ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: iron »

Noworoczny pisze:Ale cóż to są w ogóle za pytania. Sytuacja, gdzie drużyna, która w zawodach zachodzi tak daleko i nagrody nie rekompensują jej podstawowych kosztów jest tak kuriozalna, że aż nie wiem, co napisać.
Zdarzało mi się brać udział w amatorskich rozgrywkach, gdzie przy podobnym zajętym miejscu byłem jeszcze do przodu.
A jak bardzo zwracają się klubowi koszty gry w Lidze i w PP?
No sympathy for fools...
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Ked »

Jakby każdy prezes był taki jak Świderski to nagle pieniądze za LM by się znalazły. Jaja sobie z tą krytyką robicie. Poza tym temat LM był poruszany nie raz i za każdym razem wielu narzekało na tym forum. Zdecydujcie sie.

a, i wiele razy było mówione, że jeśli chodzi o zawodników to teoria, że chcą grać w LM jest mocno przereklamowana.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: SerCos »

Ile jest w plecy ZAKSA na grze w LM?

W 2014 roku był artykuł o Resovii, że wyszła na plus, podobnie w 2015.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: iron »

Oczywiście, że wynagrodzenie za LM powinno być sowite ale skoro nie jest to trzeba dostosować się do reguł. I jeden klub nic nie zdziała. Działania muszą być "globalne".
No sympathy for fools...
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: maciek77 »

Świderski zamiast gadać głupoty to może by tak zaczął wykonywać swoją robotę lepiej.
Jakiś nowy sponsor, lepszy marketing, więcej kibiców na meczach? Lepiej jest narzekać.
Pan Wacek
Posty: 346
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Pan Wacek »

SerCos pisze:Ile jest w plecy ZAKSA na grze w LM?

W 2014 roku był artykuł o Resovii, że wyszła na plus, podobnie w 2015.
W artykule jest mowa o tym że na mecze grupowe i dwumecz z Biełgorodem w sumie wydali milion złotych. Coś tam zarobili na biletach ale to kropla w morzu. Nie bez przyczyny bilety na ostatni mecz aż po 45 zł (25ulgowy). Swoją drogą pechowo że mieliśmy dalekie wyjazdy co pewnie generuje największe koszty.
No one likes us, we don't care!
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kiepski »

Didek pisze:Odpaść w pierwszej rundzie dla Mistrza Polski to wstyd. Tak źle nie było od lat. Druga runda to minimum jakie osiągały nasze kluby. Biorąc pod uwagę, iż odpusciliśmy puchar Cev to ten sezon będzie ciągną nas w dół w rankingach i to przez kilka lat. Zaksa odpadła w słabym stylu.
Uważam, iż z Zenitem nie byli by bez szans. W zeszłym roku Skra była w stanie wygrać w Rosji to czemu Zaksa nie miała by tego powtórzyć?

W tym sezonie Kevin więcej był kontuzjowany niż grał. Buszek to Mistrz Świata i był czas, aby go doprowadzić go do formy.

Na koniec refleksja. Byłem bardzo ciekawy występu Zaksy w pucharach. Jest jakiś trend w PlusLidze, iż do walki o tytuly wtrąca się ktoś z poza grona faworytów. Bydgoszcz, Gdańsk, Lubin, w zeszłym sezonie Zaksa czy teraz Jastrzębie. Wszystkie te zespoły łączy brak pucharów. Mają rację eksperci, iż z pucharami łatwo nie jest. Bo trudniej zrobić formę jak mecze gra się co 3 dni. I Zaksa to potwierdziła . Nawet Fefe nie dał rady. Coś czuł, iż tak to może się skończyć i dał nogę do kadry przy pierwszej okazji. Tu niby będzie parę lat spokoju.
A ja kolegę tu popieram w całości. Rozumie że kibice Zaksy bronią swój zespół, ale tendencję którą kolega Didek tu wymienia w ostatnich latach widać jak na dłoni. Także uważam że Zaksa jako mistrz kraju nie popisała się. Spodziewałem się bardziej wyrównanej walki z Biełgogrodem. Punkty w rankingu uciekają. A właśnie liczyłem na Zaksę, bo na Kowalową Resovię to ciężko liczyć, a Skra odkąd odszedł Conte także jest na równi pochyłej. Więc na kogo nie liczyć jak nie na mistrza? I tu Zaksa ze swej roli wywiązała się kiepsko. Rozumie kontuzje, ale to nie jest wytłumaczenie

