Trefl Gdańsk

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: madlark »

Camillo Marcotti pisze:Przyznam, ze nie chce mi się szukać, ale wydaje mi się, że Schwarz rok temu o tej porze to już był potwierdzony.
Tak, podpisał pod koniec lipca.
Rok wcześniej podpisał dopiero na początku września.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kaede
Posty: 105
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 15:53
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kaede »

Mateusz zasługuje na kilkanaście dni wolnego. Damy mu tyle czasu, ile będzie potrzebował - zapowiada Andrea Anastasi, szkoleniowiec Lotosu Trefla Gdańsk.

Włoch chce bardzo powoli wprowadzać Mikę w reżim treningowy. Zdaje sobie sprawę z faktu, że w ostatnich tygodniach zawodnik był mocno eksploatowany i potrzebuje odpowiedniej regeneracji.

- Byłem z nim cały czas w kontakcie. Wiedziałem, jak reaguje jego organizm na kolejne spotkania. Wiem, że potrzebuje odpoczynku. Na pewno otrzyma kilkanaście dni wolnego. Przed nowym sezonem musi zbudować odpowiednią formę fizyczną. Wzmocni kolana i wszystko będzie dobrze. Jestem optymistą - przyznaje Anastasi.

- Jeśli Mateusz będzie gotowy do gry w meczach sparingowych, to na pewno w nich wystąpi, ale to nie jest nasz priorytet. Chcemy, żeby był gotowy do gry w PlusLidze - dodaje Anastasi.

[za sf]

czy ktoś z Was się może orientuje co dokładnie jest z kolanem Miki? bo nigdzie nie znalazłam informacji co to dokładnie jest, przewija się tylko w kółko "sprawa przeciążeniowa", a teraz AA mówi, że wystarczy tylko wzmocnienia kolana :D
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: PvK »

W ktorym miejscu cytowanego przez Ciebie tekstu, Anastasi mowi, ze "wystarczy tylko wzmocnienia kolana?"
kaede
Posty: 105
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 15:53
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kaede »

zluzuj majty ;) budowanie formy i odpoczynek w kontekście kontuzji Miki ciągle się przewija, po raz pierwszy przeczytałam o wzmocnieniu kolan i to uwypukliłam.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Aranger »

Są jakieś nowe wieści odnośnie tego nowego przyjmującego ? Jak ma to być Lotman, to trochę długo trwa jednak potwierdzenie tego.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Hirako »

Aranger pisze:Są jakieś nowe wieści odnośnie tego nowego przyjmującego ? Jak ma to być Lotman, to trochę długo trwa jednak potwierdzenie tego.
Jaki Lotman? Za co? Jak Lotos składa propozycje takim graczom jak Milan Katić, to znaczy że krucho z kasą, poza tym Malke na Twitterze niedawno przebąkiwał że przyjmującego na razie nie widać.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: szatow »

Lotman czy Katic- obecnie chyba nie ma to większego znaczenia jeśli chodzi o poziom sportowy(a Serb ma przynajmniej jakieś perspektywy). Oby Lotos zgarnął kogoś dobrego(szkoda, że nie Penczewa), bo aż szkoda by było, żeby taka paczka została średniakiem przez tak kruche i lipne przyjęcie.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kinagyo »

niestety nie brzmi to optymistycznie w zapowiedziach prezesa Lotosu ani Andrei jeśli chodzi o zakontraktowanie dobrego przyjmującego.
chyba pora się przestać łudzić, że w podstawowym składzie Lotosu nie będzie wychodził Hebda. Szkoda...

wywiad z AA
https://www.youtube.com/watch?v=Rm7iHcs ... e=youtu.be
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: barti522 »

Z tego wynika, że przyjęcie: Mika, Hebda, Pietruczuk, Jakubiszak, Ptaszyński...
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: ligamistrzow »

bedzie śmiesznie jak Mikol wypadnie
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Guilder »

Nawet z Miką w składzie może być niezła strzelnica. Ma szczęście Trefl, że to polska liga, tu się słabiej serwuje niż w Italii, Rosji czy nawet Brazylii.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: StanLee »

Guilder pisze:Nawet z Miką w składzie może być niezła strzelnica. Ma szczęście Trefl, że to polska liga, tu się słabiej serwuje niż w Italii, Rosji czy nawet Brazylii.
Można to jakoś zweryfikować? Pytam z ciekawości.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Guilder »

Subiektywna opinia, choć wydaje mi się mało kontrowersyjna. Nad kryteriami obiektywnej oceny poziomu zagrywki było już sporo przedyskutowane w kontekście Łomacza i Igrzysk, za dużo zmiennych by miało to sens.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: StanLee »

