Resovia Rzeszów

azirck
Posty: 161
Rejestracja: 12 sty 2017, o 14:14
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azirck »

Nie wiem czy na 10. Może na 11 albo na 20. W każdym razie zdecydowanie poniżej poziomu który określiłbym jako "ch****y ale stabilny". Podobnie zagrała też ostatnio z Lotosem. A może i tak samo, z tym ze rywal nieco inny dlatego też była tam jakaś walka. Na ich tle, zawodnicy Lube wyglądali jak kosmici, a o ile mi wiadomo, to są to ludzie - jeśli sądzisz inaczej to zgłoś to do CEV, bo to jest chyba niezgodne z regulaminem. Ale wystarczy że po drugiej stronie stanie drużyna kompletna(nawet nie ze światowego topu, ale taka która ma ułożoną gre we wszystkich elementach) to i Lube zejdzie do osiągalnego poziomu. Ba! Nawet da się ich pokonać, co pokazał Berlin.

Od początku sezonu zwracam uwagę na to, że Resovia tragicznie gra w obronie i bloku. Na bardzo przeciętny poziom ligowy to wystarcza, chociaż nie zawsze. Ale wystarczy że przyjedzie Drużyna przez duże D to każdą słabość i braki w jakimś elemencie wykorzystają i wbiją w parkiet. A za te braki jest winny nie kto inny jak trener. To, jak wiele może zmienić osoba trenera, pokazała Legia Warszawa.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: aezakmi »

skrowiec pisze: Bez obrazy ale po dzisiejszym meczu mam wrażenie że Kanadyjczycy mogą byc dobrzy w hokeju a nie siatkówce, a Czesi w produkowaniu Skody
Schmitt swego czasu niemal w pojedynkę ograł wielką Brazylię w lidze światowej (on po prostu do dnia dzisiejszego przeszedł kilka kontuzji, jego wiek nie zatrzymał się w miejscu, eksploatacja jego organizmu też nie zatrzymała się w miejscu), a z Czech jest Jan Stokr - fantastyczny siatkarz, który święcił triumfy z wielkim Trentino. Także narodowość jest tutaj mało istotna.
Kowal nie jest w stanie poskładać tej ekipy + fatalni rozgrywający. Szybkość rozegrania jest po prostu tragiczna - nawet z dobrego przyjęcia.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2017, o 00:45 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Robert77 »

Ktoś napisał, ,,że z takim Lube nie wygrałaby dziś żadna polska drużyna''- czy czasami przewartościowanie przeciwnika nie jest usprawiedliwianiem własnej niemocy? Ludzie! Trzeba spojrzeć realnie, a realia są takie, że Lube w większości to zbieranina emerytów, którzy lada chwila zaczną mieć problemy z odrywaniem się od ziemi i nic kosmicznego w tej drużynie nie widzę. Zaraz ktoś napisze, że klepią wszystkich w lidze włoskiej bla bla bla- widocznie liga włoska z braku kasy schodzi tak samo na psy jak inne ligi w europie. A co do Resovi dzisiaj, to ktoś słusznie napisał, że dobrze że Juantorena nie zaczął zagrywać dołem, bo jak i to zaczęłoby wpadać to byłyby jaja na cały świat!
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

Robert77 pisze: Ludzie! Trzeba spojrzeć realnie, a realia są takie, że Lube w większości to zbieranina emerytów, którzy lada chwila zaczną mieć problemy z odrywaniem się od ziemi
Jak kulą w płot...
Sokołow 89
Osmany 85
Kovar 89
Stankovic 85
Micah 93
Jenia 90
drugi środkowy 89 (choć na żywo to myślałem że jakiś stary)
No sami emeryci, 2 (słownie:dwóch) w wyjściowym składzie po 30stce :P
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Robert77 »

qtp pisze:
Robert77 pisze: Ludzie! Trzeba spojrzeć realnie, a realia są takie, że Lube w większości to zbieranina emerytów, którzy lada chwila zaczną mieć problemy z odrywaniem się od ziemi
Jak kulą w płot...
Sokołow 89
Osmany 85
Kovar 89
Stankovic 85
Micah 93
Jenia 90
drugi środkowy 89 (choć na żywo to myślałem że jakiś stary)
No sami emeryci, 2 (słownie:dwóch) w wyjściowym składzie po 30stce :P
A ile powinni mieć siatkarscy emeryci? Po 40? 32 lata to końcówka kariery i latek nie oszukasz!
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

