Trefl Gdańsk

kinagyo
Posty: 751
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kinagyo »

i jest potwierdzenie. Ferens i Jakubiszak dopełniają skład przyjmujących.
http://lotostrefl.pl/siatkowka/aktualno ... ra-param=1

teraz tylko trzeba ogłosić Sandersa i drugiego atakującego
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: krzysiu »

Czyli Szalupa ma swoją szanse wielką ;) Przyjęcie ciekawe
kinagyo
Posty: 751
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kinagyo »

to miało być w edytowaniu poprzedniego posta, ale się zamotałam

swoją drogą nie mam pojęcia jak będzie wyglądać system rozgrywek w następnym sezonie. Była mowa o spadkach 2 drużyn, ale co z playoffami? Czy nadal jest ten nieudany eksperyment z czwórką zespołów, które jako jedyne mają szanse na medale? W ciągu 2 ostatnich lat półfinały i finały były chyba najnudniejsze w historii właśnie przez to rozwiązanie, już nie wspominając o złotym secie.
Jakby wrócili do 8 drużyn w playoff, to większy margines błędu pozwoliłby na częstsze wejścia Jakubiszaka. A tak, to raczej może liczyć na to tylko w razie kontuzji innych przyjmujących
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, o 12:21 przez kinagyo, łącznie zmieniany 2 razy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Aranger »

Jakubiszak to rocznik 98 w sumie, więc czasu ma mnóstwo. Sezon w kwadracie pod okiem Anastasiego w wieku 19 lat nie powinien zaszkodzić.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: barti522 »

Bardzo fajnie się zapowiada ten sezon w Gdańsku , a Jakubiszak ogromny talent już teraz może powalczyć z Ferenesem o tego trzeciego. Dobrze , że nie będzie tam już graczy typu Pietruczuk. Na atak szykowany jest ten Kanadyjczyk Gunter ?
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: ciorny17 »

barti522 pisze: Dobrze , że nie będzie tam już graczy typu Pietruczuk.
Czy przed ubiegłym sezonem słyszałeś cokolwiek o tym zawodniku? Bardzo nie na miejscu są tego typu komentarze, bo sam zainteresowany zagrał dobry sezon.
Kłamca.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Kiepski »

Jeśli Mika będzie zdrowy i formie to przyjęcie Lotos ma niczego sobie. Ferens może także zdrowotne problemy ma za sobą. Pamiętam go jeszcze z Radomia i nieźle się zapowiadał, ale odkąd odszedł z Olsztyna to więcej czasu spędza w gabinetach lekarskich.
środek też jest ok. Dla mnie nie do końca przemawia na chwilę obecną rozegranie. Jak Sanders w ubiegłym sezonie się prezentował?
Ogólnie skład Lotosu uważam że prezentuje się lepiej niż w ubiegłym sezonie, tylko spora ilość zawodników po perypetiach zdrowotnych
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: barti522 »

ciorny17 pisze:
barti522 pisze: Dobrze , że nie będzie tam już graczy typu Pietruczuk.
Czy przed ubiegłym sezonem słyszałeś cokolwiek o tym zawodniku? Bardzo nie na miejscu są tego typu komentarze, bo sam zainteresowany zagrał dobry sezon.
Rzekłbym wyborny. Jak dla mnie bardzo dobrze , że został utalentowany Jakubiszak, a nie 24letni Pietruczuk, który czasami wydawało się, że po kilku nieudanych akcjach był jakby przestraszony kolejnego kontaktu z piłką
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Kiepski »

barti522 pisze:Rzekłbym wyborny. Jak dla mnie bardzo dobrze , że został utalentowany Jakubiszak, a nie 24letni Pietruczuk, który czasami wydawało się, że po kilku nieudanych akcjach był jakby przestraszony kolejnego kontaktu z piłką
Ja także wolę że został Jakubiszak z tej dwójki, ale Pietruczuk ogólnie też nie zawalił. Grywał w pierwszej szóstce, występów spektakularnych nie miał, ale coś tam grał. Nieporozumieniem to był Hebda, który poza jednym meczem w pucharach nic nie pokazał
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: mily66 »

ciorny17 pisze:
barti522 pisze: Dobrze , że nie będzie tam już graczy typu Pietruczuk.
Czy przed ubiegłym sezonem słyszałeś cokolwiek o tym zawodniku? Bardzo nie na miejscu są tego typu komentarze, bo sam zainteresowany zagrał dobry sezon.
Najlepiej nie odpowiadać na takie komentarze I tyle.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Camillo Marcotti »

ciorny17 pisze:
barti522 pisze: Dobrze , że nie będzie tam już graczy typu Pietruczuk.
Czy przed ubiegłym sezonem słyszałeś cokolwiek o tym zawodniku? Bardzo nie na miejscu są tego typu komentarze, bo sam zainteresowany zagrał dobry sezon.


