Plus Liga 2016/2017

Czy +L zyska dzięki wprowadzeniu nowego przepisu o licencji? Kto odniesie korzyści ze zmian?

Czas głosowania minął 2 lis 2016, o 22:49

Tak, zyska
8
8%
Nie, nie zyska(straci)
33
33%
Ani nie zyska, ani nie straci
5
5%
Polska siatkówka
8
8%
Polscy zawodnicy
15
15%
Managerowie
10
10%
Mocne kluby
3
3%
Słabsze kluby
2
2%
Sponsorzy
0
Brak głosów
Nikt
15
15%
 
Liczba głosów: 99

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Chodziło mi o siatkówkę, gwoli ścisłości.

Romański jest fajny do komentowania meczu Liberca z Berlinem, bo się przygotuje w przeciwieństwie do Wanio i Mazura, ale jak miałby komentować mecz Brazylii z Rosją czy Zaksy ze Skrą, gdzie każdy zna wszystkich zawodników, to ja jednak wolę nawet Swędrowskiego.

Jak słucham Kadziewicza, to po prostu zgadzam się z jego uwagami dotyczącymi wydarzeń na parkiecie, dlatego on i Drzyzga są najlepsi, zdecydowanie najlepiej analizują grę. Igła jest uroczy komentując mecze Resovii, relatywizowanie łomotów z Civitanovą to bym sobie nawet odtworzył w wolnej chwili. :D

Najlepszy oczywiście jest Laskowski, jako ''sprawozdawca'', ale nie to TV.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2017, o 20:05 przez StanLee, łącznie zmieniany 2 razy.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:Rafał Jewtuch i Przemysław Kruk
+38 :)
StanLee pisze:Jak słucham Kadziewicza, to po prostu zgadzam się z jego uwagami dotyczącymi wydarzeń na parkiecie, dlatego on i Drzyzga są najlepsi, zdecydowanie najlepiej analizują grę.
Pod tym tez się podpisuję. Kadziewicz jest do tego "emocjonalnie zrównoważony" podczas meczu - nawet jego uniesienia zachwytu są takie stonowane. Jak dla mnie w punkt
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: orw3ll »

StanLee pisze:Poproszę listę komentatorów którzy mają to ''coś''.
Tomasz Zimoch!
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Just# »

StanLee pisze:Poproszę listę komentatorów którzy mają to ''coś''. :D
Z racji tego, że obecnie siatkówkę ma Polsat to tak:

Drzyzga - kiedyś mnie irytował, ale zna się na rzeczy. Jest obiektywny (nawet w meczach Fabiana) i przede wszystkim szczery, a to takie oczywiste w tym środowisku nie jest. Tworzy dobry duet ze Swędrowskim.
Swędrowski - tworzy fajny klimat, emocje. Czasami mógłby się lepiej przygotować, ale jeżeli chodzi o swoje podwórko to nie ma problemu.
Romański - na pewno najlepszy jeżeli chodzi o przygotowanie merytoryczne. Lubię słuchać osób, które wiedzą co mówią.
Dacewicz - też widać, że dobrze się przygotowuje. W duecie z Romańskim fajnie to wygląda, ale trochę kiepsko z emocjami. Osobiście nie mam z tym problemu, bo raczej nie jestem kibicem, ale rozumiem, że niektórzy mogą tego oczekiwać.

Wójtowicz, Mazur, Mielewski, Wanio, Ignaczak według mnie wypadają słabiutko.
Kadziewicz spora wiedza, ciekawe spostrzeżenia, fajnie czyta to co dzieje się na parkiecie, ale jako komentator.jest irytujący.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: aezakmi »

Totalnym ekspertem można być w studio, a na antenie nie tylko wiedza się liczy. Komentator musi mieć również odpowiednią barwę głosu i należycie przekazywać emocje :). Mi pasuje "klasyczna" para Swędrowski - Drzyzga.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Just# pisze:irytujący
Słowo klucz. Jest strasznie egzaltowany, podoba się sobie, za dużo gada i zbyt kwieciście/slangowo.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Spoko, ale odnieście się do tego co Kadziu powiedział. Ja tam ze wszystkim się zgadzam. :D
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Just# »

