Trenerzy

Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Trenerzy

Post autor: chalmi94 »

Często nie docenia się roli trenera, częsciej mówi się o zawodnikach. Trener to niewdzięczna "pozycja siatkarska" jest obwiniany za wyniki i to on najczęściej wylatuje z drużyny, a nie jego zawodnicy. Napewno trener ma duży wkład w zwycięstwo drużyny, ale on nigdy nie dostanie MVP meczu. Czy to jest sprawiedliwe? Piszcie.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Ted »

Kiedy nie idzie, zawsze latwej zmienic trenera niz zawodnikow.
Taka jest moja teoria.
Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Knutsen »

Generalnie trudno żeby nie winić trenera za brak wyniku skoro to on przygotowuje swoich zawodników do sezonu. Trener za coś odpowiada, składając podpis przed sezonem stawia swoje nazwisko na szali i albo wyjdzie i jest noszony na rękach, albo nie. Taka jest moja teoria. :)
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: DC! »

Ted pisze:Kiedy nie idzie, zawsze latwej zmienic trenera niz zawodnikow.
Nie dziwne. W końcu trener jest jeden (oczywiście nie licząc asystentów), a zawodników jest "troszeczkę" więcej, więc naturalne, że łatwiej zmienić trenera. ;) Dodatkowo to, o czym napisał Knutsen. To trener jest odpowiedzialny za wyniki swojego zespołu.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Ted »

DC! pisze: To trener jest odpowiedzialny za wyniki swojego zespołu.
A co w przypadku, gdy siatkarze robia na zlosc trenerowi czyt. np. celowo sie potykaja w meczach ligowych?
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: GrindkamiL »

co powiecie na temat sytuacji sprzed bodajze 2 lat kiedy to Marcin Nowak publicznie skrytykowal owczesnego trenera azsu olsztyn Grzegorza Rysia po czym pana Rysia zwolniono??
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Trenerzy

Post autor: chalmi94 »

GrindkamiL pisze:co powiecie na temat sytuacji sprzed bodajze 2 lat kiedy to Marcin Nowak publicznie skrytykowal owczesnego trenera azsu olsztyn Grzegorza Rysia po czym pana Rysia zwolniono??
Nie uważam że było to dobre zachowanie Nowaka, ale też wtedy Ryś nie mógł zapanować nad swoją drużyną, niektóre gwiazdy po prostu się go nie słuchały. A więc wydaję mi się że i tak zwolnionoby Grzegorza Rysia, Nowak nie miał na to dużego wpływu.
AZS Olsztyn
Knutsen
Posty: 667
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Knutsen »

GrindkamiL pisze:co powiecie na temat sytuacji sprzed bodajze 2 lat kiedy to Marcin Nowak publicznie skrytykowal owczesnego trenera azsu olsztyn Grzegorza Rysia po czym pana Rysia zwolniono??
Na początek małe zwrócenie uwagi. Nazwy klubów piszmy dużą literą z szacunku chodź by do rywala.
Co do sytuacji na linii Nowak – Ryś to wydaje mi się, iż Marcin zachował się chamsko, pomimo doświadczenia, które przecież miał i ma nie zachował się jak profesjonalista. Trener jest od tego, że może zmieniać tak zawodników jak mu się podoba. Nowak powinien to uszanować, a nie robić awantury. Ryś jest za miękkim trenerem i nie radzi sobie z drużyną i myślę że zwolnienie nastąpiło by prędzej czy później i tak.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: DC! »

