Plus Liga 2016/2017

Czy +L zyska dzięki wprowadzeniu nowego przepisu o licencji? Kto odniesie korzyści ze zmian?

Czas głosowania minął 2 lis 2016, o 22:49

Tak, zyska
8
8%
Nie, nie zyska(straci)
33
33%
Ani nie zyska, ani nie straci
5
5%
Polska siatkówka
8
8%
Polscy zawodnicy
15
15%
Managerowie
10
10%
Mocne kluby
3
3%
Słabsze kluby
2
2%
Sponsorzy
0
Brak głosów
Nikt
15
15%
 
Liczba głosów: 99

ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ldz »

w parze Resovia-Skra stawiam niestety na Reskę. RR jakby beznadziejnie nie grała, na Skrę się zepnie, a potencjał na zagrywce ma taki, że jest w stanie nas rozwalić. Niby te 2 mecze przegrane były bez Kurka, ale nie wiem czy on jest w stanie zmienić obraz i wynik na tyle, żeby zwyciężyć w dwumeczu.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Poda ktoś linka do informacji, że AZS oddał pozostałe mecze walkowerem? Bo coś nie mogę znaleźć...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Lucarelli »

Chal pisze:Poda ktoś linka do informacji, że AZS oddał pozostałe mecze walkowerem? Bo coś nie mogę znaleźć...
Który AZS? Jakie walkowery?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Z postów powyżej wynika, że wiemy już kto wejdzie do czwórki. Wywnioskowałem więc, że najwyraźniej AZS wycofał się z rozgrywek, ale nie umiem nigdzie znaleźć potwierdzenia.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Szampon093 »

ldz pisze:w parze Resovia-Skra stawiam niestety na Reskę. RR jakby beznadziejnie nie grała, na Skrę się zepnie, a potencjał na zagrywce ma taki, że jest w stanie nas rozwalić. Niby te 2 mecze przegrane były bez Kurka, ale nie wiem czy on jest w stanie zmienić obraz i wynik na tyle, żeby zwyciężyć w dwumeczu.
Nie ma co czarno patrzec w przyszlosc. Ja uwazam, ze Rzeszow to zlepek zawodnikow, a nie druzyna, w Bełchatowie wyglada to troche inaczej, a sila ofensywna mocno wzrosla, przetrzymac zagrywke na 3-4 metr a z sytuacyjnych radzimy sobie coraz lepiej. Rzeszow to najslabiej zorganizowana druzyna za calej 4 i jest 4 druzyna za Jastrzebskim mimo potencjalu.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: weary_skier »

Szampon093 pisze: jest 4 druzyna za Jastrzebskim mimo potencjalu.
Czy jeśli ktoś znajdzie informacje o wycofaniu się Azsu dla @Chala to pdorzuci jeszce tę tabele, do której dostęp ma Szampon093?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: pewniak »

Chal pisze:Poda ktoś linka do informacji, że AZS oddał pozostałe mecze walkowerem? Bo coś nie mogę znaleźć...
Śmiechłem :)
Ale dobrze wiesz, że tego typu rozdzielanie miejsc odbywa się na podstawie realnych szans. Jeśli jesteś "against the odds" musisz to przyjąć na klatę i pokonać u siebie Resovię :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Taki jest plan 8-) ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Nawet i to może nie wystarczyć i pewnie nie wystarczy. Przed Olsztynem prawdziwa ścieżka zdrowia.
W meczu z Zaxą kibicowałem AZSowi upatrując w tym szansy na znalezienie się go w czwórce kosztem rywali Jastrzębskiego Węgla. Niestety, poziom prezentowany przez drużynę z Warmii i Mazur nie zachwycił. Przez długie fragmenty miałem wrażenie, że kędzierzynianie-koźlanie chcą przegrać i raz po raz oddają piłkę na drugą stronę, w końcu jednak zniecierpliwione nieporadnością rywali zdobywali punkt za punktem.
Sorry, tak mi to wyglądało (:
Mimo, że bardzo bym chciał, by Indyki w czwórce się znalazły, nie postawiłbym na to nawet kasztanów przeciwko ngultrum. I to mimo kursu 1:100.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Szkoda, że Wiśniewskiego zapomnieli poinformować, że chcą przegrać.

Rozumiem, że Jastrzębie na Podpromiu zagrało lepiej niż Zaksa w sobotę?

