Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: Milten »

mikser pisze:Komentatorzy to chyba zejdą z tych emocji!
Ten jeden set to może być wypadek przy pracy...Jeśli nie to trochę masakra, zwłaszcza w perspektywie LM.
W tej druzynie wszystko od czasu odejscia Zatorskiego jest wypadkiem przy pracy. Od transferow do koncepcji gry i budowy skladu/
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: grzegorzg »

Szalpuk to ma tak dramatyczny dyszel, ze widziałem wielu w rozgrywkach amatorskich, którzy moga byc dla niego wzorem. I nie chodzi mi tylko o przyjecie.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: SerCos »

Przez tą przerwę po drugim secie nie obejrzałem żadnego meczu w całości :]

W przedsezonowych rozważaniach wiele osób kwestionowało udział niektórych zespołów w lidze ze względu na ich słabość. Co w takim razie powiedzieć o zespołach, które z tymi zespołami tracą sety i punkty.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: grzegorzg »

SerCos pisze:Co w takim razie powiedzieć o zespołach, które z tymi zespołami tracą sety i punkty.
Że dopasowały sie poziomem, niestety.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: maciek77 »

Ciekawe gdzie wyląduje Szymura po sezonie, bo chyba czas zmienić klub na coś poważniejszego. Ten sezon jak narazie bardzo dobry, duży progres w ataku przede wszystkim.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: reeman »

Wymieni BB lub AS w Skrze
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: grzegorzg »

Nadzieja(e) polskiego przyjęcia toczy wspaniały bój z I ligą. :D
Dramat, dno, syf...
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: szatow »

Bielsko wygrało 3-1 ze Szczecinem w meczu o stawkę wielką i chwalebną ;). MVP dostał Grycu. Nie byłem niestety na meczu- mógłby ktoś napisać jak zagrał, bo ze statystyk bym tej nagrody nie wygrzebał. Zdaje się, że w końcówce spotkania pociągnął Bielsko. Jak wygląda jego dynamika obecnie? Jak już wielokrotnie wspominałem, jego potencjał przedkontuzjowy dla mnie był większy niż Muzaja, a chłop ma serce i zimną krew, więc wielkie nadzieje z nim żywię wciąż nadal.

Tak btw, to fajnie, że młodzi stają się coraz pewniejsi i powoli mamy na właściwie każdej pozycji kilku mniej lub bardziej utalentowanych młodych, którzy grają regularnie i do tego całkiem nieźle. Jak to się ma do tego, co było momentami w minionych latach?

Myślę, że spora część kibiców Skry i Resovii powinna sobie znaleźć łagodną i wesołą odskocznie w tych srogich czasach. A takie delektowanie się potencjałem niektórych bardzo relaksuje. Szanujcie zdrowie :)

e: co do Szymury, to stał się całkiem niezły w ataku, lecz jak na moje oko ma póki co zbyt duże wahania w przyjęciu(choć tutaj będzie z pewnością dobrze). Najbardziej mu chyba brakuje siły(i dynamiki, tutaj potencjał go trochę ogranicza)- lecz wszystko przed nim. Jak dla mnie jest zbyt często pomijany i często niedoceniany- nie wiem czy w tym momencie taki Semeniuk(o którym bardzo głośno) by zagrał na takim poziomie na przestrzeni sezonu i to w takim zespole.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2016, o 22:11 przez szatow, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: Kamil92 »

grzegorzg pisze:Nadzieja(e) polskiego przyjęcia toczy wspaniały bój z I ligą. :D
Dramat, dno, syf...
Hehe, no a Wlazłego bijącego po autach czy w blok, Uriarte wystawiającego babole czy Kłosa, który dwa razy nie potrafił przebić piłki sposobem dolnym przez siatkę, to tam nie ma?

