyba Jastrzębie przegrało dwa razy z KK
Z tego co pamiętam (nie chce mi się sprawdzać) JW wygrało pierwszy mecz.
Masz dobra pamięć, tyle że krótką.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Didek »

Odpaść w pierwszej rundzie dla Mistrza Polski to wstyd. Tak źle nie było od lat. Druga runda to minimum jakie osiągały nasze kluby. Biorąc pod uwagę, iż odpusciliśmy puchar Cev to ten sezon będzie ciągną nas w dół w rankingach i to przez kilka lat. Zaksa odpadła w słabym stylu.
Uważam, iż z Zenitem nie byli by bez szans. W zeszłym roku Skra była w stanie wygrać w Rosji to czemu Zaksa nie miała by tego powtórzyć?

W tym sezonie Kevin więcej był kontuzjowany niż grał. Buszek to Mistrz Świata i był czas, aby go doprowadzić go do formy.

Na koniec refleksja. Byłem bardzo ciekawy występu Zaksy w pucharach. Jest jakiś trend w PlusLidze, iż do walki o tytuly wtrąca się ktoś z poza grona faworytów. Bydgoszcz, Gdańsk, Lubin, w zeszłym sezonie Zaksa czy teraz Jastrzębie. Wszystkie te zespoły łączy brak pucharów. Mają rację eksperci, iż z pucharami łatwo nie jest. Bo trudniej zrobić formę jak mecze gra się co 3 dni. I Zaksa to potwierdziła . Nawet Fefe nie dał rady. Coś czuł, iż tak to może się skończyć i dał nogę do kadry przy pierwszej okazji. Tu niby będzie parę lat spokoju.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 15:19 przez Didek, łącznie zmieniany 1 raz.
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: jinx »

niepoinformowany pisze:Podziwiam optymizm w prognozowaniu walki o MP. Moim zdaniem regularne bicie planktonu nie stawia ZAKSY w roli faworyta. Wręcz chciałbym, aby Resovia w 1/2 grała z ZAKSĄ.

Biełgorod to zdecydowanie jest najsłabsza drużyna z jaką rywalizowały/rywalizują nasze drużyny w tej fazie LM.
Ja również wolałbym grać z Resovią, bo Jastrzębski napsuł zaksie sporo krwi a Rzeszowem pozmywał podłogę. W Rzeszowie można liczyć oczywiście na maga Kowala, czy zabawę w zgadywanie pierwszej 6.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Można sporo pisać o Tillie, ale Zaksa w lidze przegrała bez Francuza ... jeden mecz, to jest osłabienie, ale nie tak duże by w nim upatrywać głównej przyczyny porażki z Biełgorodem. Nie wspominając o tym, że Zaksa przegrała u siebie z 4. drużyną ligi rosyjskiej, gdzie pod nieobecność Marlona rozgrywał gracz o klasę gorszy niż Grzegorz Pająk.
Nie przesadzajmy że klasę gorszy od Spidera. To po prostu młody 21-letni sypacz, któremu przydarzają się błędy i niedokładności w rozegraniu co jest w tym wieku normalne, ale na pewno perspektywiczny. Gdyby tylko był Polakiem to pewnie bardzo chętnie komplementowalibyśmy jego talent i rezerwowali już miejsce nawet w I reprezentacji. Poroszynowi pod nieobecność Pankowa zdarzało się zresztą prowadzić grę w kilku turniejach rosyjskiej młodzieżowej sbornej w rocznikach 1995-1996 jak np. podczas mistrzostw EEVZA w Ostrowcu Świetokrzyskim w 2011, podczas których Rosjanie notabene wypatrzyli Kljukę i już wtedy został doceniany nagrodą dla najlepszego rozgrywającego turnieju.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: niepoinformowany »

jinx pisze:
niepoinformowany pisze:Podziwiam optymizm w prognozowaniu walki o MP. Moim zdaniem regularne bicie planktonu nie stawia ZAKSY w roli faworyta. Wręcz chciałbym, aby Resovia w 1/2 grała z ZAKSĄ.

