Trenerzy

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: SerCos »

Już oficjalnie Santilli w Będzinie

http://www.mksbanimex.bedzin.pl/wiadomo ... ,2648.html
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: astronauta »

Wczoraj facebookował z Czeladzi :D
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Trenerzy

Post autor: cwirek »

Santilli bardzo solidny trener, przede wszystkim z wielką wiedzą i dobrym podejściem do zawodników, szczególnie tych młodych. Do dziś uważam, że to był jeden z najlepszych trenerów Jastrzębskiego w ostatnich latach - za jego czasów JW nie był już takim dream teamem, a jednak potrafił odpowiednio poukładać te klocki. Muszę przyznać, że w ostatnim sezonie jego pracy ten zespół naprawdę miło się oglądało, każdy zawodnik miał swoją rolę na boisku. Gdzieś kiedyś czytałem, że Santilli jest specjalistą od zespołów "bez gwiazd", ciekawe jak pójdzie mu w Będzinie? Kapitał ludzki (i finansowy również) ma znacznie mniejszy niż w Jastrzębiu czy Odincowie, na pewno będzie to dla tego trenera ważny test.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: krzysiu »

Wypowiedź Santilliego dla PS :
– Wiele się zmieniło w PlusLidze od czasów, gdy pierwszy raz tu przyjechałem w 2007 roku – wspomina Stantilli. – Opowiadałem Roberto (Piazzy – przyp.red.), jak bardzo ta liga się zmieniła w ostatniej dekadzie. Gdybyśmy mieli przyznać mistrzostwo świata za tempo zmian w rozgrywkach, to wy je byście otrzymali, a nie żadni Włosi, Rosjanie czy Turcy. Takiego skoku nikt nie zrobił – przyznaje włoski trener, a to chyba najlepiej tłumaczy dlaczego zdecydował się podjąć pracy w ostatniej ekipie PlusLigi. – Na razie podpisaliśmy umowę do końca rozgrywek, z opcją przedłużenia. Jeśli w Będzinie działacze będą tak ambitni, jak mi zapowiadają, a projekt będzie ciekawy to ja na pewno będę gotów pozostać. A jeśli chodzi o to, dlaczego przyszedłem do ostatniej ekipy w lidze to odpowiedź jest prosta: Polska to w tej chwili samo centrum światowej siatkówki. O ile jeszcze w 2007 roku moja decyzja o wyjeździe do waszego kraju była odebrana w Italii ze ździwieniem, o tyle teraz wielu włoskich trenerów marzy o pracy nad Wisłą i nikt mi się już nie dziwi – dodaje Santilli, który jest jednym z czterech włoskich trenerów w PlusLidze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Trenerzy

Post autor: Noworoczny »

Elgarten pisze: Noworoczny napisał(a):Stęskniłem się za kultowymi "Keep the ball high" oraz "don't be afraid" na czasach (-:


Nie utkwił mi w pamięci zwrot "keep the ball high". Ja właśnie zapamiętałem go ze zlepku dwóch słówek: "high ball". Na każdym czasie powtarzało się to przynajmniej kilka razy :D .


Na pewno te dwa zdania się powtarzały i jeszcze nie raz je usłyszymy. A trzecim było "Close to the net".
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: compact »

Jeśli chodzi o kultowe cytaty, to nie może zabraknąć Bernardiego z "Everybody ready when the ball touch the net".
Mike1337
Posty: 184
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 18:45
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Mike1337 »

Skoro Makowski nie jest już trenerem kadry Kobiet, to fajnie byłoby go znów zobaczyć w Pluslidze, może Radom? Wydaje mi się, że Prygiel nie do końca wykorzystuje potencjał chłopaków...
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Trenerzy

Post autor: reeman »

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: lucass90 »

Obrazek

Hmmm...