Ted pisze:
DC! pisze: To trener jest odpowiedzialny za wyniki swojego zespołu.
A co w przypadku, gdy siatkarze robia na zlosc trenerowi czyt. np. celowo sie potykaja w meczach ligowych?
Oczywiście są sytuacje wyjątkowe, ale to oznacza również, że trener nie potrafił dogadać się z zawodnikami, zapanować nad nimi i przekonać ich do siebie (bo wg mnie nie tylko zawodnicy powinni przekonać do siebie trenera, ale na odwrót również).
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: GrindkamiL »

profesjonalny zawodnik niemoze tak poprostu nie sluchac trenera..a ja mysle ze Ryś jeszcze pokaże że jest dobrym trenerem,bo pomimo mlodego wieku ma juz spore doswiadczenie(Azs Olsztyn,reprezentacja Egiptu).Z wiekiem bedzie coraz lepszy czego mu serdecznie życze!
nie siłą lecz rozumem
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: szyderca »

chalmi94 pisze:Często nie docenia się roli trenera
Temat o trenerach więc będzie o trenerach
Ku mojej uciesze jestem bardzo kontentna z faktu, że roli trenera Napoleona z Argentyny nie boją się docenić siatkarze Ptoków znaczy się Jastrzębia, jakby ktoś nie wiedział. Po wycieczce (a moze jeszcze przed) nad Balaton ostro po Lozano przejechał się Dawid jak Mur. Efekt? Jednak łaskawie trener przemyślał i zabrał Murka na kebaby i nawet najwięksi malkontanci mogą być zadowoleni z postawy tego siatkarza. Teraz głośno, o tym, że powolanie mu sie nalezy mówi Robert z Radomia. I dobrze... Bo nie trzeba byc mega bystrym pismakiem, który wg Swiderka na piłce przebijanej sie nie zna, aby gołym okiem zobaczyć, że Robert z Radomia jest gotowy do gry panie Lozano!

Mam nadzieje, ze przebywającemu na zasłużonym urlopie wypoczynkowym Napoleonowi, ktoś kupił platworme Polsatu , co by mógł na bieżąco śledzić poczynania potencjalnych kandydatów do kadry Orłów Bielików. Jeśli nie ma, koniecznie trzeba mu zakupić no i bezwzględnie wysłać kasety z meczów. Mam jedynie nadzieje, że tym razem kasety będą właściwe, bo trzy lata temu kiedy była już musztarda po obiedzie w sprawie Roberta z Radomia, jakiś geniusz w związku miał przesłac taśmy z mecżów Prygla podczas gry w Rosji. No i wysłał, ale z kimś innym...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: hubert »

szyderca pisze:
chalmi94 pisze:Często nie docenia się roli trenera
Temat o trenerach więc będzie o trenerach
Ku mojej uciesze jestem bardzo kontentna z faktu, że roli trenera Napoleona z Argentyny nie boją się docenić siatkarze Ptoków znaczy się Jastrzębia, jakby ktoś nie wiedział. Po wycieczce (a moze jeszcze przed) nad Balaton ostro po Lozano przejechał się Dawid jak Mur. Efekt? Jednak łaskawie trener przemyślał i zabrał Murka na kebaby i nawet najwięksi malkontanci mogą być zadowoleni z postawy tego siatkarza. Teraz głośno, o tym, że powolanie mu sie nalezy mówi Robert z Radomia. I dobrze... Bo nie trzeba byc mega bystrym pismakiem, który wg Swiderka na piłce przebijanej sie nie zna, aby gołym okiem zobaczyć, że Robert z Radomia jest gotowy do gry panie Lozano!
Na podstawie czego tak sądzisz ? Mecze ligowe są średnim wyznacznikiem co pokazał (a raczej nie pokazał) przykład Gierczyńskiego czy Wiki.Prygiel ma niespełenione ambicje i teraz powoli nie wytrzymuje: do emerytury bliżej niż dalej a w kadrze nie bardzo. Na ME dość niespecjalnie się wyróżniał na tle innych a, że inni zgrali kupę to masz przykład jak zagrał Robert.
Na podobnej zasadzie można powołać Grygiela, Kaźmierczaka czy (w listopadzie) Jańczaka: w klubach wymiatają, w rankingach ścisła czołówka - dlaczego ich nie ma ?
Budowanie zespołu to też dobór charakterów: jak Prygiel nie pasuje pod jakimś wzlędem to go nie ma. Proste.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: szyderca »