Kiedyś sprawdzałem i czołowa 15-tka najlepiej serwujących względem liczby asów/mecz wyglądała (nie wiem czy w minionym sezonie, czy dwa lata temu) delikatnie lepiej u nas w lidze. Teraz nie działa mi strona CBV. Stąd też pytanie, bo eyetest i takie ogólne statystyki podobnej tezy chyba nie weryfikują.
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Camillo Marcotti »

Jedynym racjonalnym sprawdzeniem mocy zagrywki w lidze byłoby wybranie np. 10 najlepszych zagrywających z każdej ligi i żeby każdy wykonał 20 zagrywek w identyczną trójkę przyjmujących. Wówczas % przyjęcia tejże trójki i ilość asów dziesiątki byłby jakimś miarodajnym wskaźnikiem. Porównywanie ilości asów na różnych przyjmujących może zamiast dobrej zagrywki świadczyć też o złym przyjęciu.

Bez tworzenia takich dziwnych spotkań 10 vs 3 ewentualnie możemy porównać prędkości zagrywek i o to oprzeć skuteczność zagrywek w poszczególnych ligach. Choć i to będzie ułomne, bo przecież sporo zawodników robi krzywdę zagrywkami 70-80 km/h.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kinagyo »

Lotos wygrywa w Elblągu z Espadonem Szczecin 3:0.
17pkt Schulz, 10 Pashtskyy

Piszą: "Mecz z Espadonem rozpoczęliśmy składem: Masny, Schulz, Pietruczuk, Ptaszyński, Grzyb, Pashtskyy, Gacek (libero)"
Ciekawe co się dzieje z Hebdą? Zagrał? a może ma kontuzję?
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Hirako »

Lotos jednak zostaje z tym co ma na przyjęciu, obok Miki pewnie albo Hebda albo Pietruczuk, troszkę słabo by myśleć o pokonaniu rywali do medali. Plusem że nie mają pucharów i będzie czas na trening.

http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/63 ... trz-europy
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: drukjul »

Hirako pisze:Lotos jednak zostaje z tym co ma na przyjęciu, obok Miki pewnie albo Hebda albo Pietruczuk, troszkę słabo by myśleć o pokonaniu rywali do medali. Plusem że nie mają pucharów i będzie czas na trening.
Patrząc realnie trójka Resovia, ZAKS-a i Skra i tak raczej będzie poza zasięgiem pozostałej stawki drużyn, więc Trefl jeżeli w coś już mierzy, to w czwarte miejsce, a nie w podium i ten skład przy sprzyjajacym wietrze od morza prawdopodobnie na to dalej stać.

Co do pary podstawowych przyjmujących to przynajmniej na początku ligi będą to raczej Hebda z Pietruczukiem, skoro Mika na razie jeszcze w ogóle nie skacze. Mimo to dzięki postawieniu na młodych, a nawet jak w przypadku Jakubiszaka bardzo młodych AA na przyjęciu ma akurat wybór i każdy z tej pozostałej trójki przyjmujących Trefla: Hebda, Pietruczuk, Jakubiszak może podczas nadchodzącego sezonu ligowego nas pozytywnie zaskoczyć.

Ja bym się już bardziej martwił o atak Trefla. Damian Schultz ma fragmenty świetniej gry, ale ciągle też i takie, że robi trzy -cztery błędy z rzędu. Ale może, kiedy rozegra wreszcie cały sezon w pierwszej "6" ta stabilizacja wreszcie przyjdzie. Na zmiany Szymona Romacia jednak bym specjalnie nie liczył. To samo zresztą dotyczy Hebdy - tak naprawdę będzie to pierwszy jego sezon w "Treflu" kiedy będzie siatkarzem szóstkowym i identycznie jak w przypadku Schultza albo udowodni, że potrafi ustabilizować formę, albo tego nie pokaże i pewnie wtedy więcej szans gry od AA otrzyma Jakubiszak, który może być prawdziwą przyszłością gdańszczan, więc patrząc perspektywicznie z punktu widzenia interesów klubu, to też nie musi być wcale takie złe.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: iti »

Drukjul skad informacja, ze Mika poki co nawet nie skacze? To decyzja spozniona o dobre kilka miesiecy, lecz fantastyczna wiadomosc z persketywy i klubu i reprezentacji.
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Camillo Marcotti »

Jakubiszak zamyka skład Gdańska, także nie będzie żadnego Lotmana ani nikogo takiego. No cóż, na pewno będzie najwyższa para przyjmujących, ale co z tego wyjdzie, trudno powiedzieć... Najwyżej młodzi trochę pograją, jak Hebda będzie kiepsko grał. No i dla Lubina itp. otwiera się szansa na 4 miejsce, bo z takim składem Gdańska nie można zaliczyć do wielkiej czwórki. Choć oczywiście może to 4 miejsce zająć.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kinagyo »

fragmenty wywiadu z Anastasim:
"Czuję się tutaj bardzo dobrze. Rozmawiam z klubem na temat przedłużenia umowy - mówi trener, który niebawem ma parafować nowy, dwuletni kontrakt."