Ps. Nie do końca też rozumiałem jak Zaksa rezygnowała z Gladyra, jednego z najlepszych zawodników ubiegłego sezonu. Patrząc na liczbę obcokrajowców w Resovii i Skrze to wytłumaczenie limitami jest śmieszne. Raz że w pucharach nie obowiązują, dwa kontuzjogenność Tille pozwalałaby i tak na częstą jego grę.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kiepski »

maciek77 pisze:Świderski zamiast gadać głupoty to może by tak zaczął wykonywać swoją robotę lepiej.
Jakiś nowy sponsor, lepszy marketing, więcej kibiców na meczach? Lepiej jest narzekać.
I tu z kolegą też się zgadzam. Jedną szóstką można ciągnąć tylko bez pucharów (vide Trefl rok wcześniej). Zresztą (oczywiście mogę się mylić i to pokaże przyszły sezon), ale Gardini akurat do Zaksy nijak nie pasuje.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: SerCos »

Pan Wacek pisze:
SerCos pisze:Ile jest w plecy ZAKSA na grze w LM?

W 2014 roku był artykuł o Resovii, że wyszła na plus, podobnie w 2015.
W artykule jest mowa o tym że na mecze grupowe i dwumecz z Biełgorodem w sumie wydali milion złotych. Coś tam zarobili na biletach ale to kropla w morzu. Nie bez przyczyny bilety na ostatni mecz aż po 45 zł (25ulgowy). Swoją drogą pechowo że mieliśmy dalekie wyjazdy co pewnie generuje największe koszty.
Dalej w artykule jest, że zaoszczędzili na wyjeździe do Kazania 100 tysięcy. Nie wiem co tam jest liczone, ale wydając 100 tysięcy na każdy mecz nawet nie ma miliona, a do tego połowę meczów grali u siebie.

Pytanie jaki to jest procent budżetu i jak to wygląda na tle kosztów związanych z uczestnictwem w polskiej lidze włączając to koszty jakie generuje Młoda Liga.
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: jinx »

maciek77 pisze:Świderski zamiast gadać głupoty to może by tak zaczął wykonywać swoją robotę lepiej.
Jakiś nowy sponsor, lepszy marketing, więcej kibiców na meczach? Lepiej jest narzekać.
Ty zamiast pisać głupoty przejrzyj wiadomości. Świder w ciągu 2 lat złapał więcej sponsorów niż Pietrzyk w ciągu kilku dobrych lat.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Pan Wacek
Posty: 346
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Pan Wacek »

SerCos pisze:
Pan Wacek pisze:
SerCos pisze:Ile jest w plecy ZAKSA na grze w LM?

W 2014 roku był artykuł o Resovii, że wyszła na plus, podobnie w 2015.
W artykule jest mowa o tym że na mecze grupowe i dwumecz z Biełgorodem w sumie wydali milion złotych. Coś tam zarobili na biletach ale to kropla w morzu. Nie bez przyczyny bilety na ostatni mecz aż po 45 zł (25ulgowy). Swoją drogą pechowo że mieliśmy dalekie wyjazdy co pewnie generuje największe koszty.
Dalej w artykule jest, że zaoszczędzili na wyjeździe do Kazania 100 tysięcy. Nie wiem co tam jest liczone, ale wydając 100 tysięcy na każdy mecz nawet nie ma miliona, a do tego połowę meczów grali u siebie.

Pytanie jaki to jest procent budżetu i jak to wygląda na tle kosztów związanych z uczestnictwem w polskiej lidze włączając to koszty jakie generuje Młoda Liga.

Nie wiem czy to prawda ale gdzieś obiło mi się o uszy że sam koszt wynajęcia samolotu czarterowego do Biełgorodu to był koszt 100 tys złotych a gdzie reszta? Obstawiam ze nawet przy pełnej hali i dość wysokich cenach biletów nie ma szans aby na takim dwumeczu wyjść chociaż na zero. Może te zaoszczędzone 100 tys to różnica pomiędzy kosztami i ewentualnymi zyskami w dwumeczu z Zenitem.
No one likes us, we don't care!
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: leeon »

jinx pisze:
maciek77 pisze:Świderski zamiast gadać głupoty to może by tak zaczął wykonywać swoją robotę lepiej.
Jakiś nowy sponsor, lepszy marketing, więcej kibiców na meczach? Lepiej jest narzekać.
Ty zamiast pisać głupoty przejrzyj wiadomości. Świder w ciągu 2 lat złapał więcej sponsorów niż Pietrzyk w ciągu kilku dobrych lat.
No to chyba ilość nie przeszła w jakość skoro tak się nad wydanymi pieniędzmi wypłakuje.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Biciut »

