Plus Liga 2016/2017

Czy +L zyska dzięki wprowadzeniu nowego przepisu o licencji? Kto odniesie korzyści ze zmian?

Czas głosowania minął 2 lis 2016, o 22:49

Tak, zyska
8
8%
Nie, nie zyska(straci)
33
33%
Ani nie zyska, ani nie straci
5
5%
Polska siatkówka
8
8%
Polscy zawodnicy
15
15%
Managerowie
10
10%
Mocne kluby
3
3%
Słabsze kluby
2
2%
Sponsorzy
0
Brak głosów
Nikt
15
15%
 
Liczba głosów: 99

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

na siatka.org odpisał mu Prygiel,że oni muszą tak robić bo nie mają tyle kasy co inne kluby pod spółkami Skarbu państwa
kanimo

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: kanimo »

Tylko w odpowiedzi Prygla jest tak niemila nutka. Coc w rodzaju, ze Panu siatkarzowi Muzajowi nie chcialo sie zagrac w MPL mimo iz byl powolny. A skad Prygiel wie, ze to nie bylo ustalenie wenetrzne JW?

Wie o polityce wewnetrznej JW tyle co Muzaj o finansowaniu Czarnych.

Merytorycznie-od dawien dawna wiekszosc zespolow majaca w pierwszych skladach mlodych zawodnikow wstawia ich na finaly MPL.
JW zdecydowal nie wystawic Macka-chwala mu za to.
Radom zrobil podobnie jak obecnie w zeszlym roku i przegral. Widac bylo brak zgrania i probe szarpniecia indywidualnym zdolnosciami. No ale wtedy nie mieli sypacza z PL.

Kwestia "ducha sportu" i rywalizacji fair play. Nie zachecamy zawodnikow i klubow do tego. Wrecz przeciwnie. Wypowiedz Kubiaka, ze to nie harcersto w zwiazku z przyznawaniem sie do obcierek po blokach i wiele innych.
Wiec nagle czepianie sie o brak ducha sportu jest ambiwalentne.
Zachowujemy sie fair i nie patrzymy na innych, albo nie jestesmy gotowi do dania przykladu i wtedy sa skargi ze my fair a inni nie.
Przepisy nie zabraniaja. Silny sie nie skarzy.
GMac
Posty: 93
Rejestracja: 30 sty 2017, o 09:25
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: GMac »

Ktoś mi wytłumaczy ten chory terminarz ostatniej kolejki? Dlaczego to JW i Resovia grają w sobotę a Skra w niedzielę?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: drukjul »

GMac pisze:Ktoś mi wytłumaczy ten chory terminarz ostatniej kolejki? Dlaczego to JW i Resovia grają w sobotę a Skra w niedzielę?
Telewizja...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ldz »

Może warto by w końcu zasiąść na poważnie i pomyśleć nad system rozgrywania? Taki, który ktoś kiedyś proponował - 1 i 2 miejsce od razu są w półfinałach, 3-6 grają o wejście wydaje sie być ok. Może być do 3 zwycięstw np. Wtedy warto walczyć o wyższa pozycję w tabeli, a nie zamyka się drogi zespołom do miejsca 6 do walki o medale. 1 i 2 mogą rozegrać ze sobą jakieś sparingi, żeby nie wypaść z rytmu, czy niekoniecznie ze sobą, jakiś sparing-partner sie na pewno by znalazł. Tylko trzeba nad tym przysiąść i przemyśleć, a nie co roku na hurra rzucać nowymi pomysłami i testowo sprawdzać, co z tego wyjdzie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ursula127 »

tylko kto ma zasiąść? Częstochowa?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
gregy69
Posty: 377
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: gregy69 »

GMac pisze:Ktoś mi wytłumaczy ten chory terminarz ostatniej kolejki? Dlaczego to JW i Resovia grają w sobotę a Skra w niedzielę?
Bo dzięki temu można sobie usiąść w sobotę wieczorem przy piwku i zastanowić się z kim i gdzie najpierw się woli grać :D
I w zależności od wyboru, wystawić najsilniejszy skład na Kielce lub rezerwy, tłumacząc, że dajemy odpocząć pierwszej szóstce przed półfinałem :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: leeon »

