Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Michal5 »

I za 3 dni będzie dużo lepiej skoro już w Rosji było średnio?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: grzegorzg »

lobmar pisze:Na 100% są po ciężkim treningu.W lidze dość długo spokój.Mecz z Belgorodem pokaze ich możliwości na play-offy.Bieniek coraz lepiej w bloku.Dzis wszyscy byli ospali.widac to było po zagrywce i słabych atakach.Dzis wszyscy średnio.
No faktycznie Konarski średnio. :D Widac powinien z siłowni nie wychodzic. ;)
To raczej wyglada na problemy z przyjęciem (chyba jednak nie, przynajmniej w statach) albo z rozegraniem. Po meczu z Rosjanami, to raczej wyglada na to drugie.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2017, o 20:46 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: StanLee »

Tłumaczenie ciężką siłownią słabej dyspozycji na najważniejsze mecze sezonu? Hm.
kuchcik77
Posty: 2325
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: kuchcik77 »

Mecz meczowi nierowny.Zaksa wygra dwie puerwsze partie z Rosjanami ibedziecie ich stawiac w roli bezapelacyjnego faworyta do MP...
Oczywiscie dobrze byloby awansowac,pokonac Rosjan-mysle ze plan minimum zespol zrealizował.kwestie awansu pokpili w Rosji tj Bielgorodzie

No to teraz odpowiedzmy ba pytanie:odpadamy z Moskwa ipokonujemy ptaki czy pokonujemy Moskwę przegrywamy z Zenitem i nie awansujemy do finalu w Polsce..
Ostatnio zmieniony 19 mar 2017, o 21:38 przez kuchcik77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Kicu »

zibibobi pisze:3 punkty dla Zaksy, ale gra cieniutka. Z taką grą Zaksa nie ma żadnych szans z Biełgorodem. Albo są po jakimś ciężkim treningu, albo po prostu taką maja formę. O ile to drugie to nie wróży to nic dobrego, ani na teraz ani na później.
No przecież przed chwilą grali z Rosjanami jak równy z równym. W tydzień formę stracili? Bądźmy poważni ;)
Kkud
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2014, o 16:50
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Kkud »

Z jaką Moskwą?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: grzegorzg »

Tak z ciekwaostek statystycznych, przynajmniej z tych, które ja obserwuję, to Buszek dobrymi statystykami przyjęcia w ostatnich meczach, dołącza do grona kilku najlepiej przyjmujacych w lidze.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: mmb »

Tak swoją drogą, to szczęście w nieszczęściu, że Kevin nie posypał się później, np. zaraz przed PO - wtedy Buszek nie miałby szans wejść na swój poziom, a tak już trochę gra i jest coraz lepiej.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: grzegorzg »

I oby mu tak zostało.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Noworoczny »

astronauta pisze:
Noworoczny pisze:
Gdy pisałem wstęp do kolejki, podejrzewałem, że JW może stracić punkt i spaść za Skrę.
Serio? Typer: PWA-JWE 1-3.
Serio. W typerze poszedłem za większością.
ldz pisze: :] :] :] tak Skra zmieniła regulamin. Szkoda, że nie zmienili w trakcie tego, że jak jest 4 obcokrajowców i ten 4ty zepsuje zagrywkę to walkower się nie należy, bylibyśmy 3 punkty do przodu. Może od przyszłego sezonu?
Czy nam się to podoba, czy nie, Skra już nie jest tak mocna, żeby zmieniać regulamin w trakcie sezonu, jak z Hebdą (-;

Narosło trochę nieporozumień:
StanLee pisze:Chyba każdy się zgodził, że zwycięstwa >>> sety, przedmiotem dyskusji co najwyżej było czy zwycięstwa > punkty.
StanLee pisze:Trzeba być niezłym kibolem swojej drużyny/hejterem Skry, żeby nie zauważyć, że po pierwsze -..., po trzecie - że zmiana regulaminu to było jedyne możliwe wyjście i obiektywnie każdy musi przyznać zasadność tej zmiany. :)
Ja nie jestem przeciwny nowemu regulaminowi. Nawet chyba w stosownym wątku go popierałem. Skąd się w ogóle wziął ten pomysł? Stąd, że napisałem, że Skra zmieniła regulamin, jak wykupywała wcześniej zawodników, którzy ją pogrążali? To jak napiszę "Skra rozpoczęła mecz z libero w składzie" będzie znaczyło, że jestem przeciwko libero? Litości.

