Resovia Rzeszów

Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Resovia Rzeszów

Post autor: chalmi94 »

Resovia Rzeszów powstała w 1905 roku.

Sukcesy:

Mistrzostwa Polski : 1970/1971, 1971/1972, 1973/1974, 1974/1975

Srebrny medal MP : 1972/1973

Brązowe medale MP : 1969/1970, 1976/1977, 1986/1987, 1987/1988

Puchar Polski : 1975, 1978, 1983, 1987

Inne puchary :

Klubowe wicemistrzostwo świata - 1974

PEMK - 1972/1973 (II miejsce), 1975/1976 (IV miejsce)

PEZP - 1973/1974 (III miejsce), 1986/1987 (IV miejsce)

Skład na sezon 07/08:
1 Tomasz Kusior 2,07 Polska (środkowy)
5 Tomasz Kozłowski 1,92 Polska (rozgrywający)
6 Jakub Mach 1,98 Polska (przyjmujący )
7 Aleksander Mitrović 1,96 Serbia (przyjmujący)
8 Michał Kaczmarek 2,00 Polska (środkowy)
9 Karel Kwasnićka 1,97 Czechy (przyjmujący)
10 Piotr Gabrych 1,98 Polska (przyjmujący)
11 Tomasz Józefacki 1,92 (Polska atakujący)
12 Łukasz Perłowski 2,03 (Polska środkowy)
13 Piotr Łuka 1,91 Polska (przyjmujący)
14 Paweł Papke 1,96 Polska (atakujący)
15 Ihosvany Hernandez Rivera 2,06 Kuba (środkowy)
16 Krzysztof Ignaczak 1,88 Polska (libero)
18 Ivan Ilić 1,95 Serbia (rozgrywający)

Mistrz polowania w tym roku, bardzo dobre transfery. Mitrović, Ilić, Ignaczak, Hernandez, Papke to zawodnicy o uznanej klasie światowej. Wedłu mnie na papierze 3 zespół MP. Im więcej grają meczów tym pewniej się czują i dlatego uważam że mają szanse na medal w tym roku. Grają szybko tak jak każdy zespół PLS. Ich rozgrywacz jest napewno pewniejszym punktem zespołu niż w tamtym roku był Pilarz. Narazie Resovia popełnia dużo własnych błędów, dlatego bo mają nowych zawodników i jeszcze nie są do końca zgrani. Dziękuję też Resovii za to, że przełożyli mecz z Olsztynem :D (nie musiałem patrzyć jak "rozgrywa" Szablewski).
Ostatnio zmieniony 6 gru 2007, o 16:21 przez Ted, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: A już mamy temat traktujący o Resovii
AZS Olsztyn
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: Mania »

No i Such pożegnał sie z ławką trenerską w Resovii. Niesamowicie zaintrygowały mnie jego wyjaśnienia, które niemal jednoznacznie wskazują na problemy "wychowawcze" w drużynie. Czyli zatem stało się to co wielu tutaj przewidywało.

Ciekawa jestem jak to wpłynie na formie psychiczną drużyny. Pierwszy test już pojutrze w zaległym meczu z Olsztynem. ;-)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
osnazfsb

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: osnazfsb »

Ja powiem tak czytajac wypowiedz Sucha i to czego mozna sie domyslac sadze ze stare dziadki powiozły trenera no cóz i wczesniej wiele osób spodziewało sie takiego zakonczenia tego zespołu zbudowanego na doswiadczonych czesto charakternych chłopakach a z drugiej strony bałkanskich oberzyswiatach :D I chyba cos w tej druzynie pekło osobicie juz wczesniej pisałem ze cos takowego moze sie zdarzyc ale nie sadziłem ze tak szybko :|
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: lucass90 »