Nie żebym miał coś do Pietruczuka, ale dlaczego żeby ocenić Jego poprzedni sezon trzeba było cokolwiek o nim wcześniej słyszeć?
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: ciorny17 »

Gracz typu Pietruczuk wszedł jaki noname do jednego z czolowycht klubów ligi i grał przyzwoicie podczas kontuzji innych zawodników. Stwierdzam, że wiele zespołów chcialoby mieć zawodników typu Pietruczuk w składzie jako 3 czy 4 przyjmujący
Kłamca.
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Camillo Marcotti »

ciorny17 pisze:Gracz typu Pietruczuk wszedł jaki noname do jednego z czolowycht klubów ligi i grał przyzwoicie podczas kontuzji innych zawodników. Stwierdzam, że wiele zespołów chcialoby mieć zawodników typu Pietruczuk w składzie jako 3 czy 4 przyjmujący
Tu to zgoda, ale chyba granie w pierwszym składzie troszkę go jednak przerosło. Pewnie gdzieś w PlusLidze miejsce zagrzeje.
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: DeRosa »

Strasznie dziwny skład, zamiast wykorzystać Schultza na ataku i wziąć jakiegoś dobrego zagranicznego przyjmującego, to marnują limit na jakiegos przeciętniaka ktory nawet nie wiadomo czy wygryzie Schultza. A przyjęcie strzelnica, myślałem że bedzie 3 dobrych przyjmująccych, bo Mika po długiej przerwie i operacji, a tu znowu dwójka i to stanowiąca niewiadommą
kinagyo
Posty: 751
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kinagyo »

DeRosa pisze:Strasznie dziwny skład, zamiast wykorzystać Schultza na ataku i wziąć jakiegoś dobrego zagranicznego przyjmującego, to marnują limit na jakiegos przeciętniaka ktory nawet nie wiadomo czy wygryzie Schultza. A przyjęcie strzelnica, myślałem że bedzie 3 dobrych przyjmująccych, bo Mika po długiej przerwie i operacji, a tu znowu dwójka i to stanowiąca niewiadommą
nie, no. Akurat chyba co do Szalpuka, to wiemy na co go stać + może jeszcze poprawić aspekty swojej gry na kadrze/w trakcie sezonu.
A Anastasi rezygnując z Pietruczuka, a stawiając na Ferensa pewnie wie co robi. Obserwował go w tym sezonie, widział jak wraca do zdrowia, może dostrzegł w nim większy potencjał niż w Pietruczuku. Wierzę, że AA widząc ich na treningach, ma większą wiedzę o ich możliwościach niż przeciętny kibic. Bo jeśli chodzi o wybór między tą dwójką, to chyba nie decydowały kwestie finansowe a sportowe
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: iti »

Nie trzeba byc wielkim ekspertem zeby widziec wiekszy potencjal u Ferensa w zestawieniu z Pietruczukiem.
Sek w tym, ze Ferens potencjal ma, ale jego kontuzja w siatkowce moze brzmiec jak wyrok - a tu byl dwa lata poza gra w zasadzie...
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: DeRosa »

Tak ale tylko w porównaniu do Pietruczuka, a i to nie wiadomo bo jak wspomniano zdrowie. To samo tyczy się Miki. Miałem nadzieję na drugiego przyjmującego o klasie podobnej do Miki albo dwóch przyjmujących na poziomie Tahta czy Perrina
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Guilder »

Fakt, Mika - Perrin brzmiałoby bardzo solidnie. W Szalpuka już trochę przestaję wierzyć.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: VernonRoche »

kinagyo pisze: eksperyment z czwórką zespołów, które jako jedyne mają szanse na medale? W ciągu 2 ostatnich lat półfinały i finały były chyba najnudniejsze w historii właśnie przez to rozwiązanie,
O czym ty bajasz? Każdy zespół z ligi miał szansę na medal, bo każdy mógł zająć miejsce w czwórce.

DeRosa pisze: wziąć jakiegoś dobrego zagranicznego przyjmującego
Czyli np kogo? Nazwiska, konkrety. Panuje przeświadczenie, że "dobrzy zagraniczni przyjmujący" są ogólnie dostępnym towarem. Masz kasę, idziesz kupować jak do supermarketu, jak to celnie określił Drukjul. :D Łatwo napisać "jakiegoś dobrego zagranicznego gracza", trudnej podać nazwiska, które są dostępne i jeszcze chciałyby zagrać w Pl, w dodatku nie rozmijając się z wymaganiami finansowymi.

