Trenerzy

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

grzegorzg pisze:Czy Ty także uważasz, że Piazza z Cretu zrobili jakiś mega-wynik upowazniający do zachytów?
Nie. Ale siłą rzeczy wyróżniają się na tle Zaksy, Skry, Olsztyna, Radomia. No chyba, że Piazza lub Anastasi wygrają zbliżające się serie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Chal »

Patrząc z tej perspektywy to nikt nie robi mega-wyników. Albo wyciągasz maxa (co jest psim obowiązkiem), albo zawodzisz.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Murilo0 »

grzegorzg pisze: I naprawdę uwazasz, że pozycje obu to powód do zachwytów nad trenerami? Że co, że Jastrzębie (nawet osłabione) wyprzedziło ZAKSĘ ? :D Oczywiście o "roli" przeciwników to zapomniałeś..
Uważam, że wykazali swoją wyższość na tle polskich trenerów, obronili swoją pozycję, co świadczy o tym że warto było ich zatrudnić. Osłabione Jastrzębie, personalnie gorsze od Zaksy wyprzedziło ją o 7 punktów w fazie zasadniczej. Dzięki temu zasłużenie mieli łatwiejszego przeciwnika w ćwierćfinale i go pokonali w przeciwieństwie do Zaksy, co w konsekwencji potwierdziło przypuszczenia większości, że Piazza jest dużo lepszym trenerem niż Świderski. W czym problem?
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Patrząc z tej perspektywy to nikt nie robi mega-wyników. Albo wyciągasz maxa (co jest psim obowiązkiem), albo zawodzisz.
Psi obowiązek to hiperbola, ale sednem jest, że nie ma co przesadzać z tym relatywizmem. Sam się na to łapię. Jastrzębie zagrało na miarę swojego potencjału - Piazza wykonał solidną, dobrą pracę - tyle. Heynen - podobnie. A chyba sporo jest przesadzonych opinii na temat ich pracy. Co do Cretu nie wiem, niespecjalnie obserwowałem Cuprum.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Chal »

Żaden nie jest cudotwórcą, ale nie jest nim też Anastasi. Robią po prostu dobrą robotę. W naszej lidze to już coś.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:Nie. Ale siłą rzeczy wyróżniają się na tle Zaksy, Skry, Olsztyna, Radomia.
Wiesz, to tak jakby dawać medal tym, którzy nie kradną. ;)
StanLee pisze:No chyba, że Piazza lub Anastasi wygrają zbliżające się serie.
Zgoda, z tym że Anastasi juz zrobił wynik (przy duzym udziale Falasci ;) )
Chal pisze:Patrząc z tej perspektywy to nikt nie robi mega-wyników. Albo wyciągasz maxa (co jest psim obowiązkiem), albo zawodzisz.
Chal - ty wierzysz w to co piszesz?
Wydaje się, ze psim obowiazkiem SMS-u wobez mizerii dołu I ligi byłoby zakwalifikowanie sie do p-o. Zrobili wynik raczej bliski maxa...
Murilo0 pisze:W czym problem?
W tym
StanLee pisze: A chyba sporo jest przesadzonych opinii na temat ich pracy.
Przy czym te opinie sa nawet nie tyle przesadzone co wręcz egzaltowane, a przynajmniej ich spora część

Jakby Nawrocki połozył Skrę tak jak w tym roku Falasca, to kazdy internetowy matoł pastwiłby sie nad "wuefistą". A ile osób na forum pastwi sie nad Falascą ? I tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Trenerzy

Post autor: Noworoczny »

A Wawrzek to pies? Kto jeszcze awansował z polskim klubem dwa razy do F4 LM?

Zresztą, powściągając emocje, przyjrzyjmy się wynikom ostatniej pięciolatki:
1. Awans do F4 LM
- stranieri 4 - Polacy 1.
2. medale MP
- stranieri 6 - Polacy 9
3. PP
- stranieri 3 - Polacy 2

Czy one pokazują wyższość polskich trenerów? Ewidentnie artykuł na zamówienie. Na szczęście prezesi są mądrzejsi.

Nie piszę już o ostatnich trzech dekadach kadry, żeby nie kopać leżącego.