Moim zdaniem to decyzja najgorsza z możliwych dla tego klubu. Poza Suchem nie widzę trenera, który umiałby zapanować na charakterkiem Piotrka Gabrycha, a ,jak wiemy, potrafi on psuć drużynę od środka. Nie ma chyba zawodnika, który by go lubił. Doszły mnie też słuchy, nie wiem ile jest w tym prawdy, że podobno "rzeszowscy" Serbowie zapowiedzieli, że jeśli Gabrych nie zmieni swojego zachowania, to oni nie będą z nim grali... :| :D No cóż, nie dziwie się, patrząc na jego niektóre psychiczne reakcje na boisku.. :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
marczak
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:55
Płeć: M

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: marczak »

Panowie nie przesadzajmy jeszcze tej sprawy. Z tego co mi wiadomo to Jan Such odszedl z zespolu poniewaz uwazal ze obecna pozycja oraz gra Resovii jest ponizej jego oczekiwan. Bierze cala odpowiedzilanosc za wszyski kontuzje, lecz podkresla ze byl o przypadek. Dlaczego stracie sie znalesc problem tam gdzie go nie ma? Jeszcze nic nie jest skonczone. Klub wzmocnil sie nowym srodkowym. Siatkarze powoli dochodza do zdrowia. Mysle ze prawdziwe oblicze tej druzyny zobaczymy jak wszyscy beda zdrowi.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: Mania »

marczak pisze:Panowie nie przesadzajmy jeszcze tej sprawy. Z tego co mi wiadomo to Jan Such odszedl z zespolu poniewaz uwazal ze obecna pozycja oraz gra Resovii jest ponizej jego oczekiwan. Bierze cala odpowiedzilanosc za wszyski kontuzje, lecz podkresla ze byl o przypadek. Dlaczego stracie sie znalesc problem tam gdzie go nie ma? Jeszcze nic nie jest skonczone. Klub wzmocnil sie nowym srodkowym. Siatkarze powoli dochodza do zdrowia. Mysle ze prawdziwe oblicze tej druzyny zobaczymy jak wszyscy beda zdrowi.
Chyba Ci umknęła najważniejsza część wypowiedzi Sucha o dotycząca powodów odejścia.

Moim zdaniem dobrze się stało, że Such odszedł i nie będę ukrywać, że się ucieszyłam. Natomiast nie wiem czy to sie przełoży na wyniki zespołu, obawiam się, że nie.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
marczak
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:55
Płeć: M

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: marczak »

Kowal to jeszcze niedoswiadczony trener. Mysle ze lepszym posunieciem bylo by sprowadzenie jekieos zagranicznego trenera dobrej renomy ktory byl by w stanie poukladac zespol. A Kowal bylby jego asystentem.
bestmaciek
Posty: 41
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: bestmaciek »

Kowal wrzucony został na "głęboką wodę" i w dodatku w nieciekawej sytuacji, ale musi wkońcu coś zacząć. Panas przeciez był asystentem znanego ternera ale to pod jego ręką częstochowa gra lepiej. Polscy trenerzy muszą sie rozwijać w jakiś sposób, a bycie asystentem kilka lat to żadne wyzwanie. Mam nadzieje, że podoła wyzwaniu.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: Liana »

lucass90 pisze:Moim zdaniem to decyzja najgorsza z możliwych dla tego klubu. Poza Suchem nie widzę trenera, który umiałby zapanować na charakterkiem Piotrka Gabrycha, a ,jak wiemy, potrafi on psuć drużynę od środka. Nie ma chyba zawodnika, który by go lubił. Doszły mnie też słuchy, nie wiem ile jest w tym prawdy, że podobno "rzeszowscy" Serbowie zapowiedzieli, że jeśli Gabrych nie zmieni swojego zachowania, to oni nie będą z nim grali... :| :D No cóż, nie dziwie się, patrząc na jego niektóre psychiczne reakcje na boisku.. :)
Typowe operowanie wyświechtanymi opiniami, nie poparte niczym innym niż ploty i spekulacje - oparte zresztą na tychże wyświachtanych opiniach. Śmiesznie wyglądają takie "aksjomaty" jak powyższy w kontekście wypowiedzi jana Sucha:
***
Do zespołu dołączył Piotr Gabrych. Wszyscy wiedzą, jak wybuchowy ma charakter. Czy zaszedł panu za skórę?