StanLee pisze:Spoko, ale odnieście się do tego co Kadziu powiedział. Ja tam ze wszystkim się zgadzam. :D
Ja też się zgadzam z tym co powiedział.
Komentatorem jest jednak miernym. Tyle.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

aezakmi pisze: Mi pasuje "klasyczna" para Swędrowski - Drzyzga.
Problem ze Swędrowskim jest taki, że gościowi nic, ale to nic nie chce się rozwijać. Nawet w najprostszych sprawach. Np. przepisów gry w siatkówkę nie chce mu się poznać. Nie jest świadomy, że piłka rzucona i piłka rzucona to nie jedno i to samo. Dzisiaj znowu wprowadzał kibiców w błąd swoim twierdzeniem "powtarzamy to często: są granice nieczystego odbicia". Druga akcja, to jak Kampa sięgał piłkę po stronie Zaxy, ale za antenką. Przy okazji dotknął siatki czy antenki, a może sędzia gwizdnął mu rzuconą. Swędrowski na powtórce "nie no, to już było za daleko!".
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Wygląda na to, że każda z drużyn z czołowej trójki straciła jakiegoś ważnego grajka i szanse mniej więcej się wyrównały. Zaksie i Resovii raczej nie grozi opuszczenie czwórki i między tymi drużynami gra toczyła się o pierwsze miejsce. To, zaś, rozstrzygnie się w przedostatniej kolejce. Przed nią Kędzierzyn ma tylko jeden trudny mecz - z aspirantem do czwórki - Olsztynem. Będzie to też niezwykle ważny, choć nie kluczowy, mecz dla Indyków. Ci, z kolei, są głównym faworytem do półfinału spośród grupy pościgowej, a kluczowe dla nich będą ostatnie trzy kolejki, zwłaszcza 29. Będzie ciekawie, również w kontekście "walki" o pierwsze w nawiązaniu do sytuacji na 3/4.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

Jeśli chodzi o komentatorów, to dla mnie Roman w Sportklubie jest OK
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Szampon093 »

Kilka ciekawostek ze statystyk, miałem chwilę w pracy postanowiłem zebrać trochę liczb:

O zespołach:

1. Jedynymi zespołami jak narazie w PlusLidze, które nie przegrały meczu 3:0 jest Zaksa Kędzierzyn oraz Jastrzębski Węgiel.
2. Jedynymi zespołami jak narazie w PlusLidze, które nie wygrały meczu 3:0 są BBTS Bielsko-Biała oraz AZS Częstochowa.
3. Największa ilość porażek z rzędu jak na razie AZS Częstochowa - liczba 14 meczu bez zwycięstwa rzuca się w oczy.
4. Zespołem, który przegrał największą ilość razy w stosunku 3:0 jest BBTS Bielsko-Biała - 11 razy.
5. Największą ilość setów rozegrał zespół Jastrzębskiego Węgla - 87.

O zawodnikach:

1. Największa ilość statuetek MVP może pochwalić się Salvador Hidalgo Oliva - 6, za plecami Grzesiu Łomacz 5 oraz Dawid Konarski 5.
2. Najlepiej punktującym zawodnikiem jest Salvador Hidalgo Oliva - 435pkt, Łukasz Kaczmarek równe 400pkt, na 3 miejscu Damian Schulz 388pkt. Ciekawostka! Dopiero na 9 miejscu plasuję się kolejny przyjmujący ( Robert Taht ), wcześniej tylko i wyłącznie zawodnicy występujący po przekątnej z rozgrywającym.
3. Najlepiej atakującym zawodnikiem ponownie Salvador Hidalgo Oliva - 360 punktów atakiem, następnie Łukasz Kaczmarek 339 oraz Damian Schulz 331 punktów.
4. Najlepiej blokującym Mateusz Sacharewicz 58 bloków punktowych, za nim Andrzej Wrona 54 bloki, 3 miejsce Grzegorz Kosok 52 bloki.
5. Standardowo najlepszy zagrywający to Salvador Hidalgo Oliva - 55 asów! Dopiero następnym zawodnikiem jest Thibault Rossard wraz z Mateuszem Bieńkiem po 34 asy za nimi człowiek bez nazwiska Michał Filip 33 asy.