hubert pisze:Na podstawie czego tak sądzisz ?
Na postawie ich wypowiedzi jakie udzielili w prasie. Co do Murka, jeśli miałeś okazje oglądać mecze Orłów Bielików widziałeś, że momentami jest motorem napedowym tej drużyny. Co do Prygla... Na Mistrzostwach Europy był jednym z nielicznych i zarazem jaśniejszych punktow tej reprezentacji. Co było późnie pozostawie milczeniem, jednak przed Izmirem ten zawodnik spisywał się naprawdę przyzwoicie. I gdyby nie prywatne amimozje Lozano, a nie ambicja Prygla, to nie musieli byśmy w ataku mieć manewru z Owocowym Piotrkiem i Kurkiem Młodszym.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: lucass90 »

hubert pisze:
szyderca pisze:
chalmi94 pisze:Często nie docenia się roli trenera
Temat o trenerach więc będzie o trenerach
Ku mojej uciesze jestem bardzo kontentna z faktu, że roli trenera Napoleona z Argentyny nie boją się docenić siatkarze Ptoków znaczy się Jastrzębia, jakby ktoś nie wiedział. Po wycieczce (a moze jeszcze przed) nad Balaton ostro po Lozano przejechał się Dawid jak Mur. Efekt? Jednak łaskawie trener przemyślał i zabrał Murka na kebaby i nawet najwięksi malkontanci mogą być zadowoleni z postawy tego siatkarza. Teraz głośno, o tym, że powolanie mu sie nalezy mówi Robert z Radomia. I dobrze... Bo nie trzeba byc mega bystrym pismakiem, który wg Swiderka na piłce przebijanej sie nie zna, aby gołym okiem zobaczyć, że Robert z Radomia jest gotowy do gry panie Lozano!
Na podstawie czego tak sądzisz ? Mecze ligowe są średnim wyznacznikiem co pokazał (a raczej nie pokazał) przykład Gierczyńskiego czy Wiki.Prygiel ma niespełenione ambicje i teraz powoli nie wytrzymuje: do emerytury bliżej niż dalej a w kadrze nie bardzo. Na ME dość niespecjalnie się wyróżniał na tle innych a, że inni zgrali kupę to masz przykład jak zagrał Robert.
Na podobnej zasadzie można powołać Grygiela, Kaźmierczaka czy (w listopadzie) Jańczaka: w klubach wymiatają, w rankingach ścisła czołówka - dlaczego ich nie ma ?
Budowanie zespołu to też dobór charakterów: jak Prygiel nie pasuje pod jakimś wzlędem to go nie ma. Proste.


A na jakiej podstawie oceniasz postawę Gierczyńskiego i Wiki skoro pan Lozano temu drugiemu nie dał pograć praktycznie wcale, a Zagumny chyba poprostu nie chciał wystawiać do Gierka z jakiegoś niewyjaśnionego powodu... :/ Jednak kiedy ten pierwszy wszedł w końcówce (chyba) III seta z Włochami kończył wszystkie wystawione mu piłki.
Ja akurat zgadzam się z Szydercą, że Prygiel zasługuje na powołanie, bo jest wyróżniającym się zawodnikiem w naszej bardzo silnej już lidze !!!
Nadal niektórzy nadal mają w głowie zakodowany ten bzdurny stereotyp o tym, że Polska i wszystko co z nią związane jest słabe i niegodne nawet dyskusji :/
Proponuję się ogarnąć i zauważyć że nadal we wszystkich Europejskich Pucharach siatkarskich występuje 9 (!)(!)(!) polskich zespołów, a co najmniej 4 z nich ma szansę na Final Four.

Co do Lozano, to ja już dawno straciłem do niego zaufanie i tylko patrzę jak to wszystko co budował do Mistrzostw Świata, po finale tamtej imprezy podupada... Myślę że już sam nie jest pewien tego co robi, jego decyzję wydają mi się nieprzemyślane. Mówił na początku swojej "kadencji" że drzwi Kadry będą otwarte dla wszystkich a tu w związku z każdą kolejną imprezą na swoją "czarną listę" wpisuje kolejnych zawodników, szkoda słów... :/

No ale co ma być to będzie, czas pokaże.