"Oczywiście, że fajnie byłoby pracować w klubie z większym budżetem, ale wtedy nie wiadomo, czy mógłbym wykonywać swoją pracę. A na tym najbardziej mi zależy."

"Mieliśmy wiele propozycji z silniejszych klubów, aby wypożyczyć od nich młodych, zdolnych siatkarzy. Nie chcę szkolić im zawodników. Mamy naszą wizję rozwoju naszych siatkarzy i tym się zajmuję."

ciekawe kto miał przyjść na wypożyczenie? Śliwka?
no ale skoro nie chcą ogrywać innym klubom, to i Szalpuk nie przyjdzie (o ile w ogóle chciał grać na wypożyczeniu w wypadku rywalizacji z Kurkiem)
kanimo

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kanimo »

Szalpuk ma ze Skra roczny kontrakt.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2614
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Simao »

kanimo pisze:Szalpuk ma ze Skra roczny kontrakt.
Osobiście, jeszcze przed sezonem byłem zwolennikiem Szalpuka właśnie w takim klubie jak Lotos. Uważam, że spokojnie mógłby zostać podstawowym graczem i najlepiej by na tym skorzystać. Obecnie raczej straci sezon, podobnie jak Bednorz. Nie oszukujmy się on potrzebuje gry. Podobna sytuacja była ze Śliwką u nas. Na początku sezonu trochę grał i było nieźle. Jednak później wszyscy wiedza jak to wyglądało. Obecnie obawiam się o Lemana. Jednak widzę, że Kowal wyciąga wnioski i jakiś progres u niego jest widoczny, przynajmniej jak na razie. Cieszy mnie fakt, że Kowal jakoś zorganizował drużynę i ją ogrywa. Czego brakowało w zeszłym sezonie.Każdy ma jakąś pozycje i role do spełnienia, każdy wie czego się spodziewać. Wykrystalizował się pierwszy skład i Kowal go ogrywa, obecne zestawienie do czasu gdy będzie miał większe możliwości rotacji. Leman trochę pograł w tych pierwszych meczach, wchodził na jakieś zmiany. Hierarchia już się wytworzyła. Dryja tylko zadaniowo na zagrywkę. Pit podstawowy gracz, Możdżon na zmianę z Lemanem. Na pewno dostanie jeszcze więcej szans. Np. przy jakiś problemach, lekkich urazach, które mogą się przydarzyć Pita czy Możdżonka.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: krzysiu »

WP reklama konkurencyjnego serwisu: Co dalej z Andreą Anastasim? Jaka będzie pana przyszłość?

Andrea Anastasi: Mogę szczerze przyznać, że w tym momencie moja głowa w 100 procentach poświęcona jest Lotosowi Treflowi Gdańsk. Tylko ten projekt mnie interesuje. Mogę się przyznać, że w ostatnim czasie miałem bardzo ciekawą, merytoryczną dyskusję z władzami klubu na temat przyszłości klubu. Ona była mi potrzebna, ponieważ teraz już wiem, że mamy tę samą wizję.

Mamy rozumieć, że Andrea Anastasi swoją przyszłość z Lotosem Treflem Gdańsk?

- Tak. Nie chcę opuszczać klubu, który się rozwija i wierzy we mnie. To bardzo motywujące. Muszę w tym momencie pewną anegdotę opowiedzieć. W momencie kiedy zaczęły pojawiać się informacje o tym, że być może opuszczę Lotos Trefl i poprowadzę reprezentację wielu moich kolegów odezwało się z zapytaniem: "hej Andrea, jeśli odejdziesz, to może szepniesz o mnie dobre słówko do klubu? Chętnie bym poprowadził ten zespół". Śmiałem się, ale to jednocześnie pokazało mi, że klub jest bardzo poważnie traktowany w środowisku i jednocześnie łączony z moim nazwiskiem. Cieszę się bardzo z tego powodu.

Jak wyglądały negocjacje z irańską federacją?