U kobiet dysproporcja na korzyść trenerów zagranicznych chyba jeszcze większa jest.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: madlark »

Momentami można odnieść wrażenie, że polscy trenerzy nie dostają szansy.
Otóż, dostają i niektórzy potrafią tę szansę klasycznie spieprzyć.(Świder)
Nie ma co rozczulać się nad tymi, których nie bronią wyniki.
Czy Nawrocki dostał robotę po znajomości? Zdecydowanie tak.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Trenerzy

Post autor: Ked »

Może zacznijmy od tego, że polskich trenerów na świecie jest mniej niż zagranicznych. Z tym to się każdy zgodzi, więc statystycznie polski trener będzie gorszy od zagranicznego. Artykuł nie porównywał Polacy vs Włosi, tylko, że trenerzy-obcokrajowcy są lepsi od trenerów-polaków. Tak, są, bo jest ich więcej. W USA jest więcej geniuszy niż w Polsce bo jest tam więcej ludzi.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Abdullo »

Dużo prawdy jest w tym artykule. Zwłaszcza w kwestii relacji działaczy a trener. Wiem jak to wyglądało w Rzeszowie przed Ljubo i po nim. I wiem jak bardzo zmienił sposób myślenia działaczy na trenerów. Chcesz mieć wyniki to bez pewnych inwestycji nie będzie ich. Głupia sprawa z odżywkami. Przed Ljubo zawsze na nie brakowało. Jak Ljubo uderzył w stół to i problem się rozwiązał.
Jest też jeden problem który chyba na forum umyka. Odejście w lidze od praktyki iż jak juz jest obcokrajowiec to przy nim praktykuje jakiś Polak. Skoro nasi tacy "słabi" to nie ma lepszej szkoły. Ale z długiej strony puszczanie na głęboką wodę debiutantów z Polski tez nie jest korzystne. Świder w Kędzierzynie za szybko został pierwszym. Z perspektywy czasu to mógłby dalej trenować Kielce i pewnie dziś byłby w lepszym momencie kariery niż jest teraz. Krzysiek Stelmach tez za szybko wprowadzony na pierwszego. Mądry facet ale czasem szczęścia o umiejętności brakuje. A Piotrek Gruszka? Michał Bąkiewicz? Dobrzy zawodnicy a z biegu rzuceni na dużą wodę. Co nagle to po diable jak mawia przysłowie.
Później niedziwmy się iż tak źle się pisze o polskich trenerach jak za szybko ich się wpuszcza na ławkę.

Dodatkowo czasem trenerzy są krytykowani za to ze są Polakami.
Andrzej Kowal przez wielu /tez kibiców Resovii/ traktowany jest jako słaby trener. Ale wyniki są całkiem zadowalające. 2 Mistrzostwa Polski, 1 srebrny medal. Finał Pucharu Challenge, Pucharu CEV i Finał Ligi Mistrzów. Dodatkowo świetnie wyszkolony, ma wszystkie klasy trenerskie, doktoryzuje się oraz bierze udział w licznych konferencjach dla trenerów. Co roku jest w USA na wykładach. Ale mimo to często jest wyszydzany za swoje umiejętności i sposób prowadzenia drużyny. Wyniki go bronią.
Dla jego przeciwników to jednak mało. A wg. mnie pisanie iż jakiś trener gwarantuje wynik to czysta utopia. Bo sport z natury jest nieprzewidywalny. Jedna kontuzja, jedne złe losowanie i jesteś w czarnej d...
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: chemical_brother »

Warto jeszcze spytać ilu polskich trenerów pracuje zagranicą i gdzie - mieliśmy Sordyla w Rumunii (siatkarski 2 świat) i Rysiów et consortes w Egiptach i innych Bahrajnach. To też pokazuje jaką estymą cieszą się polscy trenerzy.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: hubert »

madlark pisze:Momentami można odnieść wrażenie, że polscy trenerzy nie dostają szansy.
Otóż, dostają i niektórzy potrafią tę szansę klasycznie spieprzyć.(Świder)
Dodatkowo obrazuje to straszną głupotę/niewiedzę włodarzy klubu zakładających, że z dobrego zawodnika będzie dobry trener.
Polscy trenerzy nie są takimi łamagami jak się niektórym wydaje, ale orłami też nie są. Ani jeden polski trener nie zaistniał w lidze włoskiej, rosyjskiej do których się porównujemy. Co więcej nie słychać aby do polskich trenerów napływały propozycje z tychże lig - więc poziomem jednak odstają od czołówki zagranicznej.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Murilo0 »

