Plus Liga 2016/2017

Czy +L zyska dzięki wprowadzeniu nowego przepisu o licencji? Kto odniesie korzyści ze zmian?

Czas głosowania minął 2 lis 2016, o 22:49

Tak, zyska
8
8%
Nie, nie zyska(straci)
33
33%
Ani nie zyska, ani nie straci
5
5%
Polska siatkówka
8
8%
Polscy zawodnicy
15
15%
Managerowie
10
10%
Mocne kluby
3
3%
Słabsze kluby
2
2%
Sponsorzy
0
Brak głosów
Nikt
15
15%
 
Liczba głosów: 99

maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: maciek77 »

Możesz napisać do kogoś ze sportowych faktów na twitterze np, bo to ciekawa sprawa.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

maciek77 pisze:Możesz napisać do kogoś ze sportowych faktów na twitterze np, bo to ciekawa sprawa.
Na twitterze nie wypowiadam się o sporcie, zresztą, to by musiało polsatowe towarzystwo wzajemnej adoracji przycisnąć kogoś z władz a szanse na tą są wiadomo-jakie. :)

Co też pokazuje poziom dziennikarstwa sportowego w Polsce, skoro nikt na poważnie tego wątku nie porusza, a przynajmniej ja tego nie zauważyłem, może mnie ktoś poprawi. ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Bo siatkówka ligowa mało kogo interesuje.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Bo siatkówka ligowa mało kogo interesuje.
Nie wiem. Osobiście odnoszę wrażenie, że o ile w reprezentacyjnej siatkówce można jeszcze skrytykować selekcjonera czy niekiedy poszczególnych zawodników (patrz Wlazły, Kurek czy Żygadło), tak w Pluslidze te konotacje: ''dziennikarski'' mainstream-PLPS-prezesi i działacze klubów są tak wielkie, że jakiejkolwiek rzeczowej dyskusji o klubowej siatkówce to u nas naprawdę nie ma. Wyobraźcie sobie dyskusję o terminarzu Plusligi w Polsacie - przychodzi ktoś z PLPS, Drzyzga i Piechocki, pierwszy mówi, że nie było terminów, drugi, że z doświadczenia synów wie jakie są obecnie trudy sezonu na tym poziomie, trzeci doda o interesie klubów i przemęczeniu w kontekście pucharów, a Mielewski zaprosi na przerwę i w międzyczasie poprawi makijaż. ;) Świetnie to widać na przykładzie mało wdzięcznego tematu o nazwie ''AZS Częstochowa'' ;)

Osobiście nie znajduję powodów dla których nasza liga miałaby nie grać podobnie intensywnie jak Serie A (może ktoś mnie poprawi), ale żeby taka teza mogła przebić się w ogóle w jakiejś debacie publicznej? No właśnie. :)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Co do systemu rozgrywek to w ostatnim albo przedostatnim Polska 2017 gadali,ze może trzeba by zaprosić przedstawicieli innych dyscyplin by nam pomogli, żeby kluby się zebrały a nie żeby znowu wszystko się okazywało na tydzien przed ligą
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Aranger »

Ode mnie jeszcze garść statystyk.

Zagrywka: http://i.imgur.com/p4vE1ck.png
Przyjęcie: http://i.imgur.com/ijEY29j.png
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: mmb »

Kowalski do kadry! 8-)
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: SerCos »

Patryk Strzeżek i Mateusz Przybyła wybierają się do Bombaju :D

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... rects=true
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: pewniak »

Nie wiedziałem, gdzie wrzucić i ten temat wydaje mi się najbliższy...