Ja sam wróciłbym nawet do starej punktacji 2-1-0.
ldz pisze: Co nadal nie zmienia faktu, że regulamin nie był sprawiedliwy
Regulamin był sprawiedliwy bo, jak zaznaczył Leeon, był znany wszystkim przed rozgrywkami, wszyscy go zatwierdzili i był jednakowy dla wszystkich. Był też jednocześnie niesprawiedliwy, bo pozbawił Skrę tytułu mistrza Plusligi.

Wracamy do właściwego tematu ligi. Jastrzębski Węgiel stracił punkty, spadł na czwarte miejsce. Baaardzo jestem ciekaw, czy Skra nie będzie chciała wybrać sobie przeciwnika, z którym ma dodatni bilans w tym sezonie.
Pojawiła się iskierka nadzieji dla Olsztyna. Czy jednak 3 punkty to nie za dużo? Fakt, że JW jest w nieco gorszej formie, ale jednak meczu za 0 nie przegrają, jak sądzę. Szkoda mi jednak AZSu i łączę się z jego kibicami w bulu, że wcześniej dwóch tiebraków nie udało się wygrać.
Tak czy siak, zapowiada się ciekawa końcówka sezonu zasadniczego.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: ldz »

Noworoczny pisze:
ldz pisze: Co nadal nie zmienia faktu, że regulamin nie był sprawiedliwy
Regulamin był sprawiedliwy bo, jak zaznaczył Leeon, był znany wszystkim przed rozgrywkami, wszyscy go zatwierdzili i był jednakowy dla wszystkich. Był też jednocześnie niesprawiedliwy, bo pozbawił Skrę tytułu mistrza Plusligi.
LOL
Zatwierdzony, tak. Równy dla wszystkich, zgadza się. I co to ma wspólnego ze sprawiedliwością? Nie pozbawił Skry tytułu, bo jeśli nawet miałaby go zdobyć to pozbawiła się sama szansy na sprawdzenie, czy mogłaby go zdobyć czy nie. A Twoje porównanie z libero jest z d... 4 liter, bo z libero Skra może wyjść, a regulaminu zmienić nie może, kto inny się tym zajmuje.
Co do podkładania się w celu wyboru przeciwnika - gdyby za sterami nadal był Falasca to bym nawet podejrzewała taką opcję. Ale przy Blainie drużyna jest chyba zbyt...flegmatyczna? Żeby robić takie numery.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Chal »

astronauta, nie Ciebie akurat miałem na myśli, chociaż jak palnąłeś z tym AA... Nic to, jesteśmy kwita po tym, gdy DeRocco oddał punkty synowi ;) Szanse AZS-u wzrosły z 1 do 5%, natomiast teksty o podkładaniu Gdańska żenujące.

Porównanie regulaminu do PSG trochę kulą w płot, Francuzi nie wiedzieli przed meczem, jakie będą decyzje sędziowskie ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: StanLee »

Mam nadzieję, że ostatni raz wraca ten temat jako przedmiot dyskusji. Aż nie wiem od czego to się zaczęło. Zaraz przyjdzie ktoś i napisze, że blablablabla co to ma wspólnego z tematem 28. kolejki blablablabla. #SameOldStory Mi tam się chce to ciągnąć, bo to z kilku względów ciekawe, i wykraczające dużo poza samo podejście do siatkówki. ;)
Chal pisze:Porównanie regulaminu do PSG trochę kulą w płot, Francuzi nie wiedzieli przed meczem, jakie będą decyzje sędziowskie ;)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, a zresztą, to nie tyczy się (tylko) Twojego wpisu.