Pozdrawiam.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Ted »

PAWKENS pisze:Widziałem Stępnia rok temu na ćwierćfinale MP juniorów. W Uranii Jadar grał z AZS Olsztyn. W środku meczu trener Jadaru zdjął jakiegoś gracza i się na niego wydarł za jakąś akcję, był wściekły, na całą halę rozległ się ten krzyk. 18letni gracz był przerażony. Po chwili jakiś kibic krzyknął ''Panie trenerze, to junior dopiero'' a Stępień powiedział ''Nie twoja sprawa jak trenuję''.
(czy jakoś tak)
To nie świadczy najlepiej o nerwach trenera Radomian.
W LSK jeden z zespołów prowadzi pewien trener, któremu od lat przykleja się same najgorsze łatki. Jest taki i owaki, krzyczy, strzela fochy, nerwy ma słabe, cięty język też, ale co roku sięga po medal ... a ma ich trochę w swojej kolekcji.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Trenerzy

Post autor: PAWKENS »

GrindkamiL pisze:Podoba mi się Andrzej Kowal jako trener.Powinien zostać na przyszły sezon
Mi także podobają się młodzi trenerzy, może nie mają wielkiej wiedzy, ale potrafią zmobilizować zawodnika twardymi słowami, których nie używają raczej starsi trenerzy. Przykłady to Kowal, Sordyl, Panas, Stępień, nieźle radzi sobie Taczała ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: GrindkamiL »

mam nadzieję że Mariusz Sordyl zostanie u nas na przyszły sezon. Podoba mi się Andrea Giani w roli trenera Pallavolo Modena. Potrafi ich niesamowicie zmobilizować. Momentami aż rwie się na boisko :D
nie siłą lecz rozumem
girlonthebridge
Posty: 103
Rejestracja: 27 lut 2008, o 23:11
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: girlonthebridge »

od kiedy to Taczała jest młodym trenerem?

Giani faktycznie jest niezły. Mi sie podoba w Sordylu to, ze nie daje sobie wejsc na głowe :) Mazurowi sie nie udało a taki nazywany przez niektórych "ciepłe kluchy" radzi sobie znakomicie :)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trenerzy

Post autor: Arff »

taaak.. ewidentnie w PLSie idzie nowe... pojawiło się wielu młodych zdolnych... zarówno trenerów jak i zawodników... myślę że młodzi trenerzy mają przewagę nad tymi starszymi (jak Mazur, Gościniak, Bosek itd. ) że są mniej konserwatywni, cały czas chcą się uczyć i mają lepszy, tzn. bardziej przyjacielski, kontakt z zespołem, a także liczą się ze zdaniem zawodników... na tym poziomie jaki mamy w PLS zawodnikom nie trzeba za bardzo eksperta od prowadzenia zajęć, to jest bardziej potrzebne na szczeblach pozaseniorskich... tutaj zawodnicy bardziej uczą się od siebie na wzajem, niż od trenera... tylko potrzeba kogoś kto wprowadzi to coś do zespołu... coś po czym zawodnicy zaczną sobie ufać, cieszyć po udanej akcji... to właśnie potrafią młodzi trenerzy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Trenerzy

Post autor: PAWKENS »

Nie chodziło mi że Taczała jest młody, tylko jest nieco mniej doświadczony od np. Boska, Skorka, czy zagranicznych trenerów ;)
Rzeczywiście Sordyl nie dał się zagranicznym gwiazdom i rządzi w zespole. U schyłku Mazura tego nie widziałem, zresztą to konflikty z zagranicznymi gwiazdami w dużym stopniu doprowadziły go do dymisji.