Fragment wywiadu z Andrzejem Grzybem:
Obserwowaliśmy spadek zainteresowania +L. (...) Co byś doradził władzom z PZPS, PLS aby uatrakcyjnić, aby większe pieniądze z TV wyciągnąć, aby sprzedać tą ligę do innych krajów?
AG: Trudno mówić o pomysłach. Natomiast hasło wyborcze przezesa Kasprzyka było takie, że "Nic nie zmieniajmy, bo jest dobrze". Nie robimy nic w tym kierunku. Co tu dużo mówić, jest też układ polityczny taki a nie inny. Paweł Papkę (...) jest posłem PO, Kasprzyk ma siostrę posłankę PO. W związku z tym automatycznie jest blokada ze strony PiSu, ze strony Rządu dopuszczania ich do jakichkolwiek firm państwowych. (...)
Ale to jest wg Ciebie usprawiedliwienie tych panów że ich PiS blokuje, że oni nie szukają alternatyw?
Nie. Ja to nazwałem, to co się dzieje w polskim związku to są "Ludzie regionalni". Oni są znakomitymi prezesami na poziomie okręgowego związku. Ale nie ma wizji. Nie ma wizjonerów. (dalej jest mowa o wyjątku: Czayce - przyp. pewniak). Ten układ marazmu... To jest marazm. Ci prezesi zadłużonych klubów są w Zarządzie, gdzie każdy patrzy żeby za darmo pojechać na mecz, w hotelu przespac się i coś zjeść. Tu nie ma na prawdę z wizją.
Ja rozmawiając z Wojtkiem Drzyzgą, rozmawiając z Ireneuszem Mazurem podkreślam - panowie, wy musicie o tym mówić bo was ktoś w końcu posłucha, bo jeżeli środowisko siatkarskie będzie siedziało cicho to jest przyzwolenie na to. (...)
(...) Jest tych paru chłopaków, trzydziesto paro latków, z pomysłami (...), tylko trzeba ich dopuścić. Ale brakuje cwaniactwa kto by ich pokierował tak, żeby ich wpuścić na salony. Beton się trzyma. Wymagają od siebie lojalności. Dlatego też przeglądnąć by trzeba prezesów klubów, którzy sa w zarządzie, gdzie kluby mają długi od iluś tam lat. Na jakiej zasadzie się utrzymują? Ja nawet parę tygodni temu, poprzez moich prawników, wystosowałem do PLSu i PZPSu zapytanie o konkretne kluby - na jakiej podstawie te kluby otrzymywały licencje. No i czekamy teraz na odpowiedź. Próbujemy to robić delikatnie. (...) Jeżeli nie, to będzie zgłoszenie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Bo albo jest poświadczenie nieprawdy, albo złożenie fałszywych zeznań, albo niedotrzymanie regulaminu przez PLPS.
Całość wywiadu TUTAJ
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Grzybek pisze:Tu nie ma na prawdę z wizją.
Jak to będzie po polsku?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:
Grzybek pisze:Tu nie ma na prawdę z wizją.
Jak to będzie po polsku?
Mogłem zjeść jakiś wyraz jak spijałem mu z ust :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

Mistrz Polski Oldboyów 35+ Administrator Radom. M.in. Piotr Gabrych, @RPrygiel, @Kwapini, Dawid Murek, @JakubBednaruk :)
Oldboje 35+ :D Mielewski, Igła, Kadziu :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: JacekAZS »

,,Do konkursu na prawa medialne żużlowej PGE Ekstraligi zgłosiły się Polsat i nc+. Oferta tej drugiej platformy okazała się o wiele bardziej korzystna. Jak powiedział nam jeden z prezesów klubu PGE Ekstraligi suma kontraktu opiewa na ponad 60 milionów złotych. Obecnie obowiązująca umowa to 25 milionów za trzy lata (2016-2018). Skok jest więc bardzo znaczący. Kluby zarobią po około 2 miliony złotych rocznie.''

Piszą o tym na konkurencyjnym portalu.
Ponad 20 mln za jeden rok, transmisje że wszystkich meczów.

W naszej siatkówce gdy podpisywanio nową umowę, wszystko było mega tajne. Nie wiadomo ile Polsat zapłacił za prawa do transmisji, ale na pewno dużo mniej.

Z tego co wiem to wartość Plusligi jest większa niż żużlowej Ekstraligi, a pieniądze są duże mniejsze. Dziwne. Obstawiam, że Polsat w nowej umowie dał siatkarskiej lidze jakieś 6 mln za sezon. (W poprzedniej było około 5 mln)

Ktoś mógłby na Twiterze spytać jakiegoś ważniaka z PlusuLigi jak to wygląda, podając przykład nowej umowy w żużlu.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: TommyLeeJones »

JacekAZS pisze:Z tego co wiem to wartość Plusligi jest większa niż żużlowej Ekstraligi, a pieniądze są duże mniejsze. Dziwne. Obstawiam, że Polsat w nowej umowie dał siatkarskiej lidze jakieś 6 mln za sezon. (W poprzedniej było około 5 mln)
Nie sądzę. Żużel w Polsce wcale nie jest niszowy to raz, dwa, siatkówka w Polsce opiera się w dużej mierze na kadrze, w żużlu większą rolę gra liga i różne inne zawody. Na dodatek nasza liga żużlowa jest bardzo mocna (a może i najmocniejsza) toteż przyciąga uwagę wszystkich sympatyków dyscypliny na świecie.

Polsat transmituje spotkania zaplecza Ekstraligi, która ma sponsora tytularnego, fajne transmisje, wywiady, na trybunach sporo ludzi (są dane w necie, tam 4000-6000 na trybunach to nie wyczyn) i ciekawostka w postaci łotewskiej ekipy z Dyneburga. I liga w siatkę się chowa.
NinaS
Posty: 52
Rejestracja: 30 maja 2017, o 14:40
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: NinaS »

Budżety klubów żużlowych na sezon 2017 to łącznie około 65 milionów zł i budżet rośnie z każdym rokiem. Najbogatsze kluby mają po 10 milionów, te słabsze około 5-6, także ta liga mocno stoi klubowo.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

W sezonie 2017/18 PlusLigi play-off o mistrzostwo 1-6, po fazie zasadniczej spadają bezpośrednio 15 i 16 Zespół. Mecze play-off do 2 wygr.