No no, a jaszczury takie zielone...
azirck
Posty: 161
Rejestracja: 12 sty 2017, o 14:14
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azirck »

^^
Najlepszym przykładem jest Tietiuchin. Ma się tyle lat na ile się czuje. A dzisiaj Juantorena potwierdził, że jest światowej klasy siatkarzem i jego wiek to tylko liczba :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

W sumie, z jednej strony Lube na papierze to jest jednak wyraźnie lepszy zespół, czterech zawodników ze ścisłego topu na swojej pozycji + Stankovic, Kaliberda, Cebulj czy Kovar albo nawet ten bardzo solidny Candellaro. Gdyby zrobić najlepszy zespół naszej ligi na papierze (tzn. wyjściowy skład) to pewnie byłby ten poziom. Z drugiej, wiadomo, skoro Berlin mógł mieć dzień konia i ich ograć, to i Resovia mogła zagrać na tyle dobrze, żeby powalczyć, nawet jeżeli o wygraną, z racji deficytu potencjału, mogło być ciężko.

A ja nie chcę wbijać kolejnej szpili Kowalowi, bo on jednak robi to nadzwyczaj skutecznie sam ostatnimi czasy, ale biorąc pod uwagę, że Resovia w fazie grupowej potrafiła przegrywać dwukrotnie z Budvą, dostawać lanie u siebie z Berlinem, była w stanie ugrać seta w dwumeczu z Cuneo - to chyba jednak nie jest jakimś zaskoczeniem, niespodzianką czy po prostu czymś nowym, że gdy przyjeżdża jeden z 3-4 najlepszych zespołów w Europie, w formie, to ponownie kończy się tym samym rezultatem. Dlatego trochę nie rozumiem tych analiz poszczególnych zawodników gdy ostatnio na Resovię zbyt dobrą ekipą okazał się Gdańsk, z Hebdą po kontuzji, Pietruczukiem, Schulzem i Gawryszewskim. Rozumiem, że Schmitt, Ivovic, Rossard czy nawet ten Drzyzga, mają określone mankamenty, ale chyba jednak nie w nich leży problem w tym momencie.

Mnie się nasunęła taka analogia, że poziom naszej ligi jest taki, że Resovia gra sobie przeciętnie cały sezon i ma miejsce w trójce, a pewnie nawet powalczy o 1. lokatę z Zaksą - i niby przegrała z Cuprum, czy GKSem, ale dla ogólnego kształtu tabeli nie ma to znaczenia. We Włoszech jak chcesz walczyć o pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej, to musisz grać na poziomie takiego Lube, co widzieliśmy dzisiaj - dużo wyższy poziom rozgrywek chyba w jakimś stopniu wpływa na stabilność i regularność formy tym samym, bo Kowal ze swoim podejściem z Resovią we Włoszech zajmowałby 6-7. miejsce w tym momencie. Widzimy tez co z Zaksą robi przyzwyczajony do takiego funkcjonowania przez 10 lat pracowania u siebie w kraju De Giorgi, bo Zakssa nie zawsze gra wspaniale, ale jednak jeżeli chodzi o regularnośc i powtarzalność bije resztę ligi na głowę.

Oczywiście nie ma co absolutyzować, bo w sumie nic nowego jak na Kowala się jeszcze nie dzieje, za to można mieć wątpliwości czy aby na pewno wzorem poprzednich lat, relacje na linii zawodnicy-trener są dobre, bo domniemana dymisja i kompromitujące występy z Lotosem i Lube, ani nie wzbudzają zaufania do trenera, ani nie robią atmosfery w zespole.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1796
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Resovia Rzeszów

Post autor: hardy »

azirck pisze:Jakiś belg, kilku polaków, kawałek francuza..
Widać że zaczynają się chamskie porównania. A może trzeba popatrzeć na siebie? Jakiś jankes, kilku polaków (kontuzje, nadwaga), kawałek francuza, pół kanadyjczyka, jakiś procent serba..
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Komunista »

