Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: grzegorzg »

Nie mogę zruzumiec Muzaja. Dzisiaj uparł sie walic po prostej z róznym skutkiem.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: leeon »

Oliva to jest kosmita.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: mily66 »

Ciekawe czy reszta drużyn da radę wyrzucić Resovię z pierwszej czwórki?
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Noworoczny »

I pedzcie mi oc tu b. Niby składy się przez lata zmieniają a Ptoki jak zwykle leją Reskę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: compact »

Dlaczego Rossard nie wrócił na atak?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: leeon »

Bo mag tak uznał.
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: kanimo »

Bo to juz bylo;
A Kowal chce nowych rozwiazan.
Pietroo
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2016, o 17:48
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Pietroo »

Właśnie dla mnie podstawowe pytanie, skoro i tak się Kowal uparł na przeciętnego Ivo, to dlaczego jak wybitnie nie szło Amerykaninowi, to Andrew nie wpuścił grającego cały sezon reprezentacyjny i początku sezonu klubowego na ataku Rossarda?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: StanLee »

Postawienie na Jaeschke na ataku po meczu z Berlnem nie było takim złym pomysłem przecież, reakcje w czasie meczu... No cóż. :)
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: tedo »

TommyLeeJones teraz jeszcze raz przeanalizuj moje słowa natomiast Łomacza... TO co dziś gra Kampa to Kosmos dla naszych reprezentacyjnych rozgrywających aż oczy bolą jak się na naich patrzy... broń ich dalej TommyLeeJones
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: SerCos »

kanimo pisze:Bo to juz bylo;
A Kowal chce nowych rozwiazan.
Podobno siatkówka to gra powtórzeń.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: ursula127 »

tedo pisze:TO co dziś gra Kampa to Kosmos dla naszych reprezentacyjnych rozgrywających aż oczy bolą jak się na naich patrzy.
kosmos nie kosmos trzeba ruszyc cztery litery i troche pobiegac a nie podstawiac dyszla
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: mmb »

Myślę, że gra z Fabię to musi być ciekawe przeżycie - nigdy nie wiesz jak niedokładną piłkę dostaniesz :]
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: betkrzys »

No to robi się ciekawie :)
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: maciek77 »

DeRocco grał z Resovią - 13 błędów.
Matius

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Matius »

Drużyna grała ze zbieraniną. Co prawda mnie akurat zaskakiwało emocjonalne podejście Fabiana do meczu, nawet się rzucał.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: tedo »

Na dzień dzisiejszy JW to drużyna a Resovia zbieranina
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: pewniak »

Powiem Wam, że od pierwszego meczu z Lube w Rzeszowie postanowiłem, że więcej na Kowala nie idę. Nie jest łatwo, ale mój klub jednak wychodzi z pomocną ręką i pomaga w tych trudnych chwilach z wytrwaniem w postanowieniu.
Keep on keepin' on...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: lobmar »

Mozemy ogłosić sezon na wyścigi słimaków.Tym razem tez jeden odpadnie.Na kogo stawiacie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: TommyLeeJones »

tedo pisze:TommyLeeJones teraz jeszcze raz przeanalizuj moje słowa natomiast Łomacza... TO co dziś gra Kampa to Kosmos dla naszych reprezentacyjnych rozgrywających aż oczy bolą jak się na naich patrzy... broń ich dalej TommyLeeJones
Przeanalizowałem i... nic. Postawiłeś tezę, że Łomacz prezentuje masakryczny poziom. Podałeś na to jeden argument - mało gry środkiem w dzisiejszym meczu. Odpowiedziałem, że Grzesiek nie ponosi odpowiedzialności za ilość gry środkiem, ponieważ w trakcie całego spotkania dostał 2-3 piłki przyjęte w punkt, co już co najmniej bardzo mocno utrudnia grę środkiem, ponieważ jest ona oparta na dobrym przyjęciu, którego kompletnie nie było. Dodatkowo wskazałem niski poziom umiejętności ofensywnych partnerów Łomacza do gry środkiem, nietrudny do wywnioskowania dla kogoś, kto zna Gunię i Boehme w tym sezonie.
Na sam koniec stwierdziłem, że stawianie mocnych opinii jak "masakryczny poziom" opartych na jednym argumencie, który dodatkowo, w moim mniemaniu, udało mi się obalić, jest niezbyt etyczne. A teza bez argumentów jest jak stołek bez nóg co więcej nie zgadzam się z nią, nasz kadrowy sypacz z Lubina gra w tym sezonie swoje, tzn. przeciętnie - solidnie, a jakość przyjęcia oferowana przez kolegów sprawia, że musi się zdrowo nabiegać. I nie zmienia to tego, że Kampa gra obecnie sezon życia i jest lepszy od każdego polskiego rozgrywającego ale o tym nie napisałeś w swoim poście do którego się odniosłem.