Trefl chciał Perrina. On akurat pasuje do określenia "dobry zagraniczny przyjmujący", no nie wyszło. Ze Śliwką też nie był głupi pomysł, ale też Resovia przeszkodziła.
Guilder pisze:Fakt, Mika - Perrin brzmiałoby bardzo solidnie. W Szalpuka już trochę przestaję wierzyć.
Mika - Śliwka też brzmiałoby przyzwoicie.
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Camillo Marcotti »

Czemu wszyscy tutaj zakładają, że Mika nie umie przyjmować? Moze arcymistrzem nie jest, ale nie widzę lepiej przyjmującego zawodnika w naszym kraju.
kanimo

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kanimo »

Szczerze mowiac nie widze roznicy miedzy Mika/Sliwka i Mika/Szalpuk na korzysc tego pierwszego zestawienia. Przynajmniej aktualnie. Mika/Perrin owszem lepsze, ale bez przepasci. Statystyki zreszta tej lepszosci Perrina nie potwierdzaja , dodajemy plus na czynnik Kowala i gre w PO, czego nie mieli mlodzi Polacy.

Dobre przyjecie Sliwki dalej wystepuje w sferze in potentia. Na codzien go nie widac, moze kiedys bedzie, cechy psycho-fizyczne sprzyjaja. Statystyki potwierdzaja aktualne, ciut lepsze przyjecie Szalupy.

Zas w ataku, poza okresem kontuzji barku Artur wydaje sie zwyczajnie regularniejszy, statystyki zblizone (skutecznosc-0,3 na korzysc Olka, efektywnosc 0,01 na korzysc Artura) , a troche grania z kontuzja bylo. Blok-lekko na korzysc Artura.

Jechanie po Szalupie zrobilo sie modne, lacznie z pisaniem, ze mu odbilo po Antidze, bo wybiera sie do Turcji.
Co pokazuje poziom "fachowosci"i dystansu do siebie oceniajacych.
Na jechanie po Sliwce jeszcze wiekszej mody nie ma. A przypadkiem sa to zawodnicy jednego rocznika, do tego w reprezentacji mlodziezowej sporo wiecej czasu na boisku dostawal Sliwka, plus Artur jednak troche wiecej kontuzji.

Aktualnie sa to zawodnicy na tym samym poziomie (moim zdaniem ze wskazaniem na Artura). Co bedzie dalej-zobaczymy. Obaj sa ciagle dosyc mlodzi i rozwojowi.

Jak obaj przyjmujacy Lotosu beda bez kontuzji-powinno byc niezle. A moze i Jakubiszak swoje szanse dostanie.
Sklad ciekawy, tylko 3 przyjmujacych z mniejszymi lub wiekszymi problemami zdrowotnymi.
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Camillo Marcotti »

A ja będę się dalej upierał, że coś źle robimy w szkoleniu. Większość naszych młodych zawodników jest po większych czy mniejszych kontuzjach, które spowalniają ich rozwój. Chyba żaden kraj nie ma takiego odsetka kontuzjogenności zawodników jak my. Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy są z tektury.
TommyLeeJones
Posty: 1671
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: TommyLeeJones »

Camillo Marcotti pisze:Większość naszych młodych zawodników jest po większych czy mniejszych kontuzjach, które spowalniają ich rozwój. Chyba żaden kraj nie ma takiego odsetka kontuzjogenności zawodników jak my. Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy są z tektury.
Tu trzeba cofnąć się do 1 klasy podstawówki, gdzie nauczyciele powinni na każdej lekcji WF-u wbijać do młodych głów znaczenie rozgrzewki przed i rozciągania po grze. I tak przez 6 lat (teraz już 8), to samo w szkołach średnich i wszystkich treningach, SKS-ach, etc. etc. Dodatkowo w prowincjonalnych klubach opieka masażysty/fizjoterapeuty chociaż raz na jakiś czas, by skontrolować zdrowie nastoletnich adeptów sportu. To pierwsze da się załatwić dobrymi chęciami i odpowiednim podejściem, na to drugie trzeba funduszy.
Krótko mówiąc - profilaktyka.

Para Szalpuk - Mika da sobie radę, to co w K-K albo Skrze wyglądałoby średnio, jak na Trefl prezentuje się bardzo dobrze. Artur odciąży Mikę w ataku, to najważniejsze (prócz zdrowia).
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Aershis »

TommyLeeJones pisze:
Camillo Marcotti pisze:Większość naszych młodych zawodników jest po większych czy mniejszych kontuzjach, które spowalniają ich rozwój. Chyba żaden kraj nie ma takiego odsetka kontuzjogenności zawodników jak my. Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy są z tektury.
Tu trzeba cofnąć się do 1 klasy podstawówki, gdzie nauczyciele powinni na każdej lekcji WF-u wbijać do młodych głów znaczenie rozgrzewki przed i rozciągania po grze. I tak przez 6 lat (teraz już 8), to samo w szkołach średnich i wszystkich treningach, SKS-ach, etc. etc. Dodatkowo w prowincjonalnych klubach opieka masażysty/fizjoterapeuty chociaż raz na jakiś czas, by skontrolować zdrowie nastoletnich adeptów sportu. To pierwsze da się załatwić dobrymi chęciami i odpowiednim podejściem, na to drugie trzeba funduszy.
Krótko mówiąc - profilaktyka.

