Espadon Szczecin

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: krzysiu »

WP reklama konkurencyjnego serwisu: Był pan w Espadonie bardzo krótko. Dlaczego?

Georgi Bratojew: Po pierwszym naszym meczu z ZAKSĄ, prezes klubu i trener powiedzieli mi, że oczekiwali ode mnie znacznie więcej. To było dla mnie najzabawniejszym momentem z całego pobytu w Szczecinie.


Nie chciał pan rozwiązać kontraktu za porozumieniem stron, więc klub skierował sprawę do Sądu Polubownego.

- Sprawa jest w sądzie, a klub stara się rozwiązać ze mną umowę bez płacenia mi jakichkolwiek pieniędzy, przedstawiając fałszywe dowody. Wkrótce pojawi się stanowisko FIVB w tej sprawie. Takie kluby jak Espadon robią złą renomę dla całej PlusLigi. Espadon zwolnił już prawie każdego - trenera, trzech zawodników, dyrektora sportowego i trzy kobiety pracujące w klubie.

Drużyna zawodziła. Czy klub nie powinien reagować?

- Być może powinien, ale po jednym meczu? Na całym świecie dokonuje się zmian w trakcie sezonu, ale nie po jednym nieudanym spotkaniu. Zazwyczaj robi się to po trzech, czterech lub pięciu pojedynkach.

Faktem jest, że transfery dyrektora sportowego Marcina Nowaka nie okazały się dobre. Klub twierdził, że nie sprawdził się pan jako rozgrywający.


- Dla mnie Espadon Szczecin jest totalnie nieprofesjonalnym klubem. Ludzie w nim nie mają pojęcia, jak zarządzać. Takich decyzji jak zwolnienie nie podejmuje się po porażce z mistrzem Polski, tylko po kilku meczach z drużynami mniej więcej na takim samym poziomie. Nie wspomnę już o tym, że przeciwko ZAKSIE graliśmy bez dwóch zawodników z podstawowej szóstki.

Czy prawdą jest, że nie znalazł pan wspólnego języka z drużyną?

- To zależy od tego, co mamy na myśli, mówiąc o wspólnym języku z zespołem. Ale zgadzam się, jest w tym trochę prawdy. Nie znalazłem wspólnego języka z ludźmi, którzy na przykład są pijani przed meczami towarzyskimi. W całej czternastce zawodników było tylko kilku profesjonalistów - jak np. Michał Ruciak. 2/3 zawodników, albo nawet więcej, jest tam tylko dla zabawy i picia.

To są już poważne oskarżenia. Ma pan tego świadomość?

- To nie jest oskarżenie. Taka jest rzeczywistość.

Ale mówienie o takich sprawach po tym, jak został pan skreślony, może być odebrane jako zemsta na klubie.

- Proszę mnie nie zrozumieć źle. Nie powiedziałem, że mnie to w ogóle nie obchodziło. Miałem zamiar powiedzieć o tym natychmiast. Skoro pan pyta, to mówię. Każdy widzi, jakie klub osiąga wyniki - dwa zwycięstwa i dwanaście porażek (rzeczywisty bilans to cztery zwycięstwa i trzynaście porażek - przyp.red.). Jeśli PlusLiga chce być uważana za dobre rozgrywki, to takie kluby jak Espadon powinny zostać zamknięte. Nie chcę żadnego rewanżu na Espadonie. Nie czuję się źle z tym, że mnie wyrzucili. Czuję się dobrze, mimo tego że pobyt w Szczecinie to był dla mnie krok wstecz, a nie w przód.

Czy wyklucza pan możliwość gry w PlusLidze w przyszłości?

- Nie. PlusLiga to dla mnie jedna z trzech najlepszych lig na świecie. Kibice w Polsce są wspaniali. Jeśli dostanę ofertę występów w normalnym zespole z dobrym trenerem, to będzie dla mnie wielką przyjemnością ją przyjąć.
rocky
Posty: 1178
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: rocky »

No tak, powinien powiedzieć że pobyt w Szczecinie to było wspaniałe doświadczenie, że treningi z zawodnikami pozwoliły mu podnieść swoje umiejętności, a Polska to kraj z pięknymi kobietami i pysznym jedzeniem :]
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: aezakmi »

krzysiu pisze: Czy prawdą jest, że nie znalazł pan wspólnego języka z drużyną?

