Sezon 2016/2017 - finały

Kto zostanie Mistrzem Polski w sezonie 2016/2017?

Czas głosowania minął 23 kwie 2017, o 19:12

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
52
65%
PGE SKRA Bełchatów
28
35%
 
Liczba głosów: 80

Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

Szanujemy. Zasntanawia mnie Wasza diagnoza po prostu. No bo skoro w formie Wlazły był to co poszło nie tak?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Forma jest u Niego wystarczajaca w malo znaczące mecze i na nowy kontrakt. Na mecze ważne od 3 lat formy niet. Skra gra kluczowe mecze bez atakującego. Mariusz nie musi grać najlepiej jak może i o tym wie. A to jest zabójcze gdy po drugiej stronie jest ktoś mocno zdeterminowany który dodatkowo mocniej pracuje nad sobą.

Spójrzcie na MŚ. Pierwszy etap gra Mariusza to gra byle jaka, bicie przed siebie i sporo błędów i bloków. Etap drugi (większe zmęczenie o wiele trudniejsze mecze) i nagle średnia 23 pkt/mecz i skuteczność powyżej 50%. Półfinał i finał znowu w tle.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2017, o 08:48 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

Castard8 pisze:Szanujemy. Zasntanawia mnie Wasza diagnoza po prostu. No bo skoro w formie Wlazły był to co poszło nie tak?
Na tym poziomie o sukcesie decyduja często niuanse. Ponieważ Wlazły jest jaki jest, o jego grze przede wszystkim decydują czynniki wolicjonalne. To nie chodzi o to, że nie chciał. Wystarczy, ze chciał ciut mniej. Taki własnie jest imho Wlazły. Albo gra jak nakręcony przeciwko Kędzierzynowi, albo gra zdecydowanie słabiej, bo tej przestrzeni nie wypełniają czynniki techniczne, tak jak powinny wypełnia u zawodników z TAKIM TALENTEM I TAKIM POTENCJAŁEM. Czyli dokładnie to, co potrafi nam pokaza Konarski jak jest piekielnie zmeczony.
Paveu19POL
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2015, o 17:59
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Paveu19POL »

Hmmm w siatkówce wygrywa 1 zespół nie dwa ? Ktos musiał przegrać przegrała Skra zdarza się. Inne teorie to już jest żenada z waszej strony
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

Biorąc pod uwagę, że te ważne mecze przypadają na koniec sezonu pozostanę przy tym, że Wlazły od 4 sezonów nie mając zmiennika na "ważne mecze" jest zajechany, a że ktoś myśli, że jeśli Wlazły mocno zdzielił Buszka w głowe w ataku to jest w dobrej formie fizycznej to chyba nie tędy droga.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Zaklinanie rzeczywistości patrz przyklad MŚ. Cóż żyj w swoim świecie i dziw się następne dwa lata. Ja nie mam cienia wątpliwości. Mariusz Wlazly to w Skrze droga donikąd.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Rysio z Klanu »

Skrzypek pisze:Na jednym z ujęć było widać także łzy lub coś blisko łez. Ciężko ocenić.
Jestem przekonany, że Wlazły Jeszcze pokaże moc z nowym rozgrywającym.
Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha. Turlam się po podłodze.
Mówisz o wojewódzkich mistrzostwach domów starców??
Wlazły od 2015 nie nadaje się do niczego! AZS Częstochowa, Espadon, BBTS to są adekwatne miejsca do jego umiejętności od dwóch lat. No ale nie, bo wszyscy żyją 2014. Obudźcie się!
W tym momencie nie ma większego hamulca niż on w szóstce. Od lat trzymają go za zasługi.
Już bym nawet poświęcił to mistrzostwo w 2014, żeby wtedy skorzystał z oferty Resovii. Bo w 2014 może byśmy nie wygrali (choć kto wie, bardziej tak niż nie bo grę i tak robił głównie niedoceniany Conte?), ale z Atanem w 2015 można było powalczyć o LM. To nie, nasz zasłużony rozpłakany pan foszek, ważniejszy.
Jeden tasiemiec już wyciągnięty. Czas na kolejnego. Wtedy ten klub może coś znów będzie znaczył.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