Pisałem to już, ale trudno: naprawdę, chociaż spróbujmy być uczciwi - ten zapis regulaminu funkcjonował od ... momentu wprowadzenia systemu punktowego 3-2-1 (?), czyli nie wiem nawet od kiedy, ta sytuacja z poprzedniego sezonu to było totalne ekstremum, tego obiektywnie nie dało się przewidzieć, nikt, żaden z kilkudziesięciu prezesów klubów przez lata nie podnosił argumentu przeciwko temu zapisowi, a pewnie każdy zarząd klubu analizował regulamin PLS/Plusligi, a tu argumentem przeciwko Skrze jest, że nie wzięła pod uwagę takiej możliwości gdy nikt tego nie robił przez wiele lat, więc nie ma prawa narzekać na koszmarny przepis gdy ten przepis wypacza w jakimś sensie całą ligę, z czym z kolei zgadza się każdy... Każdy mógł się znaleźć na miejscu Skry, każdy reagowałby tak samo jak Skra, i, uwaga, każdy miałby rację, bo ten zapis był totalnie bez sensu, co przyznaje chyba każdy. Argument ''Skra wiedziała jaki jest regulamin, więc jej narzekanie jest słabe'' jest z grubsza, nie obraźcie się, niemądry. Bo skoro funkcjonował przez lata to może tak jakby faktycznie nie dało się przewidzieć takiej sytuacji, zwłaszcza, gdy taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz pewnie w jakiejkolwiek poważnej lidze co daje prawdopodobieństwo równe błędu statystycznego? :) Skoro jednak ten błąd statystyczny (zwał jak zwał) wystąpił, to jak najbardziej trzeba go piętnować, żeby nie wystąpił on w przyszłości.

Nie wiem dlaczego wraca ten temat, ale skoro cały czas pojawiają się te same argumenty to może nawet lepiej.

A porównanie do PSG miało pokazać, że można jednocześnie krytykować frajerstwo i wskazać na niesprawiedliwość czynników jakie spotkały ten klub. I analogicznie ze Skrą. Jedno nie jest kontrargumentem wobec drugiego, ba, prowadzi do relatywizowania frajerstwa/niesprawiedliwości - a jedno i drugie w ocenie sportowej/w ocenie poczucia szeroko rozumianej sprawiedliwości - byłoby błędne.

ps

Przepis, że sety > wygrane oczywiście nie był sprawiedliwy, był co najwyżej taki sam dla wszystkich, ale to nie oznacza to, że był sprawiedliwy. Celem sportowej rywalizacji jest wyłonienie względnie i bezwzględnie lepszych/najlepszych, co jest m.in. celem przepisów klasyfikujących zespoły w ligowej tabeli Plusligi. Przepis, który przyjmuje, że np. 0,03% gorszy stosunek setów jest ważniejszym kryterium klasyfikacyjnym aniżeli 12% więcej wygranych spotkań - jest jawnie niesprawiedliwy, ponieważ mija się on z celem nadrzędnym tejże regulacji. Każdy bowiem zgodzi się, że w systemie ligowym, zespół mający tyle samo punktów, bilans 21-5 i bilans setów 67-34 jest lepszy (jeżeli za kryterium przyjmujemy występy na dystansie 26 spotkań, a tak jest w całym systemie punktowym) niż zespół mający bilans 18-8 i bilans setów 66-33 z taką samą liczbą punktów, i z tymi samymi przeciwnikami. Wygrane trzy spotkania więcej są bowiem jakoś 100-krotnie mocniejszym miernikiem wyników dwóch drużyn aniżeli wygrany jeden ze ~100 rozegranych setów więcej, jeżeli oczywiście za miernik przyjmujemy występy na podstawie tych 26 spotkaniach, ale tak jest w systemie ligowym. Najbardziej zasadne byłoby, jeżeli przyjmujemy prymat punktów nad wygranymi: punkty > wygrane > bezpośrednie mecze w wypadku równości punktów i wygranych > sety. Co pokazuje z czym mieliśmy do czynienia w poprzednim sezonie, gdzie mieliśmy: punkty > sety > małe punkty.