"Piotrek nie miał absolutnie nic wspólnego z moją decyzją. Jest profesjonalistą, poważnie traktuje swoje obowiązki i świetnie się rozumieliśmy."

Z kim więc nie mógł się pan porozumieć?

"Z Serbami. I mam na myśli nie tylko problemy językowe, które istniały, bo nie znam angielskiego. Aleksandar Mitrović i Ivan Ilić sprawiali notoryczne problemy. Nawet nie starali się znaleźć ze mną nici porozumienia. Na początku sezonu celem ich „ataku” był właśnie Piotrek Gabrych, a potem upatrzyli sobie mnie."

Proponuję trochę więcej powściągliwości w ferowaniu wyroków :P.
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: qba92 »

Powiem więcej trener Such był jednym z tych trenerów który jako jeden potrafił sobie poradzić z Piotrkiem. Szkoda mi Sucha bo to Resovia dzięki niemu osiągnęła tak wiele
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: lucass90 »

Liana pisze:
lucass90 pisze:Moim zdaniem to decyzja najgorsza z możliwych dla tego klubu. Poza Suchem nie widzę trenera, który umiałby zapanować na charakterkiem Piotrka Gabrycha, a ,jak wiemy, potrafi on psuć drużynę od środka. Nie ma chyba zawodnika, który by go lubił. Doszły mnie też słuchy, nie wiem ile jest w tym prawdy, że podobno "rzeszowscy" Serbowie zapowiedzieli, że jeśli Gabrych nie zmieni swojego zachowania, to oni nie będą z nim grali... :| :D No cóż, nie dziwie się, patrząc na jego niektóre psychiczne reakcje na boisku.. :)
Typowe operowanie wyświechtanymi opiniami, nie poparte niczym innym niż ploty i spekulacje - oparte zresztą na tychże wyświachtanych opiniach. Śmiesznie wyglądają takie "aksjomaty" jak powyższy w kontekście wypowiedzi jana Sucha:
***
Do zespołu dołączył Piotr Gabrych. Wszyscy wiedzą, jak wybuchowy ma charakter. Czy zaszedł panu za skórę?

"Piotrek nie miał absolutnie nic wspólnego z moją decyzją. Jest profesjonalistą, poważnie traktuje swoje obowiązki i świetnie się rozumieliśmy."

Z kim więc nie mógł się pan porozumieć?

"Z Serbami. I mam na myśli nie tylko problemy językowe, które istniały, bo nie znam angielskiego. Aleksandar Mitrović i Ivan Ilić sprawiali notoryczne problemy. Nawet nie starali się znaleźć ze mną nici porozumienia. Na początku sezonu celem ich „ataku” był właśnie Piotrek Gabrych, a potem upatrzyli sobie mnie."

Proponuję trochę więcej powściągliwości w ferowaniu wyroków :P.
[skasowane] Spekulacje??? Chyba musisz mało o nim wiedzieć...

Jakże niedawno głośno było o tym, że gdy Gabrych pojechał z kadrą na jakiś turniej do Rosji (nie pamiętam co to była za impreza) i wkurzył ich do tego stopnia, że spakowali go i wystawili jego walizki przed drzwi hotelowe. (A z wiarygodnego źródła wiem, że tak było naprawdę).
Jeszcze dawniejsze zdarzenie: Kilka lat temu, grający jeszcze (chyba) w Czarnych Radom, Gabrych zamachnął się z ręką na trenera Skorka, który śmiał "wielką gwiazdę" zdjąć z boiska.
Zdaje się, że w żadnym klubie Gabrych nie zagrzał miejsca dłużej niż 2-3 lata, a gdy wyruszył na podbój świata, na rok zatrzymywał się czy to w Rumuni, czy Brazylii. Powód jest oczywisty: Nikt zabardzo nie palił się do dłuższej współpracy z tym panem.
Panu trenerowi, Janowi Suchowi, dobrze pracowało się z Gabrychem, bo obaj mają podobne, trudne charaktery.
Poza tym trudno mi uwierzyć, że taki Milić sprawiał problemy dyscyplinarne. Nie wygląda na takiego i nie widzę u niego żadnych cech gwiazdorstwa. Już może prędzej spodziewać mógłbym się tego właśnie po serbskim rozgrywającym...
Dziwi mnie też rozbieżność w tłumaczeniach Sucha, dlaczego zdymisjonował... Raz mówi, że ze względów zdrowotnych, raz że ze względu na słabe wyniki, a teraz że nie mógł sobie poradzić z zespołem... :|
Więc jaka wkońcu jest prawda ???