I nie, nie twierdzę, że AZS jest faworytem.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Miód na serce Chala:
Zaksa Kedzierzyn-Kozle 1,90
Asseco Resovia Rzeszow 3,00
PGE Skra Belchatow 3,75
Indykpol Azs Olsztyn 40,00
Jastrzebski Wegiel 50,00
https://reklama
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Gdzie to? Z chęcią postawię na JW po takim kusie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: mmb »

Ale to jeszcze przed ogłoszeniem Czarnego?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Aershis »

Chal pisze:Gdzie to? Z chęcią postawię na JW po takim kusie.
Dołączam do pytania
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Domowy zakład albo dom zakładowy. Nie wklejałem tego linku jako reklamy (-: lecz żeby pokazać, że takie kursy istnieją. Zazwyczaj patrzę na portal szans lub mózgu zakładowego, bo tam są najpoważniejsi bókmacherzy (dowiedziałem się podczas jednej z dyskusji, że dzielą się na poważnych i niepoważnych, lub pseudobóków). Ale tam akuratnie nie ma żadnych kursów. Wbijam więc plusliga outrights winner i klikam po kolei. Jest jeszcze droga zakładowa i chmura zakładowa, ale one mentalnie są w poprzednim sezonie, bo na czwartym dają Gdańsk.
Oczywiście kursy są sprzed ogłoszenia Czarnego, ale po są pewnie takie same, bo oni się siatką nie interesują. Bardzo żałuję, że przy takich outrights winner nie można się z nimi założyć, że ktoś przez nich stawiany niżej, przyjdzie wyżej. Choćby nawet przy kursie 2. To by była kopalnia złota.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Kamil92 »

Noworoczny pisze:Jest jeszcze droga zakładowa i chmura zakładowa, ale one mentalnie są w poprzednim sezonie, bo na czwartym dają Gdańsk.
Podobnie jak strona główna tego portalu:
Obrazek
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Były selekcjoner reprezentacji Polski podkreślił, że jastrzębianie wyszli na ten mecz bardziej zmotywowani, bo miał on dla nich duże znaczenie w kontekście walki o medale. - Jastrzębski Węgiel wciąż walczy, a my, z racji naszej aktualnej pozycji w rankingu, nie mamy już na to szans. Jestem przez to wściekły na system, który mamy w PlusLidze, bo on naprawdę jest zły. Zabija ambicje drużyny. Zabija ambicje ludzi, którzy kochają walczyć do końca. Bo co zmienia dla nas ten mecz? Niewiele. Oczywiście, walczyliśmy, także dlatego, że chcemy jak najlepiej zaprezentować się przed naszymi kibicami, i ja się z tej walki cieszę. Ale system naprawdę niszczy naszą motywację.

- Według mnie w sporcie najważniejsze jest, żeby mieć cel, do którego się dąży. Wystarczy spojrzeć na mój pierwszy sezon w Lotosie Treflu - to było sięganie po marzenia. Teraz nie mamy już o co walczyć. Nie daje się nam takiej szansy, choć, rzecz jasna, nie znaczy to, że będziemy cokolwiek odpuszczać. - tłumaczył szkoleniowiec trójmiejskiej ekipy.

Andrea Anastasi zauważył, że w większości lig na świecie do fazy play-off przechodzi osiem drużyn i wszystkie mogą walczyć o najwyższe cele. Ostro skrytykował polski system rozgrywek, odwołując się do konkretnych przykładów. - To jakiś totalny nonsens! Istnieje chyba tylko w Polsce. Wszędzie są normalne play-offy. Spójrzmy na ligę włoską - Calzedonia Verona pokonała Azimut Modenę w pierwszym ćwierćfinale i być może awansuje do półfinałów. W ten sposób drużyna, która zajmuje na przykład piąte miejsce, wciąż może walczyć o szczyt. A w Polsce? Taki zespół jak Indykpol AZS Olsztyn, jeżeli przegra teraz z nami, to prawdopodobnie wypadnie z walki o medale, a przecież to jest fantastyczny sezon w ich wykonaniu. I co? Będą mogli sobie powalczyć… o piąte miejsce. To nie w porządku.

Widać,że AA jest zadowolony z obecnego systemu rozgrywek :D
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Pawel909 »

Trzeba było wygrać 2-3 mecze więcej to może teraz byłoby o co grać panie Anastasi :]
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: niepoinformowany »

Anastasi mówił o tym już przed sezonem, więc daruj sobie tą szyderę z 2-3 meczami.