Czy mi się tylko wydaje, czy Giani grał jeszcze na MŚ 2006 ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: szyderca »

Zatem kolega użył ogromnego skrótu myślowego, bo przekonana jestem, że zdecydowanie chodziło o stwierdzenie, że Taczała obok Kowala i całej plejady trenerów wymienionej w tym poście, należy do pokolenia młodej myśli szkoleniowej.
Faktycznie, ma chłopak małe doświadczenie w PLS, z tego co pamiętam Budowlańcy są jego pierwszym zespołem w męskiej Superlidze i po cichu mam nadzieję, że uda mu się osiągnąc sukces, jakim będzie utrzymanie zespołu w lidze.

Nie będę pisała o Radziu Panasie, cóż brakło by znaków na odę ku jego chwale. Gorąco kibicuję również Andrzejkowi z Rzeszowa, szkoda że drużyna mu się zepsuła w znaczeniu fizycznym, bo gdyby nie to, kto wie, najprawdopodobniej mielibyśmy inny zestaw par półfinałowych.
girlonthebridge
Posty: 103
Rejestracja: 27 lut 2008, o 23:11
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: girlonthebridge »

szyderca pisze: Gorąco kibicuję również Andrzejkowi z Rzeszowa, szkoda że drużyna mu się zepsuła w znaczeniu fizycznym, bo gdyby nie to, kto wie, najprawdopodobniej mielibyśmy inny zestaw par półfinałowych.
jeżeli o Sordylu można powiedziec wiele słów cieplych i pozytywnych dot mysli szkoleniowej to o Kowalu nie za duzo, skoro pozwala sobie na takie zachowania jak np. w meczu z Modena gdzie Papkin wprost do niego mówi "to se idź k*** sam zagraj" albo "po ch** grac skoro taki pie**** wszystko"... w Olsztynie jakos nikt nie linczuje Lambourna (poza kibicami :P) czy inne złe postawy od kied Sordyllo czuwa... dlatego dla mnie Kowal marnym I trenerem jest...
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: szyderca »

Powalająca argumentacja Kolezanki, która twierdzi, że Kowal jest takim a nie innym trenerem. A skąd wiesz, że jeden z drugim nie puszcza takich tekstów do Sordyla? Bo nie pokazała jeszcze tego TV? Młodzi trenerzy mają o tyle problem, że większość zawodników jest kolegami z boiska niż zawodnikami. A wrtacając do incydentu Papkina... Następnego dnia publicznie za wszytsko przeprosił wytłumaczył itd, podejrzewam, że mnie również na jego miejscu krew by w tamtym momencie zalewała, co nie usprawiedliwia jego zachodzania. A teraz mam pytanie, co byś zrobiła na miejscu tego beznadziejnego trenera? Zrzuciłabyś Papkina, aby pokazać mu kto tu rządzi? Nadmienię tylko, że to on trzymał całą grę Resovii w ataku w tamtym momencie i mając na uwadze dobro drużyny (czytaj wygraną z Włochami) wprowadziłabyś z kwadratu Józka?
Poza tym lekcje wychowawcze zawodnikom można udzielać po meczu, już bez udziału kamer telewizyjnych.
girlonthebridge
Posty: 103
Rejestracja: 27 lut 2008, o 23:11
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: girlonthebridge »

szyderca pisze:Powalająca argumentacja Kolezanki, która twierdzi, że Kowal jest takim a nie innym trenerem. A skąd wiesz, że jeden z drugim nie puszcza takich tekstów do Sordyla? Bo nie pokazała jeszcze tego TV? Młodzi trenerzy mają o tyle problem, że większość zawodników jest kolegami z boiska niż zawodnikami. A wrtacając do incydentu Papkina... Następnego dnia publicznie za wszytsko przeprosił wytłumaczył itd, podejrzewam, że mnie również na jego miejscu krew by w tamtym momencie zalewała, co nie usprawiedliwia jego zachodzania. A teraz mam pytanie, co byś zrobiła na miejscu tego beznadziejnego trenera? Zrzuciłabyś Papkina, aby pokazać mu kto tu rządzi? Nadmienię tylko, że to on trzymał całą grę Resovii w ataku w tamtym momencie i mając na uwadze dobro drużyny (czytaj wygraną z Włochami) wprowadziłabyś z kwadratu Józka?
Poza tym lekcje wychowawcze zawodnikom można udzielać po meczu, już bez udziału kamer telewizyjnych.
gdybym miała przytoczyć całą argmentację dot. Kowala miejsca by na forum nie starczyło, więc użyłam skrótu odwołując się do jednej akcji, przepraszam, że uraziłam Twoje subiektywne odczucia do pana Andrzeja Kowala
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: szyderca »