Co do meczu RR - JW. Derocco skończył mecz z 15% skuteczności, miał DWA udane ataki w cztery sety. Ani Muzaj, ani Oliva nie przekroczyli 50% skuteczności, obaj dostali po parę czap i autów, Hidalgo ani razu nie przyjął perfekcyjnie. JW miało o 4 bloki mniej (9 przeciwko 13) i o pięć błędów w przyjęciu więcej (13 przeciwko 8), dwa asy mniej (7 do 9) i nieco gorzej przyjmowało. Mimo tego wywieźli trzy punkty z Podpromia.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: pewniak »

lobmar pisze:Mozemy ogłosić sezon na wyścigi słimaków.Tym razem tez jeden odpadnie.Na kogo stawiacie.
Jakich ślimaków? Olsztyn i JW walczą na całego. Skra znalazła swoje ustawienie i zaczyna się rozpędzać. Jedynym patałachem w czołówce jest Resovia.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: StanLee »

Olsztyn ma zdecydowanie najtrudniejszy terminarz do końca sezonu, a przez dobrą postawę JW, nie wyrobili sobie prawie żadnej zaliczki przed tym etapem - do tego Jastrzębski gra zaskakująco dobrze z DeRocco, a Skra - z Kurkiem. Chyba największą nadzieją byłby dla AZSu przedłużający się powrót Schmitta, ew. jego gorsza dyspozycja, i wygrana w bezpośrednim pojedynku z Rzeszowem. Ale z racji faktu, że w tych czterech meczach Olsztyna w tym sezonie z topową trójką, to za wiele walki nie było, a AZS musiałby tam naprawdę mocno punktować chcąc walczyć z JW, NA TEN MOMENT ta czołowa czwórka jasno się krystalizuje, zobaczymy, czy zaskoczy AZS in plus, albo inne zespoły in minus. Skra raczej niezagrożona, bo ma zdecydowanie najłatwiejszy terminarz.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: tedo »

jak dla Ciebie to nic to okej skoro przy tak słabym przyjęciu Kampa potrafił ok 20 piłek posłać do naszych środkowych kiedy Łomacz 4 ... przy takich środkowych Boruch na dziś bije na głowe Gunie ale kim dla kogoś kto się zbytnio nie interesuje siatkówką jest Boruch postacią anonimową a dla laików Bohme bija na głowe Kosoka
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: TommyLeeJones »

Tak, to nic, jak miał Grzesiu dużo grać środkiem, przy 4% perfekcyjnego przyjęcia oraz Guni i Boehme w obecnej dyspozycji na siatce? Przecież to byłby sabotaż. Kampa miał jednak znacznie lepsze przyjęcie (39% pozytywnego/12% perfekcyjnego), dodatkowo Boruch i Kosok są obecnie w znacznie wyższej dyspozycji, Damian dzisiaj nawet obracał po kierunkach, gdy Boehme ostatnio woli obrócić w siatkę. Do tego forma Niemca i jest jak jest. Ale czy to czyni Grześka masakrycznym? Czy należy go winić za grę środkiem w meczu ze Skrą? Nie sądzę.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Chal »

StanLee pisze: Ale z racji faktu, że w tych czterech meczach Olsztyna w tym sezonie z topową trójką, to za wiele walki nie było
6 setów na 9, licząc tylko te rozegrane pełnym składem, to niewiele? I to wszystkie na wyjazdach? A teraz to zupełnie inna drużyna, niż na przełomie listopada i grudnia.