grzegorzg pisze: Jakby Nawrocki połozył Skrę tak jak w tym roku Falasca, to kazdy internetowy matoł pastwiłby sie nad "wuefistą". A ile osób na forum pastwi sie nad Falascą ? I tyle w temacie.
Głosów niezadowolenia wobec pracy Falaski jest sporo tak jak w przypadku Nawrockiego. Wniosek jest jeden: zarówno jeden jak i drugi nie nadają się, więc trzeba szukać innego, lepszego trenera :)
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:Ewidentnie artykuł na zamówienie.
:D
moje.
Noworoczny pisze:U kobiet dysproporcja na korzyść trenerów zagranicznych chyba jeszcze większa jest.
Szczególnie w kadrze. :D
Noworoczny pisze:Kto jeszcze awansował z polskim klubem dwa razy do F4 LM?
To ja zapytam tak - jacy trenerzy ugrali cos w pucharach ponad stan ? Mam na mysli pokonanie przeciwnika mocniejszego od siebie?
Nie chodzi o to czy i gdzie awansowali, ale kogo pokonali. Ktoś zrobi podsumowanie?
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Murilo0 »

grzegorzg pisze: To ja zapytam tak - jacy trenerzy ugrali cos w pucharach ponad stan ? Mam na mysli pokonanie przeciwnika mocniejszego od siebie?
Nie chodzi o to czy i gdzie awansowali, ale kogo pokonali. Ktoś zrobi podsumowanie?
Castellani ze Skrą pokonał Dynamo Moskwa, z Zaksą w pojedynczym meczu Trentino. To by było na tyle.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Trenerzy

Post autor: Noworoczny »

A Wawrzek Zenit Kazań (zasadniczo Noliko też).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Chal »

grzegorzg pisze:Chal - ty wierzysz w to co piszesz?
Oczywiście. Stosując tę retorykę psim obowiązkiem Anastasiego było wykorzystanie mizerii Skry, tak samo jak zrobił to Lebedew.

Analogicznie do Spały można powiedzieć, że psim obowiązkiem Cuprum też był awans do p-o (przejrzałem na szybko forum, przed sezonem zgodnie stawiano ich w okolicach 10. miejsca), a zrobili wynik raczej bliski maxa. I tak, moim zdaniem Nawrocki w Spale robi dobrą robotę, jeśli za kryterium przyjmiemy same wyniki (akurat przy pracy z juniorami nie to jest najważniejsze, ale na pełną ocenę efektów trzeba będzie poczekać kilka lat). Dobrą robotę w tym sezonie robi Kowal. Bednaruk i Daszkiewicz też, ale oni walczą o trochę inne cele. Ale to tyle.

Naprawdę nie pastwią się nad Falascą? Bo mi się wydaje, że większość obwinia przede wszystkim jego (może wraz z prezesem), nierzadko żądając dymisji.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Murilo0 pisze:
grzegorzg pisze: To ja zapytam tak - jacy trenerzy ugrali cos w pucharach ponad stan ? Mam na mysli pokonanie przeciwnika mocniejszego od siebie?
Nie chodzi o to czy i gdzie awansowali, ale kogo pokonali. Ktoś zrobi podsumowanie?
Castellani ze Skrą pokonał Dynamo Moskwa, z Zaksą w pojedynczym meczu Trentino. To by było na tyle.
Panas -Iskra
Bednaruk - nie pamietam ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:A Wawrzek Zenit Kazań (zasadniczo Noliko też).
Kiedy?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Trenerzy

Post autor: Noworoczny »