Obrazek
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: PvK »

Makowski
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: FLPman »

PvK pisze:Makowski
Do Bydgoszczy... Tak rzecze Przegląd Sportowy...
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: MaciejJoker »

FLPman pisze:
PvK pisze:Makowski
Do Bydgoszczy... Tak rzecze Przegląd Sportowy...
Po co Makowski odchodził ? Dobrze sobie radził. Z drugiej strony ile Heynen dodał kolorytu rozgrywkom. Szkoda go będzie. W dodatku świetny trener, Cupko duży postęp, Gunia i Jarosz bardzo dobry sezon.
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: lucass90 »

To Heynen do Częstochowy, razem z Kurkiem i Juantoreną?
AZS CZĘSTOCHOWA!
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trenerzy

Post autor: akukuk »

Chodzi o to, że Heynen ma zamiar przestać pracować w klubie. Jakimkolwiek.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: pewniak »

A powrót to Lozano :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: qtp »

Travica :]

Jak tak myśle o tym Fefe w KK to coś mi się wydaje że będzie jak z sympatycznym Ljubkiem. Trener z nazwiskiem, sportowo szału nie zrobi, ale za to może poukładać klub i na lata wyznaczyć kierunek rozwoju( przy odpowiednim zaangażowaniu sponsora).
Ron Swanson
Posty: 697
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Ron Swanson »

akukuk pisze:Chodzi o to, że Heynen ma zamiar przestać pracować w klubie. Jakimkolwiek.
To przesądzone? Wielka szkoda by była :(
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trenerzy

Post autor: akukuk »

W Transferze chcą go jeszcze namawiać, ale zdaje się, że nie mamy co liczyć na optymistyczne rozwiązanie tej sprawy. I to nie dlatego, że Heynen chce zmienić otoczenie, a decydują względy rodzinne i chęć poświęcenia czasu najbliższym po sezonie reprezentacyjnym, więc prawdopodobnie w grę nie wchodzi żaden inny klub. Ale jak wiadomo - kwestie finansowe wiele mogą zdziałać, choć w przypadku Heynena wydaje mi się to mało możliwe.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Podpisuję sie wszytskim czym mogę pod artykułem
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... st-i-basta
i komentarzem Piotra Szałasa
Zresztą - po wielokroć powtarzałem wiele z tych wątków.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: ldz »

"potwierdza to postawienie na Miguela Falaskę, który dostał gotowy zespół"
???? Rozumiem, że Jacek Nawrocki po Castellanim nie dostał "gotowego zespołu", tylko stworzył swoje własne dzieło...
"do Rzeszowa przyszedł niezwykle ceniony Ljubo Travica. Do swoich sukcesów miał dołożyć kolejne - długo wyczekiwane na Podkarpaciu mistrzostwo Polski. Przez trzy lata Travicy Resovia zdobyła srebrny i dwa brązowe krążki, a upragniony tytuł i to podwójnie wraz z sukcesami na arenie międzynarodowej wypracował dopiero jego asystent, Andrzej Kowal."
ja tam się nie znam, ale widziałam parę opinii, i to resoviackich, że to Ljubo dał podwaliny pod profesjonalny klub siatkarski. Co dokładnie autorzy mieli na myśli nie wiem, ale może coś w tym jest.
no i władze z takiego Będzina przypuszczam, że są też względnie zadowolone z Santillego...

nie jest to wszystko takie czarno-białe. Kowal ma wyniki, chociaż lubi się go zwalniać. Bednaruk też robi świetną robotę.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Chal »

O pewnej wartości możemy mówić w przypadku Vitala Heynena czy Andrei Anastasiego! Ale jaką gwarancję wyniku dają tacy trenerzy jak Gardini, Cretu, Piazza, Santilli, a wcześniej Bernardi?
W tym momencie (chodzi mi przede wszystkim o nazwiska Piazzy i Santillego) można na dobrą sprawę przestać czytać.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: mmb »

Gdyby nie Piazza, to by JW skończyło jak Zaksa..
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: sb.slav »