Pewnie niedługo pojawi się wywiad Fabiana, dotyczący pracy trenera Resovii. Resovia przypomina reprezentację Polski z poprzedniego sezonu, a w szczególności jeśli chodzi o wirtuozerskie rozegranie Drzyzgi.:)
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Mario »

Spokojnie. Andrew już na pewno pisze plan naprawczy v.2017. Trzeba przewietrzyć skład, pozbyć się tych którzy zawodzą i z powrotem sprowadzić tych którzy się sprawdzali jak Grozer i Achrem. Wstępny szkic planu zyskał już popracie "góry". W 2018 Resovia w potrójnej koronie.
Awatar użytkownika
ajsmen90
Posty: 151
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ajsmen90 »

Simao pisze:Myślałem, że będzie lepiej niż zwykle, a jest nawet gorzej niż w ostatnim czasie. Jak na razie to kopromitacja i brak jakichkolwiek argumentów. Ciężkie jest życie kibica Resovii. Naszych sukcesem będzie wyjście z grupy i to by było na tyle. Nie z tym trenerem. Przydałoby się ugrać seta , inaczej to po prostu wstyd. Zresztą niepierwszy już raz.
Ja nawet teraz nie widzę argumentu za trenerem. Zawsze się powtarzało, że zaraz będzie lepiej. Jest jeszcze szansa, ocenimy po sezonie, ale teraz to już nie widzę większej przyszłości Kowala i Resovii razem. Wiem, że sezon jeszcze długi itd., ale na dzień dzisiejszy wygląda tak, że coś się coś się popsuło.

Kibice gwiżdżą bo mają dość. Zespoły o podobnym potencjale, a jeden leje drugiego. To nie do wytłumaczenia. Generalnie o meczu to szkoda dyskutować chyba, że ktoś znajdzie argument broniący trenera.
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dzordz1993 »

W Resovii nie tylko jest potrzebna zmiana trenera, ale i prezesa. Tam nie ma w ogóle żadnej wizji. Przypomina mi się taka Zaksa z czasów trenera Świderskiego. A Drzyzga to już inny temat. Myślałem że gościu będzie grał tylko lepiej bo początku sezonu nie miał najgorszego. Niestety, widzę teraz takiego Fabiana z poprzedniego sezonu, "nie chce mi się". Resovia nie ma rozgrywających. Nie wiem co w tej drużynie robi Tichacek, już dwa/trzy lata wstecz powinni się go pozbyć. Żaden z niego dobry zmiennik.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jaet »

Mecz zawsze można przegrać, szczególnie z takim przeciwnikiem, ale wymagać trzeba przynajmniej dwóch rzeczy - walki i chociaż odrobiny własnej jakości. W Resovii na dzień dzisiejszy nie ma nic. Dopóki Góral nie zrozumie, że kryzysem sportowym trzeba zarządzać tak samo jak biznesowym i czasami dla dobra większej całości podejmować decyzje sprzeczne z własnym chciejstwem, dopóty gra Pasów będzie wyglądała tak jak wygląda. Mocno wybrakowana zabawka za duże pieniądze...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Jolly »

Mario pisze:Spokojnie. Andrew już na pewno pisze plan naprawczy v.2017. Trzeba przewietrzyć skład, pozbyć się tych którzy zawodzą i z powrotem sprowadzić tych którzy się sprawdzali jak Grozer i Achrem. Wstępny szkic planu zyskał już popracie "góry". W 2018 Resovia w potrójnej koronie.
To ostatni sezon Kowala więc naprawdę spokojnie ;)
Nie wiem kto w przyszłym zostanie trenerem ale już problemu bogactwa na pewno nie będzie miał.
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dzordz1993 »