Ps.
Czepiasz się tego dyszla Szalpuka, ale prawda jest taka, że trochę się w elemencie przyjęcia dołem ogarnął i nie wygląda to już tak dramatycznie jak w poprzednich sezonach.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: kibic-alk »

Wlazły gra taką padlinę, że aż oczy bolą. Czy on kończy jakieś piłki po 20 pkt?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: grzegorzg »

Kamil92 pisze:Hehe, no a Wlazłego bijącego po autach czy w blok, Uriarte wystawiającego babole czy Kłosa, który dwa razy nie potrafił przebić piłki sposobem dolnym przez siatkę, to tam nie ma?
Dwóch takich z pozycji 4 i 5 reprezentacji powinno stłuc na kwasne jabłko I ligę przy skromnym udziale kolegów.
szatow pisze:
Myślę, że spora część kibiców Skry i Resovii powinna sobie znaleźć łagodną i wesołą odskocznie w tych srogich czasach. A takie delektowanie się potencjałem niektórych bardzo relaksuje. Szanujcie zdrowie
Całkiem serio - przecież to jest kupa smiechu. :D
Czepiasz się tego dyszla Szalpuka, ale prawda jest taka, że trochę się w elemencie przyjęcia dołem ogarnął i nie wygląda to już tak dramatycznie jak w poprzednich sezonach.
Sęk w tym, ze ja wiem co piszę. Serio...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2016, o 21:49 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: madlark »

cd Dzikie Fazy Fair Play Crew :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: ciorny17 »

Grzegorzu prawie się z Toba zgodzę, prawie. Może i powinni stłuc, ale popatrz też jak nie pomaga im dzisiaj Uriarte.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Grzegorzu prawie się z Toba zgodzę, prawie. Może i powinni stłuc, ale popatrz też jak nie pomaga im dzisiaj Uriarte.
Może mu sie latanie znudziło? :D
Tomek nie gra lepeij od niego nistety...
Zrób sobie bilans poziomów dzisiejszego spotkania na pozycjach. Obaj POWINNI zrobi istotną róznicę.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: Kamil92 »

grzegorzg pisze:Dwóch takich z pozycji 4 i 5 reprezentacji powinno stłuc na kwasne jabłko I ligę przy skromnym udziale kolegów.
Pozycja nr 3 jest rezerwowym w swoim zespole i zdarza mu się przegrywać rywalizacje z innym młodzieńcem. Pozycja nr 2 jest od jakichś dwóch lat kontuzjowany. Pozycja nr 1 leczy kontuzję w Japonii.
To chyba nie wina pozycji 4 i 5, a słabości naszej reprezentacji na tej pozycji, w ostatnim czasie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: grzegorzg »

Kamil92 pisze:
grzegorzg pisze:Dwóch takich z pozycji 4 i 5 reprezentacji powinno stłuc na kwasne jabłko I ligę przy skromnym udziale kolegów.
Pozycja nr 3 jest rezerwowym w swoim zespole i zdarza mu się przegrywać rywalizacje z innym młodzieńcem. Pozycja nr 2 jest od jakichś dwóch lat kontuzjowany. Pozycja nr 1 leczy kontuzję w Japonii.
To chyba nie wina pozycji 4 i 5, a słabości naszej reprezentacji na tej pozycji, w ostatnim czasie.
Ale co to zmienia ???
Ja nie wiem czyja wina jest to, ze Szalpuk jest tak wyszkolony technicznie jak jest. Chociaz patrząc na trenerów z jakimi pracował i pracuje, to raczej jego zdolnosci.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: madlark »

Ankieta:
Kurek jest wypalony?
1. tak
2. nie
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: Kamil92 »

grzegorzg pisze:Sęk w tym, ze ja wiem co piszę. Serio...
Ależ ja w to nie wątpię. Wiem, że pewnie masz bardzo duże doświadczenie w siatkówce i wierzę nawet w to, że "widziałeś wielu w rozgrywkach amatorskich, którzy mogą być dla niego wzorem".
Ja tylko oceniam to co widzę, a widzę to, że w elemencie przyjęcia dołem jest jakiś tam postęp i nie wygląda to już tak dramatycznie jak w poprzednich sezonach. Orłem w tym elemencie nigdy nie będzie, ale myślę, że solidnym zawodnikiem na pewno. Na odnotowanie zasługuje fakt, że w tym sezonie, w samym przyjęciu popełnia 2 razy mniej błędów niż Mika i trochę mniej niż Buszek.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: ciorny17 »

Oczywiście Grzegorzu rozumiem Twoje narzekania na poziom odbicia dołem Szalpuka, martwi mnie to także bo o ile z Częstochową to przejdzie to z Modeną, ba takim Jastrzębiem już nie. Nie wiem też dlaczego tak to kuleje u niego, ale zauważam dziwne wahania co do gry, szczególnie w przyjęciu. Rozpatrywania, że numer 4 i 5 w kadrze to też tak nie do końca. Jeden gra teraz więcej drugi prawie wcale. Może gdyby BB miał taki kredyt zaufania jak Penczew też byłoby inaczej.