grzegorzg pisze:Podpisuję sie wszytskim czym mogę pod artykułem
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... st-i-basta
i komentarzem Piotra Szałasa
Zresztą - po wielokroć powtarzałem wiele z tych wątków.
Podpisuję pod podpisem @grzegorzag. Byłem chyba jednym z niewielu, który bronił Nawrockiego przed zwolnieniem ze Skry dwa lata temu... Ostatni sezon to nie była jego wina, raczej biorąc pod uwagę tamte okoliczności osiągnięty rezultat był co najmniej przyzwoity, również obecnie dałbym mu szanse z Paniami, zamiast wieszać psy zanim kadra zdążyła zagrać choćby jedno spotkanie. Ma on swoje wady, ale zalet też mu nie można odmówić.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Chal pisze:W tym momencie (chodzi mi przede wszystkim o nazwiska Piazzy i Santillego) można na dobrą sprawę przestać czytać.
To nie czytaj. Człowiek zapewne troche w siatkówce siedzi i ma przemyslenia. To, ze artykuł napisany jest emocjonalnie(z pewnymi konsekwencjami), trudno się dziwić. Ale za to podpisuje się imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Murilo0 »

grzegorzg pisze:Podpisuję sie wszytskim czym mogę pod artykułem
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... st-i-basta
i komentarzem Piotra Szałasa
Zresztą - po wielokroć powtarzałem wiele z tych wątków.
Cóż za ignorant pisał ten artykuł :o Piazza i Cretu to dla niego przeciętni trenerzy, mimo że wycisnęli ze swoich zespołów absolutnego maksa. Nie raczył wspomnieć, że "przypadkiem" Olsztyn zaczął dużo lepiej grać po zamianie Stelmacha na Gardiniego. Bernardi to również słabiak, byle Luks czy Ryś doszedłby z Jastrzębiem do Final Four dwa razy. :] Nie rozumiem dlaczego słabszy trener Polak miałby być zatrudniany kosztem zagranicznego trenera gwarantującego lepsze wyniki. Jeśli dopuszczacie sztuczne obniżanie poziomu klubów dla dobra polskiej siatkówki to wydaje mi się, że dużo korzystniej będzie robić to poprzez dawanie szansy młodym zawodnikom, którzy zagrają kiedyś w reprezentacji.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Murilo0 pisze:Cóż za ignorant pisał ten artykuł Piazza i Cretu to dla niego przeciętni trenerzy, mimo że wycisnęli ze swoich zespołów absolutnego maksa.
Naprawdę uważasz, że było wiele zespołów predysponowanych do wyprzedzenia obu? Jestem bardzo ciekawy uzasadnienia, chyba że ten prosty fakt cie przerośnie...



Widzę ogólne pożądanie pewnego młodego środkowego. Pojawiły sie nawet głosy, że powinien do Gdańska, do dobrego trenera.
Nie dziwię się takim emocjonalnym artykułom. Nie dziwię się sobie. Czy ktos zauwazył, że może istnieje jakieś niewielkie prawdopodobieństwo, ze coś, cokolwiek, krztynę zawdzięcza Daszkiewiczowi ? Proszę, pokażcie taki wpis !
No ale to niemozliwe, to nie Piazza czy inny makaron...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Murilo0 »

grzegorzg pisze: Naprawdę uważasz, że było wiele zespołów predysponowanych do wyprzedzenia obu? Jestem bardzo ciekawy uzasadnienia, chyba że ten prosty fakt cie przerośnie...
Zaksa jest dużo silniejsza personalnie od obu, Radom jest personalnie lepszy od Lubina, Transfer jest personalnie silniejszy od Lubina i jest prowadzony przez trenera o uznanej klasie, a był niżej w tabeli. Generalnie Lubin ma skład na poziomie tegorocznego Olsztyna...
Edit:
grzegorzg pisze: Widzę ogólne pożądanie pewnego młodego środkowego. Pojawiły sie nawet głosy, że powinien do Gdańska, do dobrego trenera.
Nie dziwię się takim emocjonalnym artykułom. Nie dziwię się sobie. Czy ktos zauwazył, że może istnieje jakieś niewielkie prawdopodobieństwo, ze coś, cokolwiek, krztynę zawdzięcza Daszkiewiczowi ? Proszę, pokażcie taki wpis !
No ale to niemozliwe, to nie Piazza czy inny makaron...
W pewnym stopniu zawdzięcza, choć gdyby Daszkiewicz był tak dobrym trenerem jak uważasz więcej zawodników poprawiłoby w sposób znaczący swoje umiejętności, a nie tylko jeden wyjątkowo zdolny środkowy z dobrymi warunkami fizycznymi. Sam fakt, że dany trener potrafi wyszkolić zawodnika na poziom ligowy nie oznacza, że jest w stanie wyszkolić go na poziom światowy...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Murilo0 pisze:Zaksa jest dużo silniejsza personalnie od obu, Radom jest personalnie lepszy od Lubina, Transfer jest personalnie silniejszy od Lubina i jest prowadzony przez trenera o uznanej klasie, a był niżej w tabeli. Generalnie Lubin ma skład na poziomie tegorocznego Olsztyna...
I naprawdę uwazasz, że pozycje obu to powód do zachwytów nad trenerami? Że co, że Jastrzębie (nawet osłabione) wyprzedziło ZAKSĘ ? :D Oczywiście o "roli" przeciwników to zapomniałeś..
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