leeon pisze:
jinx pisze:
maciek77 pisze:Świderski zamiast gadać głupoty to może by tak zaczął wykonywać swoją robotę lepiej.
Jakiś nowy sponsor, lepszy marketing, więcej kibiców na meczach? Lepiej jest narzekać.
Ty zamiast pisać głupoty przejrzyj wiadomości. Świder w ciągu 2 lat złapał więcej sponsorów niż Pietrzyk w ciągu kilku dobrych lat.
No to chyba ilość nie przeszła w jakość skoro tak się nad wydanymi pieniędzmi wypłakuje.
Liczy i patrzy do przodu. Bierze odpowiedzialność za każdą złotówkę.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: madlark »

Czyli Zaksy w przyszłym sezonie w LM nie zobaczymy :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Michal5 »

Jak procentowo wygląda sprzedaż karnetów na Zaksę? Bo co nie włączę ich meczu to tam minimum 1/4 hali pusta, kibiców gra nie zadowala? I mnie ciekawi czy te wszystkie wolne miejsca były wcześniej wykupione czy jednak bilety nie schodzą i zostają w kasie?
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: maciek77 »

jinx pisze:
maciek77 pisze:Świderski zamiast gadać głupoty to może by tak zaczął wykonywać swoją robotę lepiej.
Jakiś nowy sponsor, lepszy marketing, więcej kibiców na meczach? Lepiej jest narzekać.
Ty zamiast pisać głupoty przejrzyj wiadomości. Świder w ciągu 2 lat złapał więcej sponsorów niż Pietrzyk w ciągu kilku dobrych lat.
Jak widać to jednak za mało.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: pewniak »

Na przykładzie Skry i Zaksy z ostatnich dni możemy zobaczyć dwa sposoby komunikowania się ze światem. Jedni informują tylko o sukcesach (jako jedyni pokonali Lube w domu), a drudzy że nie mają kasy i oszczędzają.
Kibice Zaksy uważacie, że medialnie i wizerunkowo, to właściwe postępowanie prezesa? W świat idzie przekaz, że w KK szału nie ma.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Garp
Posty: 590
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Garp »

pewniak pisze:Na przykładzie Skry i Zaksy z ostatnich dni możemy zobaczyć dwa sposoby komunikowania się ze światem. Jedni informują tylko o sukcesach (jako jedyni pokonali Lube w domu), a drudzy że nie mają kasy i oszczędzają.
Kibice Zaksy uważacie, że medialnie i wizerunkowo, to właściwe postępowanie prezesa? W świat idzie przekaz, że w KK szału nie ma.
Nie mieszajmy dwóch obszarów. Skra szczyci się sukcesem sportowym, a prezes Świderski mówi o realiach finansowych. Skra raczej nie ogłasza wszem i wobec: mamy tyle kasy, że na Ligę Mistrzów to moglibyśmy nawet na koniec świata pojechać... Wiadomo, że lepiej wypada w mediach ten co się chwali, niż ten co jęczy o trudnościach.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2344
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: jaet »

pewniak pisze:Na przykładzie Skry i Zaksy z ostatnich dni możemy zobaczyć dwa sposoby komunikowania się ze światem. Jedni informują tylko o sukcesach (jako jedyni pokonali Lube w domu), a drudzy że nie mają kasy i oszczędzają.
Kibice Zaksy uważacie, że medialnie i wizerunkowo, to właściwe postępowanie prezesa? W świat idzie przekaz, że w KK szału nie ma.
Pytanie, czy świat z powodu któregokolwiek z tych przekazów wstrzymał oddech :D?
My kibice mamy tendencje znacznej przesady we własnych wyobrażeniach o tym, co i jak wizerunkowo klub buduje, a idąc dalej - wpływa na stan klubowej kasy. I Skra i ZAKSA sportowo są produktem rodzimego Skarbu Państwa, a tam decyzje zapadają na zupełnie innych zasadach, niż nam wszystkim się wydaje. I tak jak Skrze nie zaszkodziło nigdy niejednokrotne pajacowanie Piechockiego w różnych okołoboiskowych sytuacjach, tak ZAKSIE nie zaszkodzi utyskiwanie Świderskiego na wydatki związane z grą w LM. Słabo to trochę wygląda, bo ZAKSA jest już na poziomie, na którym należałoby się zwyczajnie szanować i pewnych rzeczy głośno nie mówić, ale nic poza tym...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Robert77 »