To, że nikt nie przewidział takiej sytuacji niestety też nie powoduje, że jakiś przepis był sprawiedliwy. Można bowiem byłoby wymyślić milion regulacji w różnych dziedzinach życia równych dla wszystkich i nawet przyjętych za zgodą, np. przedstawicieli suwerena, które ostatecznie okazywałyby się jawnie niesprawiedliwe. ;)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Didek »

ldz pisze:Zrobiło się o tym głośno, kiedy doszło do takiej sytuacji, bo raczej rzadko się to zdarzało, żeby przy równej liczbie punktów wyżej był zespół z 5 porażkami więcej. Jeśli o to Ci chodzi to ja nie mam pretensji, że nikt tego nie przewidział, że tak może się stać, bo to serio jest dosyć unikalna sytuacja. Dobrze, że to naprawiono, bo dla mnie bez różnicy czy dotyczyłoby to Skry i Reski, Reski i ZAKSy, czy Polibudy i Lotosu, byłoby to po prostu nie fair. Obśmiewam sformułowanie "Skra zmieniła", jakże typowe dla Noworocznego.
Fakt, zrobiło się o tym głośno jaj dotyczyło Skry. Natomiast parę lat wcześniej, jak zdaje mi się Politechnika zajęła niższe miejsce bo miała podobną sytuację protestów nie było słychać.

Ponadto uważam, iż całe zamieszanie wynika z ograniczenia play off tylko do finału. Jakby było tak jak dawniej rywalizacja zespołów 1 do 8 nikt by skutków tego regulaminu nie zauważył. Ot inna drabinka a i tak na boisku była by szansa udowodnić kto lepszy. Dyskutujecie nad skutkiem a nie przyczyną. Podobnie w tym sezonie. Ograniczenie play off pozbawi nas emocji. Już teraz, Gdańsk bez szans na play off podłożył się walczacemu Olsztynowi. Bo mógł to zrobić bezkarnie bo praktycznie o nic już nie grają. Tak jak 10 innych ekip.
Uważam również, iż Olsztyn nie zasługuje na play off i medale. Ma najgorszy bilans w meczach z zespołami z czołówki. Nic nie wskazuje, iż jakby byli w czwórce poprawili by swoje osiągnięcia. Dostali by zapewne lanie jak Resovia w zeszłym sezonie.
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: kanimo »

Jak byly PO to w meczach 1:8 i 2:7 emocji bylo jak na lekarstwo. A byly to 3 mecze.
A podkladac sie rowniez bylo mozna. I sporo kombinowano celem lepszego rozstawienia.
Liga w tym roku jest wyjatkowo wyrownana. I poza Czestochowa i ewentualnie Luczniczka nie widze druzyn, ktore zdecydowanie nalezy spuscic lige nizej.
Nawet taki Espadon cos zaczal grac.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: leeon »

Obecne PO zapowiadają sie za to niesamowicie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Pisałem to już, ale trudno: naprawdę, chociaż spróbujmy być uczciwi - ten zapis regulaminu funkcjonował od ... momentu wprowadzenia systemu punktowego 3-2-1 (?), czyli nie wiem nawet od kiedy, ta sytuacja z poprzedniego sezonu to było totalne ekstremum, tego obiektywnie nie dało się przewidzieć, nikt, żaden z kilkudziesięciu prezesów klubów przez lata nie podnosił argumentu przeciwko temu zapisowi, a pewnie każdy zarząd klubu analizował regulamin PLS/Plusligi, a tu argumentem przeciwko Skrze jest, że nie wzięła pod uwagę takiej możliwości gdy nikt tego nie robił przez wiele lat, więc nie ma prawa narzekać na koszmarny przepis gdy ten przepis wypacza w jakimś sensie całą ligę, z czym z kolei zgadza się każdy...
A skąd. Była ankieta i tam były głosy na różne rozwiązania. Wszystko zależy od osobistych upodobań. Ja uważam, że wins first a np. Drukjul, że jednak duże punkty. Dla ligi nie ma to znaczenia, bo regulamin znany jest wcześniej!
ldz pisze:a regulaminu zmienić nie może, kto inny się tym zajmuje.
(-;