Dopiszę do listy jeszcze Radka, który przy pomocy Wierzby wygrał z Iskrą i Piacenzą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:Dopiszę do listy jeszcze Radka, który przy pomocy Wierzby wygrał z Iskrą i Piacenzą.
A ten Kazań to kiedy?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: sb.slav »

hubert pisze: Ani jeden polski trener nie zaistniał w lidze włoskiej, rosyjskiej do których się porównujemy. Co więcej nie słychać aby do polskich trenerów napływały propozycje z tychże lig - więc poziomem jednak odstają od czołówki zagranicznej.
To żaden argument, bo rosyjscy trenerzy też nie prowadzą włoskich zespołów, a włoscy rosyjskich. Z Polskich trenerów Nawrocki, Stelmach, Makowski, Kowal zdecydowanie wyróżniają się, a trzeba pamiętać, że tych świetnych zagranicznych też nie ma więcej jak 4-5 w danej lidze.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: serBalonSwann »

Makowski :] :] :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

serBalonSwann pisze:Makowski :] :] :]
Śmiej się, ale przed objeciem kadry na forum piano z zachywtu nad Makowskim.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Trenerzy

Post autor: Noworoczny »

Włoscy trenerzy prowadzą/prowadzili rosyjskie kluby. Poza tym, popatrzmy na Turcję, która ma kasę a jest tabula rasa. Których trenerów tam jest/było najwięcej? Polskich? Rosyjskich? Włoskich? Innych?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Trenerzy

Post autor: Noworoczny »

grzegorzg pisze:A ten Kazań to kiedy?
Ostatnio dwa razy. Trzeba podawać rok i imprezę?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Widzę, że dyskucja zeszła nad Bosfor.Zaraz pewnie bedą Dardanele, to kończę...

Noworoczny - skoro pytam, to chyba prosze o szczególy.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2015, o 21:25 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

Nie do końca rozumiem Waszej dyskusji. Wg mnie ten artykuł nie był o tym, że polscy trenerzy nie są gorsi od zagranicznych, a o tym, że są niesprawiedliwie traktowani w porównaniu do zagranicznych. Uważam, że są słabsi - ale to następstwo wielu przyczyn, ale to z czasem ulegać będzie zmianie - i ten artykuł między wierszami alarmuje, że powyższa tendencja (patrz pkt.1) może to skutecznie blokować. Popatrzcie na wiek tych naszych trenerów... Najstarszy jest Nawrocki, prawda? Przecież to nie przypadek...

Przecież zagraniczni trenerzy pracowali też w latach 80 i 90 tych we Włoszech. Tyle, że asystentem Velasco był Barbolini, Bebeto - ... Piazza, Skiby Bonitta. Ten artykuł też o tym wspomina w kontekście naszej siatkówki...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: madlark »

grzegorzg pisze:
serBalonSwann pisze:Makowski :] :] :]
Śmiej się, ale przed objeciem kadry na forum piano z zachywtu nad Makowskim.
I to ma być dowód na super warsztat Makowskiego? :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Murilo0 »

sb.slav pisze: To żaden argument, bo rosyjscy trenerzy też nie prowadzą włoskich zespołów, a włoscy rosyjskich. Z Polskich trenerów Nawrocki, Stelmach, Makowski, Kowal zdecydowanie wyróżniają się, a trzeba pamiętać, że tych świetnych zagranicznych też nie ma więcej jak 4-5 w danej lidze.
Mijasz się z prawdą. Włoscy trenerzy prowadzą rosyjskie zespoły, a czołowi rosyjscy trenerzy chętnie byliby zatrudnieni przez włoskie i polskie zespoły tylko są zbyt drodzy. Polscy trenerzy nie są drodzy, a mimo to nikt poważny z zagranicy ich nie chce. Włochy, Rosja, Argentyna, Brazylia, USA, Francja mają uznanych trenerów, Serbia ma Kovaca, Bułgaria Stojczewa i Konstantinowa, Niemcy Heynena, Kanada Hoaga. Polska nie ma żadnego trenera znanego za granicą. Kowala nie liczę bo on dopiero został zauważony, ale marki na rynku międzynarodowym jeszcze zbyt dużej nie ma. Brak klasowych trenerów nie bierze się to z tego, że trenerzy nie dostają szans, tylko z tego, że szkolenie trenerów jest słabe lub oni sami nie mają talentu do tego fachu. Nigdzie nie jest tak, że klub w najwyższej klasie rozgrywkowej zatrudnia trenera i czeka 5 lat, aż ten ogarnie swój fach. Bądźmy poważni...
All work and no play makes Jack a dull boy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”