Biełgorod to zdecydowanie jest najsłabsza drużyna z jaką rywalizowały/rywalizują nasze drużyny w tej fazie LM.
Ja również wolałbym grać z Resovią, bo Jastrzębski napsuł zaksie sporo krwi a Rzeszowem pozmywał podłogę. W Rzeszowie można liczyć oczywiście na maga Kowala, czy zabawę w zgadywanie pierwszej 6.
Nie za stary jesteś kolego na takie napinki rodem z gimnazjum gdy ktoś pisze swoje zdanie? To zobaczymy na boisku kto w tym roku kim wytrze podłogę, a może akurat będzie okazja to zweryfikować.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Ked »

Didek pisze:Odpaść w pierwszej rundzie dla Mistrza Polski to wstyd. Tak źle nie było od lat. Druga runda to minimum jakie osiągały nasze kluby. Biorąc pod uwagę, iż odpusciliśmy puchar Cev to ten sezon będzie ciągną nas w dół w rankingach i to przez kilka lat. Zaksa odpadła w słabym stylu.
Uważam, iż z Zenitem nie byli by bez szans. W zeszłym roku Skra była w stanie wygrać w Rosji to czemu Zaksa nie miała by tego powtórzyć?

W tym sezonie Kevin więcej był kontuzjowany niż grał. Buszek to Mistrz Świata i był czas, aby go doprowadzić go do formy.

Na koniec refleksja. Byłem bardzo ciekawy występu Zaksy w pucharach. Jest jakiś trend w PlusLidze, iż do walki o tytuly wtrąca się ktoś z poza grona faworytów. Bydgoszcz, Gdańsk, Lubin, w zeszłym sezonie Zaksa czy teraz Jastrzębie. Wszystkie te zespoły łączy brak pucharów. Mają rację eksperci, iż z pucharami łatwo nie jest. Bo trudniej zrobić formę jak mecze gra się co 3 dni. I Zaksa to potwierdziła . Nawet Fefe nie dał rady. Coś czuł, iż tak to może się skończyć i dał nogę do kadry przy pierwszej okazji. Tu niby będzie parę lat spokoju.
Wydaje mi się, że troche za dużo krytyki. Buszek jest Mistrzem Świata, i co? Przecież to na oko widać jak wyglądała gra Tillie a jak wygląda Buszka. Z tym pierwszym pewnie udałoby się z Biełgorodem i odpadlibyśmy z Zenitem.

W zasadzie to wstawiam posta ze względu na ostatnie znanie, bo aż mną wzdrygnęło. Całę szczęście, że akurat zwolnił się wakat to Fefe mógł uciec.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: aezakmi »

Buszek i Konarski mistrzem świata, to brzmi tak samo, jak liga mistrzów świata :D. Ich wkład w tamte mistrzostwo był praktycznie zerowy więc ich ranga, ranga tego "mistrz świata" jest bardzo mała. Rzeczywistość jest taka, że ten mistrz świata jest słabszy od Kevina, który mistrzem świata nie jest, bo grał wówczas w słabszym zespole. Jan Stokr z najlepszych lat (no może przesadziłem, weźmy Schmitta sprzed 4 lat), czy mistrz świata Konarski (ten z 2014-2015)? Kogo wybralibyście wówczas jako atakującego? Mistrza świata? :) Heh, no nie. To nie ma żadnego znaczenia. Liczą się umiejętności.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 16:18 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Didek »

Tytuł to tytuł. Nikt im tego nie zabierze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: grzegorzg »

Poza tym, oni grają...
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: aezakmi »

Didek pisze:Tytuł to tytuł. Nikt im tego nie zabierze.
Nie, no racja. Ale to tak, jak z kończeniem studiów. Są inżynierowie z prawdziwego zdarzenia i są też "inżyniery". Jedni i drudzy mają ten sam tytuł przed nazwiskiem.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 16:35 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kicu »

Różnica w sporcie jest taka, że Ci pierwsi nie osiągnęliby zbyt wiele bez tych drugich.
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Ked »

Didek pisze:Tytuł to tytuł. Nikt im tego nie zabierze.
nie rozmawiamy o tytułach tylko o jakości gry, postawiłeś tezę, że Zaksa z Buszkiem powinna grać tak samo dobrze jak z Tillie i to wstyd, że przegrali. Równie dobrze można by napisać, że Skra powinna zdominować ligę bo przecież mają top 5 na świecie na pozycji przyjmującego i atakującego, co z tego, że z 2006 roku...