1. I 2. Czekają od razu w półfinale
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, o 17:13 przez krzysiu, łącznie zmieniany 1 raz.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: barti522 »

Final Six będzie ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Nie - wyszło ze 1 i 2 ma zapewniony awans do polfinalu ;)
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: VolleyFan10 »

Czyli w fazie zasadniczej wystarczy być w "6" i zbudować tylko formę na play off, dalej będą mecze o nic.. nuda.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: barti522 »

Czyli w sumie fajne ciekawe rozwiązanie , Warszawa , Gdańsk , Lubin, Radom, Olsztyn będą miały o co walczyć.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:W sezonie 2017/18 PlusLigi play-off o mistrzostwo 1-6, po fazie zasadniczej spadają bezpośrednio 15 i 16 Zespół. Mecze play-off do 2 wygr.

No to są zmiany ale jak 1-6 to przeciez 3 pary są czy ja cos nie kumam :D
Albo pierwsze dwa zespoły po fazie zasadniczej wchodzą od razu do półfinału, a cztery z miejsc 3-6 walczą ze sobą o dwa pozostałe miejsca w 1/2, ale drugi wariant - znana z finałów Ligi Światowej, czy też tegorocznych finałów Superligi rosyjskiej formuła turnieju F6, czyli dwie grupy, po trzy drużyny, w grupach zespoły grają każdy z każdym, a dwie z najlepszym bilansem po dwóch spotkaniach wchodzą do półfinału. Za tym drugim wariantem opowiadał się wcześniej prezes Czajka, więc mam takie obawy, że właśnie ten przepchnięto. :|
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Wyszedł 1 projekt - 1 i 2 ma od razu awans do półfinału i czeka na kluby z miejsc 3,4,5,6 ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:Wyszedł 1 projekt - 1 i 2 ma od razu awans do półfinału i czeka na kluby z miejsc 3,4,5,6 ;)
A to spoko - bardzo dobra wiadomość. :)

Wariant, że drużyny z pierwszego i drugiego miejsca po fazie zasadniczej będą musiały czekać na swoich przeciwników nawet dwa tygodnie, też ma oczywiście swoje pewne wady, bo wypadają z rytmu meczowego, ale to i tak zdecydowanie lepszy i bardziej sprawiedliwy wariant niż formuła turnieju F6.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Mam nadzieję,że zrobią jeszcze ze 1 drużyna po fazie zasadniczej będzie miała pewny awans do LM ;)
Camillo Marcotti

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Camillo Marcotti »

Na pewno lepsze to, niż to co było rok temu. I chociaż opłaca się grać o 1czy 2 miejsce po fazie zasadniczej.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Kicu »

krzysiu pisze:Wyszedł 1 projekt - 1 i 2 ma od razu awans do półfinału i czeka na kluby z miejsc 3,4,5,6 ;)
Czyli dwie pierwsze drużyny po FZ będą miały jakieś 2 tygodnie przerwy? Nie wydaje się to zbyt korzystne.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

To graj o 3 miejsce i nie marudź :D
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Kicu »

Nie no, ma to w miarę sens, bo przynajmniej jest jakiś bonus za fazę zasadniczą. Obawiam się tylko czy ten bonus nie odbije się zespołom czkawką. Tak czy siak, system wydaje się być lepszy od zeszłorocznego. Dobrze, że złoty set wywalili. Jak wyjdzie w praktyce to się przekonamy.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ldz »

zawsze można jakiś sparing rozegrać w tych 2 tygodniach, choćby dla kibiców, u siebie na miejscu. Chętny na pewno się znajdzie, może to być nawet jakaś drużyna oldboyów czy mecz charytatywny czy whatever. Bardzo dobry pomysł.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:To graj o 3 miejsce i nie marudź :D
ldz pisze:zawsze można jakiś sparing rozegrać w tych 2 tygodniach, choćby dla kibiców, u siebie na miejscu. Chętny na pewno się znajdzie, może to być nawet jakaś drużyna oldboyów czy mecz charytatywny czy whatever. Bardzo dobry pomysł.
Otóż to. Opcjonalnie to dwa pierwsze zespoły z miejsc 1 i 2 po fazie zasadniczej będą mogły się umówić z zespołami z miejsc 7 i 8 na sparringi w tym w czasie i poudawać, że też grają ćwierćfinały. Do wyboru, do koloru... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”