Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: mmb »

Resovia przez pięć setów tylko 7 bloków i jeden as :]
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: b^free »

StanLee pisze:
b^free pisze:Możesz mi ten... na priv liczby z totka?
GKS ledwo co wygrał rok temu kiepściutką sportowo I ligę, wyjmij z Plusligi cztery (12 zespołów) albo sześć drużyn (10 zespołów) i odpowiedz sobie na pytanie, czy dalej by ją wygrali. No, pewnie nie, a w I lidze nie mieliby szans na zatrudnienie Falaschiego czy Van Walle, Kapelusa pewnie też nie.
ALE WYGRAŁA. Gra się tak jak przeciwnik wymaga. Grali słabo? Starczyło. Myślisz, że aktualna Cze-wa która teoretycznie byłaby rok temu wtedy w I lidze grałaby lepiej? Nie! GKS nadal byłby na pierwszym miejscu. Spała była druga, a mimo wszystko cieniutki Szczecin awansował i widać jak to się skończyło. Murek, Ruciak, Wika, Perłowski. Nie ma co... idealny trzon drużyny. Wierze, że za rok Winiar dołączy i będzie Dream Team pełną parą!
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

b^free pisze:ALE WYGRAŁA. Gra się tak jak przeciwnik wymaga. Grali słabo? Starczyło. Myślisz, że aktualna Cze-wa która teoretycznie byłaby rok temu wtedy w I lidze grałaby lepiej? Nie! GKS nadal byłby na pierwszym miejscu. Spała była druga, a mimo wszystko cieniutki Szczecin awansował i widać jak to się skończyło. Murek, Ruciak, Wika, Perłowski. Nie ma co... idealny trzon drużyny.
No spoko. Może przesadziłem z tymi 12 zespołami, ale w 10-zespołowej Pluslidze by się na pewno nie znaleźli, przecież 10. był Olsztyn. Przyniosłoby to korzyść czy stratę Pluslidze? ;) To tak co do tych pomysłów radykalnego zmniejszenia ligi. Zresztą, naprawdę nie sądzę, żeby GKS mógł wygrać np. z ubiegłorocznym Effectorem... Ostatni w poprzednim sezonie Będzin całkiem niezły skład zbudował w tym sezonie - to tak co do jeszcze tej 12-zespołowej ligi, pewnie wg @astronauty, rok temu Będzin też powinien wylecieć z naszych rozgrywek...

W polskich warunkach, jeżeli rzeczywiście chcemy progresu naszej ligi, zamknięte rozgrywki są koniecznością, ale o tym już wiele razy pisałem. Co oczywiście nie oznacza, że taka Częstochowa powinna być dalej w rozgrywkach.
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: b^free »

StanLee pisze:Co oczywiście nie oznacza, że taka Częstochowa powinna być dalej w rozgrywkach.
Spełnia warunki. Idąc innym tropem... zespoły I ligi nigdy się nie wybiją, nawet najlepsze bo nie będzie sponsora.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: pewniak »

Just# pisze:Pomimo ostrej krytyki jeszcze ostatnio byłem w stanie bronić Kowala, jego decyzji czy też poszczególnych zawodników. Po porażce z JW i po trzech setach spotkania z Katowicami miarka się przebrała.

Jeżeli Resovia wygra tutaj jednak za 2 punkty to nadal będzie w grze, ale co z tego. Nie mam już ochoty patrzeć na to jak Resovia fartem znajduje się w finale i "osiąga sukces w kolejnym sezonie". Nie o to w tym wszystkim chodzi.
Zresztą nie chce mi się pisać. Kibicuję Resovii i już dłużej nie mogę patrzeć na to jak marnuje się potencjał (przecież gdyby każdy z tych zawodników grał na miarę swoich możliwości...) tej drużyny.
To jest tak jak kiedyś (nie wiem jak teraz) z założeniem gazu w samochodzie - im wcześniej to zrobisz tym wcześniej zacznie Ci się zwracać.
U mnie miarka przebierała się kilkanaście razy od ubiegłego sezonu. Ale jak to kibic - ciągle żyłem nadzieją, że teraz to już na pewno będzie lepiej.... nie no, teraz.... na pewno od teraz....
W końcu przelało się definitywnie po meczu z Lube. Ja wiem, że to były himalaje. Ale w tym wszystkim jest jedna rzecz, której nie mogę strawić. I to nie są porażki. Po prostu nie mogę patrzeć, jak Kowal kompletnie rozwala pewność siebie w zawodnikach. To jak rotuje składem, to co zrobił z Lemańskim, z Rossardem (ten wydaje się trochę silniejszy, ale nie sądzę, by chciał tu zostać). Po starszych graczach to spływa jak po kaczce, ale oni z kolei widzą co się dzieje i nie mają szacunku do trenera. Są zawodowcami, więc odbębniają robotę. Krnąbrny jest jedynie Drzyzga i nie potrafi ukrywać stosunku do trenera.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kontuzja Schmitta jest zbawieniem - bo nagle mamy wymówkę. No jak tu wygrywać, przecież nikt inny nie potrafi punktować, zagrywać, blokować... Będzie sukces.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