- To zależy od tego, co mamy na myśli, mówiąc o wspólnym języku z zespołem. Ale zgadzam się, jest w tym trochę prawdy. Nie znalazłem wspólnego języka z ludźmi, którzy na przykład są pijani przed meczami towarzyskimi. W całej czternastce zawodników było tylko kilku profesjonalistów - jak np. Michał Ruciak. 2/3 zawodników, albo nawet więcej, jest tam tylko dla zabawy i picia.
Hahaha :] wiedziałem, bo jest tam 2 zawodników, co mają tzw. przepite mordy :D.
Mimo wszystko Szczecin jest na fali wznoszącej i w drugiej części sezonu powinni zdobyć tych punktów więcej.
Paveu19POL
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2015, o 17:59
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Paveu19POL »

Ja zawsze powtarzałem ze alkohol i wyroby tytoniowe to zło
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Crosby »

Tymi wypowiedziami tylko potwierdza że decyzja o rozwiązaniu z nim kontraktu była słuszna. Chłop nie nadawał się do stworzenia kolektywu w drużynie ,a jego wartość sportowa pozostawiała wiele do życzenia.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Noworoczny »

Crosby pisze: Chłop nie nadawał się do stworzenia kolektywu w drużynie
Zaszyty?? O-:

Swoją drogą, jak ktoś się loguje specjalnie po to, by sflekować gościa, który napisał źle o klubie...
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Paveu19POL
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2015, o 17:59
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Paveu19POL »

Crosby pisze:Tymi wypowiedziami tylko potwierdza że decyzja o rozwiązaniu z nim kontraktu była słuszna. Chłop nie nadawał się do stworzenia kolektywu w drużynie ,a jego wartość sportowa pozostawiała wiele do życzenia.
co co się nie nadawał ? To że pół druzyny Espadonu lubi zaglądnąć do kieliszka to nie jego wina ! Tam to by się nadawał Spiridonov Obmoczajew i Samica
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: madlark »

Bułgar abstynent :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: gadugadu »

W takim razie jesli bede mial syna to bede w niego wlewal 40%towe energetyki, zeby w wieku 36 lat gral jak Samik
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Didek »

Paveu19POL pisze:
Crosby pisze:Tymi wypowiedziami tylko potwierdza że decyzja o rozwiązaniu z nim kontraktu była słuszna. Chłop nie nadawał się do stworzenia kolektywu w drużynie ,a jego wartość sportowa pozostawiała wiele do życzenia.
co co się nie nadawał ? To że pół druzyny Espadonu lubi zaglądnąć do kieliszka to nie jego wina ! Tam to by się nadawał Spiridonov Obmoczajew i Samica
Twoi koledzy? Piłeś z nimi wódkę, iż stwierdzasz to jako fakt?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Noworoczny »

Widziałeś atomy, że twierdzisz iż istnieją?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Crosby »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, o 10:50 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 8. i 23. Regulaminu Forum.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Noworoczny »

Nie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: szatow »

No cóż, poczekajmy na oficjalne stanowisko klubu, bo powyższe posty wojujące z przekazem Bratojewa (i nie tylko) wyglądają raczej na robotę bułgarskiego geniusza zła próbującego zdyskredytować stronników Szczecinian ;).

Co ja mówię... dawajcie ploteczki ;)


ps. A tak na zupełnym PSie, to jednak spekulacje o atomach mają większą rację bytu, niż choćby te o francuskim chlejusie. Przewidywania na nich zbudowane jako tako się sprawdzają póki co.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Espadon Szczecin

Post autor: TommyLeeJones »

Dalibyście już spokój z Samicą... Raz poszła jakaś plota i ciągnie się jak wiadomo co i gdzie, a zdecydowanie nie powinno.

Za to wywiad Bratojewa bym pominął milczeniem, gdyby nie to, że jasno wskazał Ruciaka jako profesjonalistę, jak pada nazwisko, inaczej się to odbiera. Pewnie raz czy dwa ktoś zabalował i tyle, bo pamiętając występ bohatera wywiadu - był bezdennie tragiczny.
rocky
Posty: 1178
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: rocky »

TommyLeeJones pisze:Dalibyście już spokój z Samicą... Raz poszła jakaś plota i ciągnie się jak wiadomo co i gdzie, a zdecydowanie nie powinno.

Za to wywiad Bratojewa bym pominął milczeniem, gdyby nie to, że jasno wskazał Ruciaka jako profesjonalistę, jak pada nazwisko, inaczej się to odbiera. Pewnie raz czy dwa ktoś zabalował i tyle, bo pamiętając występ bohatera wywiadu - był bezdennie tragiczny.
Co kolejkę jest kilka nielepszych występów
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: mmb »

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Noworoczny »

Incredible Kthulk
Obrazek
Wspaniałe kierunki. Wysoko i mocno. Będą z niego ludzie!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: mmb »

2:46 jak zaatakował nad Schulzem (208cm), to było piękne 8-)
Camillo Marcotti

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Camillo Marcotti »

No to Tervaportti pierwszym ruchem, zapowiada się ciekawie :) oby w tym roku drużyna została zbudowana rozsądniej, bo podstawy ku fajnej ekipie w Szczecinie jak najbardziej są.