Jolly pisze:
Mario pisze:Spokojnie. Andrew już na pewno pisze plan naprawczy v.2017. Trzeba przewietrzyć skład, pozbyć się tych którzy zawodzą i z powrotem sprowadzić tych którzy się sprawdzali jak Grozer i Achrem. Wstępny szkic planu zyskał już popracie "góry". W 2018 Resovia w potrójnej koronie.
To ostatni sezon Kowala więc naprawdę spokojnie ;)
Nie wiem kto w przyszłym zostanie trenerem ale już problemu bogactwa na pewno nie będzie miał.
Nie jestem tego taki pewien. Ten człowiek ma nieograniczony limit zaufania :(
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Jolly »

dzordz1993 pisze:
Jolly pisze:
Mario pisze:Spokojnie. Andrew już na pewno pisze plan naprawczy v.2017. Trzeba przewietrzyć skład, pozbyć się tych którzy zawodzą i z powrotem sprowadzić tych którzy się sprawdzali jak Grozer i Achrem. Wstępny szkic planu zyskał już popracie "góry". W 2018 Resovia w potrójnej koronie.
To ostatni sezon Kowala więc naprawdę spokojnie ;)
Nie wiem kto w przyszłym zostanie trenerem ale już problemu bogactwa na pewno nie będzie miał.
Nie jestem tego taki pewien. Ten człowiek ma nieograniczony limit zaufania :(
Zaufanie u głównego sponsora ale to już ostatni sezon w takim wymiarze.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

Czyli co Kowal zmarnował kasę ,a teraz przyjdzie inny trener i będzie grał Polakami tylko? No niezbyt mądre podejście klubu i inwestora :)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

Mario pisze:Spokojnie. Andrew już na pewno pisze plan naprawczy v.2017. Trzeba przewietrzyć skład, pozbyć się tych którzy zawodzą i z powrotem sprowadzić tych którzy się sprawdzali jak Grozer i Achrem. Wstępny szkic planu zyskał już popracie "góry". W 2018 Resovia w potrójnej koronie.
Żeby nie było, to czy może być większe wietrzenie szatni niż w zeszłym sezonie? Na dobrą sprawę to z poprzedniego sezonu został tylko Drzyzga, Tichacek i Kowal z Ogonowskim. Reszta nowa, po kontuzjach lub z głębokiej rezerwy. Wpływ Dryji na ten sezon jest symboliczny, Tomek dopiero co wraca.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Cóż bez zmiany trenera lepiej nie będzie. Choćby z budżetem Zenitu Resovia będzie do pokonania.
azirck
Posty: 161
Rejestracja: 12 sty 2017, o 14:14
Płeć: M

Re: Odp: Resovia Rzeszów

Post autor: azirck »

hardy pisze:
azirck pisze:Jakiś belg, kilku polaków, kawałek francuza..
Widać że zaczynają się chamskie porównania. A może trzeba popatrzeć na siebie? Jakiś jankes, kilku polaków (kontuzje, nadwaga), kawałek francuza, pół kanadyjczyka, jakiś procent serba..
Absolutnie nie chciałem tym postem nikogo urazić. Była to tylko ironia w kierunku posta który cytowałem.
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: lobmar »

Jednak porazka z Lotosem została w głowach.Tak zle nie grali chyba nigdy.Najsłabsze ogniwa tego zespołu to trener i rozgrywający.Bardzo słabo wczoraj zagrał tez Wojtaszek.Jesli rzeczywiście sponsor w przyszłym sezonie znacząco odetnie kasę to skład Resowii będzie się głownie opierał na wychowankach plus być może w miarę klasowy zagraniczny rozgrywający .Ciekawe ,gdzie wyląduje rozkapryszony Drzyzga.Zaksa może dziekowac opatrzności.ze wybrala Toniuttiego zamiast niego.Była taka koncepcja.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: orw3ll »

O ile Kowala nie zwolniono po meczu z Civitanovą, to ciekawi mnie jak wytrzyma kolejne 7 meczów- bo te do lekkich nie należą. Resovia spotka się kolejno z: Gdańskiem, Bełchatowem,później rewanż z Włochami, Lubin, Radom, Berlin i Jastrzębie. Ciekawe, czy Andrzej wytrzyma na stanowisku do spotkania z Jastrzębskim Węglem. Po takim blamażu każda porażka odbije się ze zdwojonym echem.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: radosoviak »

Mag przemówił:

- Lube zagrało bardzo dobrze zagrywką. Mieliśmy ogromne problemy z przyjęciem. Rozbili nas tym elementem. To była ogromna różnica pomiędzy naszymi zespołami. Nie mieliśmy dobrego przyjęcia, więc w konsekwencji pojawiły się problemy z atakiem. Nasz poziom w tym elemencie był niski. Uważam, że właśnie to zadecydowało o naszej porażce - powiedział Andrzej Kowal, trener rzeszowskiej drużyny.
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