I tym oto sposobem przechodzę do Niko. Już nikt mi nie wmówi, że on stanowi jakąkolwiek wartość dodaną dla zespołu. W przyjęciu krwawi, miał szczęście, że to co zepsuł to w ataku nadgonił. Tu mały plusik. Kłos chyba ma anemię. Gra bo musi. W meczu z Modeną poproszę o Jurka i Srecko na środku. Ostatnia rzecz, jak nigdy się cieszę, że Uriarte kończy się kontrakt. Ma chłopak szczęście, że Artur jest w elastyczny w ataku to sobie z tych baboli radził. Także póki co lista sabotażystów prezentuje się następująco:
nr 1. Penczew
nr 2. Uriarte

Poczekalnia:
Kłos.
Kłamca.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: madlark »

ciorny17 pisze:Także póki co lista sabotażystów prezentuje się następująco:
nr 1. Penczew
nr 2. Uriarte

Poczekalnia:
Kłos.
Piechockiemu się upiekło :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: ciorny17 »

madlark pisze:
ciorny17 pisze:Także póki co lista sabotażystów prezentuje się następująco:
nr 1. Penczew
nr 2. Uriarte

Poczekalnia:
Kłos.
Piechockiemu się upiekło :D
Póki co nie mam na niego haka bo gra ok. Ale pamiętaj moja łaska na pstrym koniu jeździ 8-)
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: grzegorzg »

Kamil92 pisze:Ja tylko oceniam to co widzę, a widzę to, że w elemencie przyjęcia dołem jest jakiś tam postęp i nie wygląda to już tak dramatycznie jak w poprzednich sezonach. Orłem w tym elemencie nigdy nie będzie, ale myślę, że solidnym zawodnikiem na pewno. Na odnotowanie zasługuje fakt, że w tym sezonie, w samym przyjęciu popełnia 2 razy mniej błędów niż Mika i trochę mniej niż Buszek.
No tak, a potem proste odbicia dołem kaleczy niemiłosiernie. Ja nie wiem czy on będzie kiedykolwiek solidny. Dograc drugą dyszlem, to nie wiem czy dzisiaj bym tego nie zrobił lepiej...
Ja nie mam zadnej przyjemnosci w "hejtowaniu" Szalpuka. W mojej opinii jednak te ciagłe zachwyty nad zawodnikiem tak niekompletnym staja się smieszne. A to tak zaatakował, a tak. No i co z tego? Przyjdzie Crajova z zagrywką i zostanie wspomnienie...
A do tego ta zagrywka, którą w zdecydowanej wiekszości wypadków porzyjmuje uzdolniony licealista...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: madlark »

ciorny17 pisze:
madlark pisze:
ciorny17 pisze:Także póki co lista sabotażystów prezentuje się następująco:
nr 1. Penczew
nr 2. Uriarte

Poczekalnia:
Kłos.
Piechockiemu się upiekło :D
Póki co nie mam na niego haka bo gra ok. Ale pamiętaj moja łaska na pstrym koniu jeździ 8-)
Piszesz o starym czy młodym? We wtorek różowo nie było
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: kibic_siatki »

JW tradycyjnie gra 5 setów, gdzie u siebie z zespołem niżej notowanym powinni wygrać za 3 pkt. Początek meczu zaskakujący: Oliva zbierał czapy w ataku, a najlepiej przyjmujący do tej pory Touzinsky błędy przyjęcia + niedokładność przy takich sobie zagrywkach, a na + jego atak. Słaba dyspozycja Muzaja spowodowała wynik w setach 0:2. Potem już wszystko wróciło do normy: Oliva pokazywał swoje szoł, a Touzinsky poprawił się w przyjęciu. Dobrze zagrali warszawianie jako drużyna: Wrona, Samica nastukali masę punktów + Fornal z Filipem. Jednak to nie wystarczyło, gdy Oliva wskoczył na swój normalny poziom...
W drugim meczu wyglądało, że Skra nadal rozdaje prezenty, mimo iż Mikołaj się skończył. Częstochowa grała na swoim przeciętnym poziomie co wystarczało na równorzędną walkę. Ten mecz pokazał, że przy równej grze na styk, Skra przegrywa końcówki, tak samo jak we wtorek. Największy problem jest z przyjęciem: mimo iż Penczew gra słabo, to musi być na boisku na początku meczu, bo przyjęcie AS i BB jest po prostu marne i razem nie zaczną meczu (raz się trafiło ze Szczecinem i nie wyglądało to dobrze). Uriarte jak ma piłkę dograną to potrafi rozgrywać jak wirtuoz. Statystyki pokazują, ze przyjęcie obu zespołów było dobre, co nie jest prawdą, a szczególnie przypominam sobie jak przyjmował MVP spotkania- do tyłu za boisko.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: ursula127 »

ciorny17 pisze: Może gdyby BB miał taki kredyt zaufania jak Penczew też byłoby inaczej.

