Trefl Gdańsk

qtp
Posty: 2275
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: qtp »

No to uzbierać jeszcze drugie tyle i może wystarczy na pensje za wrzesień.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: weary_skier »

Czyniąc założenia, że całościowy wkład Lotosu (4 mln) szedł na wypłaty, co jest pewnie dużym przegięciem, można dojść do wniosku, że jest trochę lepiej niż piszesz.
Jeśli zawodnicy zgodzili się na jakieś renegocjacje kontraktu, powiedzmy 10%, to co miesiąc lista płac wynosiła by ok. 400 000 zł. Biorąc pod uwagę, że działaczom Trefla udało się zebrać już 600 000 zł oraz zakładając, że zbiórka osiągnie swój cel, to wystarczy na wypłaty na 2,5 miesiąca.
Oczywiście wszystko to co napisałem nacechowane jest ogromnym marginesem błędu, ale pozwala wysnuć wniosek, że w Gdańsku dalej niewesoło.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: leeon »

Ciekawe ile naprawdę dołoży Cekol. Może to wystarczyć.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: weary_skier »

Początkowo źle zrozumiałem komunikat i myślałem, że Cekol wsparł jedynie akcje crowdfundingową a tutaj jednak dołączył do grona trzech złotych sponsorów. Nie mam pojęcia ile taka przyjemność kosztuje, ale pewnie jest to jakieś światełko w tunelu dla działaczy Trefla.

Wiadomym jest, że odejście Lotosu to nie była dobra wiadomość dla drużyny i ligi jako takiej, ale może inni działacze nauczą się, że istnieją różne źródła finansowania i warto o nie zabiegać i dbać.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Aranger »

Oficjalny profil klubu na Fabebook'u napisał, iż mają już pewność przystąpienia do sezonu w niezmienionym składzie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: TommyLeeJones »

Świetna informacja, pozostaje tylko ukończenie sezonu w tym samym składzie :D . Bo pewnie jadą na nieco wariackich papierach.

Lotos Trefl ma znakomitą linię przyjęcia, Mika wreszcie zostanie odciążony w ataku przez Szalpuka, ograny Schulz ponownie zrobi swoje. Chociaż zwykłem utyskiwać na Nowakowskiego w kadrze, w lidze po pełnym okresie przygotowawczym może wbijać kołki.

Tylko ten Sanders jakoś nie pasuje, a przecież sypacz to zwornik całego zespołu.

Edit: poprawione, słuszna uwaga.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2017, o 10:28 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Kamil92 »

@TommyLeeJones
Nie Lotos a Trefl ;)
Sanders moim zdaniem grał całkiem fajnie w Lidze Światowej. Nie jest to Masny, ale na takie skrzydła, to powinien wystarczyć.

Pokuszę się o tezę, że jak Gdańsk dogra cały sezon w niezmienionym składzie to zrobią minimum półfinał.
beatrix
Posty: 179
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: beatrix »

Tym razem należy pochwalić zarząd. Na konferencji prasowej prezes Gadomski powiedział, że do zakładanego budżetu brakuje ok 15%. To oznacza, że w tak krótkim czasie udało się zebrać ponad 3 mln zł. Mam nadzieję, że zarząd będzie działał dalej w tym samym tempie i na ten i kolejne sezony uzyska jako taki spokój finansowy. A wydaje się też, że ten trudny moment dał dodatkowego kopa drużynie i scalił ją. Bardzo mi się podoba postawa zarówno zawodników, jak i sztabu, pokazali, że od kasy są rzeczy ważniejsze, jak granie w fajnym klubie, ze świetnym trenerem. Oczywiście, aby to przetrwało klub musi wywiązać się bez najdrobniejszych poślizgów z tych nowych, mniejszych zobowiązań, bo jeśli tu coś nie zagra, to wszystko się rozwali.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: akukuk »

TommyLeeJones pisze:Tylko ten Sanders jakoś nie pasuje, a przecież sypacz to zwornik całego zespołu.
Również podchodziłam sceptycznie do tego transferu, ale Sanders w Lidze Światowej grał super!
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: StanLee »

Z tego co widziałem Sanders grał bardzo przeciętnie w fazie interkontynentalnej i bardzo solidnie w czasie turnieju finałowego.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”