Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Noworoczny »

Wiele (odkrywam Eurekę) będzie zależeć od bezpośrednich spotkań między zespołami z czołówki. Cuprum chyba faktycznie pozbawione jest już praktycznych szans na awans, lecz wcale nie jest powiedziane, że w czwórce zamelduje się Skra. I jej kalendarz wcale nie jest jakiś szczególnie łatwy. Ma jeszcze mecz z pogromcą faworytów i wyjazd do twierdzy. Być może właśnie to spotkanie zadecyduje o składzie półfinałów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: leeon »

Guilder pisze:Jason De Rocco dzisiaj ratio punktowe -12. Dawno nie widziałem tak fatalnego występu od strony statystycznej, a jeśli wziąć pod uwagę tylko zwycięskie drużyny, to chyba nigdy.

Jak już sobie wszedłem na statystyki, to rzuciłem okiem na Skrę. Miazga w ataku, cały zespół zagrał na ponad 50% efektywności. Kurek z Wlazłym doskonale, a przecież Bartosz miał ponad połowę przyjęć całej drużyny na głowie.

A Olsztyn, choć z JW na plus, to przez Bełchatów, Kędzierzyn i Rzeszów był w pierwszej rundzie jednak zbity, pewnie stąd ten sceptycyzm StanLee. Ale AZS, poza Espadonem, ma same trudne pojedynki teraz, niekoniecznie któraś z tych trzech drużyn może ich wykopać z półfinałów.
Ogólnie to tendencja jest taka że Resovia dołuje, Skra do góry. JW i Olsztyn trzymają poziom. Wszystko może się zmienić, ale tak grająca Resovia może się nie załapać do czwórki.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: ldz »

Jak dobrze kojarzę to ZAKSA w owej twierdzy dała radę wygrać ;) zobaczymy, ale na razie poziom idzie w górę, są w końcu jakiekolwiek powiewy optymizmu w grze Skry. W tabeli gęsto, trzeba wygrywać i punktować. Szkoda przegranej w Warszawie, ale trzeba zapomnieć i iść konsekwentnie dalej.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: hubert »

Chal pisze:Tu nie ma co wykopywać, bo Olsztyn cały czas w wirtualnej tabelce wyścigu do czwórki jest na 5. miejscu. Ja tylko dbam o faktografię.
Zgoda. Na plus Olsztyna (o ile zgarnie 6 pkt z Będzinem i Espadonem) będzie to, że "może a nie musi". Jak wtopią z czołówką za zero to nikt do nich ani sami do siebie pretensji mieć nie mogą. Budżet na poziomie 8-9 miejsca więc cudów nie ma co oczekiwać. Robotę wykonali w serii zasadniczej wyśmienicie. Oprócz politechniki w pierwszej rundzie nie mieli absolutnie ani jednej wpadki.

Natomiast mecze dla takiego Jastrzębia z dołem tabeli będą mocna ważyły. I psychicznie (bo głupio przegrać 4kę wygrywając z Resovią a wtapiając z jakimś ogórkiem) i fizycznie (bo po odejściu Tuzijskiego praktycznie nie ma zmian na przyjęciu).
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: hardy »

Miło się oglądało wczoraj grę GKSu. Dobrą robotę robi tam Gruszka, chłopaki wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności. Być może to zasługa również Zahorskiego. Pewni w ataku i świetni w obronie. Blokiem też postraszyli Zakse. Pamiętam jak Stańczak grał w Częstochowie to był jednym z najgorszych libero w lidze, a wczoraj grał bardzo fajnie. Tak samo Butryn, w Młodej Zaksie grał dobrze ale obawiałem się że jednak trochę za niski jak na PlusLige, ale chłopak daje radę. Dodatkowo solidny Kapelus i ogarnięci środkowi. Z Resovią znowu mogą wygrać.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: batmanowski »

Jastrzebianom głównie to chyba pomógł Kowal. Po wygranym secie wpuścił z powrotem Ivovica, a widać było, że przyjęcie mu kompletnie nie idzie. Wszystkie zagrywki leciały w jego stronę. Nie jestem kibicem Reski ale tutaj trener strzela sobie po kolanie. :D Dziwię się czemu nie grał Rossard.
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: kanimo »

Bo Kowal "juz" zauwazyl, ze Perrin grac powinien bo daje zespolowi stabilnosc.
A Ivovic jest "jego" zawodnikiem z najlepszego, Kowalowego sezonu Reski. Jest tez chyba MVP ostatniego Finalu LS.

A Rossard nie jest ani Kowalowy ani MVP. Nieistotne, ze jest niezly w przyjeciu i bardzo dobry w serwisie.
Kowal ocenia go jak Noworoczny: "ile moze kosztowc rezerwowy Francuz?". Zamien kosztowac na wniesc do gry i masz ocene.
Tyle, ze kolega pisal z przymruzeniem oka, Kowal na powaznie.