Wybaczam... Jednak nalegam abyś przedstawiła swoją opiektywną teorię na temat tego trenera. Miejsca z pewnością nie zabraknie :-]
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trenerzy

Post autor: Arff »

chciałem dodać jeszcze jedno bardzo motywujące zdanie z tego meczu.. tym razem w wykonaniu trenera: " k***a Panowie jak sp***** kolejny mecz to znowu będzie przej******" czy jakoś tak, było chyba jeszcze więcej przekleńśtw ale juz dokładnie nie pamiętam jak to leciało... =] więc co tu się dziwić że Papkin zwraca się tak samo do trenera ?? odkąd odszedł Jan Such gra Resovii poprawiła się i to w pewnym momencie widać było bardzo efektowną grę... np. Igła osiągnął bardzo wysoka formę, ostatnio trochę spadła ale to bez wątpienia wina przepracowania... Mitrovic też gra o niebo lepiej... a Łuka ?? pff... brak pytań...a jesli trener sprawia że druzyna gra lepiej to czego więcej oczekiwać ?? a takie zwroty ?? pfff.. w nerwach się zdarza... i chyba to największy minus trenera... bo już nawet w sytuacji z 4ma obcokrajowcami udowodnił że brak mu troche opanowania...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: hubert »

Mnie zastanawia osoba trenera Rastislava Chudika. Jakiego artykułu bym nie czytał wszyscy mówią o nim jako o dobrym fachowcu.
Nigdzie nie napotkałem głosu krytyki. Tymczasem w Kędzierzynie sobie nie poradził i w Bydgoszczy także ....
Czyżby był tak ujmującym człowiekiem, że aż głupio go krytykować ? :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Trenerzy

Post autor: Robert »

Według mnie dobrym trenerem jest Mirosław Zawieracz, z Płomykami utrzymał się i jestem przekonany, że znajdzie nowy klub w PLS, który zatrudni go. Facet potrafi dotrzeć do zawodników, tłumaczy, nie jest wybuchowy. W Płomykach oszlfował "brylanty" i chwała mu za to. Ma autorytet zawodników, on wie kiedy [pdjąc decyzję, kiedy dokonać zmiany. Jednym słowem - fachowiec hna odpwiednim miejscu.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: szyderca »

Pracował trochę z tymi chłopakami, znał ich mocne i słabe strony, ale jedno jest pewne na swój sposób Zawieracz obok Panasa spokojnie może kandydować do miana trenera ligi. Facet miał tyle przeciwności losu, a jednak dał radę utrzymać ten zespół w PLS-ie.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Trenerzy

Post autor: Robert »

szyderca pisze:Pracował trochę z tymi chłopakami, znał ich mocne i słabe strony, ale jedno jest pewne na swój sposób Zawieracz obok Panasa spokojnie może kandydować do miana trenera ligi. Facet miał tyle przeciwności losu, a jednak dał radę utrzymać ten zespół w PLS-ie.

Dokładnie napisałaś -nic dodać, nic ując. Na jednej konferencji powiedziła: "nie sposób mieć dwunastu zawodników pokroju Mariusza Wlazłego i grać takim składem ligę" Widziałem, co robił na przerwach, czy na czasach podchodził do każdego zawodnika, tłumaczył jak ma zagrać, jak się ma ustawić. dlam nie to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.Naprawdę w sosnowcu zrobił kawał dobrej roboty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”