Ogólnie Oliva jest strasznie obciążonym zawodnikiem, ale jak widać nie przeszkadza mu to za bardzo.

Dodatkowo wśród najlepiej atakujących, blokujących, serwujących oraz punktujących, nie ma ani 1 zawodnika Skry Bełchatów w pierwszej 15 zawodników.

Postaram się za jakiś zrobić podobne liczby o ile to kogoś zainteresowało.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: nikt wazny »

zainteresowało wszystkich.
czekamy na kolejną garść ciekawostek
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

nikt wazny pisze:zainteresowało wszystkich.
czekamy na kolejną garść ciekawostek
+1

Do listy drużyn, które nie przegrały do zera trzeba dodać Skrę Bełchatów, która została ukarana walkowerem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Szampon093 »

Noworoczny pisze:
nikt wazny pisze:zainteresowało wszystkich.
czekamy na kolejną garść ciekawostek
+1

Do listy drużyn, które nie przegrały do zera trzeba dodać Skrę Bełchatów, która została ukarana walkowerem.
Cenna uwaga, sugerowałem się statystykami mimo wszystko : ).
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Zakładając, że wszystkie zespoły walczące o czwórkę wygrałyby bez strat z ekipami z miejsc 6-16 (przy czym Jastrzębie i Olsztyn mają głównie ekipy ze środka tabeli, a Skra i Resovia "plankton"), to tabela prezentuje się tak:
Jastrzębie 70 + Bełchatów (w)
Resovia 68 + Olsztyn (w), Kędzierzyn (d)
Skra 67 + Jastrzębie (d), Olsztyn (w)
Olsztyn 65 + Kędzierzyn (w), Resovia (d), Skra (d)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

A jednak zbiór 6-16 zawiera element "Cuprum". Nie można go traktować identycznie, jak pozostałe elementy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ldz »

w 6-16 jest też Gdańsk, który traktowałabym jak Lubin. Nie grają tak dobrze, jak w dwóch minionych sezonach, ale to nadal drużyna, która potrafi być groźna (ograli 2x Resovię i urwali punkt Skrze). A goszczą u siebie Jastrząbki i Olsztyn. Więc nie nerwowo z tym rozdawaniem punktów.
Chal, kumam Twoje założenie :P ale mimo wszystko ciężko mi uwierzyć, że Gdańsk i Cuprum dostaną od Jastrzębi i AZSu 4x po max 1:3.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: pk+ »

Szampon093 pisze:
Ogólnie Oliva jest strasznie obciążonym zawodnikiem, ale jak widać nie przeszkadza mu to za bardzo.
W Rzeszowie wręcz zaczął jak na niego niemrawo, po jakimś czasie się rozkręcił, więc zdecydowanie tak. Choć w jednej akcji, gdzie Jastrzębie bodaj 2 razy broniło, a on 2 razy atakował - zaczerpnął kilka głębszych oddechów i wymownie popatrzył na trenera, więc niezniszczalny nie jest ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Wg mnie takie założenia można warunkowo czynić w st*osunku do drużyn z miejsc 8-16. Ldz ma rację co do Gdańska.
Następna kolejka w miarę neutralna, ale za tydzień będziemy mądrzejsi - dwa mecze z gatunku kluczowych.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

BBTS też punkt urwał na Podpromiu, więc nic na 100% zakładać nie można. Chyba logiczne, że to czyste teoretyzowanie, aby lepiej pokazać, jak mniej więcej wygląda walka o czwórkę.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: cwirek »

BBTS to już zresztą nie raz potwierdził, że nie można ich lekceważyć :)