maciek77 pisze:Świderski zamiast gadać głupoty to może by tak zaczął wykonywać swoją robotę lepiej.
Jakiś nowy sponsor, lepszy marketing, więcej kibiców na meczach? Lepiej jest narzekać.
Chłopie co ty najlepszego bredzisz?????
Akurat tak dobrego prezesa jakim jest Świder w temacie pozyskiwania sponsorów (oraz na wielu innych polach) to ten klub nigdy nie miał!, więc nie wypisuj bzdur!
Lista sponsorów powiększa się z miesiąca na miesiąc, marketing i zarządzanie klubem z całą pewnością nigdy nie było w naszym klubie na tak profesjonalnym i wysokim poziomie, oczywiście z całym szacunkiem dla poprzedników Seby.

Wg mojej opinii Świderski wywiązuje się ze swoich obowiązków na 110 procent, za co jako kibic Zaksy dziękuję i jestem bardzo wdzięczny, oraz mam nadzieję, że klub będzie w najbliższych latach funkcjonował tak dobrze jak teraz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: madlark »

Tylko Rudy ma zdanie odrębne :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: StanLee »

Oj, ludzie krytykują Świderskiego za mało rozsądne wypowiedzi, a nie za jego działalność stricte związaną z jego funkcją.
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Ked »

Robert77 pisze:
maciek77 pisze:Świderski zamiast gadać głupoty to może by tak zaczął wykonywać swoją robotę lepiej.
Jakiś nowy sponsor, lepszy marketing, więcej kibiców na meczach? Lepiej jest narzekać.
Chłopie co ty najlepszego bredzisz?????
Akurat tak dobrego prezesa jakim jest Świder w temacie pozyskiwania sponsorów (oraz na wielu innych polach) to ten klub nigdy nie miał!, więc nie wypisuj bzdur!
Lista sponsorów powiększa się z miesiąca na miesiąc, marketing i zarządzanie klubem z całą pewnością nigdy nie było w naszym klubie na tak profesjonalnym i wysokim poziomie, oczywiście z całym szacunkiem dla poprzedników Seby.

Wg mojej opinii Świderski wywiązuje się ze swoich obowiązków na 110 procent, za co jako kibic Zaksy dziękuję i jestem bardzo wdzięczny, oraz mam nadzieję, że klub będzie w najbliższych latach funkcjonował tak dobrze jak teraz.
strasznie pompatyczny jesteś w swoich wypowiedziach
Avenged_7x
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2016, o 01:04
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Avenged_7x »

Prawda taka, że Świder znacznie lepiej radzi sobie z prezesurą niż ze stołkiem trenerskim ;)
#kowalout
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: astronauta »

Robert77 pisze: Chłopie co ty najlepszego bredzisz?????...
https://www.youtube.com/watch?v=11W-toNG3eU
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Noworoczny »

Kiepski pisze: Ps. Nie do końca też rozumiałem jak Zaksa rezygnowała z Gladyra, jednego z najlepszych zawodników ubiegłego sezonu. Patrząc na liczbę obcokrajowców w Resovii i Skrze to wytłumaczenie limitami jest śmieszne. Raz że w pucharach nie obowiązują, dwa kontuzjogenność Tille pozwalałaby i tak na częstą jego grę.
Liczba obcokrajowców nie ma specjalnie znaczenia. Liczy się ich reduncancja na pozycjach. Resovia ma np. pięciu przyjmujących i dwóch atakujących. To razem siedmiu, ale na boisku mogą oni zająć najwyżej trzy pozycje. Inaczej by było w Zaxie, która miała sypacza i dwa przyjęcia z atakiem w podstawowym squadzie. Wtedy kasia na Gładyra byłaby zmarnowana.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:reduncancja na pozycjach
A co to?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kuki91 »

RedunDancja, wymieność w zasadzie :P
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Adik_wwy »

Prawdą jest że Conte Sander i Kaczmarek są przymierzani do Zaksy? Słyszałem przynajmniej że propozycje poszły
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Szampon093 »

Adik_wwy pisze:Prawdą jest że Conte Sander i Kaczmarek są przymierzani do Zaksy? Słyszałem przynajmniej że propozycje poszły
Tak, a reszta skladu to juniorzy..
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”