leeon pisze:Zaklinanie rzeczywistości patrz przyklad MŚ. Cóż żyj w swoim świecie i dziw się następne dwa lata. Ja nie mam cienia wątpliwości. Mariusz Wlazly to w Skrze droga donikąd.
Co było zaklinającego rzeczywistość w grze Wlazłego w MŚ? Tu się zgodzę. Wlazły w Skrze bez zmiennika to faktycznie "death end", jak byłoby ze zmiennikiem...?
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Rysio z Klanu »

Tak samo.
On jest po prostu gorszy od Bołądzia, Butryna i Schulza. Jego czas skończył się 3 lata temu.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

Castard8 pisze:(...)a że ktoś myśli, że jeśli Wlazły mocno zdzielił Buszka w głowe w ataku to jest w dobrej formie fizycznej to chyba nie tędy droga.
Buszek ustał, więc nie było tak mocno. Natomiast jeśli prawdą jest, ze zagrywka jest papierkiem lakmusowym formy, to te 120 km/h w zagrywkach obalają w mig Twoją teorię. ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Aranger »

Rysio z Klanu pisze:On jest po prostu gorszy od Bołądzia, Butryna i Schulza.
xD
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

grzegorzg pisze:Natomiast jeśli prawdą jest, ze zagrywka jest papierkiem lakmusowym formy, to te 120 km/h w zagrywkach obalają w mig Twoją teorię. ;)
Nie chce mi się pisać o formię sportowej jako połączeniu dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Wydaje mi się, że skoro Wlazły przekracza linię przy ataku, atakuje w aut bez bloku, lub wpada w pojedyńczy blok to chyba ta składowa psychologiczna nie działa skoro fizyczna ponoć ma się dobrze. Ale tak to możemy tę sprawę rozpatrywać miesiąc.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Castard8 pisze:
leeon pisze:Zaklinanie rzeczywistości patrz przyklad MŚ. Cóż żyj w swoim świecie i dziw się następne dwa lata. Ja nie mam cienia wątpliwości. Mariusz Wlazly to w Skrze droga donikąd.
Co było zaklinającego rzeczywistość w grze Wlazłego w MŚ? Tu się zgodzę. Wlazły w Skrze bez zmiennika to faktycznie "death end", jak byłoby ze zmiennikiem...?
Zaklinaniem rzeczywistości jest wskazywanie mitycznego zmęczenia. Dowodem jest MŚ gdzie prawdziwość teorii Mariusz obala w drugiej fazie turnieju. Nie wiem co z tego masz ale zaprzeczenie ewidentnej dobrej formy fizycznej Mariusza ociera się o skrajną naiwność.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

leeon pisze: Zaklinaniem rzeczywistości jest wskazywanie mitycznego zmęczenia. Dowodem jest MŚ gdzie prawdziwość teorii Mariusz obala w drugiej fazie turnieju. Nie wiem co z tego masz ale zaprzeczenie ewidentnej dobrej formy fizycznej Mariusza ociera się o skrajną naiwność.
Ehhh finałowy mecz z Brazylią. 13 mecz (!!!) w turnieju. Co spowodowało słabą grę Wlazłego w finale MŚ z zespołem, z którym kilka dni wcześniej zagrał koncertowo? Sorry nie "koncertowo" bo zaraz zasypiesz mnie " :] :] :] " lub innymi gimnazjalnymi kombinacjami liter. Zagrał ... dobrze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

Strzelmy po jakimś xD na koniec, bo chyba już forumowicze .... tym. No,powiedzmy maja dośc. :D ;)
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: TommyLeeJones »