Oczywiście że mecze powinny być w jednym terminie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: aezakmi »

ursula127 pisze:tylko kto ma zasiąść? Częstochowa?
Ja czekam na moment kiedy Polsat i Plus wkroczą do akcji. Częstochowa powinna spaść z plusligi.
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: b^free »

Czas stworzyć taki regulamin, żeby opłacało się wygrać fazę zasadniczą.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Michal5 »

b^free pisze:Czas stworzyć taki regulamin, żeby opłacało się wygrać fazę zasadniczą.
Gwarantowane miejsce w LM. Jeśli ta drużyna zdobędzie mistrzostwo to automatycznie awans ma zapewniony również finalista.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Skrzypek »

b^free pisze:Czas stworzyć taki regulamin, żeby opłacało się wygrać fazę zasadniczą.
W tym sezonie zajęcie wyższej pozycji jest paradoksalnie karą. Miejsce czwarte - w kontekście znanej wszystkim formuły play-off - jest lepsze od pierwszego, a trzecie dogodniejsze od drugiego, dlatego na miejscu Skry i Resovii zastanawiałbym się, co zrobić w weekend. Właściwie tylko Skra może mieć dylemat, ponieważ swój mecz rozegra dzień później niż Resovia.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Dlaczego tak uważasz? Że wyższe miejsce...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: drukjul »

b^free pisze:Czas stworzyć taki regulamin, żeby opłacało się wygrać fazę zasadniczą.
Właśnie przez tego typu kombinowanie z regulaminem mamy w tym roku to co mamy, czyli "złote sety" i inne dziwactwa. :<

Najwyższy czas to wrócić do systemu, który się sprawdzał i sprawdza - klasycznych play-offów z ośmioma drużynami i meczów do trzech wygranych (lub dwóch, ale tylko w ćwierćfinałach). Najlepsza drużyna w fazie zasadniczej gra wtedy w 1/4 finału z 8 drużyną w tabeli, a w półfinale i ewentualnie w finale piąty, decydujący mecz rozgrywa na własnym boisku. Naprawdę ktoś jest zdania, że nie opłaca się w takiej sytuacji wygrywać fazy zasadniczej? No to dołóżmy jeszcze do tego wzorem włoskiej Serie A1, dla zwycięzcy fazy zasadniczej ten gwarantowany udział w Lidze Mistrzów, który proponuje Kolega Michal5. To także całkiem niezły bonus i zachęta.

Okazuje się, ze w żadnym innym systemie rozgrywek zwycięzca fazy zasadniczej nie może liczyć na większy handicap w play-offach niż właśnie w tym najbardziej klasycznym i rozpowszechnionym. Znacznie mądrzejsi od nas już to bardzo dawno temu wygłówkowali. Po dwóch latach eksperymentów z regulaminem już bardzo dobrze widać że najwyraźniej sami żadnego prochu w tej materii nie wymyślimy, więc lepiej oszczędzajmy nasze szare komórki na inne okazje. Jeszcze mogą się przydać. :D
Ostatnio zmieniony 27 mar 2017, o 16:42 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Jak dla mnie na przestrzeni ostatnich sezonów:
- Puchar Polski od ćwierćfinału
- mecz o Superpuchar Polski tydzień przed rozgrywkami, skoro wszystkie kluby grają jakieś bezwartościowe turnieje towarzyskie przed rozgrywkami, problemem nie powinno być wygospodarowanie jednego dodatkowego terminu
- awans do LM pierwszego zespołu rundy zasadniczej

I teraz - doświadczenie dwóch ostatnich sezonów, pomimo kiepskich regulaminów, uczy, że ta runda zasadnicza jest ciekawsza jak mamy walkę o czwórkę, niż jak mamy walkę o ósemkę, a ponadto playoffy, poza jednym przypadkiem, sprowadzają się w sumie do ciekawej rywalizacji zespołów z miejsc 4-5. Stąd też, jak zostanie 16 drużyn w lidze, to jestem zwolennikiem rundy zasadniczej + półfinałów i mecze o medale, rozgrywanych do trzech wygranych spotkań. Jeśli będzie 14 drużyn, to już pytanie brzmi czy ćwierćfinały rekompensują ciekawszą rundę zasadniczą, na nie ciężko mi odpowiedzieć.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Skrzypek »