Jeszcze na to nie odpowiedziałem
ldz pisze: Czy Skra w zeszłym sezonie zyskała na tym, że w tym zmieniono zasady? :]
Chyba nie, ale to nie ma znaczenia, bo podobnie nie zyskiwała, a przynajmniej nie zawsze (Novotny, Cala) na wykupywaniu swoich pogromców. Tak tylko o tym wspominam z kronikarskiego obowiązku.
Przy okazji: pierwszy awans do FF LM zanotowali już po zarzuceniu tej zasady.
ldz pisze:z wyjątkiem skrowca nikt to chyba nie napisał, że Skra niesłusznie odpadła z finału. Doskonale przecież wiedzieli, co trzeba zrobić, żeby awansować i tego nie zrobili. Co nadal nie zmienia faktu, że regulamin nie był sprawiedliwy i gdyby zdarzyła się podobna sytuacja wcześniej i regulamin zmieniono by przed poprzednim sezonem to by awansowała do finału nie?
Ale to chyba tylko na zasadzie tych sensacyjnych tytułów prasowych, że ten niewidomy (czy też niedowidzący) biegacz wygrałby finał prawdziwych igrzysk olimpijskich.

Przy innym regulaminie wszystko byłoby inne. W tym opłacało się zbierać duże punkty i sety i Resovia zrobiła to lepiej.
ldz pisze:czy by bardziej powalczyła niż Resovia - prawdopodobnie tak, ale czy na pewno?
Wg mnie nie. Na przestrzeni całego zespołu była zespołem gorszym a w finałach zrobiła lepsze wrażenie tylko ze względu na tło, którym był kompletnie zdemotywowany Lotos, który przegrałby wtedy chyba nawet z Częstochową.

Ale poza tym idzie o coś innego - nie można w sporcie, zwłaszcza w siatkówce, rozumować w ten sposób. Tłumaczyłem to już parokrotnie, ale widocznie niewystarczająco. Drużyny stosują różne strategie przygotowań. Jedna, licząc, że do finałów (jakichśtam hipotetycznych) się dostanie, będzie szykować na nie formę a to będzie się wiązało z jej obniżką we wcześniejszym etapie. Druga z kolei, może nie liczyć na dobry wynik w finałach a za sukces uzna awans do nich. Ta z kolei przyszykuje formę na półfinały. I jeśli te półfinały wygra, to pewnie z finałach zbierze bęcki. W obu przypadkach coś za coś. Dlatego gdybanie na zasadzie "aaa, gdyby ci weszli do finałów, to by wygrali, bo widzieliście, jak dobrze wyglądali w meczach o trzecie miejsce" nie ma sensu. Bo nie weszli właśnie dlatego, że chcieli potem dobrze wyglądać.
A w ub. sezonie Zaxa była beneficjantem właśnie tego wyścigu ślimaków (oczywiście zasłużyła na to zdobywając wcześniej przewagę punktową, która pozwoliłam im spokojnie szykować pik formy na finały).

Popatrzcie zresztą na komentarze dotyczące choćby JW w tej kolejce. Jastrzębianie zaryzykowali i po to, by powiększyć szanse w półfinałach i finałach przycisnęli i przegrali mecz. Ta strata punktowa wpycha ich w objęcia kędzierzynian-koźlan. Coś za coś. Czy to im się jednak opłaci? Czas pokaże. Drużyna z opolskiego ma już pierwsze miejsce zapewnione i robi to samo. Stąd problemy z Będzinem.
Chal pisze: Porównanie regulaminu do PSG trochę kulą w płot, Francuzi nie wiedzieli przed meczem, jakie będą decyzje sędziowskie ;)
To porównanie jest tak kuriozalne, że aż nie wiem, co pomyśleć, zważywszy na to, kto go dokonał. PSG odpadło, dlatego, że sędziowie sędziowali wbrew regulaminowi. Regulamin w LM w piłce nożnej nie mówi np., że sędzia powinien podyktować rzut karny wtedy, gdy obrońca nie dotyka napastnika, a tak się stało. Regulamin nie mówi, że sędzia powinien tak długo przedłużać spotkanie, aż Barcelona zdobędzie wystarczającą do awansu liczbę bramek, a tak się stało. Barcelona awansowała wbrew obowiązującemu regulaminowi. Resovia zgodnie z nim.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: leeon »