I Liana, zorientuj się najpierw w temacie, później dyskutuj ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 5 gru 2007, o 17:57 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 13. Regulaminu Forum
AZS CZĘSTOCHOWA!
osnazfsb

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: osnazfsb »

Gwoli scisłosci wystawienie rzeczy na zewnatrz miało miejsce podczas turnieju olimpijskiego :D

A wiec jednak serbskie oberzyswiaty załatwiły Sucha a teraz podobno nie chca gra razem z Gabrychem noniestety jak ktos bierze takich zawodników to zawsze jest ryzyko ze moze miec własnie takie problemy-zreszta o budowie druzyny na "najemnikach" wiele juz było powiedziane i pewnie juz teraz oni bardziej mysla o nowym klubie niz o grze w barwach Resovii ...
Serbowie nie potrafili zaakceptować pewnych zasad i nie było szans na dialog. Uważali, że miejsce na ławce rezerwowych im uwłacza, bowiem są zbyt znanymi zawodnikami - twierdzi Jan Such.
No tak jak ktos gwiazdy sprowadza :P
Ostatnio zmieniony 5 gru 2007, o 16:58 przez osnazfsb, łącznie zmieniany 1 raz.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: Liana »

Lucass90 - No tak. "Się mówiło", "głośno było"... Gdzieś, kiedyś - aż dojdziemy do czasów prehistorycznych.
Poproszę o konkretne fakty z tego sezonu, dające podstawy do wydawania sądu, iż to właśnie Gabrych był powodem jakichś konfliktów personalnych w Resovii, bo, póki co, to tylko subiektywny osąd na podstawie własnego postrzegania konkretnych zawodników. Takiś pewny, że Serbowie są bez "zmazy i skazy"? Tak dużo o nich wiesz?

Z realiami polskiej siatkówki męskiej jestem od kilkunastu lat na bieżąco, więc wszystkie fakty i ploty znam, co nie znaczy, że mam dokonywać przeniesienia faktów zaszłych na czasy obecne.

P.S. Mitrović nie Milić - bo pewnie o niego ci chodzi, jako że dalej piszesz o rozgrywającym bez podawania nazwiska.
Awatar użytkownika
skr
Posty: 107
Rejestracja: 24 lis 2007, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: opolskie

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: skr »

lucass90 pisze:....Jakże niedawno głośno było o tym, że gdy Gabrych pojechał z kadrą na jakiś turniej do Rosji (nie pamiętam co to była za impreza) i wkurzył ich do tego stopnia, że spakowali go i wystawili jego walizki przed drzwi hotelowe. (A z wiarygodnego źródła wiem, że tak było naprawdę).....
a ten fakt czasami nie miał miejsca w Atenach ?? ;) ....a może to tylko plotki ??

Z PLS-u odchodzi niestety zasłużony trener, no cóż szkoda, zwłaszcza że okoliczności tej dymisji są niejasne. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i ewentualnie "winni" dostaną kopa w tyłek.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: lucass90 »

Liana, masz rację, chodziło mi oczywiście o Mitrović'a ;)

Odnosząc się ogólnie do tematu rzeszowskiego zespołu, myślę że jednym z czynników początków końca dobrych czasów Resovii było ściągnięcie tylu - co tu dużo mówić - przestarzałych gwiazd, które mają już jednak swoje kaprysy i trudno je okiełznać.
Nie liczyłem, ale podejrzewam, że średnia wieku w Resovii oscyluje w granicy "trzydziestki", a większość zawodników w swojej bogatej karierze osiągnęła w ligowej siatkówce już chyba wszystko co było można i nie przykładają się już do pracy, tak jak kiedyś.
Jeszcze rok temu Resovia miała fajny, młody zespół, na który przed sezonem nikt nie stawiał. Chłopaki grali bez presji i od samego początku sezonu zadziwiali pozytywnie siatkarską Polskę.
Także okazuję się, że drastyczne zmiany nie zawsze przynoszą pozytywne skutki. I mam tu na myśli politykę transferową.