Za rok proponuję ligę 20-zespołową i system ligowy. Będzie super ciekawie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

ma rację
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Tsiar
Posty: 140
Rejestracja: 12 maja 2012, o 18:44
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Tsiar »

Ja wiem? Z ośmioma zespołami w play-off, to znowuż cała pierwsza piątka grałaby tylko o rozstawienie, a tak to wciąż (do 11ego przynajmniej) idzie walka na noże.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

1 - 2 rozstawienie od razu do półfinałów, 3-6 walka w oszukanych ćwierćfinałach o walkę o medale. Reszta bez zmian poza zmniejszeniem liczby klubów i przywróceniem spadków.
Kłamca.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: aezakmi »

Dla mnie np. Ignaczak ma rację, a nie Anastasi. Ignaczak jest za 1-4, więcej w PS: https://goo.gl/nRavnl
I jak patrzeć na pierwsze mecze playoff Serie A, to na razie tylko 4-5 są emocje - reszta dostaje lanie zgodnie z planem. Owszem zdarzają się wyjątki, ale ja i tak wolę walkę o czwórkę - ten, nazwijmy kompromis mi się po prostu podoba.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: maciek77 »

Najpierw niech przywrócą półfinały i finały do 3 zw, bo system mecz i rewanż i to z liczeniem punktów to jest jakiś żart.
Ciekawe co wymyślą w następnym sezonie? Jedno spotkanie finałowe? F4?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Guilder »

ciorny17 pisze:1 - 2 rozstawienie od razu do półfinałów, 3-6 walka w oszukanych ćwierćfinałach o walkę o medale. Reszta bez zmian poza zmniejszeniem liczby klubów i przywróceniem spadków.
Już było o tym mówione, że ten system niekoniecznie promuje dwa czołowe zespoły, bo wypadają one z rytmu meczowego.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

F4 jest w Turcji :)
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: iti »

Guilder pisze:
ciorny17 pisze:1 - 2 rozstawienie od razu do półfinałów, 3-6 walka w oszukanych ćwierćfinałach o walkę o medale. Reszta bez zmian poza zmniejszeniem liczby klubów i przywróceniem spadków.
Już było o tym mówione, że ten system niekoniecznie promuje dwa czołowe zespoły, bo wypadają one z rytmu meczowego.
No to przykladowo ostatnia kolejka konczy sie w srode.
W sobote i we wtorek druzyny z miejsc 3-6 graja mecz i rewanz o awans do polfinalow.
A w sobote/niedziele ruszamy z polfinalami.
To daje ok 10 dni. Moim zdaniem to nie jest utracenie rytmu meczowego. A i daje mozliwosc dopracowania elementow "na spokojnie". Zwyciezcy dwumeczow 3-6 moze i beda zmeczeni, ale jakas premia dla tych z miejsc 1-2 musialaby byc.

Tak, wiem. To sie nie wydarzy ;)
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

Guilder pisze:
ciorny17 pisze:1 - 2 rozstawienie od razu do półfinałów, 3-6 walka w oszukanych ćwierćfinałach o walkę o medale. Reszta bez zmian poza zmniejszeniem liczby klubów i przywróceniem spadków.
Już było o tym mówione, że ten system niekoniecznie promuje dwa czołowe zespoły, bo wypadają one z rytmu meczowego.
Wydaje mi się, że na tym etapie sezonu większą bonifikatą jest tydzień czy półtora wolnego jak zachowanie rytmu meczowego.
Kłamca.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: maciek77 »

Chyba, że jesteś Resovią i musisz zgrywać pierwszą szóstkę. :]
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: aezakmi »

Tak na szybko sprawdziłem, od sezonu 2009/2010 w Serie A1 nie zdarzyło się, aby w półfinale grały 2 zespoły z poza czwórki po rundzie zasadniczej. Tylko 1 raz w finale był ktoś z poza czwórki i był to zespół 5 po fazie zasadniczej (jeszcze trzeba wziąć poprawkę na to, że rundę zasadniczą można trochę było olać, bo 4-5 żadna różnica). Czyli 1-4 jest systemem dość optymalnym, dobrym wyznacznikiem sportowym i gwarantującym super emocje w walce o czwórkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”