StanLee pisze:Dlaczego tak uważasz? Że wyższe miejsce...
Uważam, że rozgrywanie pierwszego meczu play-off na własnym parkiecie daje przewagę zespołowi gospodarzy, czyli drużynie, która była niżej w tabeli. W półfinałach każdy wynik będzie możliwy, ale załóżmy następujący scenariusz: ZAKSA jedzie do Jastrzębia, przegrywa tam za trzy punkty. Rewanż na własnym parkicie przestaje być jakimkolwiek atutem, ani rekompensatą strat poniesionych w pierwszym meczu, gdyż to Zaksa ma nóż na gardle i nie moze pozwolić sobie na fałszywy ruch. Presja może ją przytoczyć, podobnie jak to miało miejsce w LM, gdzie lepszy mecz zagrali w Bielgorodzie. Ew. złoty set na własnym boisku? Najpierw trzeba się zmierzyć z zadaniem doprowadzenia do dodatkowej partii...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: drukjul »

StanLee pisze: I teraz - doświadczenie dwóch ostatnich sezonów, pomimo kiepskich regulaminów, uczy, że ta runda zasadnicza jest ciekawsza jak mamy walkę o czwórkę, niż jak mamy walkę o ósemkę
Choćby rywalizacja w ostatnich kolejkach ligowych między Skrą i Resovią o IV miejsce w sezonie 2012/2013 była mniej ciekawa niż obecnie w tym roku między Olsztynem i Jastrzębiem? Poziom sportowy naszych czołowych drużyn w porównaniu z tamtymi latami, co pokazują najlepiej europejskie puchary, w tym momencie nam się obniżył, więc większe znaczenie miało teraz faktycznie ciułanie punktów w spotkaniach z "ligowym planktonem", gdzie nasi potentaci potrafią gubić punkty, a nie jak wtedy stojące na wyższym poziomie bezpośrednie pojedynki między wielką ligową czwórką, które autentycznie były wtedy spotkaniami za sześć punktów i miały znacznie większą stawkę niż teraz.

Natomiast powiedzmy sobie całkiem szczerze, że jeżeli chcemy stawiać głównie na jakość siatkówki, a nie tylko na jej ilośc to innego systemu rozgrywek gwarantującego to poza klasycznymi play-ofami nie ma i nie będzie. Zwyczajnie nie da się mieć najwyższej formy i grać na najwyższym poziomie przez cały sezon ligowy. Za to można cały sezon starać się grać przeciętnie i równo (w miarę bezpieczna zagrywka, unikanie własnych błędów itd.) i ciułać punkty na średnikach i ligowych outsiderach. To ma być waszym zdaniem przez system rozgrywek premiowane? Dobra, ale potem się nie dziwmy, że produktem takiej ligi premiującej głównie średniość i nijakość na arenie międzynarodowej są tylko przeciętni, a nie wybitni siatkarze.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

drukjul pisze:Choćby rywalizacja w ostatnich kolejkach ligowych między Skrą i Resovią o IV miejsce w sezonie 2012/2013 była mniej ciekawa niż obecnie w tym roku między Olsztynem i Jastrzębiem?
Nieporównywalnie. Właśnie wszedłem sprawdzić, jak w ogóle ułożyła się tam tabela po fazie zasadniczej, bo jedyne, co pamiętałem, to sensacyjne zwycięstwo Chemika (które i tak w ostateczności nic, w sensie medalu, im nie dało).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ldz »