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Swoją drogą ciekawe, że wymieniacie Cuprum, które na ekipach z miejsc 2-5 zrobiło 6 punktów oraz Gdańsk z 5, ale już Politechnikę z 7 nie ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: pewniak »

ldz pisze:Chal, kumam Twoje założenie :P ale mimo wszystko ciężko mi uwierzyć, że Gdańsk i Cuprum dostaną od Jastrzębi i AZSu 4x po max 1:3.
Dokładnie wiem, co @Chal miał na myśli, bo w ub. roku zrobiłem to samo. W tym założeniu nie chodzi o to czy drużyny mają szansę na przegranie z 6-16 czy nie. Chodzi o coś w rodzaju "wstecznego odliczania" (choć inne niż to ambroziakowe). Dla mnie ta "wizualizacja" pokazuje np. że Resovia jeśli przegra w Katowicach to ma 65 punktów na koniec plus dwa mecze na szczycie. Wynik maksymalny pomniejszam o faktyczne porażki, a nie patrzę na obecną tabelę.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Buku09
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Buku09 »

Dopadl mnie symptom nudy i posiadania zbyt duzo czasu, wiec pomyslalem zeby sie troche pobawic cyferkami z tego sezonu :)

Zaczalem przepisywac dane ze strony Plusligi do excela ale po chwili zorientowalem sie ze ten sezon minie zanim uzbieram wystarczajaco duza baze danych. Zatem pytanie do forumowiczow, poza strona Plusligi, sa jeszcze gdzies prowadzone statystyki ktore sa upubliczniane? W najlepszym przypadku cos w formacie bazy danych z ktorymi mozna latwo pracowac.

Na chwile obecna najbardziej ciekawia mnie zdobycze i straty punktowe w danych ustawieniach na przestrzeni sezonu i to jak te statystyki sie odnosza do poszczegolnych punktow zdobywanych podczas meczow.
Flisiak
Posty: 128
Rejestracja: 7 lip 2014, o 14:53
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Flisiak »

Istnieje możliwość pobrania statystyk ze strony Plusligi w exelu. Żeby to zrobić trzeba wejść w statystyki -> statystyki -> wszyscy zawodnicy.
Buku09
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Buku09 »

Dzięki wielkie, z pewnością się przyda.

Są to niestety jedynie statystyki indywidualne. Jest może podobna baza danych ze statystykami całego zespołu? Chciałem wyliczyć punkty zdobyte i stracone w każdym ustawieniu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Po skończonej dzisiaj kolejce uważam, że nie ma innej opcji, niż że JW zagra w 1/2. Ale Ptoki mają jednak problem. Jako jedyna drużyna w kraju nie mają zmiany.
Gil - (-:
Strzeżek - błagam
Bachmatiuk - really?
Ernastowicz - hmmm

Półfinały to Zaxa - JW i wyjdzie jednak Zaxa. Olivę już rozpisali a Rocco to nie Scott.
Oraz Resovia - Skra. Poziom zbliżony, ale jednak w dwumeczu zdecydowanie wygrał Rzeszów. A i Skrze będzie z każdym meczem z Kurkiem na lewym trudniej.
W finale wygląda na ubiegłoroczną powtórkę (jak biega o squad - nie o rozstrzygnięcie).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: astronauta »

Noworoczny pisze:Po skończonej dzisiaj kolejce uważam, że nie ma innej opcji, niż że JW zagra w 1/2. Ale Ptoki mają jednak problem. Jako jedyna drużyna w kraju nie mają zmiany.
Gil - (-:
Strzeżek - błagam
Bachmatiuk - really?
Ernastowicz - hmmm
Ptaszki ćwierkają, że w JW jednak będzie zmiana, może już za tydzień ;)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: iron »

Noworoczny pisze:Po skończonej dzisiaj kolejce uważam, że nie ma innej opcji, niż że JW zagra w 1/2. Ale Ptoki mają jednak problem. Jako jedyna drużyna w kraju nie mają zmiany.
Gil - (-:
Strzeżek - błagam
Bachmatiuk - really?
Ernastowicz - hmmm
Gil, co już ktoś wspominał (chyba Stan) w przedsezonowych sparingach,pod nieobecność Kampy spisywał się bardzo dobrze. Wiadomo, brak doświadczenia.
Pod koniec RZ ma wrócić Sobala. Jednak nie wiadomo w jakiej Wojtek będzie formie. Reszta się zgadza.
astronauta pisze:Ptaszki ćwierkają, że w JW jednak będzie zmiana, może już za tydzień ;)
O proszę :)
No sympathy for fools...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”