Warta Zawiercie

waskrisienji
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:45
Płeć: K

Warta Zawiercie

Post autor: waskrisienji »

Witamy nowy klub w Plus Lidze
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: NIEMAMLANCII »

ciekawe jaki skłąd będzie na PL
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Artek »

Na pewno trzon zostanie. Na moje oko trener pewnie pozostawi Kaczorowskiego, dwóch libero, Swodczyka, Żuka, Popika.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: SerCos »

Może warto rozpocząć temat od składu i historii klubu

Rozgrywający: Jarosław Macionczyk, Kacper Popik
Atakujący: Łukasz Kaczorowski, Adam Sobolewski
Przyjmujący: Kamil Długosz, Michał Żuk, Kamil Gutkowski, Kamil Dębski, Grzegorz Wójtowicz
Środkowi: Jakub Lewandowski, Łukasz Swodczyk, Patryk Akala, Bartosz Dzierżanowski, Sebastian Warda
Libero: Dawid Ogórek, Paweł Filipowicz

Prezes klubu: Kryspin Baran
Wiceprezesi: Mirosław Bzdęga, Paweł Jadczyk
Pierwszy trener: Dominik Kwapisiewicz
Drugi trener: Krzysztof Makaryk
Fizjoterapeuta: Tomasz Banyś
Trener przygotowania fizycznego: Jakub Gniado
Manager klubu: Krzysztof Jurak

HISTORIA KLUBU MKS WARTA (sekcja siatkówki):
Sekcja siatkarska MKS „Warta” została utworzona w 1972 roku. W 1984 roku awansowali do klasy międzywojewódzkiej. Po sezonie 1985/1986 uplasowała się na drugim miejscu lecz przegrała w Turnieju barażowym. W końcu w 1993 roku Warta zwyciężyła w grach barażowych i świętowała awans do II ligi. Trenerem Zawiercian był wówczas Marian Kustra. Po awansie drużynę przejęła Centrala Techniczno – Handlowa i drużyna występowała na drugoligowych parkietach pod szyldem CTH Warta Zawiercie. W sezonie 1993/1994 zajęli drugie miejsce. Rok później zaczęły się jednak problemy finansowe i drużyna została wycofana z rozgrywek. W sezonie 1995/1996 Wartę przejął TKKF Stadion Este. Jednak był to tylko „chwilowy” ratunek dla sekcji, gdyż w 1997 roku rozwiązano męską siatkówkę w Zawierciu. Klub został reaktywowany w 2011 roku jako KS Aluron Warta Zawiercie, rozpoczynając zmagania w IV lidze.

źródło: http://www.aluronwarta.pl/
- - - - - - -

Jeśli zaś chodzi o dalsze ruchy to jak wiadomo beniaminkom jest trudno zbudować skład. Po pierwsze większość zawodników już kluby ma, jeśli chodzi o Polaków to prawdopodobnie większość zostanie ze składu, który wywalczył awans, ewentualnie jakieś wzmocnienia z Częstochowy, albo klubów pierwszoligowych. Klub nie ma wyrobionej marki, więc ciężko będzie postarać się o obcokrajowców. mam nadzieję, że nie dadzą się mamić managerom i może postawią na jakiś obiecujących zawodników zagranicznych bez "nazwisk".
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Warta Zawiercie

Post autor: adi_tiger »

Poczekajmy, jeszcze nic nie jest pewne, że Warta zagra w PlusLidze
eleles
Posty: 205
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 13:56
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: eleles »

Pytanie do oglądających Wartę częściej - jakie Ogórek ma przyjęcie? W obronie bardzo mi się spodobał w barażach, co prawda na tle żałosnego przeciwnika... Jaki rocznik?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: kondzio »

Dawid Ogórek jest z 1990 roku ;)

miejmy nadzieję że włodarze ligi nie urządzą cyrku, czyli nie dopuścimy jednych i zostawimy drugich albo przypadkiem znowu nie rozszerzą ligi
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: NIEMAMLANCII »

eleles pisze:Pytanie do oglądających Wartę częściej - jakie Ogórek ma przyjęcie? W obronie bardzo mi się spodobał w barażach, co prawda na tle żałosnego przeciwnika... Jaki rocznik?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Na tle przyszłego sezonu w PL okaże się , jak się spisuje. Jednak to trochę inne granie.
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: zupa93 »

Jestem bardzo ciekawy jak to się wszystko potoczy. Osobiście na podstawie meczy z Czewą uważam, że na poziom pierwszej szóstki zespołu Plusligowego nadają się Żuk, Popik, może Długosz (choć raczej rezerwa, zwłaszcza że Żuk podczas swojej gry w Pluslidze też pokazywał, że nie jest mega pewniakiem) plus jeden środkowy (nie Warda), duet libero raczej do wymiany, bo jeśli Ogórek słabiej przyjmuje niż Filipowicz (niż to pokazał w tych meczach), to jakoś tego nie widzę. Nie wierzę w Kaczorowskiego na wyższym poziomie ze względu na ograniczenia fizyczne, na totalnie beznadziejnie zorganizowany blok Częstochowian to mogło wystarczyć, gdy zaczną mu skakać równo, to już niekoniecznie.