b^free pisze:Spełnia warunki. Idąc innym tropem... zespoły I ligi nigdy się nie wybiją, nawet najlepsze bo nie będzie sponsora.
Przecież przy tak rozszerzonej lidze każdy klub mający ambicje na Plusligę w niej gra, a granie w Pluslidze pozwala tym zespołom zrobić duży krok organizacyjny do przodu. Przecież to było dziełem każdego nowego zespołu jaki dostał się do naszej ligi po jej zamknięciu, nawet Bielska. :) Problemem jest, że Częstochowa będąca na dnie ligi jakoś od 5 sezonów trochę ośmiesza ten model ''zamkniętej'' ligi, ale to jest patologiczny przykład w drugą stronę, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że finansowo, organizacyjnie i sportowo ten klub nie pasuje do rozgrywek, ale tutaj problemem nie jest moim zdaniem samo ''zamknięcie'' ligi, co nieodpowiednie realizowanie tego, co za tym zamknięciem miało stać, czyli sportowej weryfikacji jej uczestników.

W każdym razie, miało być jednostronnie, jest najciekawszy sezon od lat, jak dyskutujemy o kształcie ligi, to pożegnać Częstochowę, drugiego kandydata ciężko mi wskazać, bo nie siedzę jak Wy w tej Pluslidze. :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:ale tutaj problemem nie jest moim zdaniem samo ''zamknięcie'' ligi, co nieodpowiednie realizowanie tego, co za tym zamknięciem miało stać, czyli sportowej weryfikacji jej uczestników.
To jak z ideą komunizmu i jej realną odmianą. Krytycy zamknięcia ligi od początku mówili, że tak będzie a zwolennicy mogą utyskiwać, że ludzie nie dorośli.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: betkrzys »

Skra na 5 miejscu, w następnej kolejce przejeżdża Muza i Oliva, przy porażce zrobi się słabo. Muszą zagrać tak jak kolejkę wcześniej..
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: leeon »

No Skra ostatnio znana jest z idiotycznych strat. JW trzeba wygrać za 3. Inaczej niech z tej czwórki wypadną...
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: iti »

leeon pisze:No Skra ostatnio znana jest z idiotycznych strat. JW trzeba wygrać za 3. Inaczej niech z tej czwórki wypadną...
Skra nie ma skad wypadac, bo jest na 5 miejscu.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: leeon »

Kilka kolejek jeszcze jest a Olsztyn ma chyba jeszcze mecze z wszyskimi pozostałymi drużynami z 5ki.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Kiepski »

Ja to bym był zadowolony jakby zarówno Resovia jak i Skra nie znalazły się w finale Plusligi. Może to trochę pewne układy, które są chore w tych klubach rozwaliły.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: iti »

leeon pisze:Kilka kolejek jeszcze jest a Olsztyn ma chyba jeszcze mecze z wszyskimi pozostałymi drużynami z 5ki.
Ale jak Skra moze wypasc skads, gdzie ich obecnie nie ma?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: leeon »

Czepialstwo. Powtarzam pisałem w kontekście wyniku całego sezonu i Play Off.
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: kanimo »

Skra ma chyba lepszy terminarz i lepsze rezultaty z czolowka.
Matakujce
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Matakujce »

Olsztyn umoczył z każdym z czołówki za 3 pkt, pomijając JW, ale za to nie dali się ogrywać innym drużynom dlatego są tak wysoko.
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: kliki »

mmb pisze:Resovia przez pięć setów tylko 7 bloków i jeden as :]
Generalnie to 9, a asy 2.
Cieszy, że aż 5 bloków Nowakowskiego. Wraca powoli do przynajmniej optymalnej formy.
Ogólnie to bloki pasywne nie wyglądały źle u nich. Problemem jest niesamowity chaos na kontrach, przez co nie potrafią ich w ogóle wykorzystywać. A to akurat obciąża w dużej mierze trenera, skoro jest koniec lutego, a oni nadal nie wiedzą co, kiedy i jak mają grać.
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: b^free »

StanLee pisze:
b^free pisze:Spełnia warunki. Idąc innym tropem... zespoły I ligi nigdy się nie wybiją, nawet najlepsze bo nie będzie sponsora.
Przecież przy tak rozszerzonej lidze każdy klub mający ambicje na Plusligę w niej gra, a granie w Pluslidze pozwala tym zespołom zrobić duży krok organizacyjny do przodu. Przecież to było dziełem każdego nowego zespołu jaki dostał się do naszej ligi po jej zamknięciu, nawet Bielska. :) Problemem jest, że Częstochowa będąca na dnie ligi jakoś od 5 sezonów trochę ośmiesza ten model ''zamkniętej'' ligi, ale to jest patologiczny przykład w drugą stronę, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że finansowo, organizacyjnie i sportowo ten klub nie pasuje do rozgrywek, ale tutaj problemem nie jest moim zdaniem samo ''zamknięcie'' ligi, co nieodpowiednie realizowanie tego, co za tym zamknięciem miało stać, czyli sportowej weryfikacji jej uczestników.