- To były bardzo poważne negocjacje. Federacja widziała mnie w roli pierwszego trenera. Zresztą już nie pierwszy raz w historii. To była chyba chyba już trzecia propozycja z ich strony. Aczkolwiek mogę się przyznać, że tym razem te rozmowy były konkretne. Miałem okazję spotkać z człowiekiem, który piastuje ważną funkcję w federacji irańskiej. Przyjechał do Gdańska. Odbyliśmy sympatyczne spotkanie, na którym rozmawialiśmy o kształcie i rozwoju drużyny. Otrzymałem propozycję, ale nie była ona satysfakcjonująca. Po kilku dniach napisałem e-maila do federacji, że dziękuję za zainteresowanie, ale nie poprowadzę ich reprezentacji. To nie jest to, co chcę robić w przyszłości.

Chiny?

- To była inna sytuacja. Byliśmy w kontakcie, ale konkretnej propozycji nie otrzymałem. Tak naprawdę nie mam za wiele informacji na temat tej reprezentacji. Wiem jedynie tyle, że to rozwojowy projekt, który nastawiony na sukcesy w przyszłości. W przeciwieństwie do Iranu, który chce wyników w krótkim czasie.

Porozmawiajmy w takim razie o Lotosie Treflu Gdańsk, z którym podobno ustalił pan już warunki dwuletniego kontraktu.

- Tak, to prawda. Wszystkie szczegóły mamy już uzgodnione. Brakuje tak naprawdę tylko podpisów z obu stron pod kontraktem. Cieszę się, bo mam świetny kontakt z prezesem Gadomskim. Rozumiemy się, nadajemy na podobnych falach.

Kiedy nastąpi podpisanie umowy?

- Tego nie wiem. Na pewno nie w najbliższym czasie, bo w tym momencie najważniejszą są treningi i mecze. Chcemy poprawić swoją sytuację w tabeli.

Mówił pan o wspólnej wizji. W jakim kierunku ma podążać klub?
- Trzeba zdać sobie sprawę, że nie będziemy mieli takich pieniędzy jak Asseco Resovia, PGE Skra czy ZAKSA, dlatego chcemy podążać swoją drogą. Zależy nam na rozwoju młodych siatkarzy. Mamy w tym roku trochę młodzieży w składzie i jesteśmy z tego bardzo dumni: możemy patrzeć, jak grają i rozwijają się w PlusLidze. To bardzo ważne w świetle strategii klubu, żeby ci zawodnicy zdobywali doświadczenie. Obserwowanie tego dla mnie, jako trenera, jest bardzo interesujące.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kinagyo »

ktoś wspomniał, że Winters może być za chwilę wolnym zawodnikiem i chociaż chętnie widziałabym go w Lotosie, słowa AA nie brzmią optymistycznie, jeśli chodzi o ten wariant
Wciąż wydaje się, że Lotosowi Trefl do szczęście potrzebny jest tylko jeszcze jeden, klasowy przyjmujący.

Anastasi: Niestety, jak wspominałem wcześniej, nie możemy sobie na to pozwolić. Każdy zespół potrzebuje dobrych siatkarzy. Gdybyśmy mieli pieniądze, moglibyśmy się nad tym zastanowić. Poza tym zgadzam się z właścicielami drużyny, że obecnie znalezienie zawodnika, który odmieni oblicze drużyny jest bardzo trudne. Dobrych siatkarzy mamy teraz w USA, ale oni są poza treningiem. Dlatego też nawet gdyby do nas dołączył ktoś stamtąd, to nie wiadomo ile zajęłoby mu dojście do odpowiedniej formy. Chcemy dawać szanse Miłoszowi Hebdzie oraz Bartoszowi Pietruczukowi. Wiemy, że obecnie nie są perfekcyjni, ale mogą się rozwinąć i ja podejmuje z nimi to wyzwanie

źródło: http://sport.trojmiasto.pl/Andrea-Anast ... 9.html#tri
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Szampon093 »

Wojtek Ferens dołączył do Gdańska.
kanimo

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kanimo »

Wzmocnienie :( :] :]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: StanLee »

Didek pisze:Uważam, iż Mika to zawodnik jak Wika. Jeden świetny sezon i później zjazd. Najbardziej przereklamowany obecnie gracz.