Castard8 pisze:No bo skoro w formie Wlazły był to co poszło nie tak?
Forma fizyczna nie jest równa formie sportowej. Nieważne jak Wlazły wysoko skacze i mocno bije, dopóki uderza centralnie w blok. Jaskrawym przypadkiem było to jak huknął Buszkowi w czoło. Punkt zdobyty ale czy atakujący, mający dobrą piłkę na pojedynczym bloku, nie powinien go po prostu ominąć? Zabrzmi nieskromnie ale nawet ja to potrafię :D . Na podwójnym i potrójnym bloku wyglądało to źle. Mariusz powinien zastanowić się nad tym gdzie uderza piłkę, trener i sztab powinni mu w tym pomóc. Nigdy nie jest za późno na naukę i pracę nad samym sobą.

Co do bzdurnego twierdzenia o zajechaniu Mariusza, gdy ten posyła serwis z prędkością 122 km/h, zacytuję klasyka: "Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne!"
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

TommyLeeJones pisze:
Forma fizyczna nie jest równa formie sportowej. Nieważne jak Wlazły wysoko skacze i mocno bije, dopóki uderza centralnie w blok. Jaskrawym przypadkiem było to jak huknął Buszkowi w czoło. Punkt zdobyty ale czy atakujący, mający dobrą piłkę na pojedynczym bloku, nie powinien go po prostu ominąć? Zabrzmi nieskromnie ale nawet ja to potrafię :D . Na podwójnym i potrójnym bloku wyglądało to źle. Mariusz powinien zastanowić się nad tym gdzie uderza piłkę, trener i sztab powinni mu w tym pomóc. Nigdy nie jest za późno na naukę i pracę nad samym sobą.

Co do bzdurnego twierdzenia o zajechaniu Mariusza, gdy ten posyła serwis z prędkością 122 km/h, zacytuję klasyka: "Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne!"
Ostatnim zdaniem właśnie zaprzeczyłeś temu co pisałeś na początku ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Castard8 pisze:
leeon pisze: Zaklinaniem rzeczywistości jest wskazywanie mitycznego zmęczenia. Dowodem jest MŚ gdzie prawdziwość teorii Mariusz obala w drugiej fazie turnieju. Nie wiem co z tego masz ale zaprzeczenie ewidentnej dobrej formy fizycznej Mariusza ociera się o skrajną naiwność.
Ehhh finałowy mecz z Brazylią. 13 mecz (!!!) w turnieju. Co spowodowało słabą grę Wlazłego w finale MŚ z zespołem, z którym kilka dni wcześniej zagrał koncertowo? Sorry nie "koncertowo" bo zaraz zasypiesz mnie " :] :] :] " lub innymi gimnazjalnymi kombinacjami liter. Zagrał ... dobrze.
Kilka osób Ci tłumaczy a Ty w zaparte.
Gimnazjalne? prostactwo.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Rysio z Klanu »

Moja propozycja na zmiennika dla Wlazłego:

https://www.youtube.com/watch?v=q5SLs2j09LU&t=53s

Na filmikach widać, że gość kiedyś grał dobrze, to może teraz też będzie taki? Dlaczego nie? Skoro ktoś wierzy, że Wlazły będzie grał jak w 2014, to ta opcja jest bardzo dobra. Dużo gorzej nie będzie. A jaka osobowość!
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: TommyLeeJones »

Castard8 pisze: Ostatnim zdaniem właśnie zaprzeczyłeś temu co pisałeś na początku ;)
Taaak? Bardzo ciekawe. Wlazłego aż nosiło, skakał i bił imponująco, tylko po by ładować w blok. (W sekrecie zdradzę Ci, że można mieć fizykę Leona i też każdorazowo nabijać się na Toniuttiego.) To są fakty, a ostatnie twierdzenie doskonale opisuje Twoją postawę w tej dyskusji.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