No cóż, sezon jeszcze się nie skończył i nikogo nie należy skreślać, lecz zamiast zwalniać bardzo dobrego trenera, zarząd Resovii mógł pomyśleć na zwolnieniem takiej "czarnej owcy" spośród zawodników. Zmiana trenera najczęściej łączy się ze zmianą stylu gry na zupełnie inny, a zanim zawodnicy przyzwyczają się do niego, może minąć dużo czasu. Może nawet za dużo...?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?

Post autor: Liana »

Ja generalnie nieufnie odnoszę się do wszelkich koncepcji kadrowych opartych głównie, jak to obrazowo określił osnazfsb, na "najemnikach", bo to rzeczywiście z reguły specyficzne osobowości i nadmiar takich indywidualistów pożytku na dłuższą metę nie przynosi.
Tak na marginesie - Krowy niezłego łupnia rzeszowianom w pierwszym secie dały :P.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dreamer »

Elektryzujący ostatnio kibiców temat rezygnacji Jana Sucha z funkcji trenera Resovii, w pewnym zakresie pasuje do tematu funkcjonujacego już od dłuższego czasu w forum o Polskiej Lidze Siatkówki - "Resovia 2007/08 - podium, czy przereklamowany dream team?". Wydaje mi sie jednak, że zagadnienie rezygnacji trenera Sucha, jest o wiele szersze, niż tylko ten jego aspekt - "co Such mógł zrobić z Resovią w tym sezonie?" Przy okazji mówienia o rezygnacji trenera pojawiają się nieuchronnie wątki jego dotychczasowych osiągnięć z Resovią, stylu jego pracy, jego podejścia do zawodników, itp.
Wydaje się więc, że właściwszym posunieciem bedzie kontynuowanie dyskusji na tematy "ogólno-klubowe" Resovii, w tym na temat szeroko pojętych problemów, związanych z sytuacją w klubie po rezygnacji trenera, na tym ogólnym forum, właśnie w tym miejscu.

Liczę, że zrozumiecie moją prośbę, podyktowaną dbałością o rygor tematyczny na forum, i postaracie się z jak najmniejszymi problemami "przekierować" dyskusję dotyczącą ogólnych problemów rzeszowskiego klubu, do tego właśnie tematu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: lucass90 »

Tak ale w ten właśnie sposób ucina się ciekawa dyskusja, która wynikła we wspomnianym przez Ciebie wątku... Szkoda.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Liana »

A tu nie mają moderatorzy możliwości przenoszenia wypowiedzi? Lucass ma rację - w nieco sztuczny sposób ukręciłeś, dreamerze, łeb interesującej wymianie zdań :(
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dreamer »

Oczywiście nie mamy zamiaru ucinać dyskusji w miejscu gdzie ją zainicjowaliście (zresztą to byl nasz błąd, że temat ogólny zostal zablokowany, gdy sie pojawił).

Myślę, że tak długo, jak uważacie za korzystne dla wątku kontynuowanie go w temacie "o dream teamie", tak dlugo róbcie to tam. W końcu po ustaniu dysklusji można w temacie ogólnym zarchiwizować posty z tamtej dyskusji.