Jastrzębie dzisiaj praktycznie zapewniło sobie miejsce w czwórce, bo wirtualnie jest na +5 w stosunku do Olsztyna. Musieliby kompletnie siąść kondycyjnie w meczach z 6-10.

Jest całkiem spora szansa, że za tydzień zobaczymy mecz lidera z wiceliderem.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: tedo »

ale jak mógł sprawdzić ich dyspozycje wystawiając im piłki ... To z góry Kampa nie powinie wystawiać do Borucha bo kto to jest dla siatkarskich laików ... najlepiej od razu Oliva Muzaj ale NIE... dlatego wynik JW jest inny niż Cuprum
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Chal »

Noworoczny pisze:Gdyby Plusliga brała przykład z NBA zapewne moglibyśmy przeczytać, że w meczu Zaxy z Giexą zdarzyła się najwyższa średnia punktów na set w historii ligi.
Baza co prawda nieaktualizowana od początku marca ubiegłego roku, ale jeśli w tym czasie nie mieliśmy jakiegoś podobnego meczu, a nie przypominam sobie, to faktycznie mamy rekord. Do tej pory był to mecz Effectora z Częstochową w sezonie 14/15 i 171 małych punktów, ale tam wynikało to głównie z drugiego seta zakończonego wynikiem 37:39.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Guilder »

Jason De Rocco dzisiaj ratio punktowe -12. Dawno nie widziałem tak fatalnego występu od strony statystycznej, a jeśli wziąć pod uwagę tylko zwycięskie drużyny, to chyba nigdy.

Jak już sobie wszedłem na statystyki, to rzuciłem okiem na Skrę. Miazga w ataku, cały zespół zagrał na ponad 50% efektywności. Kurek z Wlazłym doskonale, a przecież Bartosz miał ponad połowę przyjęć całej drużyny na głowie.

A Olsztyn, choć z JW na plus, to przez Bełchatów, Kędzierzyn i Rzeszów był w pierwszej rundzie jednak zbity, pewnie stąd ten sceptycyzm StanLee. Ale AZS, poza Espadonem, ma same trudne pojedynki teraz, niekoniecznie któraś z tych trzech drużyn może ich wykopać z półfinałów.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Chal »

Tu nie ma co wykopywać, bo Olsztyn cały czas w wirtualnej tabelce wyścigu do czwórki jest na 5. miejscu. Ja tylko dbam o faktografię.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kurczak
Posty: 54
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 15:59
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 22.

Post autor: Kurczak »

tedo pisze:ale kim dla kogoś kto się zbytnio nie interesuje siatkówką jest Boruch postacią anonimową a dla laików Bohme bija na głowe Kosoka
tedo pisze:To z góry Kampa nie powinie wystawiać do Borucha bo kto to jest dla siatkarskich laików ... najlepiej od razu Oliva Muzaj ale NIE...
Nie chcę się odnosić do samej dyskusji, bo obecny sezon śledzę dosyć pobieżnie, ale to chyba jeden z najbardziej bezsensownych argumentów jakie czytałem. Dlaczego rozgrywający miałby oceniać dyspozycję swoich środkowych na podstawie opinii "kogoś kto się zbytnio nie interesuje siatkówką", zamiast na podstawie wspólnych meczów i treningów? xD

Do tego użyty w dwóch postach w sprzeczny sposób.
Za pierwszym razem: Łomacz powinien słuchać laików i grać do środkowych. Ich forma jest nieistotna.
Za drugim: Dobrze, że Kampa nie słucha laików i gra do środkowych. Są w dobrej dyspozycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”