Możnaby równie dobrze zestawić skład z Drzyzgi, Buszka, Miki, Wrony, Kłosa, Konarskiego i Ignaczaka- samych Mistrzów Świata i dodać trenera Antigę przeciwko Zaksie z Toniuttim, Tillie i Deroo i pewnie ci Mistrzowie mieliby problem żeby wygrać.
Avenged_7x
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2016, o 01:04
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Avenged_7x »

zibibobi pisze:
Avenged_7x pisze:
niepoinformowany pisze: Biełgorod to zdecydowanie jest najsłabsza drużyna z jaką rywalizowały/rywalizują nasze drużyny w tej fazie LM.
Miło, że ktoś w końcu to zauważył ;)
krzysiu pisze: wiem,że chyba Jastrzębie przegrało dwa razy z KK
Z tego co pamiętam (nie chce mi się sprawdzać) JW wygrało pierwszy mecz.
Masz dobra pamięć, tyle że krótką.
Pewnie masz rację, nie będę sprawdzać wyników z pierwszej fazy rundy zasadniczej tylko po to, żeby Cię zagiąć :D Z tonu Twojej wypowiedzi wnioskuję, że KK jednak pokonał JW, co nie zmienia faktu, że dostał smary i od Skry, i od RR. Czyli chyba wychodzi na moje xD
#kowalout
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: iti »

StanLee pisze:Ewidentnie poszło coś nie tak, i jest to o tyle ciekawe, że za dwa tygodnie jeżeli dobrze kojarzę zaczynają się półfinały.
Tu chyba trzeba bylo wybrac priorytety o co gra ZAKSA. Czy o FF (male szanse - Zenit w nastepnej rundzie) czy o MP (wieksze szanse) i po losowaniu par w LM wzsylo, ze jednak MP jest wyzej hierarchii.
Jak dla mnie De Giorgi postawil na MP.

Bielgorod byl do ogrania, ale Zaksa strzelila sobie samoboje - pierwszy w trzecim secie w Rosji, kiedy prowadzili i dali sie dogonic (nie ogladalem), a drugi w pierwszym secie u siebie (ogladalem od 19-19). Za duzo wielbladow jak na ten poziom.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Didek »

Ked pisze:
Didek pisze:Tytuł to tytuł. Nikt im tego nie zabierze.
nie rozmawiamy o tytułach tylko o jakości gry, postawiłeś tezę, że Zaksa z Buszkiem powinna grać tak samo dobrze jak z Tillie i to wstyd, że przegrali. Równie dobrze można by napisać, że Skra powinna zdominować ligę bo przecież mają top 5 na świecie na pozycji przyjmującego i atakującego, co z tego, że z 2006 roku...

Możnaby równie dobrze zestawić skład z Drzyzgi, Buszka, Miki, Wrony, Kłosa, Konarskiego i Ignaczaka- samych Mistrzów Świata i dodać trenera Antigę przeciwko Zaksie z Toniuttim, Tillie i Deroo i pewnie ci Mistrzowie mieliby problem żeby wygrać.
A Rosjanie zagrali na poziomie, który był poza zasięgiem Zaksy? Z Polskich ekip w pierwszej rundzie Zaksa trafiła najlepiej. A osiągnęła najsłabszy wynik bez względu co dziś Resovia pokaże.
Ci do Buszka, to jego drugi sezon w Kędzierzynie. Stać go na solidną grę. I jak na reprezentanta kraju z tytułem Mistrza Świata można oczekiwać od niego gry jak na osiągnięcia które ma. W tym sezonie dużo gra i można oczekiwać, iż w razie kontuzji Kevina da wartościową zmianę. Zazwyczaj włoska szkoła zakłada zbudowanie silnej pierwszej drużyny z jednym solidnym zmiennikiem. I tą osobą jest Buszek.