Bardziej chodzi mi o to, aby pamietać, że wątki o resovii mocno odbiegające od waskiego tematu "o dream teamie", najlepiej już na starcie lokować w tym ogólnym, temacie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Liana »

Trzeba było zmienić tytuł wątku o dream teamie na ogólny - i byłoby po ptokach. Wrzucaloby się wszystko na temat Resovii do jednego wora i nie byłoby problemów :).
Awatar użytkownika
koniu89
Posty: 111
Rejestracja: 21 gru 2007, o 22:00
Płeć: M
Lokalizacja: Krzywcza|Przemyśl|Kraków
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: koniu89 »

Mieszkam niedaleko Rzeszowa, jestem sympatykiem tej druzyny i mysle ze z medalu w tym sezonie beda nici. Wydaje mi sie ze problemem nie sa kontuzje, nie jest nagla zmiana trenera. Potencjalnie maja druzyne na 3-4 miejsce ale najprawdopodobniej skoncza na 5-6. Dlaczego? A to dlatego ze nie maja mentalnosci zwyciezcow, fighterow.
Wezmy np Czestochowe. Co roku odchodza z tego zespolu bardzo wartosciowi zawodnicy a wlasciwie nie sa sprowadzani na ich miejsce nastepcy. Potencjalnie zespol sie oslabia a mimo to graja caly czas na takim samym poziomie a moze nawet coraz lepiej. Juz tak mniej wiecej od 3-4 lat skazuje częstochowski azs na srodek tabeli a oni zawsze sa w czolowej "4". Mysle ze dzieje sie tak wlasnie dlatego ze w ich swiadomosci pozostaja sukcesy zespolu z lat poprzednich, chca za wszelka cene kontynouwac sukcesy i to sprawia ze wznosza sie na wyzyny (pokazali to szczegolnie z Odincowem)
Brakuje tego kompletnie w Rzeszowie. Po meczu z Jastrzebiem totalnie sie zawiodlem. 1. set im nie poszedl i koniec. Glowy pospuszczane, zadnej mobilizacji, nic! Zapomnieli chyba o meczu z Olsztynem (na razie chyba jedynym w ktorym pokazali ze ich stac) i deklaracjach, ze graja dla trenera, dla kibicow. Strasznie nie podobala mi sie tez postawa Resovii w pierwszym meczu w Jastrzebiu. Prowadzenie 2-1, realna mozliwosc zdobycia 3 pkt z bezposrednim rywalem w ligowej tabeli, a panowie musieli sobie zalozyc tak: mamy 1 pkt i swieto lasu! Klasowa druzyna a taka chce byc Resovia musi zmienic myslenie. Ci zawodnicy, ktorzy wzmocnili zespol wiedza co znaczy wygrywac tylko dlaczego tak ciezko przychodzi im to w Resovii?
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Ted »

koniu89 pisze: Zapomnieli chyba o meczu z Olsztynem (na razie chyba jedynym w ktorym pokazali ze ich stac) i deklaracjach, ze graja dla trenera, dla kibicow.
To prawda mecz im wyszedl pysznie. Tylko wybacz, ale olsztynianie dla Resoviakow w tym meczu przeciwnikiem byli zadnym. I nie chcac sie narazac na gniew kibicow z Olsztyna, pragne zwrocic uwage, ze trzon akademikow 24 h wczesniej wrocil z japonskich i europejskich voyage`ow. Jak wiadomo przez taki krotki czas nie mogli w pelni nabrac swiezosci. Ale fakt faktem, Resovia odniosla pewne zwyciestwo...
Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Knutsen »

Klub zwany Resovią Rzeszów może wygrywać kiedy spełnione są poniższe warunki:

Po pierwsze : Zespół z którym grają zajmuje miejsce od siódmego do dziesiątego.
Po drugie : Mimo, iż zespół z którym grają zajmuje miejsce wyższe niż siódme ma problemy kadrowe, załamanie nerwowe trenera, zawodnicy są przemęczeni.
Po trzecie : Zespół z którym gra Resovia mimo, iż jest zdrowy i zajmuje wyższe miejsce w tabeli niż siódme jest pewny pozycji przed play offami (ostatnia kolejka rundy zasadniczej) i zwyczajnie traktuje go treningowo.

