Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: lobmar »

bono pisze:JW ustawia sie pod oslabiona ZAKSE.I pierwszy mecz u siebie.
Z Zaksa z która 2 razy przegrali Oba mecze bez Tillie
kuchcik77
Posty: 2325
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: kuchcik77 »

pewnie paradoks. Mimo że Ptaki maja niespecjalnie dobry wynik h2h z Zaksą 2-3, 2-3, oraz porażka w PP to w obu spotkaniach Jastrzębie było naprawdę blisko ogrania Zaksy.
Ptaki-Sovia 3-1, 3-1 (w)
Ptaki-Skra 3-2, 2-3 (w)
Nie wiem, czy w ogóle rozważali ustawienie sie na Zaksę...też bym tak zrobił, szczególnie przy info dzisiejszym o braku Kevina w playoffs.
Cóż, ta jastrzębska odrobina szaleństwa podoba mi się. Postawiłbym jednak orzechy na Resovię jako przyszłego MP...
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: kinagyo »

ciekawy meczyk w Gdańsku
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: kanimo »

Nie zgadzam sie z komentatorami. Poziom nie powala (moim zdaniem).
Wczorajszy miedzy druzynami z dalszych pozycji byl lepszy. No ale to dopiero poczatek. moze sie rozegraja.
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: plecotus »

Redaktor Iwańczyk zadziwił się bardzo, że Hadrava zaatakował lewą ręką.

Nawet zakładając że pierwszy raz widzi tego zawodnika - w połowie drugiego seta ?!?
8
Matius

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Matius »

Stępień czytelny jak książka.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: szatow »

Schulz 8-)
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: tedo »

Makaroniarze się ugadali:) Anastasi nie gra już o medale to swojemu przyjacielowi podrzuci 3 pkt zakichane cwaniaki
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: maciek77 »

JW przegrywa mając 61% ataku, nieźle. :o

Fajny mecz w Gdańsku.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: mmb »

Ależ rozczarowuje mnie Olek, brak mu tego blasku co miał w Polibudzie, a przyjęcie i zagrywka to dalej dramat.
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: kanimo »

Tez chcialam to napisac ale ugryzlam sie w jezyk.
I dodatkowo sadzac po reakcji pod koniec seta-ogrom nierozladowanej frustracji.
Moze w ogole powinien wyjechac gdzies, gdzie jest nieznany, bez etykietki talentu i powalczyc o miejsce na parkiecie. W Belgii czy Francji.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: szatow »

Śliwka gra niezły sezon- przyjmuje wcale nie dramatycznie, lecz bardzo elektrycznie(poza wielkimi zapaściami które miewa, przyjmuje OK), atakuje nieźle- ale to chyba tyle, zagrywkę podobno poprawił znacznie, nie wiem czemu ostatnio gra tym średniawym flocikiem. Nie martwi mnie to, że wciąż nie możemy go nazwać pewnym punktem lub, że wciąż gra nierówno i robi błędy, lecz to, że nie widać tego błysku, płynności ruchowej i błyskotliwości. No cóż, nie było go widać już w Rzeszowie. W końcu Leman też oduczył się blokować.

Wydaje mi się, że on też jest nieco sfrustrowany- dzisiaj było to bardzo widoczne w kilku gestach; no cóż, ważne, że gra i że gra nieźle, może potrzebuje jeszcze sezonu lub dwóch, żeby grać co potrafi.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, o 21:44 przez szatow, łącznie zmieniany 1 raz.
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: biker74 »

maciek77 pisze:JW przegrywa mając 61% ataku, nieźle. :o

Fajny mecz w Gdańsku.
Ale JW oddał 30 punktów z błędów zagrywki. Plus 7 błędów przyjęcia i 7 ataku to prawie 2 sety oddane błędami.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: tedo »

Co Ci komentatorzy z Polsatu tam jarają albo piją to ja nie wiem... Jak idzie ku.. powiedzieć że Olsztyn ma punkt straty do Skry jak Skra jest na 3 miejscu JW na 4 i mają 3 pkt straty do JW... Ja nie wiem jest ktoś w tym Polsacie odpowiedzialny za nich i ich nie kompetencje
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: mily66 »

Niech się inni uczą jak się kibicuje. Brawo KK AZS.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: mmb »

Olek w ataku radzi sobie dobrze, ale przyjęcie ma średnie, zagrywkę kiepską (przez cały sezon 52/249 zepsutych i tylko 9 asów), a blok tragiczny (tylko 10 pkt). W Plusligowym rankingu jest 25 przyjmującym. Jednak za dużo mankamentów jak na wielki talent jakim go okrzyknięto.