Ma rację. Tylko pytanie dlaczego tak się stało? Bo co się stało, każdy widział.
Takiego komfortu jak przed tym meczem to nie miał nikt. Tydzień przygotowań tylko do tego meczu. Mecz w hali jaką znają jak nikt inny.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2732
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Simao »

W ostatnim czasie dużo się mówi i pisze o obniżeniu budżetu w kolejnym sezonie. Podobno, nie będzie już w takim wymiarze jak obecnie. Trzeba podkreślić, że to tylko domysły, naprawdę nikt tego nie wie jak ostatecznie będzie. Dwa sezony temu niektórzy wierni kibice zarzekali się juz, że to już koniec takiego budżetu. Pytanie, jakie mają być tego determinaty, czynniki, czym to miałoby być spowodowane ? W takim razie, niech ktoś mi w logiczny sposób wytłumaczy sens rozbudowy naszej hali?Szczerze, jeśli przyszedł by nowy uznany trener, najlepiej jakiś Włoch to może to wyjść tylko na dobre. Ponieważ, jeśli zostanie obniżony budżet, to nie znacznie i dalej będzie on na wysokim poziomie w porównaniu z resztą ligii. To wręcz może wywrzeć pozytywne skutki, ponieważ Resovia nie będzie sobie mogła pozwolić na 2 równe 6. Zmienilaby się koncepcja drużyny. Absurdalnie z mniejszym budżetem, jednak z doświadczonym trenerem, z dużymi umiejętnościami i autorytetem moglibyśmy być dużo silniejsi niż obecnie. Na pewno nastawialibysmy się na silną szóstkę i kilku solidnych zamienników na pozycji. Myślę, że byłoby to wystarczające. Widzimy co się dzieje jak Kowal ma do dyspozycji 5 przyjmujących. Nie odbiegają oni w znacznym stopniu od siebie poziomem. Zgadzam się z kilkoma osobami, którzy twierdzą, że należy zmienić rozgrywającego. Ja osobiście uważam, że obu jednocześnie. Chyba kończą się im również kontrakty po sezonie. Drzyzga zaczyna mnie irytować w równym stopniu co Kowal, Tichacek już od dłuższego czasu nie jest wartościowym zamiennikiem. Należałoby chyba pożegnać kolejna ikonę klubu. Ponieważ Pit również potrafi zirytowac . Za niższe pieniądze można mieć wcale nie gorszego środkowego. Np. Szacharewicz. Piszę jak najbardziej poważnie. Pit w bloku to jest jak dziecko we mgle, serwis w większości ma żenujący. Nie potrafi dobrze dograć piłki przy siatce. Atak, który był zawsze jego atutem, od ostatniego czasu już nim nie jest w takim stopniu jak kiedyś. Myślę, że to w pełni obiektywna ocena. Należy zmienić drużynę. Trzeba poszukać rozgrywającego klasy Toniuttiego i dwóch klasowych przyjmujących. Ponieważ to od nich w głównej mierze zależy poziom drużyny. Niestety Polaków obecnie, próżno szukac. Nie ma takich przyjmujących jak Winiar kiedyś. Jest też kwestia libero do przemyślenia. Przy dobrym trenerze i rozgrywającym to na ataku mógłby u nas być z powodzeniem zawodnik typu Muzaj. Młody Polak z bardzo dobrymi warunkami i perspektywami na przyszlosc.
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: lobmar »

Zmiejszenie nawet znaczne budżetu przez same Asseco nie będzie problemem.Macie dużo innych sponsorow.Bedzie problem jak gra nie ulegnie poprawie,gdyz będzie trudno zatrzymać pozostałych.
zibibobi
Posty: 795
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: zibibobi »