W każdym razie, miało być jednostronnie, jest najciekawszy sezon od lat, jak dyskutujemy o kształcie ligi, to pożegnać Częstochowę, drugiego kandydata ciężko mi wskazać, bo nie siedzę jak Wy w tej Pluslidze. :)
Nie interesuje się I ligą, ale popatrz na Spałę sezon temu, a teraz. Wygląda to tak jakby po zdobyciu v-mc I ligi, odechciało im się grać... bo po co skoro nawet ostatnia drużyna może wskoczyć jeżeli ma $? (może coś tam nie pykło po sezonie, nie wiem).
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: ciorny17 »

b^free

Ze Spały wyszedł najbardziej utytułowany rocznik od lat, praktycznie cała pierwsza siódemka.
Kłamca.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: iti »

Ty z ta Spala to tak na powaznie to napisales? :o
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: niepoinformowany »

I oczywiście, że ostatnia drużyna, ale z $, może wejść do plusligi to też bzdura.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

To jak z ideą komunizmu i jej realną odmianą. Krytycy zamknięcia ligi od początku mówili, że tak będzie a zwolennicy mogą utyskiwać, że ludzie nie dorośli.
Ale ten komunizm we Włoszech działa.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Noworoczny »

Więc chwalmy zamknięcie w Italii a nasze gańmy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

Może lepiej dążyć do tego, żeby nasze było takie jak to włoskie?
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: kanimo »

Wiecej makaronu w diecie. I sztuczne slonce. I spiewamy "bandera rosa.."

Edit.
Wlosi za porownywalna kase moga przyciagnac lepszych graczy.Bo: renoma ligi przede wszystkim; potem-kraj identyfikowany jako przyjemny do zycia.
Podmiotow gospodarczych tez pewnie wiecej. Wieksza ruchliwosc, rowniez szefow klubow-Ci upadajacy z reguly szybko znajdowali sponsorow.
Taka Czewa nie moze wcale a PW ledwo, ledwo po latach.

Czy Czewa spelnia kryteria? Finansowe i sportowe? Chyba spelnia skoro trwa.
Co do ligi wnosi Bielsko?

Gdyby byly spadki w 14 zespolowej PL to i tak ambitniejsi z I Ligi by sie dostawali.
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: plecotus »

kanimo pisze: I spiewamy "bandera rosa.."
Na zmianę z "Battaglioni della morte"
8
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

kanimo pisze:...
Nie wiem jakie to ma znaczenie dla zamkniętej ligi, ale spoko, wierszówka leci. :)

Będzin w poprzednim sezonie był ostatnim zespołem ligi, w tym - zbudowali niezły zespół i tracą chyba dwa punkty do 10. w tabeli Politechniki. Olsztyn był ostatnim zespołem w lidze w sezonie 12/13, rok później załapali się na puchary. W sezonie 11/12 ostatni był Lotos, ciekawe, czy po dwóch następnych sezonach graliby o medale Plusligi, gdyby musieli w międzyczasie powrócić do I ligi. Jak chcemy rozwoju zespołów z dołu tabeli, to, pod względem stabilizacji, możliwości zdobycia sponsorów, zamknięta liga jest bardzo dużym atutem i podobnie, choć w większym stopniu, działa to też we Włoszech. Mankamenty zamkniętej ligi w naszym wypadku są już związane z tym, że nie są przestrzegane zasady które stały za wprowadzeniem tego przepisu.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: grzegorzg »

plecotus pisze:
kanimo pisze: I spiewamy "bandera rosa.."
Na zmianę z "Battaglioni della morte"
Wolałbym "włoski" Dolasa. Tym bardziej, ze zawiera adekwatne jak się wydaje okreslenia.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Chal »

Ale to albo Gdańsk i Częstochowa, albo 2x Olsztyn. No i chyba nie trzeba wspominać, że zapewne ta walka o miejsca w dole tabeli wyglądałaby kompletnie inaczej, gdyby była o coś?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Ale to albo Gdańsk i Częstochowa, albo 2x Olsztyn. No i chyba nie trzeba wspominać, że zapewne ta walka o miejsca w dole tabeli wyglądałaby kompletnie inaczej, gdyby była o coś?
Pisałem z pamięci. Może by wyglądała, dla mojej zgeneralizowanej tezy chyba to nie ma znaczenia, bo w Brazylii i we Włoszech tych przypadków byłoby jeszcze więcej
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”