Trzy warunki niekiedy się spełniają i Resovia wtedy odnosi spektakularne sukcesy... :]
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Mania »

koniu89 pisze: Wezmy np Czestochowe. Co roku odchodza z tego zespolu bardzo wartosciowi zawodnicy a wlasciwie nie sa sprowadzani na ich miejsce nastepcy. Potencjalnie zespol sie oslabia a mimo to graja caly czas na takim samym poziomie a moze nawet coraz lepiej. Juz tak mniej wiecej od 3-4 lat skazuje częstochowski azs na srodek tabeli a oni zawsze sa w czolowej "4". Mysle ze dzieje sie tak wlasnie dlatego ze w ich swiadomosci pozostaja sukcesy zespolu z lat poprzednich, chca za wszelka cene kontynouwac sukcesy i to sprawia ze wznosza sie na wyzyny (pokazali to szczegolnie z Odincowem)
W tym roku tego w Czewie nie było i efekt jaki jest - każdy widzi. ;-) do tego trener, który idealnie trafia do głów zawodników :) AZS w tym sezonie jest mocny jak za czasów rywalizacji z Mosto. To dobrze im wróży.

Kolego Knutsen, nieco się zagalopowałeś, ale przemyślenia Koniu do mnie trafiają. Gra tylko Ignaczak znany z walecznego charakteru a reszta? Gdzie walczak Łuka, Papke, Kvaśnicka?
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Knutsen »

Mania pisze:Gra tylko Ignaczak znany z walecznego charakteru a reszta? Gdzie walczak Łuka, Papke, Kvaśnicka?
Ja wiem gdzie... skończyli się jakiś rok temu. Jako zawodnicy są po prostu wypaleni... taki szok:)
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Diego

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Diego »

Punkt skasowany zgodnie z pkt 23 Regulaminu Forum
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, o 19:41 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Forum Strefy Siatkówki stworzono dla wszytskich kibiców, bez względu na przynależność :)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: lucass90 »

To może skoro Skorek został zwolniony z posady trenera Politechniki, teraz wyląduje w Resovii.. Jak myślicie ??? Ostatecznie, po sukcesie w pierwszym swoim meczu przeciwko Olsztynowi, obecnemu następcy Jana Sucha nie idzie najlepiej... Myślę, że jest to całkiem prawdopodobne. :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
bystrzakus
Posty: 12
Rejestracja: 1 sty 2008, o 16:47
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: bystrzakus »

Knutsen pisze:
Mania pisze:Gra tylko Ignaczak znany z walecznego charakteru a reszta? Gdzie walczak Łuka, Papke, Kvaśnicka?
Ja wiem gdzie... skończyli się jakiś rok temu. Jako zawodnicy są po prostu wypaleni... taki szok:)
Nie sa wypaleni tylko przeciazeni bo tak na dobra sprawe to Such tylko takie mial metody szkoleniowe. Tylko sila i nic wiecej. Pozniej lapia kontuzje i sie robia problemy. Oni jeszcze pokaza ze to nie sa kelnerzy. Chociaz jako ,ze jestem z Czewy to wole aby nie zaczeli grac. Chociaz jakby Skorek przejol ich to cos z tego moze byc.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Ted »

Pamietam, ze przed sezonem jeden z forumowiczow postawil taka teze, ze albo Resovia bedzie rewelacja rozgrywek i skonczy sie na medalu, albo skonczy sie tak jak przed rokiem. Na chwile obecna kolorowo nie jest, jak ktos wyzej zauwazyl zespol od samego poczatku trapia kontuzje przez co atmosfera nie jest za wesola. Dodatkowo z trenera na koordynatora przerobiono Jana Sucha, oficjalnie jakies nieporozumienia z zawodnikami. Teraz dodatkowo swoje niezadowolenie z powodu siedzenia na lawce publicznie okazuje Piotr Gabrych. Jak do tego dolozymy dwie porazki w meczach o "szesc punktow" z ZAKSA i Jastrzebskim Weglem, nie dziwi mnie ze w srodku zespolu nie jest za kolorowo. Tylko pytanie, jak ugasic ten "pozar"?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”