Problem Kowala polega na tym, że nie potrafi wykorzystać posiadanego potencjału zawodników. Resovia, od kilku lat, ma bardzo dużą kadrę dobrych, czy bardzo dobrych zawodników. Swojego czasu mówiło się nawet, że Resovia może wystawić 2 - 3 szóstki o zbliżonym potencjale. I niby wszystko OK. Resovia od lat zalicza się do ścisłego top + Ligi. A powinna znaczyć cos więcej nie tylko na krajowym rynku.
Wracając do Kowala. Odnoszę wrażenie, że on tak na prawdę nie wie, kto u niego w zespole jest pierwszoszóstkowy a kto zmiennikiem. Dotyczy to w szczególności formacji przyjęcie/atak. Nadmiar bogactwa powoduje, że Kowal próbuje grać para X/Y by po kilku nieudanych akcjach zmienić X czy Y a najlepiej całą formację. Pojawiają się inni, grają lepiej lub gorzej by po chwili znowu wchodził inny, albo poprzedni. Tak było np. we wczorajszym meczu. Nie mnie oceniać Kowala, jego ustawienia, zmiany itp. Ale czy Jaeschke jest już na prawdę przygotowany na wielkie granie, podczas gdy Perrin który od początku sezonu był chyba najrówniej grającym przyjmującym stał w kwadracie.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

zibibobi pisze: 3 szóstki o zbliżonym potencjale.
Tak mówili ci mało inteligentni.

6 w Resovi jest dość wyraźnie wykrystalizowana, Drzyzga, Schmitt, Leman, Nowakowski, Rossard, Perrin/Ivovic, Wojtaszek. Tylko na jednym przyjęciu jest większa niewiadoma, raz gra jeden, raz drugi, więc nie tu problem.
W każdym z poprzednich sezonów pod Kowalem, Resovia spotykając się z dobrze dysponowanym silnym zespołem była rozbijana, raz bardziej, raz mniej, ale takich wyników 0-3 naprawde sporo się uzbierało. Taki Kowalowy warsztat i tyle.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2732
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Simao »

qtp pisze:
zibibobi pisze: 3 szóstki o zbliżonym potencjale.
Tak mówili ci mało inteligentni.

6 w Resovi jest dość wyraźnie wykrystalizowana, Drzyzga, Schmitt, Leman, Nowakowski, Rossard, Perrin/Ivovic, Wojtaszek. Tylko na jednym przyjęciu jest większa niewiadoma, raz gra jeden, raz drugi, więc nie tu problem.
W każdym z poprzednich sezonów pod Kowalem, Resovia spotykając się z dobrze dysponowanym silnym zespołem była rozbijana, raz bardziej, raz mniej, ale takich wyników 0-3 naprawde sporo się uzbierało. Taki Kowalowy warsztat i tyle.
Ciężko nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Jednak czym jest spowodowana ta ciągła stagnacja? Dlaczego nie ma żadnego progresu, nic nie ulega zmianie? Mam takie wrażenie,że tobie niespecjalnie przeszkadza taki stan rzeczy. W takim razie musi on odpowiadać, nie wiem czy jesteś, czy nie jesteś kibicem Resovii. To już inna kwestia. Natomiast jeśli jesteś i nie widzisz w postawie i poziomie drużyny nic złego. Jakoś specjalnie nie zależy Ci, aby obecny stan rzeczy zmienić to tylko pogratulować Tobie z mojej strony :) Przepraszam, w takim razie to raczej Ty należysz do tych mało inteligentnych z całym szacunkiem. Proszę tylko nie wyskakuj mi z argumentem, że jesteśmy skazani na Kowala, że ma on wielkie zaufanie Górala i nic się nie zmieni. Ponieważ zapewniam Cię,że nic nie trwa wiecznie. Kowal jest cyniczny i zadufany w sobie. Przekłada własne partykularne interesy nad dobro klubu. To tyczy się nie tylko jego, może jeszcze w większym stopniu cały zarząd. Ostatnio też coraz więcej osób zauważa ten arogancki stosunek do kibiców, taka bardzo cyniczna postawa i małostkowość. Wszystko w rękach Pana Górala. Jeśli Kowal, Górski myślą że taki stan rzeczy będzie ciągle trwał, to najwyraźniej nie znają życia. Każda cierpliwość kiedyś się kończy. Wypada mi tu tylko napisać klasyk. Mianowicie, pycha zawsze kroczy przed upadkiem. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie to miało odzwierciedlenie w rzeczywistości. W tym konkretnym przypadku.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”