I tym oto sposobem przechodzę do Niko. Już nikt mi nie wmówi, że on stanowi jakąkolwiek wartość dodaną dla zespołu.
Kłos.
Szalpuk i BB nigdy nie będą orłami w przyjęciu
Penczew gra słabiutko ,ale ma potencjał.
A w tym zespole pod nieobecność Winiarskiego ktoś oprócz Piechockiego musi przyjmować.
Dlatego Nico ma taki kredyt u Blaina.Ten musi sobie zbudować dobrze przyjmującego gracza do kompletu z libero.
Jak nie Winiarski to tylko Penczew z tej grupy ma mozliwosciwięc go ciągnia za uszy.
A jak będzie przyjęcie to i Uriarte okaże się klasowym rozgrywającym.Pamiętejmy,że jak przychodził do Skry i w swoich pierwszych latach był graczem rywalizującym z Pączkiem.
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: iti »

kibic_siatki pisze:JW tradycyjnie gra 5 setów, gdzie u siebie z zespołem niżej notowanym powinni wygrać za 3 pkt. Początek meczu zaskakujący: Oliva zbierał czapy w ataku, a najlepiej przyjmujący do tej pory Touzinsky błędy przyjęcia + niedokładność przy takich sobie zagrywkach, a na + jego atak. Słaba dyspozycja Muzaja spowodowała wynik w setach 0:2. Potem już wszystko wróciło do normy: Oliva pokazywał swoje szoł, a Touzinsky poprawił się w przyjęciu. Dobrze zagrali warszawianie jako drużyna: Wrona, Samica nastukali masę punktów + Fornal z Filipem. Jednak to nie wystarczyło, gdy Oliva wskoczył na swój normalny poziom...
Sledzilem Olive w ataku w 3, 4 i 5 secie i wygladalo to kolejno tak: 10/11, 4/8, 4/5.
Po dwoch setach mial "marne" 5/11.

Cieszy tez postawa Kwolka. Troche bledow w serwisie (az 8), ale skutecznych serwisow zdaje sie, ze mial wiecej, bo bylo kilka serii w jego wykonaniu. Bedzie z niego pociecha, oj bedzie.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: cwirek »

ciorny17 pisze:
Marcy$ pisze:Nie popisuje się sędzina... raz ostro teraz łagodnie.
Trochę dramat ta pani sędzia.
Powiem tak. Przede wszystkim krzywdę zrobili Pani Arbiter, że wyznaczyli ją akurat do meczu z takimi drużynami, których liderami są siatkarskie diabełki typu Zagumny czy Oliva. Trochę niepotrzebnie dała się wciągnąć w wir dyskusji z zawodnikami.

Niemniej jednak, nic nie usprawiedliwia zachowania Gumy. Tak doświadczony zawodnik powinien czasami ugryźć się w język, nawet gdy ma rację (a miał w wielu momentach). Wyszła Pawłowi po raz kolejny słoma z butów, ale akurat to nic nowego. Jestem przekonany, że po meczu wyjaśnił sobie wszystko z Panią sędzią i przeprosił.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: maciek77 »

O kim to Magiera mówił, że ma wrócić do treningów od poniedziałku? Winiar? :D
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: ciorny17 »

Madlark, o młodym. A komu mecz w Rumunii wyszedł? Od momentu gry w podstawowym składzie bylbym hipokrytą zwalają winę za gre Skry na młodego
Kłamca.
stani3
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2015, o 15:54
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 13.

Post autor: stani3 »

Cwirek-czerwoną kartkę dostał nie Guma lecz Bednaruk.W bardzo ważnym momencie V seta gdy AZS miał szansę na zwycięstwo.Muszę przypomnieć iż jest to jego druga czerwona kartka w tym sezonie.Pierwszą dostał w meczu ze Skrą gdzie również była szansa wygrać przynajmniej seta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”