Ale w lidze jest dopiero trzeci sezon, a drugi regularnej gry, więc trzymamy kciuki żeby było lepiej. Chciałbym żeby za dwa lata grał chociaż tak jak teraz Rossard..
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: mariusz1000 »

tedo pisze:Co Ci komentatorzy z Polsatu tam jarają albo piją to ja nie wiem... Jak idzie ku.. powiedzieć że Olsztyn ma punkt straty do Skry jak Skra jest na 3 miejscu JW na 4 i mają 3 pkt straty do JW... Ja nie wiem jest ktoś w tym Polsacie odpowiedzialny za nich i ich nie kompetencje
To akurat Pan Iwańczyk, który niezbyt ogarnia co się w siatkarskim światku dzieje. Tu nawet nie chodzi o punkty, ale o to, że redaktor rozpatrywał Skrę jako drużynę, którą Olsztyn mógłby jeszcze wyprzedzić. Biorąc pod uwagę, że obecnie liczą się po pierwsze zwycięstwa, których Skra ma 3 więcej od Olsztyna, a do końca pozostały 2 mecze więc jest to średnio wykonalne aby w 2 meczach wygrać 3 razy.
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: astronauta »

mariusz1000 pisze:Biorąc pod uwagę, że obecnie liczą się po pierwsze zwycięstwa, których Skra ma 3 więcej od Olsztyna, a do końca pozostały 2 mecze więc jest to średnio wykonalne aby w 2 meczach wygrać 3 razy.
Pierwsze są punkty, nie zwycięstwa.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Matius

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Matius »

Kolejny duży plus dla Kochanowskiego. Dziwi mnie że tak mało gra, zawsze jak wchodzi to gra świetnie.
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: mariusz1000 »

Serio? W takim razie ja nie ogarniam sytuacji. Byłem pewny, że po zeszłorocznej sytuacji przesunięto na pierwsze miejsce zwycięstwa.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Noworoczny »

Zwycięstwa przesunięto na drugie miejsce, żeby nie gościły tam sety. Tak, jak Skra kupowała zawodników, którzy ją pogrążali, tak i zmienia regulamin podług przykrości, które spotkały ich w ubiegłym sezonie. Wtedy przegrali finał setami, więc sety spadły na trzecie miejsce. Całe szczęście, że jeszcze się nie połapali, że to chodzi o challenge.

Gdy pisałem wstęp do kolejki, podejrzewałem, że JW może stracić punkt i spaść za Skrę. Teraz jednak się zastanawiam, czy Skra nie zechce spaść za JW. Jednak z ZKK ma wynik 1-2 (fakt, że mecz o stawkę jednak przegrany) a z RRz jednak 0-2.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: astronauta »

Noworoczny pisze:
Gdy pisałem wstęp do kolejki, podejrzewałem, że JW może stracić punkt i spaść za Skrę.
Serio? Typer: PWA-JWE 1-3.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: ldz »

Noworoczny pisze:Zwycięstwa przesunięto na drugie miejsce, żeby nie gościły tam sety. Tak, jak Skra kupowała zawodników, którzy ją pogrążali, tak i zmienia regulamin podług przykrości, które spotkały ich w ubiegłym sezonie. Wtedy przegrali finał setami, więc sety spadły na trzecie miejsce.
:] :] :] tak Skra zmieniła regulamin. Szkoda, że nie zmienili w trakcie tego, że jak jest 4 obcokrajowców i ten 4ty zepsuje zagrywkę to walkower się nie należy, bylibyśmy 3 punkty do przodu. Może od przyszłego sezonu?
wielu użytkowników forum zgodziło się z tym, że zwycięstwa powinny być ważniejsze niż sety, więc nie wiem czemu Ci to tak przeszkadza, że teraz jest bardziej sprawiedliwie. Czy Skra w zeszłym sezonie zyskała na tym, że w tym zmieniono zasady? :]
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: StanLee »

