Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:Prygiel po turnieju w Kozienicach mówił, że w kolejnych sparingach ma zamiar zgrywać pierwszą szóstkę, i na pierwszy mecz wyszedł Vincic z Ziobrowskim, a na drugi Droszyński z Filipem, więc istnieją przesłanki, że to aktualny Mistrz Świata Juniorów będzie na początku sezonu pierwszym bombardierem ekipy Prygla.
Skoro Michał woli kulturystykę od siatkówki, jego wybór... "Ławeczka" raczej pozytywnie mu się kojarzy od tego lata i Prygiel już to dostrzegł więc może nie chce mu przeszkadzać. :)
Mimo wszystko powinni jak najszybciej gościa odchudzić, bo z samym Ziobrowskim, to daleko nie zajadą.
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: DeRosa »

Czyli w końcu mimo buńczucznych wypowiedzi polskich klubików ani Perrin, ani Tillie nie zagrają w tym sezonie w pluslidze?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: TommyLeeJones »

Wstawiam, żeby mieć się z czego pośmiać za kilka miesięcy ;) . Obstawiam tragicznie.

Skra - ZAKSA:
Bełchatów wydaje się nieco pewniejszy stąd daję im nieco większe szanse. Kluczową kwestią zdrowie Wlazłego, bo Romać mrozi krew w żyłach, na reszcie pozycji mają zmienników, zawsze też mogą grać na dwóch libero i rzucać piłki Lisinacowi ;) . Za to Kędzierzynianie, chociaż są bardzo mocni, mogą mieć wyboistą drogę do finału. Deroo nie może opaść z sił, Buszek musi się rozkręcić, Torres ograniczyć błędy, a jest parę zespołów gotowych mocno obgryzać kostki faworytom. Gardini musi wyjątkowo umiejętnie rotować składem, ograniczać zmęczenie przy jednoczesnym zachowaniu zgrania. Trudna sztuka.

Gdańsk - JW
Porównywalne drużyny, Szalpuk - Mika wyglądają nieco lepiej od Oliva - Quiroga, za to Kampa zjada Sandersa na śniadanie. Minimalnie wyżej stawiam Trefl, ponieważ nie mają pucharów. Oczywiście wiele zależy od finansów Trefla, póki co startują w niezmienionym składzie.

Warszawa - Resovia
Ciut lepsza Warszawa, ze względu na duet Gjorgiew - Evans. Jak pierwszy nie zamiecie, to drugi zwyczajnie ominie blok. Resovii też wiele nie brakuje, jakoś jestem spokojny o Tichacka i Jarosza, chociaż logika mówi co innego.

Radom - Olsztyn - Cuprum
Porównywalne ekipy. Radom ma solidny zespół, Fornala na fali wznoszącej i dobrego sypacza. Olsztyn wydaje się underdog'iem (zna ktoś polski zamiennik tego słowa?) ze swoim przyjęciem ale dzięki solidnej defensywie (Rosseaux, Andringa, Buchowski) może być twardym orzechem do zgryzienia przy czym ten Belg jest dla mnie zdolny także w ofensywie, obok Hadravy i Kochanowskiego. Cuprum znowu oprze się na duecie Kaczmarek - Taht. Nie wiem czy ktoś z duetu Pupart/Terzić zdoła im skutecznie pomóc, do tego odszedł bardzo dobry trener i tutaj mam najwięcej wątpliwości.

Każda z tych drużyn może wskoczyć na półkę Warszawy i Rzeszowa.

Dla mnie tutaj kończą się ekipy z górnej strefy, czas na dolną część tabeli:

Zawiercie - Katowice: W Aluronie są Bociek - Smith - Pająk - Patak - Koga. Jest komu grać, tak jak @Noworoczny myślę, że dużo zależy od Boćka, a chłopakowi dobrze życzę. GKS ma poukładaną ekipa, doszedł Kohut, Quiroga, w sparingach Butryn pięknie kosił do boku, brak osłabień. Chyba stawiam ich nieco wyżej od Aluronu. Chyba.

Będzin: Doszedł Kok, reszta składu utrzymana, ponownie Będzin nie powinien być "będzinem tej ligi" i spokojnie odskoczy od dołu.
Szczecin: Jest przyzwoity rozgrywający... Reszta nie powala ale ufam Gogolowi, stąd oddzielam Espadon od dołu ligi :D .

Koniec bardzo szeroko pojętych stanów średnich i średnio - niskich.

Dół, tutaj chyba najmniej zaskoczeń:
Łuczniczka: będzie ciężko ale się obronią, jeśli Bednaruk ich zgra ze sobą.
Bielsko-Biała - Kielce: Peacock, masa chłopaków z MPL i wschodni zaciąg, który musi wypalić, żeby w ogóle myśleć o utrzymaniu. W Dafi-Społem są Wachnik, Pawliński i Łapszyński, w miarę sprawdzone trio. Do tego Nałobin na środku ale Stępień na sypie i Superlak na ataku dobrze nie wróżą.

Ogólnie widmo spadku wzmocniło doły ligi i chwała im za to. Spaść może każda ekipa z tej trójki, niemniej najbardziej żałowałbym Bydgoszczy ze względu na największy potencjał wynikający z lokalizacji i wyników z jeszcze niedawnej przeszłości.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Noworoczny »

Średniak, Ściągacz i Konformista, czyli experci FSO, typują taką kolejność końcową:
ZKK
SBE
JWE
RRZ
OWA
LGD
IOL
CLU
CRA
GKA
AZA
ESZ
MBE
CBY
DKI
BBB

Czy ktoś obstawiał identycznie?

Nie zdążyłem wkleić typów bóków. Widocznie w trakcie kolejki nie publikują. Pamiętam jednak, że nieznacznym faworytem jest Zaxa, na drugim Skra, na trzecim chyba Resovia a na ostatnim Zawiercie.

O! Znalazłem.
ZKK
SBE
RRZ
JWE
OWA
CLU
LGD CRA IOL
CBY
GKA MBE
ESZ DKI BBB
AZA

Sporo różnic. Rzeszów na pudle, Lubin dużo wyżej, Gdańsk dużo niżej. Bydgoszcz baaaardzo wysoko. Nieodmiennie żałuję, że nie ma opcji zakładu, że ktoś z dołu będzie wyżej, niż ktoś wyżej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Krystian2973 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 1 paź 2017, o 20:26 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy jeszcze raz tylko z uzasadnieniami.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: aezakmi »

Krystian2973 pisze:Ja obstawiam tak:
Nie liczy się, bo sezon jest już w trakcie :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Noworoczny »

Krystian2973 pisze:Ja obstawiam tak: 5. Zaksa.
Ale czy naprawdę? Stawiam dowolną kwotę 1:1, że będą przynajmniej 2 miejsca wyżej. Peniasz?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”