PS. Coś wiadomo o Gogolu? Innych zawodnikach? Ktoś ma ważny kontrakt?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Espadon Szczecin

Post autor: TommyLeeJones »

Doczekałem się wreszcie Fina w Polsce, mam tylko nadzieję, że dobrze się spisze, gdy byłem gotów kojarzyć go jako oszczędną opcję dla Skry :D . Transfer na + i myślę, że Gogol nie sprowadzi żadnego szrotu.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Crosby »

Z tego co słyszałem to espadon stara się pozyskać jakiegos przyjmującego z ligi włoskiej ale niestety nazwiska nie znam. Z aktualnych graczy wiem że chcą napewno zatrzymac Bartka Klutha. Murek ma zostać asystentem Gogola. Depowski łączony z czarnymi radom.
kanimo

Re: Espadon Szczecin

Post autor: kanimo »

Po co Depowski Czarnym? Albo oni jemu?

Jesli koledzy umieszczajacy aktualne dane sie nie pomylili, to Czarni maja 4 przyjmujacych.
Male szanse na 6ke bo od Zalinskiego i Fornala jest sporo slabszy. Wiese-aktualnie nie wiem ale jednak troche starszy i bardziej doswiadczony. I jest Rybicki.
Dominik bylby 2gim, badz w najlepszym razie 1szym wchodzacym.
REddy
Posty: 98
Rejestracja: 9 gru 2015, o 00:43
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: REddy »

W sumie to 5 nawet jest w Radomiu, Urbanowicz jeszcze na kontrakcie chyba
Camillo Marcotti

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Camillo Marcotti »

REddy pisze:W sumie to 5 nawet jest w Radomiu, Urbanowicz jeszcze na kontrakcie chyba
"Ważne kontrakty mają Bartłomiej Bołądź, Piotr Filipowicz, Michał Ostrowski, Kacper Gonciarz, Jakub Urbanowicz, Łukasz Wiese i Jakub Zwiech. Nie oznacza to jednak, że wszyscy pozostaną w radomskim klubie na kolejny sezon."

Takie tajemnicze zdanie odkopałem na radomskim Echu Dnia :) także pewnie ktoś z przyjmujących pójdzie na wypożyczenie :)
kanimo

Re: Espadon Szczecin

Post autor: kanimo »

Ciekawe info, dzieki.
Ale nie bardzo wierze, ze jednego z 5 wypozycza a potem sciagna 6tego zawodnika zblizonego kalibru co ten wypozyczony.
Urbanowicz mial calkiem udane wejscia.
Camillo Marcotti

Re: Espadon Szczecin

Post autor: Camillo Marcotti »

kanimo pisze:Ciekawe info, dzieki.
Ale nie bardzo wierze, ze jednego z 5 wypozycza a potem sciagna 6tego zawodnika zblizonego kalibru co ten wypozyczony.
Urbanowicz mial calkiem udane wejscia.
No ale po co im 5 przyjmujących? To nie Resovia :D no chyba, że Rybickiego ściągnięto z myślą o grze w Młodej Lidze i zgłoszeniu go jako 5-tego przyjmującego, tak na dochodzącego.
kanimo

Re: Espadon Szczecin

Post autor: kanimo »

Rybicki, z tego co pamietam to byl z Radomia. Wiec wraca do siebie i mysle, ze nie beda sciagac Resoviaka ze Szczecine, zeby swojego grajka upchnac w MPL. Ponadto byl najwyzej lapiacym grajkiem ze swojego rocznika w Spale. W pierwszym roku, z braku laku, przestawili go na rozegranie i byl to eksperyment srednio udany i zaniechany. No ale dogranie powinien juz miec opanowane. ;) Potem nie sledzilam za bardzo jak sie rozwijal, raz on wchodzil, raz Szymanski, chyba troche przychamowal w rozwoju. Moze jednak odbic.
Pewnie tak kompletnie do zamrazarki go nie wrzuca.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Espadon Szczecin

Post autor: PvK »

Ważne kontrakty mają Bartłomiej Bołądź...
To wlasnie ten gracz jest jedna noga we fryderykach, o ile nie juz z kontraktem.
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin

Post autor: wianek07 »

Mieszko z asseco moglby sie dogadac i zabrac filipa depowski niech zostanie i kogos jeszcze niech rzuca;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”