Uważam, iż odpadnięcie na tym etapie rozgrywek, po tym co w sezonie pokazali bez Kevina to wstyd.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: StanLee »

@drukjul, mam wątpliwości czy ten Poroszin jest lepszy niż Bieńkowski czy Janusz, technicznie jest gorszy, a u nas chyba wobec tej dwójki większych nadziei nie ma.

@iti, według mnie tezy o Zaksie lżej traktującej LM to jakiś mit, a dystans czasowy między PP a meczami z Bielgorodem był tak duży, że to właśnie teraz Zaksa powinna być w formie. Jeżeli zespół gra świetnie w fazie grupowej LM, w finale Pucharu Polski a źle w fazie pucharowej LM, to chyba jasny dowód na to, że coś poszło nie tak.

W tym momencie Zaksa ani personalnie, ani sportowo nie wygląda lepiej niż Resovia i Skra.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Noworoczny »

Okaże się w 1/2 i 1/1. Może być tak, że Zaxa mając zapewnione miejsce w czwórce szlifuje już formę na decydujące mecze Plusligi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: krzysiu »

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,389.html a Świder znowu swoje - pewnie zabierzcie klocki i nie grajcie w LM bo po co , jakoś inni też tyle samo płacą i nie narzekają , tylko nam zawsze jest źle - nie grajmy w żadnych pucharach bo po co
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: maciek77 »

Zajmą 4 miejsce to nie będą grać.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: niepoinformowany »

maciek77 pisze:Zajmą 4 miejsce to nie będą grać.
Haha, i oby tak było.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: krzysiu »

Na utrzymanie 3 atakujących mieli kasę a na LM już nie ..
bono
Posty: 3395
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: bono »

krzysiu pisze:http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,389.html a Świder znowu swoje - pewnie zabierzcie klocki i nie grajcie w LM bo po co , jakoś inni też tyle samo płacą i nie narzekają , tylko nam zawsze jest źle - nie grajmy w żadnych pucharach bo po co
Niestety Zaksa to nie finansowy Zenit, Skra czy Resovia.Przy pełnej mobilizacji dwa dalekie wyjazdy pod Azję a i tak marne szanse na przejście Kazania.
nie ma już nic... :<
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: StanLee »

Jak Zaksa rzeczywiście miałaby rozważyć wycofanie się z LM za rok, to mam nadzieję, że główny sponsor którego największym akcjonariuszem jest skarb państwa, rozważy wycofanie się ze sponsorowania klubu. ;)

Oczywiście to byłoby sportowo samobójstwo, bo nie wiem jaki konkretny gracz by chciał grać w takim klubie, więc to typowy dla Świderskiego nachalnie powtarzany płacz odkąd został trenerem/działaczem.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: krzysiu »

Przecież u nas wielu prezesów płacze,że piniążków brak
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: iron »

Po co grać o zwycięstwo w Lidze Mistrzów? Po co grać o zwycięstwo w Plus Lidze? Po co grać o zwycięstwo w Pucharze Polski?
Toż to same koszty! I po co w takim razie ten bardzo dobry zawodnik na krajowe podwórko?
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Noworoczny »

Ale cóż to są w ogóle za pytania. Sytuacja, gdzie drużyna, która w zawodach zachodzi tak daleko i nagrody nie rekompensują jej podstawowych kosztów jest tak kuriozalna, że aż nie wiem, co napisać.
Zdarzało mi się brać udział w amatorskich rozgrywkach, gdzie przy podobnym zajętym miejscu byłem jeszcze do przodu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: VernonRoche »

W lidze też jakoś niespecjalnie koszty się zwracają. ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: leeon »

Największe oszczędność byłyby bez grania w jakichkolwiek rozgrywkach.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”