Jestem ciekawy też jak skład będzie budowany pod względem narodowościowym. Obecnie widzieliśmy polską ekipę, gdzie występowali raczej doświadczeni gracze, walczaki. Dokooptowanie do takiego składu obcokrajowca może nie być wcale takie proste.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Didek »

Może Dima Paszycki jako atakujący? Jakiś czas temu pisano, iż chce zmienić pozycje. Czy ma już polskie obywatelstwo?
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: kondzio »

dla Zawiercia akurat nie musi mieć dużego znaczenia czy Paszycki grałby jako Polak, przy okazji nie wiem czy byliby zainteresowani, bo Kaczorowski grał bardzo dobrze, pytanie tylko czy wystarczy to na poziom wyżej :)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: krzysiu »

Do końca czerwca muszą podać ostateczny skład +Ligi i OrlenLigi - no to ciekawe co za zawodnicy na rynku zostaną do tego czasu
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: krzysiu »

http://www.volleycafe.pl/dominik-kwapis ... pluslidze/ ciekawy wywiad. Czyli Kwapisiewicz może byc asystentem
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: mmb »

Mądrze gada.

Czyli prawie cała hala dla karnetowiczów? Robi wrażenie, lepiej niż w Rzeszowie :D
Camillo Marcotti

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Camillo Marcotti »

Wydaje się, że mają jakiś pomysł na drużynę. Pomysł to już i tak więcej niż wnosiła Częstochowa, bo tam nawet pomysłu nie było. Więcej będzie można powiedzieć jak coś ogłoszą.
koofel
Posty: 160
Rejestracja: 14 maja 2017, o 09:54

Re: Warta Zawiercie

Post autor: koofel »

A ja mam nadzieję, że jak okrzepną i nabiorą plusligowego doświadczenia, to pokażą kawałek solidnej siatkówki. Widać ze mają pomysł na siebie, klimat w mieście do siatki też jest i oby ich przygoda na tym poziomie trwała jak najdłużej a nie skończyla się po jednym sezonie. Na to liczę i tego im życzę
"Skoczył jak dzik w żołędzie"
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Pele »

Oczywiście też życzę im jak najlepiej, żeby ich przygoda nie skończyła sie tak jak Wielunia na przykład.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Camillo Marcotti

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Camillo Marcotti »

W zasadzie samo utrzymanie składu gwarantuje zespól na poziomie Bielska czy Częstochowy z obecnego sezonu, więc wystarczą niewielkie wzmocnienia by móc rywalizować z drużynami, które są troszeczkę wyżej w tabeli.
majkel
Posty: 51
Rejestracja: 9 maja 2017, o 16:20
Płeć: K

Re: Warta Zawiercie

Post autor: majkel »

Popik zostaje na rozegrniu ? bo Maciończyk w BBTSie prawdopodobnie.
TheDaniel
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: TheDaniel »

Włoch, Emanuele Zanini trenerem. Dominik Kwapisiewicz asystentem.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Noworoczny »

Ale yaya! Zanini to świetny trener!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: krzysiu »

Bardzo mi się to podoba ;) kapitalny transfer - pan Kwapisiewicz się dużo nauczy na pewno i za rok,dwa pewnie sam będzie już prowadził Warte :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: madlark »

Niezły policzek, dla działaczy Czewy :D
E: dla pseudodziałaczy :(
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, o 22:40 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: mmb »

Ładnie się beniaminek zbroi :D

Dwa zespoły odpadają? To stawiam na BBTS i Kielce..
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Oxygen »

mmb pisze:Ładnie się beniaminek zbroi :D

Dwa zespoły odpadają? To stawiam na BBTS i Kielce..
Waham się między wskazanym przez ciebie zestawem a zestawem BBTS i Bydgoszcz. Mysle jednak, ze Bednaruk ich wyciagnie. Oczywiście, gwoli ścisłości poczekajmy na kompletne składy :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Ale yaya! Zanini to świetny trener!
Z tego co kojarzę, Połtawski i Świder bardzo krytycznie wypowiadali się o Zaninim jako trenerze, a gdy Zanini trenował Perugię, to cały zespół miał go z grubsza dość na koniec jednego z sezonów. Ruch ciekawy mimo wszystko.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Lucarelli »

mmb pisze:Ładnie się beniaminek zbroi :D

Dwa zespoły odpadają? To stawiam na BBTS i Kielce..
Bielsko to pewniak, o drugie miejsce będzie spora "walka".
RR228
Posty: 138
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 17:06
Płeć: M

Re: Warta Zawiercie

Post autor: RR228 »

StanLee pisze:
Noworoczny pisze:Ale yaya! Zanini to świetny trener!
Z tego co kojarzę, Połtawski i Świder bardzo krytycznie wypowiadali się o Zaninim jako trenerze, a gdy Zanini trenował Perugię, to cały zespół miał go z grubsza dość na koniec jednego z sezonów. Ruch ciekawy mimo wszystko.
Jak na Zawiercie to chyba mimo wszystko jest niezły transfer.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Warta Zawiercie

Post autor: cwirek »

Lucarelli pisze:
mmb pisze:Ładnie się beniaminek zbroi :D

Dwa zespoły odpadają? To stawiam na BBTS i Kielce..
Bielsko to pewniak, o drugie miejsce będzie spora "walka".
Bielsko to pewniak dla większości forumowiczów, wszystko jednak weryfikuje boisko, a tam jak widać wszystko jest możliwe.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Warta Zawiercie

Post autor: Noworoczny »

Koledzy nie biorą jeszcze pod uwagę Częstochowy. 10 dni minęło, czy coś już zostało postanowione ws. spadku?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”