Tu kończy się sens dyskusji (typowo). Skoro rozmówca ma pewność że mecz trwalby do strzelenia koniecznej ilości bramek - czyli w razie konieczności i z 2 dni to jest albo wszechmocny, albo .... nie ma sensu z Nim rozmawiać.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: grzegorzg »

Wiesz, zawsze znajdzie sie taki, który stwierdzi, ze wszystkiemu wiina jest Skra i ... np Masoni.
Jest takie powiedzenie, ze starać sie trzeba, ale zdaje sie nie dotyczy prostowania nieprostowalnego. ;)
A tak nieco bardziej serio - koń jaki jest kazdy widzi, ale przypisywanie mu obecnosci piatej nogi jest omamą.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Chal »

Jak już tak mówimy o regulaminie i jego zmianach, to może przydałoby się wprowadzić do regulaminu forum zapis o banie dla osób, które bez żadnych dowodów czy choćby sensownych argumentów rzucają pod płaszczykiem anonimowości oskarżenia o ustawianie meczów? Dbajmy o powagę tego forum.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: leeon »

Ustawianie meczów, celowe kontuzjowanie zawodników przeciwnika, wybór selekcjonera Kadry pod kątem faworyzowania tylko jednego klubu oj dużo tego by się nazbierało...
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Michal5 »

leeon pisze:Obecne PO zapowiadają sie za to niesamowicie.
Szkoda tylko, że w tak kretyńskiej formie.
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: b^free »

kuchcik77 pisze:Mecz meczowi nierowny.Zaksa wygra dwie puerwsze partie z Rosjanami ibedziecie ich stawiac w roli bezapelacyjnego faworyta do MP...
Oczywiscie dobrze byloby awansowac,pokonac Rosjan-mysle ze plan minimum zespol zrealizował.kwestie awansu pokpili w Rosji tj Bielgorodzie

No to teraz odpowiedzmy ba pytanie:odpadamy z Moskwa ipokonujemy ptaki czy pokonujemy Moskwę przegrywamy z Zenitem i nie awansujemy do finalu w Polsce..
W mojej opinii... Jak ZAKSA odpadnie z LM to wyjdzie im to na dobre. Co z tego, że odpadną jak będą mogli spokojnie, bez kolejnego wyjazdu do Rosji przygotować się do PO? Nawet jak przejdziemy w środę, to czeka na nas Zenit. Jeżeli chcemy go przeskoczyć trzeba na to wyłożyć sporo kasy i energii. Czy ma to sens?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: StanLee »