Mika w formie to taki sam cud, jak Winiarski zdrowy. Na dłuższą metę nie da rady nic rozsądnego ba tym zbudować. Ale zarówno Mateusz jak i Michał, mają grono "wyznawców", którzy mocno w nich wierzą. I nawet wbrew faktom, wspominają jak to było kiedyś, kiedy Mika grał z Brazylią a Winiarski był zdrowy i grał we Włoszech, czy wcześniej w Skrze.
Skoro o faktach mowa:

Mika w tym sezonie spośród ligowych przyjmujących:
- drugi najlepiej punktujący (1#Oliva)
- drugi jeżeli chodzi o liczbę asów serwisowych (1#Oliva) i pierwszy jeżeli chodzi o liczbę serwisów na jeden set
- drugi jeżeli chodzi o efektywność ataku (1#Deroo)
- drugi pod względem liczby ataków (1#Oliva)
- ex aequo drugi jeżeli chodzi o liczbę punktowych bloków (1#Włodarczyk)
- trzeci pod względem liczby przyjęć (1# Oliva, 2# Taht)

Mika, pomimo tego, że nie gra w przyjęciu na swoim poziomie, to, oczywiście po Olivie, najlepszy przyjmujący tego sezonu.

Chyba nie ma drugiego polskiego siatkarza pod adresem którego pojawiałoby się tyle krzywdzących opinii, co właśnie Mika. Oczywiście jeszcze dodajmy, że od sezonu reprezentacyjnego 2014 Mika jest jednym z najbardziej obciążonych polskich siatkarzy - Drzyzga od dłuższego czasu ma problemy z kolanem, Nowakowski ledwo co wykurował się na Rio, Kłos to cień samego siebie, Zatorski zanotował znaczny spadek formy, Kubiak zdążył złapać kontuzję w Japonii - ale są jeszcze niektórzy, mający problem z zauważeniem, jak destrukcyjnie obciążenia wpływają także na Mikę. Oczywiście w tym sezonie Mika jest w bardzo dobrej formie, ale może okazać się, że na kadrze znowu nie dostanie wolnego, bo oczywiście nie mamy kim grać.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2 sty 2017, o 15:44 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Didek »

StanLee pisze:
Didek pisze:Uważam, iż Mika to zawodnik jak Wika. Jeden świetny sezon i później zjazd. Najbardziej przereklamowany obecnie gracz.

Mika w formie to taki sam cud, jak Winiarski zdrowy. Na dłuższą metę nie da rady nic rozsądnego ba tym zbudować. Ale zarówno Mateusz jak i Michał, mają grono "wyznawców", którzy mocno w nich wierzą. I nawet wbrew faktom, wspominają jak to było kiedyś, kiedy Mika grał z Brazylią a Winiarski był zdrowy i grał we Włoszech, czy wcześniej w Skrze.
Skoro o faktach mowa:

Mika w tym sezonie spośród ligowych przyjmujących:
- drugi najlepiej punktujący (1#Oliva)
- drugi jeżeli chodzi o liczbę asów serwisowych (1#Oliva) i pierwszy jeżeli chodzi o liczbę serwisów na jeden set
- drugi jeżeli chodzi o efektywność ataku (1#Deroo)
- drugi pod względem liczby ataków (1#Oliva)
- ex aequo drugi jeżeli chodzi o liczbę punktowych bloków (1#Włodarczyk)
- trzeci pod względem liczby przyjęć (1# Oliva, 2# Taht)

Mika, pomimo tego, że nie gra w przyjęciu na swoim poziomie, to, oczywiście po Olivie, najlepszy przyjmujący tego sezonu.

Chyba nie ma drugiego polskiego siatkarza pod adresem którego pojawiałoby się tyle krzywdzących opinii, co właśnie Mika. Oczywiście jeszcze dodajmy, że od sezonu reprezentacyjnego 2014 Mika jest jednym z najbardziej obciążonych polskich siatkarzy - Drzyzga od dłuższego czasu ma problemy z kolanem, Nowakowski ledwo co wykurował się na Rio, Kłos to cień samego siebie, Zatorski zanotował znaczny spadek formy, Kubiak zdążył złapać kontuzję w Japonii - ale są jeszcze niektórzy, mający problem z zauważeniem, jak destrukcyjnie obciążenia wpływają także na Mikę. Oczywiście w tym sezonie Mika jest w bardzo dobrej formie, ale może okazać się, że na kadrze znowu nie dostanie wolnego, bo oczywiście nie mamy kim grać.

Pozdrawiam.
I dla dobra polskiej siatkówki, Anastasi "zarżnie" Mikę w tym sezonie. To że Mika to czołowy siatkarz Lotosu nie uległa wątpliwości. Na tle kolegów się wyróżnia. Kadra to będzie inna historia. Czy Mika dotrwa w tej formie czy pod koniec sezonu padnie z wyczerpania? W zeszłym sezonie Andrea dla dobra polskiej siatkówki zajechał Mateusza w klubie. Co przemawia za tym, iż w tym sezonie ma być inaczej?
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Camillo Marcotti »

Miej dwóch kontuzjowanych/po kontuzji przyjmujących, kup trzeciego kontuzjowanego, żeby ich odciążyć... :D
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”