akurat tamta rywalizacja była dosyć wyjątkowa, bo to chyba była pierwsza sytuacja, kiedy ktoś z "Wielkiej Czwórki" (owszem, zdaję sobie sprawę, że np 10 lat temu Wielka Czwórka miała trochę inny skład) z niej wypadł. Np ten sezon, w którym ZAKSA ostatecznie skończyła na 6 miejscu - nie wydaje mi się, żeby jej pojedynki w PO były szczególnie emocjonujące.
przede wszystkim liga jest za duża. Te 16 zespołów jest spoko, o ile nie zamierzamy grać w Pucharach. 16-zespołowa liga + Puchary powoduje, że kluby gromadzą zawodników jak Reska czy tegoroczna Skra, grając przez cały sezon tak, że oczy bolą, albo ryzykują z mocną szóstką jak ZAKSA (no i w tym sezonie niestety tracą), albo grają mocną szóstką ale bez pucharów (Jastrzębie). Nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka, sorry.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Mateja »

Chal pisze:Nieporównywalnie. Właśnie wszedłem sprawdzić, jak w ogóle ułożyła się tam tabela po fazie zasadniczej, bo jedyne, co pamiętałem, to sensacyjne zwycięstwo Chemika (które i tak w ostateczności nic, w sensie medalu, im nie dało).
Gdyby wygranie fazy zasadniczej dawałoby wtedy LM, Bydgoszcz zadebiutowałaby w siatkarskiej elicie. A tak to faktycznie nic nie dało :(
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Dlatego najlepsza opcja jest 14 albo 12, i mniej gry w tym ,,wspaniałym" Pucharze Polski .. Ogólnie szczycimy się wszystkim a nie możemy zrobić dobrej ligi, dobrego terminarza - nie rozumiem tego .
Fajne były PO od 1-8 ale jednak trzeba mieć chociaż 6 dobrych drużyn ,żeby w takich PO były emocje - na razie mamy 4 góra 5 i to nie zawsze w dobrej formie
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: drukjul »

Chal pisze: Nieporównywalnie. Właśnie wszedłem sprawdzić, jak w ogóle ułożyła się tam tabela po fazie zasadniczej, bo jedyne, co pamiętałem, to sensacyjne zwycięstwo Chemika (które i tak w ostateczności nic, w sensie medalu, im nie dało).
Jednak liczyło się nie tylko wspomniane zwycięstwo Bydgoszczy nad Skrą, bo miało ono miejsce w 15 kolejce, podczas gdy później w trzech ostatnich kolejkach Skra pogubiła jeszcze trzy punkty w zażartych, pięciosetowych meczach z Częstochową i Warszawą. I to właśnie te trzy punkty zadecydowały, że do play-off Bełchatów zakwalifikował się dopiero z V, podczas gdy Resovia z IV miejsca. Ponieważ w ćwierćfinałach obie drużyny po dwa razy wykorzystały atut własnej hali, o tym kto przeszedł dalej do półfinałów zadecydował mecz w Rzeszowie, który - prawo serii - znów wygrali choć tylko 3:2 gospodarze. Później Resovia sięgnęła w tym sezonie po tytuł mistrzowski, więc to jej wyższe rozstawienie przed play-offami, choć to niby dopiero IV miejsce, dawało realną przewagę nad Skrą i miało rozstrzygające znaczenie.

Poza tym rozbudowane play-offy to zawsze możliwość jakiejś większej niespodzianki. A te wszyscy bez wyjątku lubią. ;)
Nie chce popadać w demagogie, ale robiąc założenie że jutro Jastrzębie straci punkty w meczu z GKS i do czwórki wejdzie Olsztyn, to AZS będzie chciał zgarnąć całą pulę i powalczyć o mistrzostwo, czy już sam awans do play-off zaspokoi ambicje zarówno zawodników, jak i kibiców olsztyńskiej drużyny? Bo niczego z góry nie przesądzając to jak na razie wszystkie z sześciu pojedynków w tym sezonie z zespołami, które zajmują w tabeli miejsca 1-3 Olsztyn do tej pory przegrywał. Ale skoro złoty set naprawdę może być loteria, to przy obecnym regulaminie w razie awansu do czwórki do medalu (i to przynajmniej srebrnego) Olsztynowi wystarczyłoby teraz tylko jedno, pierwsze w sezonie zwycięstwo z drużynami wielkiej trójki plus trochę szczęścia np. w postaci serii dobrych zagrywek w "złotym".
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Unikałbym chyba powoływania się na sezon 12/13, bo sytuacja że w ćwierćfinałach ligi grają Skra i Resovia - w obecnej konfiguracji ligi jest nie do powtórzenia.