@Tommy wnioskuje z tego co piszesz, że Wlazły w którejś z dwóch form (sportowej i fizycznej) nie był. Pytanie dlaczego.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Poczytaj część o omijaniu bloku...
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

@leeon Jeśli przyjmując, że @TommyLeeJones ma rację to Wlazły w formie sportowej nie był, w fizycznej zaś był. Co wpływa zatem na brak formy sportowej przy jednoczesnym występowaniu formy fizycznej. Pytam poważnie i bez usczypliwości.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: ciorny17 »

O Gromadowskim się kiedyś mówiło, że ma 2 tyt ataku po dwóch kierunkach: mocno i jeszcze mocniej, po skosie i po ciasnym skosie. O Wlazłym na przestrzeni sezonu i tych play-offach można powiedzieć dokładnie to samo.

Żeby tak nie znęcać się nad Mariuszem, wczoraj gdzieś nam umknęło słabiutkie przyjęcie Kurka i jeszcze słabszy Uriarte.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

To ktoś jeszcze wczoraj grał źle w Skrze?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Brak motywacji do pracy nad sobą i wygrywania. Po co mam pracować nad techniką skoro wystarczy walić po skosie na siłę?
Fizycznie to trener nad tym popracowal by siła byla.
Słabo wczoraj grał Piechocki i Kłos.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: TommyLeeJones »

Castard8 pisze:@leeon Jeśli przyjmując, że @TommyLeeJones ma rację to Wlazły w formie sportowej nie był, w fizycznej zaś był. Co wpływa zatem na brak formy sportowej przy jednoczesnym występowaniu formy fizycznej. Pytam poważnie i bez usczypliwości.
Na pewno nie wskazywane przez Ciebie "zajechanie", z którym niemal wszyscy podjęli zdecydowaną polemikę, tylko brak należytej staranności przy doborze formy i kierunku ataku. Koniec końców to zawodnik decyduje jak wykona atak i te decyzje były złe. To nawet nie było do klasycznej przekątnej, raczej środek parkietu. Nad tym trzeba nieustannie pracować, jak Konarski.
ciorny17 pisze:Żeby tak nie znęcać się nad Mariuszem, wczoraj gdzieś nam umknęło słabiutkie przyjęcie Kurka i jeszcze słabszy Uriarte.
Na przyjęcie Kurka nałożyło się jeszcze wzięcie przez Bartka i Mikołaja części parkietu za Piechockiego. Do tego konsekwentna taktyka ZAKS-y i stało się. Uriarte zagrał tak dramatyczną końcówkę, że byłem stanie tylko przeklinać.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

leeon pisze:Brak motywacji do pracy nad sobą i wygrywania. Po co mam pracować nad techniką skoro wystarczy walić po skosie na siłę?
Fizycznie to trener nad tym popracowal by siła byla.
Słabo wczoraj grał Piechocki i Kłos.
I Kurek w przyjęciu i na zagrywce. Zabrakło tych kopnięć z Rzeszowa. Nie wiem z tym Wlazłym czy widujesz go na co dzień na treningach, ja już nie, więc ciężko mi się odnieść i wysnuwać tak daleko idące teorie o motywacji do wygrywania. Co do pracy, zgodzę się, zwłaszcza jeśli chodzi o zagrywkę (szczególnie drugą jej formę) i atak po skosie. Przy takim skoku Wlazły powinien mieć opanowany skos niemal tak doskonale jak Schoeps.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Numer z kryciem Piechockiego przy zagrywce mnie wczoraj rozwalił xD.

Wlazly skos ma opanowany. W 90 % skos.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2017, o 09:36 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

leeon pisze:Numer z kryciem Piechockiego przy zagrywce mnie wczoraj rozwalił xD.
Pomijając śmieszność tej sytuacji. Jako kibic coraz mniej żałuję że postawiono na Juniora. Pamiętajmy też, że miał przerwę w treningach przez kontuzję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”