Chyba każdy się zgodził, że zwycięstwa >>> sety, przedmiotem dyskusji co najwyżej było czy zwycięstwa > punkty.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: niepoinformowany »

ldz pisze:
Noworoczny pisze:Zwycięstwa przesunięto na drugie miejsce, żeby nie gościły tam sety. Tak, jak Skra kupowała zawodników, którzy ją pogrążali, tak i zmienia regulamin podług przykrości, które spotkały ich w ubiegłym sezonie. Wtedy przegrali finał setami, więc sety spadły na trzecie miejsce.
:] :] :] tak Skra zmieniła regulamin. Szkoda, że nie zmienili w trakcie tego, że jak jest 4 obcokrajowców i ten 4ty zepsuje zagrywkę to walkower się nie należy, bylibyśmy 3 punkty do przodu. Może od przyszłego sezonu?
wielu użytkowników forum zgodziło się z tym, że zwycięstwa powinny być ważniejsze niż sety, więc nie wiem czemu Ci to tak przeszkadza, że teraz jest bardziej sprawiedliwie. Czy Skra w zeszłym sezonie zyskała na tym, że w tym zmieniono zasady? :]
Może trochę poważniej? Regulamin obowiązywał cały sezon, i kiedy zaczął przeszkadzać? Coś nie pamiętam gorących protestów wtedy,kiedy został tworzony i zaakceptowany przez kluby. A największe protesty były wtedy, kiedy okazało się, że dobro narodowe będzie niżej w tabeli mimo, iż ma więcej zwycięstw. Wcześniej nikomu to nie przeszkadzało, zaczęło dopiero w marcu/kwietniu. Także czasem zamiast wszystko i wszystkich obśmiewać warto się przez chwilę zastanowić.

Oczywiście ta sytuacja nie zmienia faktu, że: 1. punkty, 2. zwycięstwa, 3.sety i to jedyne logiczne rozwiązanie. Ale zdaję się i Noworoczny i ja nie pisaliśmy o tym.

PS. A ten przykład z walkowerem bardzo śmieszny.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: ldz »

Zrobiło się o tym głośno, kiedy doszło do takiej sytuacji, bo raczej rzadko się to zdarzało, żeby przy równej liczbie punktów wyżej był zespół z 5 porażkami więcej. Jeśli o to Ci chodzi to ja nie mam pretensji, że nikt tego nie przewidział, że tak może się stać, bo to serio jest dosyć unikalna sytuacja. Dobrze, że to naprawiono, bo dla mnie bez różnicy czy dotyczyłoby to Skry i Reski, Reski i ZAKSy, czy Polibudy i Lotosu, byłoby to po prostu nie fair. Obśmiewam sformułowanie "Skra zmieniła", jakże typowe dla Noworocznego.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: StanLee »

Trzeba być niezłym kibolem swojej drużyny/hejterem Skry, żeby nie zauważyć, że po pierwsze - Skra była mocno pokrzywdzona przez ubiegłoroczny regulamin, po drugie - że taka sytuacja była raczej nie do przewidzenia przed sezonem, więc argument ''mogliście krytykować regulamin w momencie przyjmowania'' jest z grubsza ... no niezbyt mądry, po trzecie - że zmiana regulaminu to było jedyne możliwe wyjście i obiektywnie każdy musi przyznać zasadność tej zmiany. :)
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: betkrzys »

Każdy zna Noworocznego, także polecam przewijać jego posty :), a świat będzie piękniejszy :D
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: ursula127 »

StanLee pisze:Trzeba być niezłym kibolem swojej drużyny/hejterem Skry, żeby nie zauważyć, że po pierwsze - Skra była mocno pokrzywdzona przez ubiegłoroczny regulamin, po drugie - że taka sytuacja była raczej nie do przewidzenia przed sezonem, więc argument ''mogliście krytykować regulamin w momencie przyjmowania'' jest z grubsza ... no niezbyt mądry, po trzecie - że zmiana regulaminu to było jedyne możliwe wyjście i obiektywnie każdy musi przyznać zasadność tej zmiany. :)
Pokrzywdzona za przegranie najważniejszego seta sezonu z końcową drużyną Plusligi? :D
To nie jest tak ,że regulamin pozbawil ich play-offów,zrobili to na własne życzenie.
PS nie jestem hejterem Skry ale za takie coś spadek poza podium nie byloby za dużo.
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: StanLee »

No, i to jest sedno sprawy, set z Bielskiem okazał się ważniejszym kryterium klasyfikacji zespołów niż 5 wygranych więcej meczów. Ja Was proszę. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”