Kowal probowal juz Ivovica w kilku ukladach. Posadzil go na lawke i to raczej pomoglo.
Moze tez na treningach jest jeszcze lepszy w ataku i konczy wszystko?

Kowal nie umie dobrac zawodnikow, to nie od dzis wiadomo.
Czy umie zbudowac druzyne?

Reska jednak grala lepiej niz poprzednio. Dalo sie to ogladac. Zabraklo druzyny niezlamanej w ciezkich momentach.
Mysle, ze jest poprawa. PO sie zblizaja;)
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: TommyLeeJones »

@tedo
Chyba się mijamy w argumentach, nie wiem o co chodzi z laikami. Mogę jedynie skonkludować, że jeśli nie masz kompletnie przyjęcia, ani dobrych środkowych, to nie grasz środkiem, tylko raz na jakiś czas rzucasz piłkę mówiąc "sprawdzam" i taki Boehme wtedy zaatakował w siatkę. Nie mówiąc już o tym, że Cuprum przegrywało i nie miało czasu na cudowanie. Amen.


Wpuszczając ponownie Ivovicia Kowal zapewne chciał poprawić atak, który akurat Serbowi wychodził, tylko Derocco zajechał go flotem. Jest to jakaś logika, chociaż sam zostawiłbym parę Rossard - Perrin żeby spokojnie punktować JW. Ponadto wiem, że ogrom meczy, nie ma kiedy trenować etc. etc. Ale momentami rotacja przyjmujących wygląda na kompletny chaos z zamrożonym Winters'em jako jednym jej punktem. A może to błąd? Doświadczony gracz jak Frederic mógłby wejść z ławki i spokojnie zagrać swoje, coś jak Możdżonek, gdy reszta się chwieje. To tylko luźna koncepcja ale skoro Kowal wymachuje przyjmującymi, to czemu tylko czterema ;) ?
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: orw3ll »

kanimo pisze:Bo Kowal "juz" zauwazyl, ze Perrin grac powinien bo daje zespolowi stabilnosc.
A Ivovic jest "jego" zawodnikiem z najlepszego, Kowalowego sezonu Reski. Jest tez chyba MVP ostatniego Finalu LS.

A Rossard nie jest ani Kowalowy ani MVP. Nieistotne, ze jest niezly w przyjeciu i bardzo dobry w serwisie.
Perrin to chyba jedyny zawodnik Resovii który nie zjechał z poziomem po przyjściu do Rzeszowa. Rossard przyszedł do Rzeszowa jako MVP ligi francuskiej, we wcześniejszych sezonach jak do Plusligi ściągano najlepszego zawodnika z Pro A- to z reguły byli to jedni z najlepszych zawodników całej ligi (Redwitz, Ivovic, pierwszy sezon Rouziera). Rossard też nie gra źle, na tle swoich kolegów z zespołu (powiedziałbym, że jest jedną z jaśniejszych postaci), jednak nie wyróżnia się aż tak jak to bywało z jego poprzednikami.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Papilot »

Noworoczny pisze:Wiele (odkrywam Eurekę) będzie zależeć od bezpośrednich spotkań między zespołami z czołówki. Cuprum chyba faktycznie pozbawione jest już praktycznych szans na awans, lecz wcale nie jest powiedziane, że w czwórce zamelduje się Skra. I jej kalendarz wcale nie jest jakiś szczególnie łatwy. Ma jeszcze mecz z pogromcą faworytów i wyjazd do twierdzy. Być może właśnie to spotkanie zadecyduje o składzie półfinałów.
W sumie szkoda, że Cuprum już odpadło - a odpadło, tu się zgadzam. Nie przemawia przeze mnie jakaś szczególna miłość, ale im tłoczniej, tym ciekawiej. Miejmy nadzieje, że ptactwo w postaci Indyków i Jastrzębi zapewni wystarczającą dawkę emocji.
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: kanimo »

Ivovic mial szczescie, ze trafil na okres kiedy Kowal tak nie rotowal. Penczew gral solidnie w odbiorze i jednak odbior mial wtedy lepszy niz Perrin obecnie. Latwiej bylo zestawic pare defensywny/ofensywny.
I byl jedynym czysto ofesywnym (poza kontuzjowanym Achremem). Przypominam przyjmujacych owego sezonu :Penczew/Ivovic, Lotman, Buszek i Achrem.
Teraz poprzeczka jest wyzej a rotacja znacznie wieksza. Trudno mlodemu zawodnikowi, ktory gra pierwszy raz za granica, wejsc w rytm. Szczegolnie, ze zmienial pozycje w ciagu sezonu.