Ja jedynie miałem na myśli to, że poprzednie dwa sezony były bardzo ciekawe jeżeli chodzi o samo miejsce w czwórce, i zacząłem się w sumie zastanawiać, czy czasem połączenie runda zasadnicza + półfinały, nie jest lepsze niż runda zasadnicza + ćwierćfinały, czytaj - czy walka o czwórkę cały sezon, jak np. w tym czy tamtym roku, nie jest bardziej emocjonująca aniżeli ćwierćfinały, gdzie - i to nie za każdym razem - emocje są max. w jednej parze, i to w meczach między zespołami z miejsc 4-5, które w tym obecnym systemie o miejsce w czwórce tak czy siak walczą, tylko w rundzie zasadniczej. Czy może jest tak, że walka o czwórkę w obecnym systemie rundy zzasadniczej jest ciekawa, bo jest więcej niż 4 zespoły walczące o te lokaty - więc system rozgrywek nie ma znaczenia, a równie emocjonująco byłoby, gdyby do takich spotkań doszło w ćwierćfinałach. Co sądzicie na ten temat?

No bo tak jak próbuję sięgnąć pamięcią, to jedynie mecze Jastrzębski-Effector z 2013 roku kojarzą mi się jako zaprzeczenie tej tezy.

Oczywiście podstawą powinno być wrócenie do normalnego systemu rozgrywania serii playoffowych. Co do tego o czym wspomina @Skrzypek, wydaje mi się, że jednak lepiej grać drugi mecz u siebie, i złotego seta (tzn. chyba z teorii gier czy jakichś statystyk wynika, że zespół mający rewanż u siebie częściej awansuje), co nie zmienia faktu, że w tym kontekście miejsca w rundzie zasadniczej mają jeszcze mniejsze znaczenie niż mieć powinny.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

drukjul pisze:robiąc założenie że jutro Jastrzębie straci punkty w meczu z GKS i do czwórki wejdzie Olsztyn, to AZS będzie chciał zgarnąć całą pulę i powalczyć o mistrzostwo, czy już sam awans do play-off zaspokoi ambicje zarówno zawodników, jak i kibiców olsztyńskiej drużyny?
W Olsztynie wszyscy marzą o medalu z buraka, przecież to oczywiste ;) Sam sobie w kolejnych zdaniach odpowiedziałeś :)
StanLee pisze: Czy może jest tak, że walka o czwórkę w obecnym systemie rundy zzasadniczej jest ciekawa, bo jest więcej niż 4 zespoły walczące o te lokaty - więc system rozgrywek nie ma znaczenia, a równie emocjonująco byłoby, gdyby do takich spotkań doszło w ćwierćfinałach. Co sądzicie na ten temat?
Mamy ogromne emocje przez jeśli już nawet nie cały, to pół sezonu (tak mniej więcej od wygranej AZS-u w 16. kolejce), z czego przez długi czas również Cuprum liczyło się w tej korespondencyjnej walce. Tak mielibyśmy co najwyżej letnią rywalizację o rozstawienie i 2-3 tygodnie emocji.
Nie wiem, może to nie jest poważny argument, a może wręcz przeciwnie, skoro ja, czyli kibic AZS-u, który na braku ćwierćfinałów może stracić najwięcej, nie mam wątpliwości co do wyższości gry tylko czwórki (ba, ja bym wrócił do ubiegłorocznego systemu), to inni chyba też nie powinni? ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: TommyLeeJones »

Skoro tak rzucacie pomysłami. Dla mnie optimum to:
-12 zespołów
- po fazie zasadniczej podział na trzy grupy 1-4, 5-8, 9-12. 1 gra z 4, 2 z 3, 5 z 8, 6 z 7 itd. Rywalizacja do 3 zwycięstw.
- zwycięzca rundy zasadniczej albo Pucharu Polski ma miejsce w LM

Czyli coś pośredniego między "klasycznymi' p-o z miejsc 1-8 a systemem z poprzedniego sezonu.