To porównanie jest tak kuriozalne, że aż nie wiem, co pomyśleć, zważywszy na to, kto go dokonał. PSG odpadło, dlatego, że sędziowie sędziowali wbrew regulaminowi. Regulamin w LM w piłce nożnej nie mówi np., że sędzia powinien podyktować rzut karny wtedy, gdy obrońca nie dotyka napastnika, a tak się stało. Regulamin nie mówi, że sędzia powinien tak długo przedłużać spotkanie, aż Barcelona zdobędzie wystarczającą do awansu liczbę bramek, a tak się stało. Barcelona awansowała wbrew obowiązującemu regulaminowi. Resovia zgodnie z nim.
Proponuję pomyśleć tak długo, aż zrozumiesz to porównanie, bo je wytłumaczyłem. (-; Miało ono pokazać, że nie można kontrargumentować niesprawiedliwości tym, że pomimo tej niesprawiedliwości, jakiś podmiot powinien zwyciężyć, bo tak naprawdę te dwie rzeczy się nie wykluczają. Tutaj po raz n-ty ktoś pisze, że WPRAWDZIE regulamin był niesprawiedliwy, ale co z tego, skoro Skra powinna awansować. PSG zostało oszukane, a zarazem "sfrajerzyło" - Skra "sfrajerzyła", a zarazem regulamin był niesprawiedliwy. To, jakimi kryteriami kierowali się sędziowie w tym meczu PSG-Barca, to już zupełnie inne zmienne. Mi tam na podstawie meczu Skry z Bielskiem niespecjalnie jest żal Skry, ale to nie zmienia faktu, że ten zapis regulaminu był summa summarum koszmarny. Tyle.
Didek pisze:Fakt, zrobiło się o tym głośno jaj dotyczyło Skry. Natomiast parę lat wcześniej, jak zdaje mi się Politechnika zajęła niższe miejsce bo miała podobną sytuację protestów nie było słychać.
Ciekawe dlaczego. Może dlatego, że nie decydowało to o składzie finałów ligi? ;)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: SerCos »

b^free pisze:
kuchcik77 pisze:Mecz meczowi nierowny.Zaksa wygra dwie puerwsze partie z Rosjanami ibedziecie ich stawiac w roli bezapelacyjnego faworyta do MP...
Oczywiscie dobrze byloby awansowac,pokonac Rosjan-mysle ze plan minimum zespol zrealizował.kwestie awansu pokpili w Rosji tj Bielgorodzie

No to teraz odpowiedzmy ba pytanie:odpadamy z Moskwa ipokonujemy ptaki czy pokonujemy Moskwę przegrywamy z Zenitem i nie awansujemy do finalu w Polsce..
W mojej opinii... Jak ZAKSA odpadnie z LM to wyjdzie im to na dobre. Co z tego, że odpadną jak będą mogli spokojnie, bez kolejnego wyjazdu do Rosji przygotować się do PO? Nawet jak przejdziemy w środę, to czeka na nas Zenit. Jeżeli chcemy go przeskoczyć trzeba na to wyłożyć sporo kasy i energii. Czy ma to sens?
Nie ma sensu. Szkoda w ogóle grać. Najlepiej niech już oddadzą rewanż walkowerem i szykują siły na PO, a w następnym nawet się nie zgłaszać do LM, zostanie więcej sił na ligę.

Biorąc pod uwagę, że Zenit jest co roku głównym faworytem LM to nie ma co w niej grać, bo wcześniej czy później się na nich trafi i trzeba będzie ruszyć do Rosji.

PS. Z jaką Moskwą?
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: b^free »

Nie od dziś wiadomo, że LM to parodia.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:
To porównanie jest tak kuriozalne, że aż nie wiem, co pomyśleć, zważywszy na to, kto go dokonał. PSG odpadło, dlatego, że sędziowie sędziowali wbrew regulaminowi. Regulamin w LM w piłce nożnej nie mówi np., że sędzia powinien podyktować rzut karny wtedy, gdy obrońca nie dotyka napastnika, a tak się stało. Regulamin nie mówi, że sędzia powinien tak długo przedłużać spotkanie, aż Barcelona zdobędzie wystarczającą do awansu liczbę bramek, a tak się stało. Barcelona awansowała wbrew obowiązującemu regulaminowi. Resovia zgodnie z nim.
Proponuję pomyśleć tak długo, aż zrozumiesz to porównanie, bo je wytłumaczyłem. (-; Miało ono pokazać, że nie można kontrargumentować niesprawiedliwości tym, że pomimo tej niesprawiedliwości, jakiś podmiot powinien zwyciężyć, bo tak naprawdę te dwie rzeczy się nie wykluczają. Tutaj po raz n-ty ktoś pisze, że WPRAWDZIE regulamin był niesprawiedliwy, ale co z tego, skoro Skra powinna awansować. PSG zostało oszukane, a zarazem "sfrajerzyło" - Skra "sfrajerzyła", a zarazem regulamin był niesprawiedliwy. To, jakimi kryteriami kierowali się sędziowie w tym meczu PSG-Barca, to już zupełnie inne zmienne. Mi tam na podstawie meczu Skry z Bielskiem niespecjalnie jest żal Skry, ale to nie zmienia faktu, że ten zapis regulaminu był summa summarum koszmarny. Tyle.
Fakt, padał taki argument, ale nie spod mojej klawki. Nie bądźmy pewexami. Nie mieszajmy różnych systemów walutowych. Co innego frajerstwo a co innego regulamin. Z tego, że zdarzył się jeden przypadek, że ktoś odpadł frajersko, i drugi przypadek, że ktoś odpadł frajersko, nie oznacza, że obaj odpadli niesprawiedliwie. Przy dyskutowaniu regulaminu kwestia frajerskości nie powinna być w ogóle brana pod uwagę. A różnica pomiędzy Skrą i i PSG jest taka, że PSG zostało oszukane przez sędziego i odpadło przez łamanie przez sędziego regulaminu a Skra odpadła przez przestrzeganie regulaminu. Jest różnica?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: StanLee »