grzegorzg pisze:
Chal pisze:W tym momencie (chodzi mi przede wszystkim o nazwiska Piazzy i Santillego) można na dobrą sprawę przestać czytać.
To nie czytaj. Człowiek zapewne troche w siatkówce siedzi i ma przemyslenia. To, ze artykuł napisany jest emocjonalnie(z pewnymi konsekwencjami), trudno się dziwić. Ale za to podpisuje się imieniem i nazwiskiem.
I co wnioskujesz z tego tekstu, Grzegorzu? Bo wg mnie wnioski, w tendencyjnej formie jednak (ale słuszne, więc się nie czepiam) ukazane, że: a) zagraniczny trener też nie gwarantuje sukcesu; b) przestańmy stereotypowo oceniać polskich trenerów; c) dlaczego polscy trenerzy mają na wstępie mniejszą dawkę zaufania?; d) zadbajmy o polską szkołę trenerską; i jeszcze kilka; są dosyć oczywiste, z którymi ktoś bardziej obiektywny się zgadza jednak. Nie ma co przesadzać w drugą stronę - zdecydowanie, osiągamy szczyty absurdu. Ale czy to może wpływać na ogólną ocenę naszych ligowych trenerów z perspektywy obserwatora, nie decydenta? Bo wg mnie to dwie inne kwestie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

Murilo0 pisze:W pewnym stopniu zawdzięcza, choć gdyby Daszkiewicz był tak dobrym trenerem jak uważasz więcej zawodników poprawiłoby w sposób znaczący swoje umiejętności, a nie tylko jeden wyjątkowo zdolny środkowy z dobrymi warunkami fizycznymi. Sam fakt, że dany trener potrafi wyszkolić zawodnika na poziom ligowy nie oznacza, że jest w stanie wyszkolić go na poziom światowy...
Taka z Toba jest dyskusja - nigdzie (w innych działach też) nie napisałem, że Daszkiewicz jest "tak dobrym trenerem".
Raczej złosliwie zauwazylem, ze gdyby zamiast Daszkiewicza był np Anastasi, pochwałom, nawet za osiągnięcie aktualnego poziomu, nie byłoby końca.
StanLee pisze:I co wnioskujesz z tego tekstu, Grzegorzu? Bo wg mnie wnioski, w tendencyjnej formie jednak (ale słuszne, więc się nie czepiam) ukazane, że: a) zagraniczny trener też nie gwarantuje sukcesu; b) przestańmy stereotypowo oceniać polskich trenerów; c) dlaczego polscy trenerzy mają na wstępie mniejszą dawkę zaufania?; d) zadbajmy o polską szkołę trenerską; i jeszcze kilka; są dosyć oczywiste, z którymi ktoś bardziej obiektywny się zgadza jednak. Nie ma co przesadzać w drugą stronę - zdecydowanie, osiągamy szczyty absurdu. Ale czy to może wpływać na ogólną ocenę naszych ligowych trenerów z perspektywy obserwatora, nie decydenta? Bo wg mnie to dwie inne kwestie.
Stan - przeciez to oczywiste co piszesz, a przesada i emocje podyktowane jest własnie przesadą w drugą stronę -dla równowagi ;)

Czy Ty także uważasz, że Piazza z Cretu zrobili jakiś mega-wynik upowazniający do zachytów?. Dla mnie to co zrobil jest psim obowiązkiem biorąc pod uwagę mizerię reszty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”