Poza tym uważam, że każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, należy to wyważyć, a przede wszystkim być konsekwentnym. W tych wszystkich modelach rozgrywek najmniej podoba mi się ich ciągłe zmienianie. Raz tak, raz tak, niejeden "niedzielny" kibic się nie łapie, nie wie o co grają, powinno być jak w nożnej, czy NBA, tam od lat system rozgrywek jest stabilny, kluby, kibice, media mogą się dobrze przygotować, zrobić otoczkę. Przeglądam tabelę sprzed 20 lat i już wiem kto z kim grał.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: drukjul »

Chal pisze: Nie wiem, może to nie jest poważny argument, a może wręcz przeciwnie, skoro ja, czyli kibic AZS-u, który na braku ćwierćfinałów może stracić najwięcej, nie mam wątpliwości co do wyższości gry tylko czwórki (ba, ja bym wrócił do ubiegłorocznego systemu), to inni chyba też nie powinni? ;)
Argument poważny tylko wtedy, jeżeli szczerze jesteś za powrotem do ubiegłorocznego systemu rozgrywek, bo przy obecnym drzwi prosto do strefy medalowej pozostają dla Was ciągle wpółprzymknięte przez najbliższe 24h z okładem, a podejrzewam, że to jednak może znacząco zmieniać optykę i kryteria oceny obowiązującego w tym roku regulaminu. :D

Sądzę, że zarówno siatkarzom jak i kibicom z Lubina, Gdańska, czy Radomia ów regulamin podoba się jednak w tym momencie zdecydowanie mniej, a z kolei tym z Bełchatowa, Rzeszowa, czy Kędzierzyna-Koźla może być w gruncie rzeczy w dużym stopniu obojętny, bo ich drużyny niezależnie od obowiązującego systemu rozgrywek przecież i tak praktycznie mają w kieszeni stałe zaproszenie na półfinałową fetę, a więc automatycznie też znikome obawy, że ktoś ich tam zapomni zaprosić, lub zatrzaśnie drzwi na imprezę prosto przed nosem. Gdyby nie ostatnie dwa lata posuchy, to także "Ptoki" można by było swobodnie zaliczyć do tej grupy faworytów-bywalców, choć i tak jeżeli w strefie medalowej w tym roku znajdzie się czwórka ZAKSA, Skra, Resovia Jastrzębie to będziemy mieli szósty raz taki właśnie skład półfinalistów w ostatnich dziewięciu edycjach Plusligi. Zatem nic nowego, czy szczególnie wartego odnotowania w tym roku się nie dzieje. No chyba, że właśnie Olsztyn przy dużej pomocy GKS jeszcze się w to wszystko w ostatniej chwili wmiesza.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Skrzypek »

StanLee pisze:Co do tego o czym wspomina @Skrzypek, wydaje mi się, że jednak lepiej grać drugi mecz u siebie, i złotego seta (tzn. chyba z teorii gier czy jakichś statystyk wynika, że zespół mający rewanż u siebie częściej awansuje)
Ok, aczkolwiek ta statystyka mogłaby coś obrazować tylko pod warunkiem, że znamy wynik pierwszego meczu (czy zespół awansujący odrabiał straty, czy też odbijał przeciwnika dzięki dorobkowi po pierwszym meczu). Ja sądzę, iż pierwsze półfinały Plus Ligi mogą kończyć się wynikim za 3 pkt dla gospodarzy. Zatem mecz rewanżowy na własnym boisku jest żadną nagrodą za pot wylany w fazie zasadniczej.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Murilo0 »

Jak dla mnie w idealnym regulaminie Plusligi pierwsze i drugie miejsce po FZ powinno automatycznie awansować do półfinałów, 3,4,5,6 grają o 2 miejsca systemem 3-6, 4-5.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

Złoty set to kompletny debilizm
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Najgłupsze jest to,że wiele osób ,klubów itd. jedzie na CEV a sami robią w fazie PO mecze w którym wszystko może rozstrzygać złoty set :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”