Oczywiście, że jest, i nigdy tego nie kwestionowałem. Bo i to nie było głównym punktem tego porównania, ale o tym po raz czwarty pisać już nie będę. :)
b^free pisze:Nie od dziś wiadomo, że LM to parodia.
Włosi grają na poważnie, Turcy grają na poważnie, Rosjanie grają na poważnie, my też powinniśmy grać na poważnie. No bo z jakichś powodów grają na poważnie.

Ja to w sumie zgadzam się, jako urodzony realista, że w kontekście szans z Kazaniem, i potencjalnych rozgrywek ligowych, Zaksa może nawet powinna lżej potraktować sobie tą LM. Skra nie tak dawno próbowała grać na wszystkich frontach - i nie zdobyła medalu LM, przegrała w ostatnim meczu 1. miejsce rundy zasadniczej przez chorego Wlazłego, i nie awansowała do finałów ligi. Terminarz jest nieubłagany, pierwszy półfinał -> potencjalny mecz z Kazaniem -> rewanż z Kazaniem -> rewanż z Jastrzębskim w przeciągu dwóch tygodni, dla zespołu bez podstawowego przyjmującego, raczej słaba opcja.

Ale to oczywiście bardzo wątpliwej jakości gadanie, bo każdy zawodnik Zaksy takie nasze myślenie by wyśmiał. :)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: Didek »

Chal pisze:Jak już tak mówimy o regulaminie i jego zmianach, to może przydałoby się wprowadzić do regulaminu forum zapis o banie dla osób, które bez żadnych dowodów czy choćby sensownych argumentów rzucają pod płaszczykiem anonimowości oskarżenia o ustawianie meczów? Dbajmy o powagę tego forum.
Pewnie to do mnie. Ustawienie czy nie. Uważam tylko, iż Gdańsk miał gdzieś wynik tego meczu. Olsztyn był bardziej zdeterminowany.

Ale z drugiej strony, mówimy o drużynie Anastasiego, który w swojej karierze zdarzyło mu się odpuścić mecz, aby lepiej w drabince trafić. I o odpuszczenie meczu mi chodzi. Wydaje mi się, iż nie było za tym jakiś korzyści dla jednej czy drugiej strony.

Zresztą w siatkówce nie ma nagród fair play bo nikt by jej nie dostał. A odpuszczenie meczów nie jest niczym nadzwyczajnym. Nawet na Mistrzostwach Świata było. Jak we Włoszech. Pisał o tym Giba w swojej biografii.
ostry99
Posty: 280
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 28.

Post autor: ostry99 »

Zasada minimum 5 wygranych w rundzie zasadniczej w tym sezonie też obowiązuje? Jeśli tak to Czewie brakuje 1 zwycięstwa, a na rozkładzie mają kolejno Gdańsk u siebie i wyjazd do Lubina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”