Ponadto w tym sezonie prawdopodobnie najlepsza para jest para zbilansowana Perrin/Rossard.
A Kowal chce koniecznie zwiekszyc moc ofensywna.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: weary_skier »

orw3ll pisze: A Rossard nie jest ani Kowalowy ani MVP. Nieistotne, ze jest niezly w przyjeciu i bardzo dobry w serwisie.
Perrin to chyba jedyny zawodnik Resovii który nie zjechał z poziomem po przyjściu do Rzeszowa.
Ciekawe jaki to poziom skoro gość przez cały mecz nie potrafi przyjąć piłki w punkt. Stawianie Kanadyjczyka jako pewniaka linii przyjęcia świadczy paradoksalnie chyba tylko o słabości tej pozycji w Rzeszowie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: leeon »

Kowal ma chyba manię drugiego Trentino. Musi być dwóch ofensywnych przyjmujących i już. To że Resovii nie stać/nie chce płacić za zawodników którzy by tej koncepcji mogli dać sukces to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Indyk AZS Ol »

Fakt Olsztyn będzie miał teraz pojedynki na szczycie z ZAKSĄ wyjazd, z Bełchatowem u siebie, z Asseco u siebie, z Gdańskiem na wyjeździe, Radomiem na wyjeździe, i Lubinem u siebie dodatkowo Olsztyn na swojej hali poza meczem z Kędzierzynem jest nie pokonany. Mnie siatkówka już nie raz zaskoczyła dlatego, nie skreślałbym AZS w grze o czwórkę. Olsztyn w porównaniu do JW ma jeszcze ławkę rezerwowych i Gardini pewnie będzie miał pole manewru natomiast Lebedew ma mocno ograniczone pole manewru.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: TommyLeeJones »

weary_skier pisze: Ciekawe jaki to poziom skoro gość przez cały mecz nie potrafi przyjąć piłki w punkt. Stawianie Kanadyjczyka jako pewniaka linii przyjęcia świadczy paradoksalnie chyba tylko o słabości tej pozycji w Rzeszowie.
+1
Chociaż Perrin gra nieźle, uparcie sądzę, że najlepsza para to Ivović - Rossard. Na papierze to niesamowite połączenie techniki, siły i polotu przy (o ile Wojtaszek zagra swoje) porządnym przyjęciu. Gdyby grali w K-K, byłby kosmos, tam każdy zawodnik prezentuje się o klasę lepiej dzięki kolektywowi.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Chal »

A w Warszawie Kwolek show.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Michal5 »

Na ten moment to bym jednak grał parą Perrin-Rossard. Ogólnie jak tak patrzyłem na to przyjęcie to nie wiem ile było przyjęć w pierwszy metr. Wszystko na 3 jak dobrze szło. Do tego Wojtaszek zjechał strasznie z formą w przyjęciu, nie jest przypadkiem że jak nie ma Ivovicia to wszyscy celują w Małego. Jak libero musi być kryty przy flotach i każdy bierze po tyle samo placu to jednak trochę słabo.

Gdzieś w grudniu czy listopadzie pisałem, że chciałbym zobaczyć parę Rossard-Jeaschke, tylko chyba jednak Jankes na tę chwilę nie gwarantuje odpowiedniej jakości w przyjęciu.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: szatow »

Kwolek show
No właśnie. Patrząc w statystyki, to Kwolek rozgrywa naprawdę niezły sezon. Bednaruk przez jakiś czas stawiał na wyjściową parę Łapszyński-Samica i wydaje mi się, że nie mimo wszystko nie trafił(oczywiście zakładając brak pozasportowych przyczyn). Tak czy siak, sezon się jeszcze jakiś czas nie kończy, więc trzymajmy kciuki.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: kibic_siatki »

Trenera Resovii to jednak trudno zrozumieć: chyba ze chodzi o zaskoczenie składem przeciwnika. Wczorajszy mecz dobitnie wykazuje to. Z powodu kontuzji wylecieli mu ze składu nominalni atakujący- choć Schops się pokazał i widać było jego niegotowość do gry. Ma do dyspozycji 5 przyjmujących- z dobrym przyjęciem, średnim i słabym. Na pozycję przyjmującego trafia zawodnik z najsłabszym przyjęciem, którego mocną stroną jest serwis i atak. Dla odmiany w zastępstwie na ataku gra gość z dobrym przyjęciem, ale trochę słabszym od tamtego ataku. Taki skład byłby dobry na rywala z dołów tabeli, aby wszyscy zawodnicy mogli sobie pograć i byłby spory margines błędu. Gdzie logika i sens?
Przeciwnik dobrze dla odmiany zbilansowany (przynajmniej jeśli chodzi o I skład), choć na środku akurat słabsi zawodnicy. Wiadomo, że potrafią dobrze grać, kwestia czy wytrzymają, nie mając wartościowych zmienników. Trener Lebedew gdy widzi że są marne szanse na wygranie seta, to zdejmuje najbardziej wartościowym zawodników.
Efekt końcowy widoczny dla wszystkich: faworyt przegrywa u siebie za 3 pkt.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: tedo »

A Włosi Schwarza już do JW wysyłaja http://www.volleyball.it/russia-kuzbass ... straniero/
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”