Para Szalpuk - Mika da sobie radę, to co w K-K albo Skrze wyglądałoby średnio, jak na Trefl prezentuje się bardzo dobrze. Artur odciąży Mikę w ataku, to najważniejsze (prócz zdrowia).
Zacznijmy od tego,że nie ma czegoś takiego jak bycie kontuzjogennym, kontuzjogenny może być sport, a nie zawodnicy.

Masażysta/Fizjoterapeuta? :] Proszę Was, każdemu młodemu się mówi - "młody jesteś, jak możesz nie mieć siły w tym wieku". Więc przy takim podejściu do młodzieży, a za pewne szybko się to nie zmieni, nie ma mowy o jakichś nowościach w sprawie tego aspektu szkolenia.

Ja sobie poharatałem kolana w wieku gimnazjalnym, właśnie przez coś takiego, przy ponadprzeciętnym wyskoku, na 7 dni w tygodniu, miałem 3 treningi, turniej młodzika, mecz seniora, mecz juniora i mecz kadeta, gdzie w kazdym z tych się x razy skakło do zagrywki, bloku i ataku. Skończył się sezon ligowy - zaczęła się gimnazjada - i tak od połowy sierpnia do końca maja, niemal bez tygodnia odpoczynku trzeba było grać i w sumie nikt w tym wieku na to nie narzekał, bo zmęczenia jako takiego, faktycznie, w tak młodym wieku, bezpośrednio nie odczujesz - ale niestety, po sezonie okazało się, że kolana tego nie wytrzymują w odpowiednim stopniu i teraz, żeby grać, musiałem sobie darować skakanie na maksa.

Na zmiany w tej kwestii bym nie liczył, fizjoterapeuci to marzenie ściętej głowy, przynajmniej w kontekście klubów z 3/4 ligi małopolskiej - gdzie zaczyna spora część siatkarzy.
TommyLeeJones
Posty: 1671
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: TommyLeeJones »

Aershis pisze:acznijmy od tego,że nie ma czegoś takiego jak bycie kontuzjogennym
Ciekawe co na to Derrick Rose z NBA :D (gwoli ścisłości - wiecznie kontuzjowany, a opiekują się nim najlepsi). Jednak myślę, że geny robią pewną różnicę.

W sumie moja historia jest całkiem podobna, tylko że nie z Małopolski, a łódzkiego . ;) Stąd napisałem jak być powinno ale nieco bardziej optymistycznie do tego podchodzę, czasy "młody jesteś, zaraz Ci przejdzie" gdy lekarz orzekł po badaniach, że za pół roku takiego treningu pójdę po nóż... Muszą kiedyś minąć.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: StanLee »

@Aershis chodziło o to, że ''kontuzjogenny'' nie jest synonimem zwrotu ''podatny na kontuzję'' - a raczej ''powodujący kontuzje''.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Szampon093 »

Paszycki w Kuzbassie.
kanimo

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kanimo »

@Aerhis jako byly zawodnik analizuje to podobnie jak ja, jako lekarz i kibic (a takze ososba z poharatanymi przez sporty stawami).
Nie wiem jak w klubach, ale obserwowalam Spalowiczow.
Ci najlepsi od poczatku grali czesto w dwoch druzynach Spaly plus turnieje kadeckie (czasem tez dodatkowo juniorskie) MP, a w sezonie reprezentacyjnym podobnie-kadet a dla najlepszych zaszczyt pogrania rowniez ze starszymi.

I wszedzie presja na wynik. Wiec wrzucamy np wieksza silke.

A stawy musza miec czas na obudowanie sie miesniami. Chrszastki wzrostowe musza sie prawidlowo pozamykac.

Reszta zalezy od insywidualnej jakosci tych tkanek, sumarycznych obcazen, mozliwosci regeneracji i szczescia.

Dlatego ja sie nie martwie, ze np Jakubiszak nie gral, czy nie powolali Fornala do doroslej druzyny.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Aershis »

kanimo pisze:Nie wiem jak w klubach, ale obserwowalam Spalowiczow.
Przynajmniej tutaj, w 3 lidze małopolskiej, w większości wygląda to tak, że jak ktoś ma sekcję kadeta/juniora, to na 12 osobowy skład seniora, co najmniej pół drużyny stanowią własnie Ci kadeci/juniorzy, i to najczęściej jako podstawowi zawodnicy.

Co do Paszyckiego - nie widzę go w Rosji
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: estril1992 »

Jako atakujący ma się rozumieć w Rosji ma grać ?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”